• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
Ohledne jazyku - ja anglictinu studovala na VS a jakykoliv dalsi jazyk se mi s ni desne motal (jednu chvili jsme meli az 4 jazyky naraz :frowning2: :slight_smile:. Barce jinymi jazyky zatim hlavu motat nebudem, i kdyz mame spoustu kolegu a znamych a jejich deti, se kterymi se jinak nez anglicky nedomluvime :frowning2:, ale kvuli male to zatim neni potreba resit.
18. kvě 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nějak nevim proč je druhej jazyk furt němčina.... já ten jazyk úplně nesnášim... u ná s na škole sme měli jenom jeden... a mohli sme vybírat jenom mezi angličtinou a němčinou a jedna holka tam přišla ze základky kde měli jenom francouštinu... ta to měla chudák blbý... vždycky jsem se chtěla učit španěsky a nikdy sme to na škole neměli a štve mě to přitom je to asi třetí nejpoužívanější jazyk světa.... jinak já vařim bramborovou kaši.... chtěla jsem ještě k ní nco dojít koupit, ale prdola usnul v postýlce když jsem připravovala ty brambory...
18. kvě 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac neni vzdycky nemcina,jen na vetsine skol,proste nemaji ucitele treba na francouzstinu,spanelstinu atd
18. kvě 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kac, opravdu to není jen němčina, dost často je to např. právě ta frj. Španělština byla jednu dobu velmi in, tohle už taky opadá. Navíc upřímně, ano, je to rozšířený jazyk, ale co s ním tady, pokud ho neděláš na profi úrovni (vím, o čem mluvím, jeden jazyk mám taky minoritní). Moc zaměstnavatelů ho nepožaduje, to přeci jen ta němčina je v našem prostředí žádanější. Samozřejmě vedle aj. Jinak než španělštinu, to už bych radši dělala tu frj.
18. kvě 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky, prosím vás, můžete mi písnout, jak ty vaše listopadový mimča spinkají? Myšleno kdy vstávají, jak se v noci budí, kolik spí přes den atd?
Já už začínám být zoufalá. Náš Denda, se v noci budí i po hodině apůl. A dokud nemá to prso v papule, tak znovu neusne. Zkoušeli jsme místo toho dudany, čajíky, ale nic. Kvůli nespinkání jsme začali s příkrmama (kašičky, mrkvičky) ale nic se nezměnilo. Přes den víc papá, míň spinká ale jak říkám pořád žádné zlepšení.
Budu ráda, když mi napíšete jak jsme na tom vy.
Díky
18. kvě 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.azrodina.cz/1698-co-delat-kdyz-se-dite-v-noci-budi-spani-a-probouzeni-deti-starsich-6-mesicu
Je to drsný,ale nám to opravdu zabralo....první den byl na mrtvici,druhej nic moc,ale třetí den mi spala už v pohodě.konečně jí neuspávám,protože si usne sama.Samozřejmně se zlepšilo i spánek přes den :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Snad ti to pomůže :slight_smile: :wink:
18. kvě 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám spí Matýsek od 19hod do 4:30 cca, a potom usne a spíme do 8až 9hodin,přes den jek kdy, někdy po obědě usne na hodku až 3hodiny, ale jak kdy, někdy si dá 20 a nazdar :grinning: , jinak už nespí, ani v kočárku, nic
18. kvě 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
pikynka - u nás jak kdy...od narození do třech měsíců paráda...spánek od 8 do 2 a pak až ráno o půl 7
po třech měsících měl noce, kdy se taky budil i co hodinu a půl....dožadoval se kojení, ale snažila jsem se vydržet. Řval pár nocí a pak se to srovnalo. Teď už se budí zase jako dřív :wink:
Přes den spí dobře, někdy dvakrát, někdy třikrát... :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ta moje malá vzteklina bez prsa nebo kočáru neusne včera večer se budil, na 4 pokus usnul a spal do 5 ráno ho beru k sobě, každý den je jiný včera spal do 11...Přes den spí dopoledne nebo kolem poledne podle toho kdy vstane, pak odpoledne asi půl hodiny a někdy k večeru kolem sedmi. Dneska usnul ve 12, než jsem usnula já tak byl vzhůru..asi se mu něco zdálo byl neklidný a házel rukama.
18. kvě 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni, a v kolikati měsících jste tuto metodu praktikovali?
18. kvě 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás spaní docela ok,ona si cucne z flasky a spi dal.v noci ji daval manzel kolem 12 a pak az rano.
nevadi mi to
18. kvě 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my se tedka ucime usinat vecer sami, zatim s revem ,ale nakonec usnem. v noci se budi mala jak kdy - zrovna dneska spala od 21:30 do 04:30, coz je u nas rekord, jindy kojime jeste kolem jedne, druhe v noci. vetsinou se nam podari spat tak do 7:00, dal uz moc ne, jen vyjimecne. pres den v kocarku po obede si da i 2hodinoveho slofika, ale to musime ven (ted v tom pocasi dost tezko), kdyz se podari tak dopoledne si da jeste 30 minut a nekdy navecer dalsich 30 minut - ale kazdy den je to jina kombinace :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
je zajímavé, že když malého ukládá někdo jiný tak usne...ale jen v jeho dobu. chtít po něm aby šel spát v 19 když chodí kolem 22 nehrozí..poslední dobou usne kolem 20 chvilku spí a potom se probudí..
18. kvě 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
to usínání má smysl praktikovat po 6 m, aspoň dle chytré knihy, kterou nějak nemám čas přečíst...dřív než v 6m se mimčo budí na jídlo je to normální, ale po 6m by měl vydržet celou noc
18. kvě 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubík většinou od 22-8hod,budí se kolem 5.hod. nakojíme a spí do 8 hod. ,přes den jak kdy tak 3krát po hodině,v kočáru spí max. půl hod.,tak ho nechávám spát doma.Na krmení v noci :slight_smile: se budí jen jednou nebo vůbec
18. kvě 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsou to asi 3 týdny,byla jsem fakt zoufalá ... měsíc se Ada pořád budila skoro každou hodinku,nebo si dvě hodinky povídala...a né a né spát.... :slight_smile: :confounded: Prvně jsem si myslela,že je to růstový spurt,ale trvalo to moc dlouho....
18. kvě 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Z toho článku jsem se inspirovala,ale pořád ji dávám jednou za noc :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jonášek spí taky docela hezky... někdy se vzbudí jednou a někdy 3x.... večer usíná většinou kolem půl deváté a když má dobrej den vzbudí se na jídlo až v pět ráno a pak spí ještě do sedmi nebo do osmi..... když má horší den to bylo dneska v noci... tak se vzbudí v jedenáct pak ve dvě a v půl šestý a ještě naštěstí pak do osmi spal... přez den spí 2x-3 podle toho jestli vstává v šest nebo v osm.... :slight_smile: .... jinak když se ještě vrátim k jazykům tak mě s španělština líbí víc než francouština a taky je špan. lehčí.... a spousta mejch kamarádů právě mluví španělsky a jezděj do španělska, portugalska nebo mexika studovat a tak a i španělsko jako země mě hrozně láká.... i když portugalština je odlišná, ale prý ne o tolik a mexická španělština to je něco jako češi a slováci.... a v mnoha zemích ameriky a tak se mluví prostě španělsky... mě se ta řeč mooc líbí a chtěla bych jí umět.... a kdybych nebyla lenoch tak už jsem dál než v první lekci... nechápu členy furt :frowning2: .....
18. kvě 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malý si nevydrží hrát sám stačí když u něj sedím, ale musím být s ním...neudělám nic jen se otočím už řve :angry: teď mi hopsá na noze a hraje si s hrazdou..
18. kvě 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
sestra mého manžela,žila jako oper 2 roky ve spanělsku,tady si udělala státnici a hledala místo...ale tady moc neuspěla.....tak se ted učí angličtinu opět jako oper v anglii....
18. kvě 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ktr...sorry...ale au pair....oper se to jenom čte :wink:
18. kvě 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin: vždyt je to fuk všichni víme o co šlo :grinning: .... jinak jsem úplně hrozně ráda, že toho pejska máme.... Jonášek je do něj úplně blázen a furt by za nim... a na to jakej je to lenoch tak jak vidí psa už by se za nim vydal kdyby to uměl... tak jenom doufám, že začne lézt tak nějak v době kdy děti lézt začínají díky mufíkovi :wink:
18. kvě 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
kc no já právě chvilku nevěděla....jsem pořád přemýšlela co dělala s operou :grinning:
18. kvě 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha :grinning: .... já kdybych nechtěla přemejšlet jak se to v angličtině píše tak bych to asi napsala stejně :grinning: ....
18. kvě 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lin..... :confounded:
18. kvě 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
rak...copak? :wink:
18. kvě 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
rak asi myslela to tvoje napomínání v hrubkách :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
a nebo,že ti to nedošlo!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. kvě 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslim, že myslela to napomínání..... jedinej kdo se prosil o případnou oravu jsem byla já....
18. kvě 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky teda vaše starosti bych chcela mět. Já take píšu jak mě huba narostla a co! svět sa nezboří :grinning:
18. kvě 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek