• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
Šak hned jsem ho zapřahla že ať mi to ukáže vydržel minutu srágora.... vlezla jsem na to odpoledne tak pět min ale víc jsem nedala lilo ze mě nehorázně. :grinning:
17. kvě 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prostě chce ,aby jsi byla kočka :dizzy_face:
17. kvě 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych mu nechala malou na celý den, aby viděl jak se nudíš :slight_smile: já už to mám v plánu dlouho
17. kvě 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
terezko jééééžiš.co já bych za to dala,kdyby mi ho manzel koupil.hucim do nej uz pul roku a odmita,prej takovy kram do bytu nechce
17. kvě 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo,rak. moje slova :slight_smile:
17. kvě 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
stejně na tom bude jen viset oblečení :slight_smile: vlastní zkušenost :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. kvě 2010 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
pett ja ho mela,uplne obycejny tehda s tvshopu,stal kolem 4000,mela jsem ho docela dlouho,mozna i tri roky,cvicivala sjem na nem dost,psk jdrm otehotnela,stehovali jsme se a nebylo h okam dat,tak jsem ho prodala kamaradce z prahy. ted uz by byl kam dat,ale manzel odmita...tak kdyby zavazel,poslete dal,ju??u nas bude vítán
17. kvě 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
o.k ale budu se snažit na něm cvičit. Prší u vás?????
17. kvě 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky bych něco brala ale sem se nevejde vůbec nic musim koupit ty kolečka a budu zase drandit na bruslích... akorát nevim jak posílit břicho.... jinak jsem si konečně vzpoměla a zvážila se u tchýně.... vážim mín než před otěhotněním... asi o kilo, ale i to se počítá :grinning: :grinning: :grinning: .... taky se vám ty děti točej na zádech kolem dokola???? já dneska skoumala jak to dělá a on se jako zvedne na nožičky zvedne zadek ten popošoupne a nohy jdou za zadkem a hlebu má furt na stejnym místě a takhle se točí jak hodiny :grinning: :grinning: :grinning: .... dělá vám to některé???
17. kvě 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady neprší,, ale fučí tu příšerně....
17. kvě 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kac- mně to naše Barča dělá, teďka už teda míň, protože se snaží plazit na briše a to ji baví víc... :slight_smile:
17. kvě 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já na Jonáška asi pospíchám hodně... na bříšku se maximálně otočí za nákou hračkou, ale plazení neeee.... ale to má čas... chtěla bych, ale aby už přez celej den nepotřeboval moje mlíko, abych mohla bez problémů za kamarádama a do společnosti bez obav z toho, že tam někde budu muset vytáhout prso... zatim jíme jenom přez poledne mrkev nebo nějakou zeleninku, ale pak ho stejně musim dokojit.... nevim jestli si pod sebe začne nožičky dávat sám nebo jestli mu to budu muset nějak ukázat... pže u něj je to prapodivný je o lenoch a nic moc se mu nechce
17. kvě 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, s těmi jazyky bych neblbnula, může se tak napáchat víc škody než užitku. A jestli nějaká Helen Doron přirovnává to, že se děti učí od mala jazyky k bilingvismu, tak ví o těchto věcech velké houby a divím se, že jim dali vůbec licenci. Lin má pravdu, až se dítě pořádně naučí česky, pak se může začít s jiným jazykem, dřív jak ve škole bych to ale neviděla. Ono to pak dovede napáchat dost problémů v úplně jiných oblastech než v oblasti jazykové a pak se rodiče hrozně diví. Já mám jazyky vystudované, tomuto problému jsem se docela dost věnovala. Podobně můj manžel, dohromady máme 4 různé jazyky a všichni jsou vždycky hrozně zvědaví, který pak to jazyk Adama začneme učit jako první. Jsme už na to celkem dost alergičtí, protože nás jiný jazyk než čeština nenapadá. A to přesto, že výuka jazyků nám není úplně cizí.
17. kvě 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám kamarádku,češku,žijící v rakousku,a chlapec uměl ve 3 letech perfektně česky i německy.....když přijedou sem mluví česky, v rakousku samozřejme německy,takže jde to :slight_smile:
17. kvě 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás pořád prší...už třetí den. S Kubou ven ani nechodím...navíc je i dost zima, akorát jsme večer byli v Kauflandu a na zpáteční cestě v autě usnul, takže byl dom při buzení křik a teďka nechtěl půl hodiny usnout v postýlce jak byl vyspanej...ach jo....myslím, že mě opět čeká zajímavá noc.
Kuba už se zkouší sám plazit, ale nejde mu to a hrozně se u toho vzteká. On totiž posouvá jenom nožičky a zvedá zadeček ale nezapojuje ruce...ty totiž natahuje za hročkou nebo je má v puse ale nepřitahuje se.
Kac...Kuba takhle na zádech i cestuje...odráží se patama a vždycky o kus poskočí dozadu. Točit se dokola dokáže už i na bříšku jak se jednou nohou odráží a ruce nic tak se točí.
17. kvě 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ktr...no ono jde i o to aby pak měl k češtině nějakej vztah a vnímal ji jako mateřský jazyk. Tyhle bilingvní děti se sice zvládnou domluvit perfektně ale o tohle jsou dle mého ochuzené....
17. kvě 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,nějak jsem přes víkend nestíhala :frowning2: ,takže jsem si vás tet pročítala!!!!Vy jste kecky ukecaný...... :grinning: :grinning: :grinning: Tady na Jihlavsku už 2dny vůbec nepršelo!!!!Takže zatím pohodička,ale dneska jsem v tom větru,,hurikánu'' neutlačila kočár. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem osiřela manžílek si jel do práce na noční :frowning2: :frowning2: :frowning2:
17. kvě 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ktr, ale bilingvismus je specifický případ. Tam, pokud rodiče striktně dodržují pravidla (základním je to, že každý rodič mluví svým jazykem a dítěti to nemíchá), tak pak ano. Otázkou je, co to s ním udělá v budoucnu, ono je fajn umět perfektně dva jazyky, ale psychika taky není úplně zanedbatelná věc (klidně to může být i to, co píše Lin, vztah k jazyku - mám kamarádku, jejíž matka je Angličanka, otec Němec, vyrůstala ve Francii. Takže tři jazyky mateřské. Ta holka v 18 trpěla anorexií, protože nevěděla, kam patří, co je to domov, co je to rodný jazyk.). Omlouvám se předem, pokud tu někdo třeba děti do výše zmíněné školy Helen Doron posílá. Ale představa, že dva Čaši díky tomu budou mít dítě mluvící perfektně anglicky, je dost mylná. A pokud u toho škola argumentuje bilingvismem, tak bych se tam to dítě přímo bála poslat, protože o jazycích a jejich výuce neví nic. Ale hlavně že to vydělává, že.
17. kvě 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli no ono je to tak se vším...spousta módních trendů dneska a člověk se nechá snadno zblbnout. Viz třeba plavání kojenců a lítání miminek. Já jsem chodila na jazykovou základku, druhý jazyk jsme začali ve 3. třídě oproti obvyklé 5., v 5. pak další cizí jazyk. A myslím, že to byl věk tak akorát.
To stejný jsou školky....už jsem zjišťovala co a jak u nás...míst je málo. Máme tu jednu supermoderní, se skvělým vybavením a spec. programem, který má podporovat rozvoj dítěte. Potud dobrý...Ale teď jsem se doslechla, že tam děti nechávají aby se samy najedly...tj. samy si namazaly chleba a nalily horkej čaj....tak to mě dostalo...ve třech letech! Takže půjde do sousední vesnice....kde je školka normální, s dětma si tam "jenom" hrají, ale nakrmí je a oblečou.
17. kvě 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
plavání kojenců to se mi docela líbí...co vy holky máte s tím někdo zkušenosti????? :slight_smile:
17. kvě 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lin, souhlasím, masáž trendy dělá své. Navíc si přiznejme, že naše projekce do dětí jsou taky velké, a z toho všechny tyto školy, školky, kroužky apod. těží a mastí si na tom kapsu. Kdo přece nechce pro své dítě to nejlepší! :sunglasses: To je to, co píšeš s tou školkou, dobře to nazvat, popsat, rodič se v tom zhlídne a je to. A ještě k tomu pořádně nepotřebují ani personál, když ty děti si všechno udělají samy :grinning: My začínali s jazyky tak jako ty a i pro naši budoucí profesi to bylo naprosto dostačující.
17. kvě 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsme asi jediní v okolí kdo nechodí plavat...mě to na plavání moc netáhne, chtěla bych chodit až od roku na plavání s dětmi do malého bazénku..
17. kvě 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já s jazyky začínala až ve 3.třídě, chodila jsem do kroužku do domů dětí, ono se říká že předškolní děti se jazyky učí líp, ale úroveň výuky je druhá věc...většinou v okolí učí holky co byly 2-3 roky v Anglii.
17. kvě 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdeni nevím jak kde...u nás jsem se na to ptala a ještě před porodem byla pevně odhodlaná do toho jít. Jen zkušenosti ostatních rodičů mě odradily: zima, studená voda, chemie ve vodě (když nepočítám čurání). Navíc dle mého v šesti měsících už se dávno mimčo adaptovalo na pobyt na suchu a není pro něj tedy voda přirozeným prostředím připomínající dělohu jak hlásá propagace. Nehledě na možné nemoci od ostatních dětí, ekzémy, plísně.... Už jsem mu koupila malej bazének, až bude teplo tak mu ho napustím na zahradě a budu si s ním plavat sama v čistým. Tohle je dle mého jen ždímání peněz a podle toho co vím tak většina dětí z toho ani nijak odvázaná nebyla.
Pavli...máš vystudovanou filozofickou fakultu? Sestra má fildu v Brne na MU, obor angličtina ruština...jestli nejste spolužačky :grinning:
17. kvě 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
pett no tak to ho můžu učit sama a je pravda že se předškolní děti líp učí, ale právě proto by se měly učit ty věci které jsou prvořadé a ne jim ještě cpát do hlavy další jazyk. Taky jsem zažila dítě, které neumělo věc pojmenovat česky a vřískalo doma anglicky a rodiče z toho byli ještě unešení jak je malá chytrá.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. kvě 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady si plavání chválí my bojujeme s kašlem a rýmou tak mám strach, chodí se vetšinou ve skupinkách po 3, ale i tak..malý má hodně rád vodu tak mu to nahrazujeme plnou vanou to mu stačí a potápět se naučí později.
17. kvě 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hold je to moderní chodit plavat a učit se anglicky, to že neumí česky to už je detail....
17. kvě 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen jsem chtěla vědět kolik to stojí a tak.....!Já jsem se učila v rybníce a to bylo koupání daleko horší než bazén miminek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak snad jí to neuškodí...jen mi vadí ta zima :cry: :cry: :cry: :cry: Mám ráda teploučko nejlepší jsou termály na Slovensku!!!!Prohřeje ti každou kostičku.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Už aby bylo léto :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
17. kvě 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co dovolená holky???Budete ji řešit tento rok,když máme ty naše srdíčka :slight_smile:
17. kvě 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdeni jj...my byli v Bešeňové...naprostá paráda. Ale mimča tam prý stejně nesmí, prý jim ta vysoká teplota nedělá dobře. Já mám hroznej strach z nemocí, mezi dětma se to všechno hrozně rychle přenáší a to mi za to nestojí. Tady u nás stojí kurz deset lekcí kolem dvou tisíc...a to fakt radši využiju jinak :wink:
A léto prej už letos vůbec nebude :grinning:
17. kvě 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek