• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
@kacamura ahoj Kači, my máme prohlídku dneska, tak potom taky písnu :wink: , jinak na nočník se mu taky moc nechce chodit a teď máme novinku, nechce se nechat přebalovat :angry: , to jsou boje.. Mluvíme celkem hezky, ale to má každý jinak.. Čti mu a hodně si s ním povídej, ono to přijde :wink:
17. kvě 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mi jdeme na kontrolu zítra, tak se pak také pochlubíme, nočník byl odsunut na léto, tedka nám to moc nešlo, dám mu pausu a v létě bude intenzivní školení :grinning: mluvení jak co, a to mu čtu několikrát denně a žvaníme skoro furt, ale Mates je na všecko takový pomalejší, v pátek jedeme zase na kožní, to to letí., za chvíli bude léto, které se rychle přehoupne a budeme slavit 2 narozky
17. kvě 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: ..už jsem tady dlouho nebyla...tak se moooc omlouvám
Na prohlídku taky jdeme zítra...tak pak písnu.Jinak žvatlání jí jde bezvadně už se snaží napodobovat.Čurání do nočníku u nás nehrozí ráda chodí na záchod,ale to je tak všechno!!!!Nevyčůrá se a nevyčůrá...radči pak udělá loužičku na podlahu :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: Tak nevím,ale když jdeme na záchod...tak řekné číííí,ale už to tam neudělá.
Jinak jí tet hodně baví stavebnice,miluje puzzle a ráda vozí miminko v kočárku.Na ven jsme koupili sklůzavku a můžeme jen vřele doporučit.....je boží a děti se na ní hodně vyblbnou.Konečně začala jezdit na motorce tak mámn radost :wink:

@xkacatkox ani nemluv uteče to jako voda :grinning: strašně to letí :wink:
17. kvě 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,takže malý má 11,9kg a 82cm :slight_smile: na nočník sedá jen když je oblečený jinak ne...u nás vede z hraček odstrkovadlo,lítá na něm celý den venku už musím koupit větší :slight_smile:
17. kvě 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my byli na prohlídce dneska i když 18 měsíců má až 29.5. Měří 85 cm a váží 11,9 kg...hodně zhubnul tím průjmem. Na nočník už nám šlo kakání...ale najednou ho začal bojkotovat...úplně ječí jen ho uvidí tak to nechápu. 6e čůrá mi ukáže...ale než rozbalím plínku tak už je to v ní :grinning: . Jo a misko, přebalování je u nás taky boj...přijde mi jakoby se styděl, že ho vysvlíkám nebo co....protože oblečenej sedí na nočníku úplně klidně ale jakmile mu začnu stahovat tepláky tak je řev...s přebalováním to samý. Jinak Kuba mluví hodně...ale jen slova kde jsou stejný slabiky...mama, tata, baba.....jinak si buď slovo vytvoří...třeba popelnice je popo...anebo řekne jen první slabiku....třeba maso říká ma, kočka ko apod. Mluvím na něho furt, čteme si a ukazujeme...ale proč by se snažil když ví, že já mu rozumím.
Zdeni skluzavky jsou super...ale je to teda úděsně drahý....Michal teď Kubovi postavil domeček tak je z něho malej nadšenej a na skluzavku chodíme na hřiště...máme to kousek od domu.
Jo a Kuba už je zase nemocnej...má asi osmou rýmu za poslední měsíc....už fakt nevím co dělám furt blbě...
18. kvě 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
y jo nám se to asi nějak zastavio nebo co ten růst... vždycky to byl takovej obřík a ted má možná 81cm :frowning2: ... a to já mám 170cm takže úplně malá nejsem a tatínek má asi 195cm takže taky žádnej mrnousek :grinning:... ježiš jestli bude chudák mít ten růst jako jeho táta tak to teda bude :frowning2: ... manžel měl totiž období kdy za dva měsíce vyrostl třeba o 30cm kolem těch 13, 14 let... a prej to strašně bolelo, že se dva ěsíce nemohl skoro hejbat a měl svalový horečky :frowning2: ...
18. kvě 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak dnešní prohlídka docela v pohodě ...řvala,když jí prohlížela...nenechala si na sebe vůbec šáhnout :unamused: ...pořád volala mamí,mamí :slight_smile: .Když jsem jí oblekla tak už bylo veselo :wink: máme 11kg a měří 87 cm(tak nevím jestli už doktorka má vytahaný krejčovský metr) :astonished: :astonished: :astonished:
holky jak uspáváte????dáváte ještě na noc kaše nebo mlíčko?
18. kvě 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenka33 dávám na noc mlíko...i po obědě... a zpívám ukolébavky....tak půl hodiny.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
týýý jo...Ada je pěkně dlouhá....
Jo...a Kuba se teď naučil říkat ne...takže na všechno co řeknu mi odpoví že ne....ano umí taky ale to moc nepoužívá...tak nevím jestli nám nezačíná období vzdoru
19. kvě 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ještě mu prý jedno varle ustupuje do břicha...tak nás asi čekají zase starosti ...
19. kvě 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 jůůůů taky na všechno začíná říkat ne ne :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. kvě 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,tak sem se na vás přišla po dlouhý době podívat.Koukám že vám vaše dítka začínají odmlouvat.:slight_smile:U nás zatím tohle neprobíhá,spíš u toho staršího.Za to Tomášek říká táta a jinak spíš žvätlá,jinak nic moc. :frowning2: Docela se bojím že bude mít problémy stejný jako s tím starším.S tím zítra jedu k logopedce tak jsem zvědavá co si na nás vymyslí.To že dělám autoškolu jsem vám sem už psala a v úterý mě čekají zkoušky tak doufám že to dopadne dobře.Jinak sem se vás chtěla na něco zeptat.Tomášek má skoro všechny zuby až na spodní a horní trojky ale všimla sem si že má u nich bílý dásně z boku ze předu.Nevíte jestli je to normální?Nikdy sem se s tím nesetkala. :unamused:
19. kvě 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě vám ukážu jaký jsme měly dortík,Stáník měl 4 roky.
19. kvě 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak my máme přesně 90cm :astonished: a 13,2 kg... Obřík... :grinning:
19. kvě 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky tak máme 13kg a cca 89cm, už stál u metru na zdi tak to šlo hůře :grinning: nakočkovali nám Priorix, jinak vše OK mluvení nic moc pár základů ale nového zatím nic, a nebo to nějak nevnímám :grinning: za chvíli valíme k babče, a já pak ke kadeřnici :slight_smile: pořád někam jezdíme, tak zatím páček
19. kvě 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenka33 já v podstatě neuspávám... my máme náš rituálek :slight_smile:... vyčistit zuby, dát do postýlky... muí mít dudlík a plínku (látkovou)... pak mu přečtu pohádku, přikreju, dám pusu, popřeju dobrou noc a zavírám dveře... on už si usne sám... občas tam pak slyšim jak si ještě pouští rybu a kachnu nebo si tam s něčim ještě hraje chvíli, ale zachvilku spí... a večer k jídlu dávám co je... někdy kašičky (on už je moc nechce) jindy chleba a tak.. prostě co je to dostane...
19. kvě 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky dávám k večeři někdy kaši, někdy chleba, někdy zbytek od oběda...co zrovna je :slight_smile:
19. kvě 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak vážíme 12.4 kg a 86 cm :slight_smile: nočník nám jde super,řeč říká slova ale zatím nespojuje,ale na to je čas :slight_smile:
@xkacatkox jak zvládáte očkování?
@lin18 jste naočkovaní MMR vakcinou?Já jsem ho zatím očkovat nedala až ve 2 letech :wink: I když dr. příjemný opravdu nebyl :confounded:
20. kvě 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenka33 dostane večeři to je většinou to,co bylo k obědu tak kolem 19 hod. a pak si někdy ještě dá třeba jogurt,kaši,lipánka...tak různě :slight_smile:
20. kvě 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ktr zvládá to v pohodě, reakce žádná neproběhla, nám to povolili na alergu aa kožním, tak nás naočkovali, na kožním jme si opět poseděůi, a za 3 týdny na kontrolu, ale konečně jme si tihli s Dr více pokecat a najít spokelčnou cestu, tak už se budeme více těšit :grinning: , co se týče usspávání, mi jsme nestandarní, uspávám ho já, lehnu si k němu, probereme co jsme přes den zažili, pomazlíme se a on usne a já odcházím, jídlo je zajímavé, ale točí se to momentálně kolem rajčatového salátu, nebo chleba s něčím, a třeba mláčné výrobky
20. kvě 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak my taky usínáme spolu...zásadně ne dřív jak v 22...sice ráno spí dlouho,ale dřív prostě neusne a to s ním můžu ležet od 20 :stuck_out_tongue_closed_eyes: se změnou času si to prostě posunul a drží se toho.ve dne spí tak hodinu, a ještě se jedeme projet kočárem aby aspoň chvíli seděl :slight_smile:
holky které se chystáte do Chorvatska jaké léky sebou berete? uvažujeme,že by jsme jeli možná koncem léta :slight_smile:
21. kvě 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ktr nee...očkovat MMR jsem ho nedala...taky to nechávám až po druhém roku....doktorka si zjistila na hygieně že mi to nemůže přikázat, tak do mě aspoň rýpala, že jsem nezodpovědná a jestli nemám strach, že onemocní atd. Tak jsem jí řekla, že bych byla ráda kdyby onemocněl a měl doživotní imunitu....teď bylo v televizi, že v severních Čechách proběhla epidemie příušnic u dospívajících naočkovaných dětí...pět kluků je kvůli tomu neplodných....
Nejradši bych neočkovala vůbec ale bohužel nemám sílu se hádat ve školce a na úřadech...tak to aspoň odložím aby měl už co nejvyvinutější nervový systém
Jinak na večeři my musíme mít zásadně maso...takže buď teplou zbytky od oběda anebo chleba se šunkou....pak ještě cca za hodinu v posteli mlíko.
Pett buď ráda, že ti spí aspoň ráno dlouho....Kuba usíná kolem 21,30 a vstáváme v 6 hodin
A koukám, že některý děti jsou opravdu veliký...já myslela, že našich 85 cm bude nej.....a tady jsou takový dlouháni :grinning:
Jo holky a co předkožka? My prej máme začít stahovat...moc se mi do toho nechce....
A taky jsme měli včera krvavej úraz...zakopl na betonu a nedal si ruce před sebe, takže má rozraženej ret na dvou místech a rozbitej nos....bylo z toho šíleně moc krve....ale za chvilku už zase řádil...ty děti jsou nezmaři :slight_smile:
21. kvě 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 my nepřetahujeme jen myjeme..prý se uvolní časem sama..zase platí co doktor to názor..když se mi chce nejvíc spát tak zásadně vstane v 6,7 a jindy si spí i do 9.30...nebo když někam jedeme tak spí jako špalek :angry:
21. kvě 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7 no to je přesný....když nemám na celej den nic naplánovaný tak vstává v šest...ale jak má někdo přijet a já musím vstávat brzo tak vychrápává....mají na to snad radar :grinning:
21. kvě 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 tak to známe, my dneka byli na TRucktrialu v Mohelnici, a vychrápávál by bůh ví do kdy :grinning: ale moc se mu tam líbilo, vydržel celý den a¨ž do konce, poklad :slight_smile: přetahování nám taky řekli,moc se stím nezabývám, jde nám ti, ale já to spíš masíruji opačným směrem jak nám poradili, když jsme měli problémy a možná je to lepší, alespon u nás, uspávám cce kolem 20hod
21. kvě 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7 co se týče léků, nebudu tu psát tu skvadru co bereme každý den, jinak balím IModium, Hylak, Smectu, Fenistil, Betadine, Dithiaden, Diazepan, Nurofen, Panadol, Sab - Simplex, Ibalgin, Paralen, a pak náým ještě Mudry něco napíšou v červnu, co by se nám mohlo hodit, a samozřejmě obvazový materiál, Daylong, a jiné serepetičky
21. kvě 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7 pro děti beru sirup na teplotu a jinak Diazepam, Dithiaden, Ibalgin, Paralen a Smectu a jedna širokospektrá atb., pastilky na bolest v krku a Betadine a plátek Inadinu, obinadlo, pár sterilních čtverečků, náplast... Všechno tam koupíš, tak jako u nás.. :wink: Kam pojedete?
22. kvě 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
co je to MMR?
23. kvě 2011 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky musim jeeště hoodně dočítat. na pc málo kdy dostanu páč malá chce byt pořád jen venku takže od osmy do večerado šesti trajdáme po venku. Od minulého týdne je malá nachlazená a má pořádný kašel. ale už se to začíná lepšit. Docela dost začíná Romanka mluvit ale většinou je na všechno nene. A když něco chce tak zakývá hlavou jako jo.
23. kvě 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura živá vakcína, spalničky, zarděnky, příušnice
23. kvě 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miska73 zatím ještě nevíme, ale snad někam pojedeme :slight_smile: musím ještě zařídit pas pro malého...
23. kvě 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek