Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

Ahojky,je tady nějaká mamča,která je z okolí Ostravy a nebo,alespon přibližně se stejně starým mimčem,na pokec atd..........................??? 🙂
collette
17. dub 2010
Ahojky,

koukám, že máte doma veselo :-|

U nás to je v pohodě (ťukám), Kubík už spí, tak uvidíme, v kolik se probudí na jídlo 😉. Dneska je Kubíkovi přesně 5 měsíců a taky nám na dnešek vyšla první mrkvička. Docela mu to šlo, ale o chutnání bych moc nemluvila 😉 Byl docela překvapenej a dokonce se několikrát oklepal 😃
pett7
17. dub 2010
Tak Marťas se napil a je opět spokojené miminko a už si i hraje místo aby spal 🙂 U nás byla mrkev v pohodě sice ho víc zajímal bryndák a lžička, ale bylo vidět že mu chutná 🙂
terezka87
17. dub 2010
Ahojky můžu se přidat? Taky listopaďáčci 🙂
kacamura
18. dub 2010
terezka: proč bys nemohla??? 😉 .... tak včera sme měli zajímavej den.... ale cestu zpátky domů jsem málem neodřídila :-S ... cestou mě chytla migréna, pže mi svítilo sluníčko do obličeje byla jsem nevyspalá a ještě jsem se ploužila, za nákym transportérem, kterej nevyvinul vyšší rychlost než je 60. a předemnou dalších pět aut, kerý se neměli k tomu ho předjet.. tak jsem se musela ploužit s nima 😞 ... ale ke konci této silnice bych typovala, že ta kolona aut už měla tak dva kilometry.... no každopádně mi bylo fakt zle... domů sme dorazili a večer jem se hrozně bála, že se mi bude budit po hodině,pže usnul v devět a ve čtvrt na jedenáct byl zase vzhůru, ale pak to byl dobrý už se vzbudil jenom jednou v půl čtvrtý a vstával v sedm 😃 ... tak jsem se z tý migrény docela stihla vyspat 😎 ....
terezka87
18. dub 2010
No tak to závidim mě se pořád malá v noci budí každé tři hodinky na jídlo :-| , takže sem pořád nějak mimo. Už se těším až se to ustálí a malá bude spát celou noc!
kacamura
18. dub 2010
tak to ti závidim každé tři hodiny já mám tedka noci, kdy se budí po hodině po dvou a pak se někdy kolem druhé třetí rozhodne, že už spát nechce... dnešek byl výjimka, ale dobře, že tak, pže by mě to dneska asi jinak zabilo :-S
pett7
18. dub 2010
Ahoj, tak to my meli dneska klidnou noc sice jsem sli spát až 23.30 ale malý vydrřel až do 6 🙂 to se často nestane..horší bylo že já nějak nemohla rozlepit oči a malý byl plný energie. To noční buzení a nespaní jsme zažili taky naštěstí se so posunulo ze třetí, čtvrté na pátou, šestou občas za dvě hodiny usne a spíme dál 🙂
zdenka33
18. dub 2010
Ahojky holky tak to já jsem si zase prožila noc!!!!!!Mála nechtěla usnout strašně brečela,to už se mi dlouho nestalo tak jsem ji dala po druhé napít a samozřejmě mi u prsa vytuhla!!!Takže usnula kolem půl osmé.V jedenáct první kojení pak v jednu a ve dvě hodiny se rozhodla,že spát nebude.Takže jsem ji dvě hodiny utěšovala a nakonec jsem vytuhla dřív než ona.O půl šestý zase budíček to jsem si ji vzala do postílky a ukojila jsem ji.Stávaly jsme po 7 hodině já totalně vyřízená a Adrianka vysmátá jak lečo.......co na to říct........Jo jinak ahojky Terezko!!!! :-N
kacamura
18. dub 2010
no tak snad už jim to období nespavosti brzo skončí 🙂 ..... si skoro řikám, jak to, že jsem byla tak šíleně utahaná ten první měsíc kdy ještě malej hodně spinkal, já nemít hodnou tchýni tak tady ten první měsíc normálně shniju 😞 .... ale asi šestinedělí je prostě šestinedělí a organismus si musí zvyknout.... mě poslední dobou pořád bolí břicho a kolikrát vidim Jonáška jak se kroutí tak si řikám, že asi vim jak mu je... přitom mi nepříde, že bych jedla nějam moc jinak než dřív...
miska73
18. dub 2010
ahoj holky,
hlásím se zdravá a dokonce odpočatá 😉 . My spíme docela dobře, usíná před půl devátou a poprvé se budí po půlnoci, pak po třetí a pak už to stojí za prd, protože každou chvíli kňourá....ale myslím, že se nám prořezal zoubek, na dásničce má vidět čárku a je to ostrý, tak si říkám, že to bylo zoubkama a že třeba bude zase spinkat hezky jako dřív.. 🙂

musím si vás dočíst....jste toho nakecaly 😃

jo a holky chodíte s mimčama ven, když tady lítá ten pitomej sopečnej prach?? Taťka byl včera s dětma skoro 3 hodiny venku...
pett7
18. dub 2010
Já byla venku včera i v pátek. Dneska se chystáme na chvíli taky. Jindy jsme venku celé odpoledne malý spí v kočárku.
ktr
18. dub 2010
ahoj,chtělajsem se zeptat,rozumí vaše miminka už některým slovum?
kacamura
18. dub 2010
my chodíme ven normálně... stejně musim, musim každej den s pejskem a taky na nákup... nemáme mrazák tak by se nám to hodně kazilo tak musim každej den... a myslim si, že jonášek pár slovům určitě rozumí... rozumí CÁKY CÁKY, pak HAM a myslim, že i TÁTA a HAF, ale jestli rozumí i něčemu jinýmu to nevim, jsou slova který hodně opakuju tak je možný, že už si je přiřadil... 🙂 ...
kacamura
18. dub 2010
jo a ted sepoprvý obrátil ze zad na bříško 🙂 ... ale umí to zatim jenom na jednu stranu a nevim jak ho to naučit i na druhou....
miska73
18. dub 2010
to se naučí sám, Adámek už válí sudy 😃 😃 , dávej mu hračky na obě strany, to přijde samo 🙂
nějakým slovíčkům určitě rozumí..jasný je HAM, CÁKY, E-E, PÁ PÁ.... 🙂 někdy mám pocit, že slyším jak řve v noci mam mam...což bude asi ham ham 😃 😃
kacamura
18. dub 2010
no on s tou druhou stranou má vůbec problémy... hlavu má šišatou jak otáčel hlavičku pořád jenom na jednu stranu, už se to trochu srovnalo ale stejně má furt radši tu druhou... jééé E-E, mě vůbec nenapadlo furt řikám fuj a nebo ty smaradlavý věci a tak ůbec nekomentuju... to musim napravit 🙂 .... PÁ taky nepoužívám no to taky budu muset napravit 🙂 ... ale už řekl (vim že je to omylem) BLE, MIMI, NE (to řiká celkem často když brečí) 😃 .. a když byl menší tak řval HLAD HLAD 😃 ....
ktr
18. dub 2010
ahoj misko 73!koukam ,že máš 3 děti jako já 🙂 Roman 17 let,Jareček 7 let a jakub 😃 Kolik ti je? Mě 35 😕 No jo nejmladší nejsu....Romana mám na prumyslovce a Jája chodí do 1.třídy :-N
terezka87
18. dub 2010
Dneska sem byla s malou venku prach neprach, aspoň na chvilku. Teď se válí v postýlce na obě strany a sedí u ní mamka. Mám aspoň na chvilku pohodu 🙂
ktr
18. dub 2010
Poslala jsem fotky Kubíčka,vypadá snad tlustě?
kacamura
18. dub 2010
ktr: vůbec nevypadá tlustě.... jenom je to docela velkej kluk na pět měsíců... ten můj má 65cm a to je taky docela velikej na skoro pětiměsíčního.... ale na tebe vážně nemá 😉 ....
k22
18. dub 2010
Ahoj všem musím se pochlubit máme už tři zoubky. Dneska se prořízl ten třetí 🙂
miska73
18. dub 2010
krt, tak je máme podobně starý...mně je o dva roky víc :-p . Matěj je ve druháku na stavebce a Petruška ve 2 třídě 🙂
ktr
18. dub 2010
No on velký nebude já měřím 155 cm 😢 Manžílek je tak prumer :-p Tak nemá být velký po kom, :-S dneska papkal kaši až se mu délali boule za ušima 😃 jsme sami tatku máme az do rána v práci 😢
ttinecka
18. dub 2010
Ahojky vsichni, dneska jsem objevila tuto diskuzi a rada bych se pridala - mam listopadovou holcicku - tedka 5 mesicu a jsem rada, ze mam naprosto stejne starosti jako vy a nejsem v tom sama 🙂. Meli jsme malou porodni vahu, takze v 5 mesicich mame 5,6 kg a asi 60 cm, ale stale pravidelne pribyvame, takze ok. Kojime co 2 - 3 hodiny a posledni 2 tydny se vic budi v noci (vydrzela uz i 5, 6 hodin v kuse, tedka je to tak 2 - 3 hodinky, takze jsem dost nevyspala) - tipuju zoubky nebo hlad. Na hlad jsem se rozhodla zkusit vecer kasi - dneska poprve, ale bez uspechu, mala nevedela, co s ni v pusince delat - ale vydrzime, zopakujeme, treba se to podda. Na zoubky zatim nic davat nebudu, protoze mala si vsecko strka do pusinky, takze ma si cim dasnicky masirovat 🙂. Spime vsichni 3 (i s manzelem) v jedne posteli, protoze pri nocnim kojeni nemam silu malou prenaset do postylky - mame to tak v podstate odmalicka. Pravdepodobne se mi to podari zmenit az tehdy, kdy mala nebude tak casto v noci pit, a to kdovi jestli, protoze v postylce se ji obecne moc spinkat nechce 🙂. Takze mame takove uplne "normalni" starosti 🙂
terezka87
19. dub 2010
Ahojy Dneska malá spala skoro celou noc! Akorad se jednou vzbudila na jídlo, jinak jedla až o půl šesté. Třeba se konečně vyspím. 😃 Dneska dostane poprvé špenát tak doufám že nebudeme mít zelené stěny.
kacamura
19. dub 2010
tak to dneska byla náká dobrá noc.... Jonášek spal od devíti do šesti bez přestávky 😃 .... takže mě pak dost mrzelo, že jsem šla spát až o půlnoci....
miska73
19. dub 2010
tý jo holky, my vstáváme poslední dobou ve 3 ráno, oči jak žárovky, vysmátej.... V 5 odpoledne už bych spala |-|
lin18
19. dub 2010
tak u nás už se to snad taky trochu srovnalo...spal od desíti do tří a pak až do sedmi...paráda.akorát teda přes den je protivnej furt stejně...jakoby se nudil nebo co. Ale já nevím co mu furt vymýšlet za zábavu....už se celkem těším až bude větší a na chvilku se zabaví sám....
terezko...to teda celkem brzo dáváte zeleninu, ne?...i když já bych mu nejradši už taky něco šoupla 🙂
kacamura
19. dub 2010
je to zajímavé s tím spánkem.... já přemejšlim, že mu koupim UM a nebo budu nák odstříkávat a dávat mu to z lahvičky, chtěla bych v tom půlroce přestat kojit, ale brouček nechce flašku tak ho na ní chci pomalu začít učit a nevim jak ..... někdy si cucne ale to musí mít dobrou náladu a stejně to pak většinou plive :-| ....
martina76
19. dub 2010
Ahojky holky. Mám pětiměsíčního chlapečka. Dlouho vás pročítám a dnes musím napsat, protože TTINECKA jakoby to psala za mě. Do tří měsíců hodné miminečko co se budilo max. jednou v noci na kojení a teď v noci hrůza. Je plně kojený ale nevydržela jsem to a po pěti krmeních v noci jsem mu udělala sunar a zahustila ho troškou kaší od Hami. Trochu dělal cavle ale když má náladičku tak to vypije a já mám klid. Spal od 19:30 do 3:00. Takže měl asi hlad. Ještě odbourat tu naší postel a šlo by to. 😉 Zajímalo by mě zda někdo tu kojíte a už přikrmujete a čím. Já vím že všude říkají a píšou že kojené dítě do šesti měsíců nic dál nepotřebuje, ale já mám vážně dojem, že by už Mikuláš něco slupnul. 😃 Nebo vydržím ale budu ho nosit pořád u prsa. 😃

Začni psát odpověď...

Odešli