• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
kac cekas materskou nebo rodicak????ono je to posunuty tim svatekm....
10. kvě 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda ještě že jsem nikam nešla,tady to burácí o dušu.Vypínám i PC,páč už jednou vypli elektřinu.
10. kvě 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám mateřskou (poslední) a vždycky chodí 10 Pokud neni víkend nebo svátek, ale dneska nic neni ne??? tak by mi to mělo normlně přijít
10. kvě 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady sviti slunicko a ja premyslim ze ji dam do kocaru a jdem ven,nebo ji dneska prerazim.
10. kvě 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo,jenze oni maji vyplatni den treba 8 nebo 9,tak ti to pak tezko poslou a odeslali to az nasledujici pracovni den,coz je dnes a korunky prijdou zitra
10. kvě 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to neee.... vždycky choděj 10. já umřu hlady jestli nepřídou ... už je mi z toho do breku se vždycky těšim jak malej jarda na něco a ono to nevychází a nevychází...kočárek furt nemá ty dofoklý kola.... na brusle jsem chtěla chodit , ne já musim ztratit kolečko... azrovna když už tak nutně potřebuju aby mi přišly peníze tak nepřídou?? a počítač taky furt nic takže si nemůžu ani opakvat grafiku... prostě se to sere a sere už toho mám fakt plný všechno :cry: ...
10. kvě 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne chopdi materska kolem jednoho datanikdy ne stejne,.
mam kamaradku na ossz tak vim.
drz se
10. kvě 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak si udělám třeba zase brambory s vajíčkem, že vždyt to se dá jíst pořád.... jsem dneska chtěla udělat bolonský špagety :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... a asi prdlajs fakt to nenávidim když s něčim na stoprocent počítám a ono nic.... myslíš, že zejtra???
10. kvě 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nevim, ja materskou mivam hned kolem patyho.
ale snad uz jo.
10. kvě 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kac, jsem se divala na ucet - rodickovsky mi prisel 7.5. (pres brnensky urad prace), tak nevim - ono to asi chodi kazdymu jinak, drzim pesticky, bude urcite lip!
10. kvě 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas je vyplatni termin na rodicaky 9.v mesici.
materska z praha 8 - 2 v mesici
10. kvě 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně zatím taky mateřská nedošla,asi mají čas.A chodívala kolem 4-5 dne v měsíci.No uvidíme.Rezervu mám.
10. kvě 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no peníze nepřišly, zato mám strašně hodnou tchýni... volala jestli nechci jít do cukrárny... když jsem jí oznámila, že nemám ani korunu... tak mi řekla že to nevadí a ještě mi dala na nákup... až je mi to fakt už trpný nic jsem nechtěla a oni toho taky moc nemaj... tak budou bolonský špagety dneska :slight_smile: ... akorát nebudou tak dobrý pže vzhledem k finanční situaci si nekupuju moc dobrý těstoviny a teda ani ne ty za sedm korun... budu doufat, že přídou zejtra pak musim rychlo za mamkou a na úřad všechno si to vyřídit a bude snad pokoj :slight_smile:
10. kvě 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám dotaz 24. mi končila mateřská, do kdy musím požádat rodičák? Nebo to posílají automaticky? Kdysi jsem kdesi četla že pokud chci 3 letou variantu tak to musím nahlásit do 21 měsíců... Zítra se svým opuchlým obličejem nejdu nikde ...
10. kvě 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pett musis sama pozadat. musis dolozit papir ze socialky,ktera ti vyplacela ppm vysi denn idavky PPM aby ti mohli vyplatit rodicak.tudiz musi mit papir a s tim pujdes zadat o rodiack.
a mela by si pred ukoncenim materske,aby ti to navazovalo,nebyla si bez penez...
10. kvě 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaci mne nasi taky pomahaj,kdyz nemam.......na koho jinyho se ma cloek obratit,nez na rodinu?
10. kvě 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tohle jsem našla na netu.. ve středu tam zajdu, do konce ppm jsem to jaksi nestihla...tak to kdyžtak přijde najednou

17.4.9 Jaké podmínky je třeba splnit pro
pobírání RP v základní výměře?
Podmínky pro pobírání RP v základní výměře jsou:
• vznik nároku na PPM, peněžitou pomoc (u mužů)
nebo nemocenské v souvislosti s porodem (výše
nerozhoduje),
• podání žádosti a učinění volby této varianty nejpozději
v kalendářním měsíci, ve kterém dítě dosáhne
21. měsíce věku.
10. kvě 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
vyse ppm ne,ale musis nejak dokazat ze si ppm pobirala ne??kdyz si na ppm nemela narok,pak nemuzes cerpat triletou variantu. jak to pak jinak zjsiti????????
po mně tu denni vysi chteli mit potvzenou a taky mam trilety rodicak.ono se jo asi misto od mista
10. kvě 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale zadat myslim muzes i tri mesice zpetne
10. kvě 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
raak: když mě už je to trapný... já si nepůjčuju, ale martin vždycky někam strčí prachy ani neví kam a pak najednou nemá na důležitý věci, prostě s penězma neumí chová se jako ve čtrnácti kdy měl 70 000 měsíčně... když jsem byla těhotná tak měl nějaký peníze a místo toho aby za to napřed zaplatil nájem nebo koupil něco pro malýho nebo tak... tak si koupl benzínovou lodičku (model) na vodu na dálkový ovládání.... měl z toho příšernou radost... všichni sme na to akorát konstatovali, že to byla pěkně blbá koupě a časem jí stejně vrátil pže se akorát tak s.ala... no a tak si prostě vždycky pučí... nechápu jak to dělá... furt se chová jako hroznej pracháč a má holou řit... jinak mě na socce řikali, že mám přijít až po tom co mi skončí mateřská a oni mi ten papír s tim denním výměrem stejně dřív potvrdit nechtěli...
10. kvě 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je tezky...

ja mam rodicak na jidlo a pro deti. nekdy vyjde tak ze obleceni zaplati manzel z vyplaty, ale on plati zase jiny veci,najem,telefony,internet...nase obleceni....

ale ja zase vim,ze kdyz docazi me,on ma vzdycky nekde bokem uskudleno.
10. kvě 2010 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem taky musela mít potvrzený papír ze sociálky a ikdyž mi PPMkončila 17.4.,vyřídila jsem si to už v březnu.Já mám ráda věci v pořádku a představa,že budu bez peněz mě děsí.A u úřadů člověk nikdy neví.
10. kvě 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
a peníze??Manža mi z výplaty posílá velkou část a já platím všechny složenky a ještě ušetřím,páč manža nedokáže ušetřit :wink:
10. kvě 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě to taky děsí ale na úřady si hubu neumim otevřít a když mi řeknou, že mi to dřív potvrdit nemůžou tak já sklopim uši a jdu domu... manžel by je tam seřval na jednu hromadu a papír by mu potvrdili :wink: .... ale s penězma prostě neumí a umět nebude, proto už jsem se snažila o to, že bych nák držela kasu... ale zatim z toho nic moc neni :frowning2:
10. kvě 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne potvrzovbali uz driv,bo jsem v lednu zadala o dorovna ppm do vyse RP,tak jsem to mela jednim vrzem. ted uz mi jde prvni mesic rodicak (jsem zvedava,kdy ho pripisou)a mela by prijit dovolena
10. kvě 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem si o rodičák žádala už někdy v březnu, před tím, než mi skončila mateřská. Pokud chcete, aby to navázalo bez prodlev v poslání peněz, tak je to asi lepší dřív.
Jinak mi máme s manželem každý svůj účet a platíme věci tak nějak střídavě, já většinou jídlo a věci na prcka, on zase benzín a věci kolem bydlení. Stejně máme SJM, tak si nemáme co závidět :slight_smile:
10. kvě 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
až seženu hlídání tak tam vyrazím, s malým jsem tam byla jednou, ale bylo tam tolik lidí, že jsme to vzdali... aspon to přijde najednou za 2 měsíce :slight_smile: před chvíli mi poblil gauč a praštil do bolavého zubu :confounded: :confounded:
10. kvě 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
vadí,když se o to zažádá pozdě?
10. kvě 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. kvě 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevadí ale peníze dostaneš zpětně jenom tři měsíce
10. kvě 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek