• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
kaca - chtěla jsem se optat, kde jsi rodila?
15. dub 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježíš kac...jaký stání??? To mi netvrď, že už ti malej stojí...:slight_smile:)
15. dub 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
collette: u apolináře a tam už nikdy... :confounded: .... lin: no sám ne ale staví se na nožičky a hrozně ho to baví....
15. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaca - hele, tak schválně, jak jsem dobrá, jo?

máš dlouhé vlnité tmavší vlasy, nosíš brýle, na císaře Tě vezli z jednoho porodního sálu na druhý, dostala jsi za Jonáška v porodnici dvě kytky, jednu od tchýně (s orchidejemi) a druhou od manžela (růže) a obě jsi tam nechala, protože si se nemohla dočkat, až odtataď vypadneš?
15. dub 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, přesně tak... dobrá náhoda :slight_smile: ... já si taky řikala, že je mi ten tvůj případ nějakej povědomej :slight_smile: .... a představ si o týden později jsem tam byla znova, se zánětem dělohy a úplně na tý samý posteli ve stejnym pokoji... ale máš dobrou pamět... já už si nepamatuju jaký kytky to byli... jak dlouho si tam po mě ještě byla???
15. dub 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaca - do konce listopadu :stuck_out_tongue_closed_eyes: A co s tou dělohou? Jak se to seběhlo? Předpokládám, že jsi Jonáška měla sebou? Jo, ty kytky jsem dala sestřičkám, orchideje na dětské, růže na ženské...
15. dub 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, není tu ještě nějaká, která s náma (kacamura a collette) byla v porodnici? Na stejném pokoji netrváme :grinning:
15. dub 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to už je tu jenom jedna možnost kdyby na stejném pokoji :slight_smile: ... já vás tam pěkně sr..a co.... byla jsem dost vyjuchaná a fakt se mi tam nelíbilo
15. dub 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a s tou dělohou.. to nevim bolelo mě břicho pak jsem měla 40 horečky.... tak jem byla napřed dole na gyndě na samotce :grinning: .... dva dny jsem vůbec neviděla jonáška, ten byl nahoře jak byly inkubátory a tak a já mu odstříkávala mlíko a sestřičky mu ho nosili... a pak jsem šla na pokoj a šestej den sem je ubrečela at mě pustěj....
15. dub 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaca - no, trošku jsi potřebovala usměrnit :wink: Vyjukané jsme byly všechny, všechny jsme rodily poprvé... Ale fakt je, že jsem se pak ptala sestřiček, kolik Ti je a pochopila jsem to :slight_smile: Ty jsi sama ještě díťátko :wink: Ale že jsme se tam sešly, co? Táhlej císař, mimi o měsíc dřív a zadek na maděru :grinning:

Co manžel, zvládl ten úklid?
15. dub 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele, já v půlce prosince skončila na Vinohradech, protože se mi to střívko ucpalo a malý byl s manželem doma :frowning2: To samé teď při té oparaci... 10 dní...
15. dub 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, a kdy jste rodily? Já taky rodila u Apolináře, ale asi o něco dřív. Ale jinak my měly na pokoji maminku, které bylo 16. Musím říct, že jsem si celé těhotenství připadala hrozně mladá (což zas až tak nejsem :slight_smile: ), zvlášť u Apolináře na poradně, kde můj muž zkonstatoval, že to skoro vypadá, jako by nás nepoučili o antikoncepci. Ale díky této mamince jsem si připadala už hrozně dospěle :sunglasses:
15. dub 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten úklid manžel celkem zvládl :slight_smile: ... já si na mimčo mladá nepřipadám, ale je fakt, že ten první měsíc jsem prostě nezvládla :frowning2: ... bylo to něco novýho co jsem neznala a potřebovala jsem si na to zvyknout, ale ted už je to dobrý :slight_smile: ... a na podruhý jsem tam byla s devatenáctiletou... ale šestnáct.. tak to už je fakt hodně velkej mazec... no sešli sme se pěkně a napodruhý když jsem tam byla tak tam bl úplně stejnj císař jako já (to byla ta devatenáctiletá) a ta druhá taky měla problémy ta se jim potrhala ve vnitř a taky už tam byla dlouho.... ty jo ale když poslouchám co máš za problémy tak teda zlatej císař to ti povim... já u apolináře rodila 24... my tam měli ještě holčinu 21 a ta měla dvojčata... dřív jsem je chtěla, ale jonáš je pknej raubíř a představa toho, že bych takový měla dva je docela šílená... je a je hrozn hezký, že vám takhle manželé pomáhaj s mimčama... já jsem na něj sama... manžel patří bohuželdo skupiny tatínků co si s dětma začínaj hrát až když umějí chodit a aspon trochu mluvit....
15. dub 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavla - já 17 :slight_smile: Kuba si chtěl zajistit doživotní volno na své narozeniny :grinning:

kaca - porovnání se mnou teda mladá jsi :wink: ale taková borka jako 16ka teda ne :confused: hele, ten pokoj je nějakej prokletej :sweat_smile: ... chodit, mluvit a kopat do míče :grinning: :grinning: :grinning:
15. dub 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a třeba kopat do míče :grinning: ... i když na to manžela asi neužije, já si spíš myslim, že jenom co se jonáš bude schopnej udržet na koni tak ho na něj posadí :grinning: .... nebo snim bude lepit modely letadel až bude větší.... a na lyže ho plánujem vzít ve dvou letech... a jéje tak to vypadá, že dneska si od prvního usnutí nedá ani dvě hodky :frowning2: ....
15. dub 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak 17. jsme už byli doma :slight_smile: U nás je to tak, že manžel si prcka užívá od začátku, blbne s ním, navíc 2 dny v týdnu pracuje z domova, tak je s ním i častěj v kontaktu. Jenže to pak dopadá tak, že maminka už je pak akorát ten pytel s mlíkem, který je tak nějak automaticky k dispozici, a na tatínka se řehtáme a užíváme si ho. Jednu dobu jsem z toho byla celkem na prášky a říkala jsem, že nevděk světem vládne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No, musím říct, že ta 16ti letá maminka z toho byla pěkně vedle a to prý hned po porodu (já přišla až druhý den) tu malou celkem odmítala a nadávala, že nešla na potrat. Bylo to pro ni dost záhul, to bylo očividné, ale pak se už snažila, to bych jí křivdila. Nejvtipnější ale bylo, že její vlastní matka byla v té době taky těhotná a měla rodit někdy v únoru.
15. dub 2010 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
wow tak to je hustý, ale zase je fakt, že co by člověk čekal od šestnáctiletý... to ta devatenáctiletá se po tom císaři hejbala líp než já po císaři a hrozně se k ní měla, dokonce mi přišlo, že na tom s tim mateřstvym byla líp než já... já nevim u mě to bylodivný viděla jsem ho až několik hodin po porodu a když mi ho dali tak jsem vlastně ani nevděla jestli je můj, byl to zvláštní pocit, ale bohužel to nebylo to co jsem čekala, nevsplanula jsem okamžitě láskou, což mě do tedka mrzí, pže tedka už ho miluju nadevšechno.... prostě to jednoho dne přišlo a já byla nejtastnější člověk, že ho mám... a to jsem miminko chtěla a nebyl to omyl trvalo rok a čtvrt než se to povedlo.... proto mě hroně vyvedlo z míry, že to neni takový jak jsem čekala (myslim ten vztah k němu)... pavla: zase nadruhou stranu sis mohla nachvilku odpočinout a neřikej, že na tebe se nesměje...ale je fakt, že moje mamka byla na prášky kyž měla mojí ted už osmiletou sestru a byli jí asi tři roky... no a mamka byla ta zlá a sstřička uíkala potom vždycky za tatínkem a máma byla chudák na prášky že jí anetka nemá ráda....
15. dub 2010 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! Můžu se k vám přidat? Malý se narodil taky v listopadu.
16. dub 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj pett...jasan že můžeš :slight_smile:
Holky tak malej spal od deseti až do čtyř...já to nechápu...přitom jsem dělala všechno jako obvykle...prstě si miláček dělá co chce. Anebo už jsem možná byla tak unavená, že jsem jeho buzení dřív prostě neslyšela :slight_smile:
Kac...já to měla stejný...taky jsem si myslela, že jakmile ho uvidím tak budu hned máma...ale trvalo to pomalu celý šestinedělí než se ve mně ty mateřský city nějak probudily
Jinak k porodu...myslím, že císař může být fajn pokud tam člověk přijde, oni ho fiknou a je to...ale pokud to je jako u mě po dvacetihodinovým porodu, tak to pak trvá strašně dlouho dát se dohromady...byla jsem tak vyčerpaná, že ta operace už tomu jenom dodala...neměla jsem pak sílu na nic jinýho než na sebe a prostě jsem se nemohla malýmu hned věnovat na 100%. Taky se mi spustilo mlíko až po pěti dnech...a kojení po císaři je další hrůza...já ho nemohla ani zvednout natož abych s ním nějak bojovala...on se nemohl přisát kvůli mým plochým bradavkám..no děs a hrůza. A v nemocnici jsou taky magoři...poté co jsem skoro 60 hodin nic nejedla mi jako první snídani přinesli dva rohlíky a tvrdej salám...no super výživa kojící matky po operaci. A i potom to byl mazec...svíčková s knedlíkama, čaj s citronem....žádný mléčný výrobky...je div, že se z toho malej neosypal.
Jinak s tatínkama je to asi všude stejný...můj teda o malýho má zájem...pořád si s ním hraje, blbnou, i přebaluje a oblíká...dokonce každou neděli jezdí s kočárem abych si odpočala....ale pořád jsem já ta špatná...já stříhám nehty, čistím uši a oči....a kolikrát si taky připadám, že jsem matka jen kvůli mlíku, že můj by to zvládl daleko líp...jak občas už bývám nervozní a na malýho protivná. Jenže můj je aspoň vyspanej...to se pak jinak stará
16. dub 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno :slight_smile: ,
lin, tak jsi se konečně trochu vyspala :slight_smile:
U nás noc hrůza, ale spíš kvůli mně. Měla jsem skoro 40 teplotu, tak taťka běhal okolo mě a Adámka mi nosil jen na krmení. Teď ráno je mi líp, ale potím se jak dveře od chlíva :stuck_out_tongue_closed_eyes: a motá se mi hlava... Malýho jsem odevzdala dědovi na procházku a jdu si lehnout.
16. dub 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak malý spí tak od 22-23h většinou do 6-7 s jednou přestávkou... v šestinedělí nespal v noci vůbec měl to přetočené prospal se večer a do rána byl vzhůru :angry: byl to děs ale zvládli jsme to....
16. dub 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,tak my máme noci už skoro stejné.Kojila jsem o 1 a pak v 5,ale tentokrát mu dělalo problém hned usnout,asi je to tou mojí rýmou,ach jo.Ono je to děs,když kojím a teče mi z nosu a on se díky tomu dokonale probere.
16. dub 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaca, to jo, to on se usměje, ale já tomu říkám tak na půl pusy, aby se mamince udělala radost :grinning: Na manžela se řehtá, až se zajíká, a to ani nemusí dělat nějaké extra blbosti. Je takový Adamův dvorní šáša. Samozřejmě jsem ráda, ale občas když už jsem byla vyčerpaná, protože byl celý den špatně naložený a večer jakoby nic se na tatínka směje, tak to bylo na hlavu. Manžel se pak hrozně divil, že byl kňouravý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak s mým mateřstvím to bylo hodně podobné, taky žádný poryv lásky, jak jsem čekala. Přišlo to postupně, jak píše lin, asi někdy až po šestinedělí. Ale asi je to přirozené, vždyť to tělo než se z toho všeho vzpamatuje, taky mu to trvá.
miska, ať je ti brzo líp!
16. dub 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak koukám, že je to všude stejný :grinning: když jsem s ním doma sama, tak přes den chrupne tak po půl hodině hodině a je vyspalej,,, o víkendu, když je doma i manžel, tak si střihne 3 hodiny v kuse :angry: Ještěže večer spí více méně stejně :slight_smile:

stejný je to s těma pocitama, ale to není nic neobvyklého, nebojte... máme co dělat samy se sebou, hormony lítaj tam a zpět, únava, nějaké ty bolesti... buďte rády, že je to takhle. znám ze svého okolí případ, kdy máma svoji dceru dva roky v podstatě nenáviděla. byla z toho nešťastná, na malou se moc těšila, měla strach, že jí ublíží, že je zrůda :frowning2: ale starala se vzorně. asi to tak trochu zavinil opravdu hnusný porod... zaplať bůh už to překonala a jen se modlí a doufá, že to malá nepoznala...
16. dub 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin: mě taky trápili na sále hrozně dlouho než mě odvezli na císaře, ale přece jenom jsem ležela a spala první noc na jipce a to jsem fakt byla hodně vyčerpaná a mimča nám nosili jenom na přiložení... ale vyspala jsem se aspon tak nák, po dvou probděnejch nocích před tim.... a druhej den na nohy a starat se... bolelo to, to jo, ale nebylo to tak hrozný jak jsem čekala... lin a prosimtě kdes to rodila??? vždyt to je děs... nám dávali po císaři ten první den něco na způsob kašovitý stravy večer už piškoty... a pak už jsem jedla to co dostávali ostatní, ale aby nám dali salám... to teda ne... miska: uzdrav se brzo :wink: ... nechtěla bych... ještě, že já jsem nemocná fakt málo kdy a to ještě ke všemu mi málo kdy vysoupá teplota k 38... v noci jsem se tedka poslední dvě noci taky docela vyspala :slight_smile: .. když ho v nocinakrmim tak ho jenom šoupnu pak do postýlky a du spát... ale tedka nák nechce zabrat :frowning2: .... pavlazabka: to se spraví zase :slight_smile: .. jenom z toho neměj bobky... máma moje to nesla fakt špatně... asi by bylo fajn přenechat třeba jenom jednu z těch nepříjemnejch věcí taky na manželovi :slight_smile: ...
16. dub 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem rodila ve Vyškově. Jsou známí tím, že za každou cenu prosazují přirozené porody...o epidurál jsem po deseti hodinách musela prosit div ne na kolenou a i když byl Kuba moc velkej a ještě měl špatně rotovanou hlavu snažili se ho ve mně pořád otočit, skákali mi po břichu...no prostě hlavně za žádnou cenu ne císařem. Nejvíc mě naštvalo, že i když už konečně uznali že to jinak nepůjde tak pořád prudili s nějakýma papírama, já už pomalu ani nevěděla jak se jmenuju a měla jsem vyplňovat nějaký dotazníky. Dokonce ještě na sále mi dávali cosi podepsat...já už jsem ani neudržela pero v ruce tak mi vedli ruku. Doufám, že jsem jim nepodepsala nějakej dlužní úpis :slight_smile:. A to byl se mnou celou dobu přítel...takže ty formuláře vypisoval on ..jinak bych tam snad ještě ležela a snažila se vzpomenout na rodný číslo :slight_smile:)
já si nedovedu představit jak třeba můj stříhá malýmu nehty...já jak vezmu nůžky tak on to komentuje...ááá maminka tě jde zase trápit...jak kdybych to dělala pro vlastní potěšení a ne proto, že už má Kubík podrápanej obličej. Ale je pravda, že to dítě asi vycítí, že on je víc v pohodě...jenže co už prcek neví je to, že já jsem fakt nevyspalá a unavená, takže mám nárok být občas protivná, ne? Taky to kojení vyčerpává...já už mám pět kilo pod původní váhou, padají mi vlasy, lámou se nehty....za chvilku budu fakt jak mrtvola...
16. dub 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin-já po porodo dala dolů nějaká kila a od té doby ani deko.Já teda jím všechno a malému taky všechno chutná.Takže hubnutí budu řešit až později a taky doufám,že malý budu čím dál tím víc pohyblivý,tak já budu taky více pohyblivá.

Teda už mi spinká víc jak hodinu-to nebývá zvykem,asi kapku dospává noc.Já mám vyžehlíno a už zase peru další várku.Je to nekonečný příběh.
16. dub 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to teda zlatej apolinář.... i když mě to svym spůsobem taky zavinili oni... martin mi pak řikal, že se bavil s nějakym doktorem a že ten řikal, že kdyby mi nedali tu urychlovací injekci tak porodim třeba za dva dny ale porodim normálně a kdybych měla den a půl ty celkem snesitelný stahy tak by to šlo... a papír já jsem podepisovala jenom jeden myslim a nebo to dokonce za mě podepsala martinova sestra, to už nevim... a víš co je nejhorší,mě příde, že když já jsem nevyspalá a je mi blbě tak prcek taky pěkně zlobí o to víc je v pohodě když já jsem v pohodě... akže to bude asi hodně tim... zkus dát někomu kočár at se de s nim na dvě hodky projít a ty dvě hodiny spi a nic nedělej... třeba ti pak bude líp (energie moc asi nenačerpáš) , ale když ti bude líp a hodíš se do nějaký lepší psychycký pohody, tak třeba i malej bude lepší... oni totiž vycejtěj, že ti neni dobře a je to nějak trápí nebo nevim jak to maj, ale každopádně jim taky pak dobe neni a o to víc pláčou.... ale je fakt, že miminka strašně vyčerpávaj, vždycky úplně nevěřícně koukám na ty filmy kde je mamina po porodu a vypadá jako kdyby vlastně se o dítě nestarala (ale to jsou hold filmy no)... mě bylo v těhotenství úplně nádherně... jsem chudokrevná, a za celý těhotenství mi nebyla zima a nepadaly mi vlasy a fakt jsem byla v pohodě :slight_smile: ... tedka když du za kamarádama tak se snažimaspon namalovat, ale nevim jestli je to k něčemu... a kamarádi mi tuhle řikali no je to hezký, ale když vidim, jak se kvůli němu omezuješ, tak bych to zatim doma nechtěla... když mě už to ani nepříde... je fakt, že úplně nejvíc mi chybí jíst si co chci a kvalitní spánek, ale toho se zase jednou dočkám... a s tou váhou po porodu jsem měla do čtrnácti dnů 10 kg dole pak mi přišlo, že jsem zase trochu stloustla a ted bych řekla, že už jsem zase hubenější... ale nevim nemám váhu...
16. dub 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no je pravda, že já asi do jeho 3. měsíce moc nejedla....míval koliky tak jsem měla strach cokoliv sníst abych mu to nezhoršila...a to jsem v těhu nabrala 26 kilo!...Jinak s tím pohybem....já teda lítám kolem něho...na procházky už moc nechodím..jednak se v kočáru budí a jednak na to nemám sílu...naštěstí máme velkou zahradu, tak ho vždycky udrndám na zahradě a pak nechám kočár stát...dám mu tam chůvičku a jdu domů něco dělat. S těma procházkama je to fakt blbý...já po dvou hodinách přišla domů úplně vyřízená zatímco on byl vyspalej a měl plno energie...
kac...mně teda kromě spánku nejvíc chybí volnost pohybu....každej blbej nákup musím dopředu naplánovat s ohledem na jeho jídlo a spánek....byla jsem zvyklá sednout do auta a někam zajet...teď to moc nejde...a taky mi celkem chybí posezení v hospodě s kámošema u vínka...i když teda vzhledem k věku už bych mohla mít paření za sebou ale furt mi to jaksi chybí...nějak si ještě nepřipadám jako mamina...spíš pořád tak na osmnáct :slight_smile:)
16. dub 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lin, tak s vlasy jsem dopadla úplně stejně. Doma to vypadá, že jsme si pořídili pudla, při umývání je to k pláči, úplně se pak bojím podívat do zrcadla. Nejhorší je, že jsem měla hodně husté vlasy, teď jich mám bez zveličování polovinu. Jen doufám, že se to někdy zastaví, ten pohled je dost smutný :frowning2: Holt to kojení vyčerpává.
Kaca, posledně jsem se taky trochu namalovala a stejně mi přišlo, že to houby pomohlo, tu únavu člověk nezamaluje :sunglasses:
16. dub 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek