• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
Lin, tak to je vtipné, protože máma to s tou odsavačkou má taky ze Sama doma, prý je to naopak potřeba. Tak pak se v tom čert vyznej, když je to jeden pořad. My jsme ji pořídili po té, co nás odeslali na oční, protože nám slzelo oko kvůli kanálkům. A doktor mu místo kanálků zjistil rýmu a řekl odsávat, jinak se to vrazí do dutin. Byla jsem vykulená, jak poznal, že má rýmu, když mi malý přišel úplně v pohodě. Říkal, že třeba podle toho, že mu trošku slzí očičko, ale že se to u těch miminek poznává špatně. Holt asi co doktor, to názor.
14. dub 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
pampusik: dík :sunglasses: .. a slavim další úspěch dneska večer to bylo bez pláče :grinning: .... já už teda taky přemejšlim o té odsávačce na vysavač... malej má rýmu skoro furt a tou balonkovou odsávačkou vysaju většinou jenom málo i když je toho někdy požehnaně... hlavně s hrozně brání vůbec to nemá rád, ráno když má ještě dobrou náladu tak se mi to celkem daří odsát bez breku (ono totiž taky ráno nic většinou nevysaju), ale večer jak už je unavenej a tak tak to je jako bych ho na nože brala... už aby uměli smrkat :slight_smile: ....
14. dub 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

je to jako se všim, co člověk, to názor. Ale my tak smrkáme, i když rýmu nemáme, na tom je celý ten systém postaven, vytvořit hlen, pročistit a pryč. Tak proč to tam těm drobkům nechávat :unamused:

Dneska bylo první plavčo, Kuba si to užíval, paní říkala, jak po tom mimča krásně spí, protože jsou unavená... No nevím, jestli je to shoda náhod, ale usínal hůř a trochu se budí :rolling_eyes: Ale taky spí s rukou až po zápěstí v pusince, tak ho možná začínají trápit zoubky :sweat_smile: A nebo má namožené břišní svaly :slight_smile:
14. dub 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
collette: to má vážně celou pěstičku v puse???? :astonished: ..... na plavání jsem taky původně chtěla, ale jsem úplně pruhatá a do plavek by mě nikdo nedostal... taky finančně na tom nejsme nejlíp a jonášek má stejně pořád rýmu :frowning2: ... a tady co bydlim tak nikoho neznám a to je tu jeden kočárek na druhym a já hold bohužel nejsem ten typ co se bez problémů s někým seznámí na ulici, pže má něco společného s tím druhým.... :unamused:
14. dub 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaca - no, skoro :sweat_smile: po kloubky určitě... Plavky zatím neřeším, byla to vanička, indi vindi hodina. Do bazénu bych zatím něšla, jednak kvůli malému, na to má ještě pár týdnů času a druhak nemám úplně dohojené to břicho, tak bych si akorát tak zadělala na problém...

Ty peníze chápu. U nás taky nic moc, tohle dostal malý od prarodičů jako dárek, jinak bychom si to také nemohli dovolit. Jeden plat, hypotéka jako kráva a alimenty na další dvě děti :rolling_eyes: Modleme se, aby prošlo to zpětné dorovnání mateřské :angry:

Odkud jsi?
14. dub 2010 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky a dobré ráno....
Dneska jsem se vyspala malá se vzbudila jen 2x asi byla chudák unavená z toho očkování.Takže jsem se dneska vyspala až do 7hod.Paráda.Lin18 s tím kočárkem to mám to samé.Malá v něm usne,ale nemůžu jezdit po městě,protože ji vše vzbudí.Takže jsme na zahradě a je klid.Když se mi probudí v kočárku tak to je řev....až mi jednou řekla nějaká cizí ženská,,to si neumíte utišit to svoje dítě????? Od té doby na to kašlu.Je mi to líto všechny maminky si jezdí s kočárkem a já mám strach......
15. dub 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni, nic si z toho nedělej, to bude nějaká, co má raději kočky než děti, protože vlastní nemá :sunglasses:

Je to skoro stejně dobrý jako když já jsem byla malej drak a vypadla jsem mámě z kočárku a visela na kšírách... Dvě čarodějnice vedle měly kecy jako "no to je strašný ty mámy dneska, dítě jí visí ven a ona s tím nic nedělá...", ale fakt, že máma měla co dělat, aby udržela oběma rukama kočárek, aby se i se mnou nepřevrátil a potřebovala někoho, kdo by mě do toho kočáru vrátil, jim jaksi unikl :angry:
15. dub 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
oni lidi kolikrát řeší věci,do kterých jim nic není.Ale třeba že by na chodníku uhnuli a nešli v trojstupu-to ne.To mě dokáže tak vytočit,Teď už jsem se naučila neuhýbat a klidně do nich i vrazím,ale většinou uhnou.A nejhorší jsou důchodci!!!!!!!
15. dub 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, důchodci... zvláštní živočišnej druh... co dokážou například v autobuse na místech vyhrazených pro kočárky :angry: stojí jako sloup a ještě řvou, abychom dávali pozor :angry: jedna baba si takhle vysloužila poznámku, že na ní v dubnu zapomněli... samozřejmě, že se zeptala s čím jako... odpově'd "upálit" ji poněkud vyvedla z míry :grinning:
15. dub 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
collette- :grinning: :grinning: :grinning:
15. dub 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je trefný....dneska je zase škaredě ach jo.....myslím,že si kočárek zamiluje až bude moc sedět a koukat a pozorovat...
15. dub 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdeni, moc se netěš, až bude sedět, tak si bude chtít stoupnout :wink: když je hezky, tak Kubovi vzadu odepínám boudičku, dám ho na bříško a drandíme, on kouká přes kraj korbičky a je spokojenej :slight_smile:
15. dub 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
collette: praha barrandov... některý lidi sou poděs... tedka u nás předělávaj námestíčko u billy a do billy vedli jenom schody (jo z druhý strany je nájezd ale když se to nechce obcházet) a když jsem tam ten kočárek vynášela tak se mi stalo asi dvakrát, že mi někdo pomohl... jinak se nám lidi docela vyhybaj, pže máme ještě velkýho psa, no a jak jdeme po tom chodníku tak ho většinou zabereme většinu :sweat_smile: .... a s tim uspáváním v postýlce to byl výbornej nápad :grinning: ... budí se sice stále hodně ale včera v noci mi stačilo ho vždycky šoupnout do postýlky a jít spát , takže jsem dneska naspala 6 možná i sedm hodin :slight_smile: ....
15. dub 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaca - tak my někdy přijedem, bydlíme na Hloubětíně :wink: nebo se můžeme sejít na Smícháči, dojet na Butovice a střihnout si Prokopák :slight_smile:
15. dub 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
chjo, tak já nevím, nějak mi to spaní sabotuje... asi se půjdem obléknout a hnus nehnus, únava neúnava vyrazíme do světa :rolling_eyes:
15. dub 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
přijedte... do prokopáku se chystámuž dlouho... je to teda jenom sejít kopec... jenže od nás jsem ještě nenašla cestičku kudy dolů s kočárem :frowning2: ... ještě je tu jedna kterou jsem nezkoušela, ale taky nevim kam vede.... a jsem strašně líná dojít na autobus... a svést se těch pár stanic dolů.... ale hlobětín je od nás teda pěkně daleko... ale jestli se odvažuješ s kočárem do metra tak je to na smíchov tak 30 min???? já se všude snažim přibližovat autem až na centrum tam bych nezaparkovala...
15. dub 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
na cestování MHD jsme machři :wink: Rajská zahrada - Smíchov 25 minut
15. dub 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to máte můj velkej obdiv :slight_smile: ... já se bojim i do tramvaje když jedu jenom na anděl... auto je nejlepší... akorát teda mi v květnu končí technická a obávám se, že už se nikdo nenechá ani podplatit aby mi dal znova... tak nák nevim čim budu jezdit :frowning2: ... třeba zubaře máme přez celou prahu a to je bez kočáru tou nejrchlejší cestou mhd stejně pořád třičtvrtě hodiny... což je k zešílení... ale je fakt, že to mám pořád lepší než jedna moje kamarádka... ta bydlí někde někde a všechno má až někde někde a s malou tam ze začátku vůbec nechodila na procházky se bála, že jí urve hlavu....
15. dub 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele v poho :slight_smile: Rajská je na povrchu, takže žádné schody, Smíchov má plošinu, a pokud se nemýlím, tak na Barrandov jezdí i 14 a 20 a ty jezděj často nízkopodlažní... Ale já nemám problém si někoho na pomic zmermomocnit :sunglasses: A myslím, že z Knížecí k vám jede i 120 a ta jezdí snad jenom nízkopodlažní...
15. dub 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak až bude nák pěkně tak se domluvíme :slight_smile: ....
15. dub 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...tak hlásím, že noc zase špatná...budil se po dvou hodinách. Teď jsem v nějakém jiném tématu četla že se takhle děti mění po očkování hexou...no je pravda, že po tom druhém se to hodně zhoršilo, začal být protivnej a fakt nevydrží si přes den hrát sám a v noci nespí.... Prý to můžou být vedlejší účinky očkování anebo snad to očkování může rozjet i nějaký neurologický problémy. Tak ho dneska pořád sleduju...jsem nevyspalá a ještě nervózní...to je teda kombinace...
15. dub 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaca - ok :slight_smile:

lin - já o tom očkování taky přemýšlela a docela ho sleduju, protože z toho mám vítr :frowning2: někde jsem slyšela až o autismu :frowning2: :frowning2: :frowning2: ještě toho trochu... zatím sama sebe uklidňuju, že to je zoubkama a tím, že mu přestává stačit mléko :sweat_smile: tak se o víkendu chystáme na příkrmy :wink:
15. dub 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda maminy,
já jsem dneska jako mrtvola, chytla jsem od starších dětí střevní virózu a je mi zle, mám téměř 39 a do teď jsem obstarávala děti, než přišel taťka.... Nejsem schopná už ničeho...snad to nechytí Adámek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mějte se pokud možno líp než já :frowning2: :frowning2: pa pa
15. dub 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéje... si užíváte všichni... Jonášek se zase rozhodl, že bude kadit jednou za dva dny nebo co... dřív měl v každý plíně a najednou takovej skok... je protivnej bolí ho bříško a já nevim jak mu pomoct... nemůže mu něco bejt??? nebo nemám málo mlíka, že kadí tak málo??? já vim, že děti nekaděj třeba několik dní, ale myslela, jsem si, že to bude nějak postupně a ne skok a od ted kadim jednou za dva dny...
15. dub 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
miska-snad to opravdu nedostane a hlavně,ať to tobě rychle přejde.

A co se týče toho očkování,tak to je dobře,že jsem nic takového nečetla a nevěděla,bych měla nervy.Jsem ráda,že budeme mít až do roka klid.
15. dub 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacamura-mě Filip taky nekadí každý den,ale on to už má delší dobu.Je možné,že to tvoje mlíčko stráví a zbytek spálí,už se přece jen víc hýbe.
15. dub 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já mám pěknýho lenocha... nepříde mi, že by se víc hýbal když ho dám na záda tak prostě leží na zádech a když má náladu tak se převrátí na jeden bok... a když ho dám na břicho tak na něm chvíli leží a pak se snaží bud lézt a nebo se dostat na břicho to nevim o co se snaží, pže jestli chce na záda tak na to jde ale úplně špatně... dneska už jsem ho přistihla v takový poloze, že byl na kolenou ruce měl někde někde a zbytek těla zvedal hlavou... no vypadalo to vtipně,ale jemu to moc vtipné nepřišlo... ale v podstatě to co normálně dělá dělal i před měsícem.. tak mi to příde divný, myslim, že mám málo mlíka, ale flašku on stejně nechce.... každopádně kdo ste nemocnej tak se brzo uzdravte uzdravte :slight_smile: .. a s tim očkováním... taky se děsim když se tedka dozvídám všemožné reakce...
15. dub 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pam....no my už máme po očkování taky dýl...ale právě tam psali, že se to může začít rozvíjet...že to jako to očkování nastartuje...ne že by to bylo hned po tom...ale nechci tě zbytečně plašit :slight_smile:
kac...Kuba to měl taky tak...napřed kakal pořád a najednou nic...a taky to hovínko začalo jinak vypadat...dřív to byly klasický míchaný vajíčka...oranžový s bílýma kouskama a teď kaká jednou za čtyři dny a hovínko je pastovitý a má jednolitou oranžvohnědou barvu. Jo a taky zničehonic začal hrozně smrdět...skoro jako dospělácký hovínka :slight_smile: Ježíš...se omlouvám za nechutný téma :slight_smile:)
misko já měla střevní chřipku asi před měsícem a normálně jsem kojila a Kubík nic nechytil tak neboj a rychle se uzdrav...mně to přešlo už druhej den
Kubík se hýbe docela dost...na bříško už se dostane bez problémů. Jenom občas když leží na zádech tak se tak jakoby prohýbá do oblouku, že leží jenom na zadečku a opírá se o hlavu...záda má nad zemí...dělá vám to taky někomu? Ale Kuba taky pořád blinká...protože on nevydrží v klidu ani po jídle....když ho dám do lehátka tak aspoň chytá nožičky a tahá si je k břichu
15. dub 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin - náš Kuba k tomu zvedá i zadek :frowning2: Rehabka nám říkala, že to není úplně ideální a že se mám snažit tomu zabránit, takže když se k tomu nachomejtnu, tak mu chytím nožky za kotníčky a zvednu mu je nad bříško...

Jo, a hovínka našich zlatíček nejsou nechutné téma :grinning: Kuba kadí jak kdy... U nás se míchaná vejce nekonají, jsme na Nutrilonu, takže je to spíš ta pasta, ale "vojenská", tedy khaki :grinning:
15. dub 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin: je to je super, že se ti takhle krásně hejbe... :slight_smile: ... mě teda jonáš ani nožičky nechytá :frowning2: ... myslim, že tuhle začal chytat kolínka, nebo neco na ten způsob... prostě je tolenoch po tatínkovi... ale je fakt, že sezení a stání ho teda baví....
15. dub 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek