• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
dobrou du na kutě...
18. kvě 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my máme za sebou třetí očkování a byl to teda včera šílenej den. Skoro celej den prořval a byl teda extrémně protivnej. A noc byla hrůza...večer nechtěl vůbec usnout...nakonec se mu to podařilo v 22 hod, pak byl o půl druhé vzhůru a znova usnul až po třetí hodině a od půl šesté jsme na nohou (na mých :grinning: ). Nevím jestli ho to bolelo...v noci bylo vidět, že spát chce, ale po chvilkách se budil se strašným křikem tak nevím. A večer po uložení do postýlky se ještě pokakal a při přebalování se samozřejmě probral...no děs. Taky měl úplně zelené hovínko...jako špenát, může to být Bebou?
Jinak váží 8,5 kg a měří 69 cm...do šesti měsíců mu chybí deset dní.
Chci se zeptat.....kolik měřily vaše děti v šesti měsících a kolik po narození. Kuba měl 51 cm...a 69 cm se mi teď zdá nějak málo...aby to nebyl prcek chlap :wink:
19. kvě 2010 v 06:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko

Lin ano beba zpusobuje zelene kakani,je to vysokym obsahewm zeleza.
jinak dylku nevim,nam ji dr nemeri,tak jen my ubcas doma
19. kvě 2010 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
rak...jsem si to myslela...nicméně vidět špenát v plíně mě trochu vyděsilo :wink: . A to železo má jen Beba v takovým množství? Vím, že jsem někde četla ještě o sunaru, ale na Nutrilonu měl kakání normální....nechápu jak se můžou UM tak zásadně lišit ve složení....
19. kvě 2010 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lin k tem hrubkkam, taky to muze psat clovek, ktery ma co spolecneho s dyslexii,dysgrafií,dysortografií a jinýma a s tím se spojuje psaní spoooousty hrubek. Nebo holt proste češtinu neumí, píše s hrubkama,které nechápu třeba ani já(ted nemyslim nikoho tady) a i presto je to skvely clovek.

A nebo prostě jako já nad tím nepřemýšlí, píše rychle aby stihl a nezapomněl něco napsat, co chcě a nečte to po sobě. Neboj tu svoji PRAXY jsem si uvědomila hned jak jsem to odeslala,ale nebudu pod kazdym prispevkem s hrubkou hned psat je pardon chyba.

Ono takove urputne napominani a upozornovaní nedela ani tomu dotycnemu moc dobre,vis
19. kvě 2010 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holt liší no. Vím,ze kamosky upozornovaly,ze Beba zpusobuje zelenou
19. kvě 2010 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
rak...já už jsem ktr psala IP jestli jde o tohle :wink: A je pravda, že já nad tím co píšu prostě přemýšlet nemusím...pokud má člověk nějaká pravidla zažitá tak to jde jaksi samo :wink: . A dyslexie a dysgrafie se převážně týká přehazování písmen ve slovech, ale pokud někdo píše normálně a jen dělá hrubky, je poměrně tristní svádět to na poruchu...to je teď takovej módní trend...kdo nezná pravopis hned má nějakou poruchu :wink:
A neříkám, že kdo neumí pravopis nemůže být dobrej člověk....to spolu nijak nesouvisí. A taky fakt neopravuju všechno...ale tohle fonetické psaní cizích slov mě fakt nadzvedlo...pokud někdo neví jak se to slovo píše neměl by ho používat...čeština je jazyk dost bohatý na to, aby se dalo všechno vyjádřit v mateřštině
19. kvě 2010 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem dislexii a dysgrafii uvadela pouze jako priklad. jsem specialni pedagog,takze s tim mam bohate zkusenosti, a vim,co celkove tyhle poruchy dokazou napachat.
Samozrejme nejde o svadeni na poruchy uceni jen tak u kazdeho,na to abych ja dite nebo kohokoliv povazovala za clověka s poruchou uceni, musí mít tohle potvrzeny. ale o lidech na netu nic nevis, a lehce se soudi...nebo napise neco podobneho.

Chyby a neschopnost se naucit nebo zazit pravopis prave souvisí s jednou z poruch,nerikam ze konkretne tyhle dve, co jsem jmenovala

K přemášlení nad hrubkama, vidíš nepísu hacky,carky....vim ze za carkou u slova ma byt mezere,velke pismena....ale me to zdrzuje.
Troufám si říct že moje čeština byla vždycky dobrá (pro děti ve škole taky byt musí)ale přiznejme si pátý rok odma na MD a až tak časté užívání pravopisu jako takového, prostě člověk pozapomene. Většinou když nevím,najdu jiné slovo, jiný výraz,kde si jistá jsem, ale neřeším to už tolik, jako na zacatku.
Nejsem tady kvuli pravopisu,ale pokecání...

A to, že ktr použila tohle slovo,tak ho použila, myslím, že jsme ho každý pochopil,co měla na mysli.
Víš ono takové opravování může docela ublížit.
19. kvě 2010 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky přidávám se k raak...taky mě mrzí ,že se tady pořád řeší pravopis místo toho,aby jsme si pokecaly..... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: už mě to začíná srát!!!!!!!!!!Člověk aby se bál co píše...a to mě neba!!!!! :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
19. kvě 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
19. kvě 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak Adrianka,když se narodila měla 50cm a v 6 měsíci měla 70cm :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Takže dlouhám po tatínkovi!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
19. kvě 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda holky :slight_smile:
zdeni, tak jak jste oslavili půlroček?? :slight_smile:
Adámek se snaží od včera plazit, ale nejde mu to a padá na čumáček a moc se zlobí...strká kolínka pod sebe a houpe se :grinning:
19. kvě 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, vidíš, na ty míry jsem zapomněla...při narození měl 54cm a na půl roce 74cm
19. kvě 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
my pri narozeni 45(ale u nas se to takhle neda pocitat)a kolik by mnela v terminu nevim
19. kvě 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdem na KO na to neuro,drzte palecky
19. kvě 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Držíme pa pa :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. kvě 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak držím palečky ať je všechno v pořádku !!! :wink:
19. kvě 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera měla perfektní náladu takže to bylo ok :slight_smile: :wink: .Jsem trošku s Adi neštastná jak vás tady pozoruji tak pěkně pasete,přetáčíte se....a mi pořád mic.Pořád ji zajímají hlavně ručičky a nožičky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Sem tom se přetočí na bok,když potřebuje hračku.....já už se těší až bude sedět s námi u snídaně. :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. kvě 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tet mi usnula :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. kvě 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo miska Adámek je teda pěknej dlouhán!!!Šikulka jeden :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. kvě 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdeni - to přijde, Adámkovi se nechtělo pást...řval jako tur a teď prakticky jinak než na bříšku ani není... Za chvíli začnou běhat, uvidíš... Matýsek mi začal chodit na 9 !! měsících !! Šílený, ale co naděláš, vidět ho nebylo, ale byl jak divoch!! :sweat_smile:
19. kvě 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Víš už se těším co se naučí nového.Je to nádhera ji pozorovat :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Čekala jsem dlouho na mimi a tet si to užívám!!!Ale až tak od toho 2 měsíce!!!Před tím jenon pořád brečela...byla jsem s toho strašně neštastná!!!A tet je to nejhodnějšííí mimi....Zlatíčka naše :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. kvě 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni - každé miminko je jiné, a i když se neubráníme srovnávání s ostatními, i to naše je prostě v pohodě :slight_smile:. My jsme měli při narození 46 cm a 2,7 kg, takže bojujem o každý gram (zatím plně kojíme a máme "jen" 6 kg), ale snažím se si z toho nic nedělat, malá to jistě jednou dožene. Délku nevím, počítám 62 - 65 cm podle oblečení - dneska uvidíme, jdeme na pichanec a půlroční prohlídku :slight_smile:. Mějte hezký den
19. kvě 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je jasný, to si užívej, protože to tááák strašně rychle uteče!!! Matěj bude za dva roky maturovat a při tom je to docela nedávno, co to byl ještě takovej malej bobís !!! :slight_smile:
A Petruška, než se narodil Adámek, mi přišla taky ještě hrozně malá a teď vidím, jaká už je z ní slečna a moje veliká pomocnice :slight_smile:
19. kvě 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přemýšlím o dalším mimi :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Nechci jedináčka :unamused: :unamused: :unamused:
Dneska u nás svítilo po ránu sluníčko :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: ..Jenže už se schovalo....prooooč :confounded: :confounded: :confounded:
19. kvě 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adrianka od tatínka dostala růžové botičky a od maminky hračičku!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. kvě 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jonášek měl v porodnici 51cm a 3570g.... a nebyl malinkej a tedka před týdnem měl 68,5cm a 7520g a neni malinkej všichni kdo ho viděj mi řikaj jak je na svůj věk velkej... akorát tady máme všechny docela velký děti :wink: .... třeba jeho devítiměsíční teta je jenom o centák a půl větší a o 100g těžší... zdenka já taky první dva měsíce probrečela a ted mám takovýho hodnouse :wink: ... a už se nemůžu dočkat toho až přestanu kojit.... chtěla bych někam vyrazit i třeba s malym ale bojim se, že dostane hlad a já budu muset vytáhnout to prso a fakt to nenávidim.... a nebo s manželem někam večer... aby ho někdo hlídal... raak:at vám to dobře dopadne :slight_smile: ... my dneska vyjedem v novém kočáře tak držte palce at se mu v něm líbí :slight_smile:
19. kvě 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
plánuješ dětičky brzy za sebou?? :slight_smile:

fotečka pěkná :dizzy_face: :dizzy_face:
19. kvě 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
k počasí....od včera u nás prší, fouká a slunce jsem neviděla ani nepamatuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaco - vydrž, víš co se ještě nachodíš někam do společnosti :sweat_smile: :sweat_smile: , seš moc hrrrr :wink: , koj, koj, když to jde a brzy bude Jonášek papat zeleninku, ovoce a kojit budeš třeba jen na noc nebo ráno :slight_smile: :slight_smile:
19. kvě 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek