• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
no joooo.
ty si sla studovat na střední a já měla pomalu dokoncenou VOŠku
17. kvě 2010 v 08:43  • Odpověz  • To se mi líbí
jsem koukala do galerie jestli tam nenajdu svojí práci nákou a nic tam neni ta galerie je pěkně chudá :frowning2: ... aleměla jsem jednu obvzlášt povedenou byla i na výstavě... ale to byla asi jediná moje práce na výstavě jinak jsem měla dobrý nápady, ale jsem hrozný prase tak jsem to vždycky stihla někde uprasit :frowning2:
17. kvě 2010 v 08:46  • Odpověz  • To se mi líbí
no vidiš vošku a ani vejšku už nemám a mít nebudu... na svojí vysněnou školu jsem se nedostala tak jsem se na to vyprdla úplně.... než jsem otěhotněla tak jsem si řikala, že začnu makat přihláim se do nákýho kurzu a prostě se tam dostanu... no makat sem nezačala a ještě jsem otěhotněla což se se studiem na této škole vůbec neslučuje (dálkově studovat nejde)
17. kvě 2010 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí
tak si vyber jinej obor a studuj dalkove.
17. kvě 2010 v 08:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak už jsme doma, malá má 5 nemoc. Chudině se to rozlezlo až do očiček :cry:
17. kvě 2010 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí
to za chvili zmizi neboj. hlavne ,ze to neni nic horšího
17. kvě 2010 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí
když já nic jinýho dělat nechci mě baví grafika a malování... nevim o ničem jinym co by mě bavilo... snad ještě veterina, ale na to nemám hlavu i kdybych se tam dostala a i kdyby to šlo dálkově tak to v život nedostuduju.... Jo taky mě lákala archeologie, ale to už se s mimčem neslučuje vůbec a taky bych musela mít praxi už v na nějakejch vykopávkách.... myslim, že zůstanu u grafiky i bez vejšky se dá udělat dobrá kariéra když to člověk umí (což je u mě trochu problém neumim se protlouct, tak musim začít přez známé).... a pátá nemoc je co???? at se brzo uzdravíte :slight_smile: .... kolik tadytěch nemocí vlastně je????
17. kvě 2010 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Kaci kdyz me prijde ze na vsechno mas nejaku vymluvu,omluvu,ze neco nejde......
kdyz chces a stojis o to,jde vsechno
17. kvě 2010 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
no to máš pravdu já vždycky radši vymyslim tisíc důvodů proč to nejde než jeden jak to pude :frowning2: .... ale pravda je, že uměleckoprůmyslovou školu prostě dálkově dělat nejde a navíc bych musela tedka začít tak strašně makat, že bych na malýho neměla vůbec čas.... archeologie je myslim dost drahá a jezdí se i někam do pryč na bůh ví jak dlouho (to s mimčem prostě nejde) a veterinu bych opravdu nezvládla, proto chci zůstat u grafiky a nějak se prohrabat někam kde mi to bude slušně vydělávat... podle některých lidí bych v tom mohla bejt dobrá kdybych na tom pracovala a uměla se trochu prosadit (já totiž neustále trpim pocitem, že moje práce nejsou dost dobrý, takže se zákonitě nikomu nemůžou líbit a každej mě s nima pošle do háje, což v mnoha případech neni pravda), takže čekám na ten počítač abych mohla konečně začít něco dělat.... a nejvíc opravdu stojim o tu grafiku avejšku k tomu prostě nepotřebuju když budu dělat na sebe
17. kvě 2010 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
dalkove ne,ale muzes nastoupit na denni studium ap ozadat o individualni plan,coz jde.
jde o to ze pokud opravdu neco chces a neni to jen u reci,proste to vymyslis.
dokud je Jonda malý...pak už se ti nebude chttí vůbec. a vzdycky je pro start v oboru proste mit nejvic
17. kvě 2010 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
a k potrebnosti vysky nebo ne....aby ses pak nedivila a nedohanela to
17. kvě 2010 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
jo grafiku a desin muzes studovat dalkove na FMK UTB ve Zlíně
17. kvě 2010 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo??? to se dá??? no vididš to nevim já chtěla jenom na uměleckoprůmyslovou... a jak často se mtam musí dojíždět??? pže já mám zlín příšerně daleko
17. kvě 2010 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
grafiku muzes studovat i na jinych fakultach,nez jen UMPrumka. ono staci poradne pohledat.
jak casto dsojizdet nevim,to uz si musis zjistit sama
17. kvě 2010 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
já tenkrát chtěla denní studium a za žádnou cenu jsem nechtěla z prahy... bydlela jsem už s přítelem... a tenkrát jsem se hlásila na písmo typografie na umprumce... nevim jestli umprumka má grafickej design jako počítaovej myslim, že má grafiku ale ne počítačovou.... no ale to nevim už je to dlouho co jsem to zkoušela... koukám na ty stránky, ale zatim se nemůžu dočíst, že by to šlo dálkově, ale spíš bych se mrkla na něco co je blíž k praze... poítám, že když cesta do ostravy stojí stojí kolem 500 kč tak do zlína to nebude jiný
17. kvě 2010 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
mně tata vzdycky rika,kdybys nebyla blba,mohla si studovat,nic jinyho si na starosti nemela,jen skolu. nechtelo se ti,tak si to dodelavej ted s detma a plat si to sama, kdyz sis nevazila toho,co si mela a mohla mit.

Studium holt neco stoji a nemuzes dneska spolihat na to,ze se obejdes bez nej,nebo ze ho nebudes potrebovat.
17. kvě 2010 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, škola ach jo...potřebuju dodělat vyšku, ale s prckem to jaksi není sranda...odsun na neurčito :confounded: to počasí už mě štve
17. kvě 2010 v 10:50  • Odpověz  • To se mi líbí
pett ja prave radeji s prckama,nez pak s praci,detma,ukolama a vsim
17. kvě 2010 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak ti děkuju, že takhle hledáš za mě...myslim, že už jsem to ale stejně dávno vzdala :unamused: .... mám tedka mimčo a přemejšlim o tom živnostáku a třeba o kurzu kde si připomenu jak by to všechno mělo vypadat... vizitky umim výborně, nebo malé plakátky a když se koukám na ty graficky absoluně nemožný bilboardy tak je mi do breku... ale měla bych si to připomenout strašně rychle se to zapomíná když neděláš.... a paravda je, že víc než školu se chci věnovat malýmu, což by s živnostákem mělo jít když budu dobrá.... je fakt, že když hledáš zaměstnání tak je vejška výhodou, ale praxe je důležitější (jak jsem se sama přesvědčila) po nástupu ze školy do práce jsem si tam připadala jak tydýt... naučili nás tam toho hodně, ale nikdo z nás neměl nikde praxi což je potom hrozný.... uměla jsem sice pracovat s programy který jsem potřebovala, ale už jsem nic neuměla připravit do tisku a tak... do tedka nechápu pro nás to neučili... místo toho sme do podrobna rozebírali jak vypadaj válce uvnitř osvitu.... ted už mám aspon rok praxe střední školu... takže bych měla živnost zvládnout když si všechno nák zopáknu... a na počítač už čekámasi osm měsíců a sem z toho už strašně nasr....
17. kvě 2010 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak mě by studia stejně nikdo nezaplatil od tý doby co jsem před maturitou odešla z domu se na mě máma s penězma vykvákla a musela jsem začít vydělávat sama (jistě, že když pořebuju tak mi pučí, ale sama toho moc nemá tak si neřikám)... a na práci já měla spoustu věcí... kdybych zůstala doma u maminky tak možná nákou tu vešku i studuju
17. kvě 2010 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
jo najít najdes,ale odhodlat se do toho a zvladnout to.
17. kvě 2010 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
no jenze treba svagrova pracuje v jedny spolecnosti jako aranzer, frafik - a vzdelani zadny,jen se to proste ucila sama.takze tady bych to tez az tak nevidela.
a graficke a reklamni studia chteji kvalifikovane lidi
17. kvě 2010 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
pokud máš dobrou práci proč né, na směny to jaksi moc nešlo, ale já brala cokoliv abych měla odpracovaný aspoň ten rok. malý si dneska nějak vychrupkává :wink: 2 hodky jsem spala s ním teď spí sám ve velké posteli
17. kvě 2010 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
no já teda výšku mám, ale najít práci bylo stejně těžký...dneska je zaměstnávání absolventů celkem na prd....vylezla jsem z výšky v 25 a kromě školy neměla nic...ostatní už v mým věku měli pět let praxe. V první práci jsem měla nástupní plat 14 hrubýho...teď mám naštěstí dobrou práci tak doufám, že tam na mě ty tři roky počkají...
17. kvě 2010 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
když jsem hledala práci tak jim vůbec nevadilo, že máš jenom střední školu (samozřejmě vejška byla výhodou), ale chtěli třeba osm let praxe nebo aspon dva roky... a když už máš v oboru osmlet praxe tak už je jedno jestli máš vejšku nebo ne... hlavně na škole nás učili abysme dělali to co chceme (dostali sme téma samozřejmě) a učite už nám to jenom opravil aby to bylo třeba výtvarně a graficky správně... bylo to úplně něco jinýho než když jsem pak přišla do práce a vůbec jsem si to nemohla udělat tak jak se mi to líbilo a kolikrát to nebylo ani graficky správně... musela jsem se řídit tim co chce zákazník... takže jsem jim navrhla několik variant jednu klasickou a pak dvě hezčí líbivější a samozřejmě, že i grafick správně a jenom asi 5 lidí ze sta si vybralo neklasickou variantu... až mi z toho pak bylo do breku jak jsem dělala furt jednu a tu samou vizitku... jméno do prostřed a do jednoho spodního rohu adresa a do druhého telefony a takhle vypadaj vizitky většiny lidí... :frowning2: ... tak chci taky dělat něco jinýho než vizitky a tak chci dělat všechno co s grafikou souvisí... což u nás měl výsadu jenom jeden kolega... a já dostala něco obdobnýho pouze když měl dovolenou
17. kvě 2010 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
jenze ty se musis ridit tim,co chteji lidi a ne ty. bohuzel
17. kvě 2010 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
no právě a to je to co tě naučí jenom praxe a ne škola.... bohužel
17. kvě 2010 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
praxe sice ano, ale nekde k ty praxy hlavne vyzadujou vzdelani
17. kvě 2010 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky teda nechci rejpat...ale když už mluvíme o vzdělání co si takhle hlídat hrubky? :grinning: Nemyslím to zle...jen mě to prostě vždycky úplně praští do očí... :wink:
17. kvě 2010 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Lin omlouvám se,ja o tom vim,jak pisu rychle a nectu po sobe.tady je nevyhoda toho,ze se prispevky nedaji opravovat
17. kvě 2010 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek