• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
pavlazabka - mám někdy stejný pocity jako ty...chodící mrtvola...až na to, že můj Adámek je schopnej přes den pít i po dvou hodinách... Co z nás za chvíli zbyde :astonished: . Pořád tu hranici příkrmů posunují. Když se mi narodil nejstarší syn, měla jsem mu pomalu po šestinedělí začít dávat šťávičky, tak se začínalo. Přišlo mi to brzy a začala jsem na 3 měsících, pak u dcery to posunuli na 4 měsíce a začínalo se banánem a jablíčkem....teď mám vydržet 6 měsíců a začít zeleninou... Je to opravdu zvláštní... Dohromady mám nakojeno už 3,5 roku když to vezmu za všechny děti...asi se časem rozpadnu... :cry:
My spíme s plínou na hlavě, ale tahá na sebe i peřinu..taky z toho šílím, ale jemu to absolutně vyhovuje... :sweat_smile:

lin a kacamura -pokud je to jen trochu možný, tak odevzdejte děti babičkám a spěte přes den, tohle je fakt na mašli.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. dub 2010 v 08:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Lin, já se ze začátku taky bála, ale jak píše miska, on si to na sebe tahal sám. Nejdřív plínu, pak peřinu, jenom mu trčelo temeno. Když jsem mu to ale stáhla, tak se buď probudil nebo to měl ve chvíli zase na hlavě. Tak jsem to vzdala a chodila ho kontrolovat. Teď je to tak, že se zachumlá, ale celkem automaticky si to pak nahrne kolem krčku a má to jako boa. Já bych třeba takto nikdy neusnula, ale manžela můžu v psoteli taky hledat, tak jsem si říkala, že to má asi po něm :grinning:
Miska, to je přesně ono, a to já kojím své první dítě. Třetí, to už bych asi ani nechodila :stuck_out_tongue_closed_eyes: S těmi příkrmy je to zvláštní, já to respektuju, ale teda už se na tu mrkev těším. Snad nám to pak trochu uleví. Přeci jen ti kluci jsou asi i žravější a utáhnout osm kilo není sranda.
13. dub 2010 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí
pavlazabka: tak můžu ti říct, že ti příšernš závidim, přez den krmit po třech a v noci po desetio tom si můžu nechat zdát... přez den krmim tak nák po dvou po třech a vnoci to samý... dneska jako to bylo vtipný, usnul v půl devátý a v půl dvanáctý byl vzhůru na jídlo pak se vzbudil v půl druhý a do půl čtvrtý ne a ne spát, měl oči jak baterky a chtěl si hrát (takhle už to má asi tejden)... pak se vzbudil ještě v pět a pozor novinka, normálně totiž pak zase usnul, ale dneska se rozhod, že bude další dvě hodky koukat a usnul až v sedm a spal asi do devíti.. prostě si to užívám... nevim jestli mám málo mlíka a on má hlad nebo jestli ho trápěj zoubky... každopádně mi nejde na rozum,že mu to stačí pže přez den spí max 3-4h... tak jsem tak napočítala, že spí tak 11-12 hodin denně a to je si myslim dost málo... asi koupim mrkev... a má se dávat jako místo oběda??? už zkoušim i mlíko UM, ale včera to bylo poprvý co se nerozeřval, ale taky nic nevypil jenom to cucal a plival... miska73: ty jo tři děti??? jak to zvládáš... já jsem dřív chtěla tři po tomhle raubířovi to snižuju na dvě a manžel se teda moc netváří ani na to druhý, ale já bych ráda aby měl Jonáš sourozence... taky jsem dřív chtěla hrozně dvojčata, to už jsem si taky rozmyslela... nevim jestli bych to zvládla...
a to s tou plínou přez obličej asi vyzkoušim :grinning: ... učim ho na tu postýlku třeba to zafunguje :slight_smile:
13. dub 2010 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, přidávám se k listopadovým miminkům a ke společným problémům. Poslední týden se mi Filda budí v noci po hodině a brečí ze spaní, musím vstát a pohoupat ho, někdy to nezabere a musím ho probudit. Pak ho znovu uspávám a za hodinu je to to samé .... už jsem na prášky. Myslela jsem, že je to hlady, tak jsem zkusila dát kaši, jeden večer si jí s chutí vzal a snědl 130 ml a ještě se nechal dokojit, ale druhý den jí po mě plival, to byla celkem sranda - celý obličej a tričko jsem měla od kaše:slight_smile: Na zoubky to snad asi nevypadá, dásně nemá nateklé, tak uvidím jaká bude dnešní noc.
Jinak jak píšete, kolik toho děti naspí, tak Filip přes den spí 3x 20 min víc prostě ne a večer usíná kolem 8 a vstává 5, pak si tak hodinu povídáme a usne mi ještě na hodinu.
13. dub 2010 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky přidávám se do klubu.Jak si tak pročítám tak to máme okolo 5m všichni stejný.I já jsem měla dneska hororovou noc.Budila se mi každou hodinu.Vyhlížím zoubky,ale nic nejde vidět ani dásničky nemá nateklé,tak nevím proč mi nechce spát.Od mala hodně křičela a ten první měsíc byl pěknej záhul...pak se to okolo 2m zlomilo a byla nejhodnější.Pak jsme šli na první očkování a od té doby v noci spinká špatně....manžel už se odstěhoval z ložnice,aby se vůbec vyspal!Přes den mi Adrianka spí2x20mim v postely a po obědě v kočárku venku 2hodky...takže už musím ven
13. dub 2010 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj nově příchozím :slight_smile: ,
my se vrátili z poradny. Adámek pořád přibírá přes půl kila za měsíc a když jsem říkala, že přes den je schopnej pít i po dvou hodinách, tak mi říkali, že můžu začít s příkrmy. Že je hrozně čilej a živej a že to ničemu nevadí, když začnu dřív...mám vynechat jakoby polední kojení a zkusit mrkev, jestli jí bude chtít. Jináč dneska mu je přesně 5 měsíců :slight_smile:
Tak jsem to teda zkusila, koupila jsem mrkev od Hami, prý je lepší začít skleničkama, že jsou přísně hlídané. Malinko jsem jí přihřála a milej Adámek zblajznul celou malou skleničku a býval by si dal ještě....spokojenej, vysmátej okamžitě po jídle usnul.
V tomhle věku, už by jim prý mělo stačit kojení po třech hodinách a v noci ještě míň...
Tak uvidíme, jak to bude dál. Problém se lžičkou nebyl absolutně žádnej, jedl jak divej, sotva měl špinavou pusinku :grinning: :grinning:

kacamura - mám tři děti, ale mezi nima velký věkový rozestupy, tak je to v pohodě...teda skoro :wink: . Toužila jsem mít děti věkově blíž k sobě, ale nedařilo se a teď jsem možná radši. Mám na každýho víc času :slight_smile: :slight_smile:
13. dub 2010 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
miska: jé to je zlatý... já jí snad taky koupim :slight_smile:... třeba jí taky bude jíst... musim to vykoumat aby spal v noci zase dneska v dopoledním spánku usnul sám v postýlce :grinning: ... jsem koukala jak blázen... tak uvidim jak to bude večer... jsem mu dala tu plínku přez obličej to po náký době začal hrozně brečet a pak jsem mu jí sundala a zachvilku spal :slight_smile: ... jinak koukám, že máme skoro všichni takový nespící děti... už aby to období bylo pryč... když je vzhůru mrnous tak je fakt úžasnej, ale ty noce jsou šílený... asi začnu dávat um včera sice nic nevipil spíš to tak bryndal možná, že 10 vypil to nevim, ale třeba ho na tu fašku naučim..
13. dub 2010 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Dneska jsem taky zkusila dát mrkvičku.A úspěšně mooooc ji chutnala.Pak jsme šli ven a spala mi v kočárku skoro 3hod a to jsem ji nemusela ani vozit.Takže uvidíme.Vím,že je to brzy.Ale kojit co 2hodiny už je opravdu moc.My jdeme zítra k doktorce tak uvidíme co řekne.....
13. dub 2010 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
zdenko tak pak prosím napiš. Mně naše dr. říkala že až od 6. měsíce...ale to já už asi nevydržím. Malej dneska zase hodně spal přes den...no bodejť když v noci ponocoval. Spal dvě hodiny přes poledne a teď od čtyř do šesti...tak mám úplně strach jaká bude zase noc. Zkusím mu dát trochu té kaše než půjde spát a uvidíme. Dřív mi spával tak od jedenácti večer do šesti ráno...jen teď je to hrůza.
Misko...tak to u nás fakt nehrozí aby přes den vydržel tři hodiny...ale to on nevydržel ani zezačátku...narodil se velkej tak je to otesánek...i proto si myslím, že prostě potřebuje víc a proto se v noci budím. Taky jsem dneska malýho zaregistrovala k zubařce...a koupila mu kartáček a pastu na zoubky...už vidím jak s tím budeme bojovat....
13. dub 2010 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
lin Adámek měl při narození téměř 4,40 a 54cm :astonished: , zkus mu třeba místo kaše koupit mlíčko s kaší od Hami, nebo Nestlé, dát mu to do lahvičky a uvidíš. Není to tak hutný jako kaše a třeba ho to víc zasytí. Je to od ukončeného 4.měsíce. Jednou jsem musela večer pryč a dozvěděla se to ráno, tak jsem nestihla tolik odstříkat. Dala jsem mu pro jistotu tohle mlíčko a spal od 19 do 2 hodin ráno....nejen, že jsem se stačila vrátit, ale i vyspat :dizzy_face: :dizzy_face:

Náš dr.neměl nic proti s tím přikrmováním, když viděl jak je živej....
13. dub 2010 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
misko...jj to já mám...nemléčnou rýžovou kaši od Beby...dávala jsem mu ji včera trošku do mýho odstříkanýho mlíka...ale zkoušela jsem to přes den, takže nevím jestli mu to pomohlo nebo ne...proto to chci dneska zkusit na noc a uvidím.
13. dub 2010 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí
držím palce :wink: :slight_smile:
13. dub 2010 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj děvčata, přihlašuji jednoho listopadového štírečka :slight_smile:

Pročítala jsem diskuzi, tak pro představu jak je to u nás:
momentálně 69 cm a 7 310 g
na prdíky - sab simplex
paralen/ibalgin - oboje, máme v ledničce připravený sirup i čípky, zatím jsme naštěstí nepotřebovali
rýma - máme vysavačovou odsávačku (super, je to lup lup a bere to i zadní rýmu, videla jsem jednou u kamarádky jak to pr'dolovi vytáhlo tolik hlenu, co já snad ani nikdy nenasmrkala), libenar, ale raději používáme vincentku - zatím také naštěstí používáno jen na běžnou údržbu
očkování - odděleně hexa a prevenar - díky bohu bez větších reakcí, jen srandí a je spavější, boulička také, zvažujeme rotaviry
zuby - zatím jsme ve fázi slintala obecného a oteklých dásní :grinning:
kojení - nekojíme, mlíčko nebylo, jedeme na Nutrilon HA
příkrmy - chystáme se tento víkend (mrkvička od Alnatury, a pak nemléčná rýžová kaše)
spánek - nechci to zakřiknout, v noci spíme (to ten Nutrilon, dýl se tráví), jen posledních pár dní se budí kolem půlnoci a zpucne 250 ml mléka, takže proto už se chystáme na ty příkrmy, kaše ho snad zasytí, usíná sám v postýlce v pokojíčku
pleny - jednorázovky, ukamenujte mě, kdo má jiný názor, na lákování nemám náturu
peřina přes hlavu - taky jsem z toho byla na mrtvici, dneska v případě nouze nejvyšší házím plínu do ringu... ta mi přijde schůdná, protože je lehčí
13. dub 2010 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
collette: tak koukám, že máš docela zlatý dítě :wink: .... co se týče plen tak má taky jednrázovky a podle mě na nich neni nic špatnýho, opruzenej neni kůžičku má bezvadnou a taky se to hned tak nepročůrá :slight_smile: .... a dneska se mi už po druhý povedlo ho uspat v postýlce... večer sice brečel víc a musela jsem ho ještě vyndat a nakrmit, před spaním nechtěl a o čtvrt hodiny později se hlásil... tak už jenom aby to šlo takhle dál a bude to úplně super :grinning: ... ještě musíme vykoumat to noční spaní a už budu mít asi nejhodnější mimi na světě :slight_smile: .... ale dalo to zabrat, jeden čas to bylo asi nejuřvanější mimi v okolí mých známých... a taky se víc a víc směje brouček malinkatej :slight_smile: ...
13. dub 2010 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
kaca - já si to taky říkám, a kudy chodím, tudy děkuju, jen nevím komu :grinning:
13. dub 2010 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
třeba tvému pychickému rozpoložení během těhotenství??? jestli teda bylo dobrý.... :wink: ... je a jakej ste měli porod???... já jak měla úplně bezproblémový těhotenství tak porod byl příšernej... od půlnoci jsem měla stahy a to bylo ještě v pohodě, to jsem ještě nevěděla co příde taky jsem si napřed myslela, že jsou to zase poslíčky ... rodila, jsem o pět dní dřív... v sedm ráno sme vyrazili do porodnice a tam mi dali tu urychlovací injekci (kterou jak jsem se později dozvěděla mi dávat neměli, kdyby mi jí nedali tak porodim normálně)... pak mě asi od devíti do tří trápili na porodnim sále, běhalo kolem mě asi dvacet doktorů, až přišel ten hlavní a rozhod, že to normálně nepude a že pudu pod narkózu a na císaře... v tu chvíli už jsem si odychla, ale byla bych radši kdyby šel normálně... ráda bych věděla, jestli mi to některá z vás poví jestli bolej víc ty stahy když ještě nemůžte tlačit nebo jestli když pak leze ven... já vim taková hloupá otázka, ale chtěla bych to vědět, mě se totiž hrozně ulevilo, když mi konečně dovolili tlačit...
13. dub 2010 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Kaca, já měla naštěstí velmi příjemné těhotenství, i když mi nejdřív hrozili spontánním potratem a pak předčasným porodem kvůli poruše srážlivosti krve. Naštěstí ani jedno se nesplnilo a porod byl taky prima. První kontrakce (které byly vlastně celou dobu dost snesitelné) kolem páté ráno, v šest v porodnici. Díky tomu, že jsem se rychle otvírala, tak jsem nakonec v 11 hod porodila. Pamatovala jsem si z předporodního kurzu, že nejhorší je to když ještě nemůžete tlačit, ale už byste chtěly. Tak jsem si pořád říkala, že to asi teprve přijde, protože jsem čekala větší bolesti, a v tom mi PA řekla, ať jdu zpět na stůl a jdeme tlačit :sunglasses: Ale horší byly asi opravdu ty těsně před tlačením, když už můžeš, soustředíš se na to, abys dobře tlačila a ty kontrakce tolik nevnímáš. Mně u tlačení spíš byl nepříjemný ten pocit, že se mi snad roztrhne celá spodní část díky tomu tlaku. Ale je fakt, že jsem rodila celkem kusanec a tu dobu tlačení jsem měla prodlouženou, protože Adam špatně zrotoval.
13. dub 2010 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
těhotenství bylo naprosto dokonalé, špatně jen trošku, párkrát jsem si blinkla, žádné stresy, no dobře, jeden, musela jsem na amnio, na mateřskou jsem nastupovala až na poslední chvíli :slight_smile:

porod úžasný, rychlý, slabé kontrakce začaly kolem 20:30 po 10 minutách (zívačka, to už tu jednou bylo, nic se neděje), kolem půlnoci najednou hop na 5 minut, no tak asi pojdem, dala jsem si ještě sprchu, pobalila poslední kousky, odjezd v 0:45, příjem 1:11, otevřená na 4, vstupní monitor ani nedotočili a se slovy "to snad není možný, už je otevřená komplet, už to drží jen obaly" mě lifrovali na box, malý venku 3:23, ten pocit na tlačení v době kdy se ještě nemá jsem řešila slabým přitlačováním (nevytlačila bych ani bobek, ale úlevu to přineslo), vlastní tlačení jsem totálně zazdila, celý předporodní kurz mi byl na dvě věci, byla jsem prostě mimo :grinning: pak šití, které jsem ani nevnímala, protože jsem byla jak u vytržení, protože jsem konsternovaně koukala na manžela, jak tam stojí jako ztělesněná blaženost a chová Kubíka a povídá si s ním (podotýkám, že jeho je to třetí dítko, mé první)

"nepohoda" se dostavila až o dva dny později, kdy se ukázalo, že místo ruptury 2. stupně je to ruptura 4. stupně (protrežení do konečníku) a stejně rychle mě lifrovali na sál a dělali plastiku pochvy a konečníku a ještě něco navíc :frowning2: před 14 dny jsem se vrátila z nemocnice po další operaci, tak doufám, že už to bude OK :sweat_smile: nechci se o tom moc rozepisovat, kdyžtak jukněte sem http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/velke-porodni-poraneni/

kdyby mi někdo zaručil, že těhotenství a porod budou zase probíhat stejně a podobné komplikace se mi vyhnou, tak klidně rodím každý rok :grinning:
13. dub 2010 ve 22:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak kaše moc nepomohla...pořád se budil po 1,5 hodině....ale oproti včerejšku to takhle šlo až do devíti do rána...takže díky bohu za tu hodinku a půl navíc. Tak nevím jestli to není prděním...pokaždý když ho v noci zvednu z postýlky tak si prdne a i přes den prdí docela dost. Anebo něčím jiným...má už asi deset dnů zvýšenou teplotu...kolem 37,2 a docela dost často kýchá a pokašlává. Tak doufám, že je to jenom nachlazení a nezhorší se to. To je taky počasí naprd....přišlo mi to lepší v zimě...člověk ho nabalil a byl klid...teď je ve stínu zima a na sluníčku horko...takže buď prochladne nebo je zpocenej.
Jinak já měla porod děsnej....ležela jsem už v nemocnic kvůli velkým otokům a problémům s ledvinama. V den termínu mi v deset večer začaly bolesti...spíš jenom takovej neklid...nemohla jsem spát a bolely mě hodně záda. Tak jsem šla na porodní...tam mi řekly, že jsem hysterka a dali mi prášek na spaní. Takže jsem pak rozcházela kontrakce sama na pokoji i přes prášek na spaní což bylo docela psycho. O půl čtvrté ráno jsem tam šla znova a už jsem byla na 3,5 cm. Pak se to zastavilo...teda otvírání...bolesti byly pořád horší...až jsem si v 8 ráno nechala píchnout epidurál. No pomohl asi na hodinu. Měla jsem fakt šílený bolesti v zádech...v břiše to nebylo tak hrozný. Až o půl páté večer jsem byla otevřená a mohla jsem tlačit. Tlačila jsem cca 1,5 hodiny aniž by se malej jakkoli pohnul. Konečně mě v šest večer odvezli na sál na císaře. Malýmu pak museli dávat kyslík...asi to bylo na poslední chvíli. Diagnoza byla velká hlavička a abnormální rotace. V životě už rodit nechci...leda hned na císaře :slight_smile:
14. dub 2010 v 09:59  • Odpověz  • To se mi líbí
tak já těhu v pohodě,pracovala jsem,na mateřskou jsem šla 8 týdnů před porodem.Ještěže tak,rodila jsem o 3 týdny dřív a i tak jsme neměli úplně vše hotovo.
Porod-praskla mi voda a kontrakce a bolesti žádné.Takže jsem 24 hodin proležela na porodním a dávali mi čípky,které nic nevyřešily,takže následný den byl císař.Já si to proplakala,chtěla jsem rodit normálně,měla jsem strach,že po císaři nebudu kojit,no a už je to 5 měsíců a kojím a kojím,takže jsem ráda.
Jo a mylý mi taky kýchá a pokašlává,tak zajdu za mamčou do lékárny a nakoupím něco do zásoby-jen pro jistotu.Já mám teda taky rýmu-víkend chladný a teď teda taky nic moc.Snad opravdu o víkendu vysvitne sluníčko.
14. dub 2010 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
lin ty jo mám to s nim tedka hodně podobný taky měl zvýšenou sem tam kašle má už jenom malinko rýmu :slight_smile: .. myslim, že se zlepšil,ale spaní je pořád stejný.... dneska po tom co jsem v pět ráno měla naspanou jenom hodinu, jsem si ho ač nerada (pže ho na to nechci zvykat) vzala do postele.... a od těch pěti sme spali do osmi :slight_smile: ... taky si řikám, že ten císař neni tak špatnej :slight_smile: ... já teda měla pak ještě zánět dělohy a dva dny jsem malýho vůbec neviděla :frowning2: ... ale zmákli sme to... i když už sem pak ubrečela doktory at mě pustěj domů...
14. dub 2010 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
To jsou radosti, všude je něco :frowning2: Jen mě kolikrát překvapí postoj v porodnici. Myslím, že za tu dobu, co to dělají, by už mohli vědět, že ta ženská nemá důvod si něco vymýšlet a když má pocit, že se něco děje, tak se většinou něco děje :angry: Ale oni zatím spíš otupěli...

pampus - já rodila normálně, mléko se stejně nekonalo a kdyby byl císař, mohlo být všechno jinak... Ale taky jsem chtěla rodit spontánně a císaře jsem připouštěla jen jako krajní možnost...

kaca - nevím, co bolelo víc, jestli fáze před tlačením nebo tlačení :sweat_smile: Mám to všechno jako v mlze a splývá mi to. Jen si pamatuju, že jsem tlačila jako o život, prohlášení doktorky, že to bude nějaký blonďák a najednou jsem měla blonďáka na břiše :dizzy_face: Brečela jsem taky, ale nepomohlo to, pobyli jsme si tam 14 dní :unamused:

lin - ten prášek na spaní je teda síla... Bodejď by se to nezastavilo, když to uspalo i malého :angry:

Jo, a ještě si vpomínám, že jsem potřebovala čůrat, tak mi dali mísu, vyčůrala jsem se bez problémů, pak přišla PA, že jí dá pryč a já na to, že si jí tam možná nechám, že to je tak pohodlné :grinning: Fakt mi to ulevovalo od kontrakcí :grinning:
14. dub 2010 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Collette, já si říkala, odkud tě "znám" :slight_smile: Tu vaši diskuzu jsem si četla a teda klobou dolů, užila sis pořádně. Tak snad už to bude jen lepší. Právě roztržení konečníku jsem se hrozně bála, kolonoskopie a rektoskopie jsou totiž už téměř mé hobby, tak jsem hlavně nechtěla ještě další komplikaci k tomu. Pamatuju si, jak jsem i doktora upozorňovala, ať mi na to dá pozor a hned po porodu se ho ptala na stav :grinning:
Lin, jestli má rýmu, nechcete vyzkoušet tu odsavačku na vysavač? Nám hodně pomáhá. Jednou se nám malý taky takto v noci s hysterákem vzbudil, mlíko nic, prdy nic, tak manžela napadl nos. Odsáli jsme a spal jak dudek do rána, nemohl chudák dobře dýchat. Jinak ono to vypadá hrůzně, sama jsem to dlouho nechtěla vůbec použít, ale je to takové jemné odsátí, Adam se u toho řehtá. Máma sledovala nějaký rozhovor s doktorkou ORL a ta doporučovala odsávat, aby děti pak neměly záněty středouší, že se tím neublíží.
14. dub 2010 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
pavlazabka - dneska už se směju :slight_smile:

ta odsávačka je fakt super, viděla jsem, co umí, ale nedalo mi to a vyzkoušla jsem to na sobě - vážně se nemáte čeho bát :wink: mimča neumí zatím dýchat pusou, tak je ucpaný nos děsně sejří

dneska jdeme poprvé plavat do vaničky, dřív jsem si netroufla, nevím, jak bych se tam k malému ohýbala a hlavně jsem si nebyla jistá sama sebou :frowning2: tak nám držte palce, ať ho neutopím :grinning: a cestou zpátky nenastydneme :rolling_eyes:
14. dub 2010 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky tak dneska jsme byli na očkování.Adrianka má 7,10kg a měří 66cm.Noc zase nic moc....doktorka říkala,že se nebudí kůli tomu ,že má hlad,ale chce se přitulit k prsu.....Takže to nevím jak se to dá vyřešit.Někdy se probudí stačí ji pohladit a hned usne,ale za hodku znovu.....a to už je řev,takže kojíme.Taky mě připravila na to,že už budou brzo zoubky.Dneska jsem zase dala na oběd mrkvičku s bramborem.
Koukám,že jste se bavili o porodu....ani nevím co to je ani jedna bolest,kontrakce....přijela jsem do porodnice,protože ze mě valila zelená voda,takže mě okamžitě hnali na císař.....
14. dub 2010 v 16:10  • Odpověz  • To se mi líbí
holky já mu to odsávat nechci...na pohled v tom nose nic nemá...jen po ránu občas zaschlý trošku pod nosíkem. Mně dr. před odsáváním varovala...a i v televizi v Sama doma jednou nějaká odbornice říkala, že je to risk a nemělo by se to dělat pokud se mimčo rýmou viditelně nedusí.
zdenko jj...to je to samý...po hodině ho pohladím nebo dám dudel a zas spí...jenže já pak mám spaní naprd. A s ním v posteli se taky moc nevyspím...jak mám strach aby se mu něco nestalo tak spím tak napůl oka. V postýlce má monitor dechu tak jsem klidnější. Ale dneska odpoledne vytuhl na tři hodiny...v postýlce...ani nedutal a nejedl čtyři hodiny, tak doufám, že si neobrátí den a noc
14. dub 2010 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem odsavala normální odsávačkou malé to nevadilo a po týdnu byla fit.Koupili jsme taky odsavačku na vysavač,ale Adrianka se bála.Odsávala jsem před krmením,protože se mi při něm dusila....Tak vidíš lin18 za to bych děkovala bohu že ti tak pěkně usnul v postílce.O tom se mi může jen zdát.....já pořád jezdím s kočárkem!!!!!S tím spaním máš pravdu mimča pěkně usnou a my než usnem tak už nás zase budí...horor!!!Kdy už to skončí!!
14. dub 2010 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí
zdeni...já to píšu někde výš...doktorka mě varovala, že odsáváním se může mimču vytvořit chronická rýma...jak se ty sliznice dráždí a v televizi ta doktorka říkala, že odsávat jenom to co je viditelné na kraji nosíku...a spíš než odsávačku prý jenom třeba smotkem papírového kapesníčku...
jj...usnul krásně v postýlce...začala jsem s tím asi před třemi dny...normálně přes den spával na posteli se mnou....usnul u prsa,který jsem mu dala i když neměl hlad místo dudlíku a u zapnutýho fénu. A pak už mě to naštvalo a nechala jsem ho v postýlce ...ale to už byl hodně ospalej...mnul si oči a byl protivnej. No byl to 40 min řev....úplně rudl a vřeštěl...lítaly mu slzy...já řvala v kuchyni...no horor...pak ale usnul vyčerpáním a od té doby usne v postýlce i přes den. Jinak večer tam už usínal krásně sám i před tím. V kočáru zas neusne mně...on je tak rozzuřenej z oblíkání že se pak v kočáru nemůže uklidnit...a když usne tak je za půl hodiny vzhůru a řve...už mám strach s ním chodit na procházky...je to psycho když to mám domů daleko a on začne ječet....
14. dub 2010 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
holky je to lahoda s tim spanim co??? já ho to taky učim tedka v postýlce a už mi třikrát usnul přez den a večer ho vůbec uprsa nenechávám usnout to jenom v noci aby nevzbudil celej barák, kdyby sme nebydleli v paneláku tak to zavedu asi i v noci...
14. dub 2010 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
kacamura-tak slavíš první úspěchy,gratuluju.
14. dub 2010 v 18:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek