• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
Ahojky,

koukám, že máte doma veselo :unamused:

U nás to je v pohodě (ťukám), Kubík už spí, tak uvidíme, v kolik se probudí na jídlo :wink:. Dneska je Kubíkovi přesně 5 měsíců a taky nám na dnešek vyšla první mrkvička. Docela mu to šlo, ale o chutnání bych moc nemluvila :wink: Byl docela překvapenej a dokonce se několikrát oklepal :grinning:
17. dub 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Marťas se napil a je opět spokojené miminko a už si i hraje místo aby spal :slight_smile: U nás byla mrkev v pohodě sice ho víc zajímal bryndák a lžička, ale bylo vidět že mu chutná :slight_smile:
17. dub 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky můžu se přidat? Taky listopaďáčci :slight_smile:
17. dub 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
terezka: proč bys nemohla??? :wink: .... tak včera sme měli zajímavej den.... ale cestu zpátky domů jsem málem neodřídila :confounded: ... cestou mě chytla migréna, pže mi svítilo sluníčko do obličeje byla jsem nevyspalá a ještě jsem se ploužila, za nákym transportérem, kterej nevyvinul vyšší rychlost než je 60. a předemnou dalších pět aut, kerý se neměli k tomu ho předjet.. tak jsem se musela ploužit s nima :frowning2: ... ale ke konci této silnice bych typovala, že ta kolona aut už měla tak dva kilometry.... no každopádně mi bylo fakt zle... domů sme dorazili a večer jem se hrozně bála, že se mi bude budit po hodině,pže usnul v devět a ve čtvrt na jedenáct byl zase vzhůru, ale pak to byl dobrý už se vzbudil jenom jednou v půl čtvrtý a vstával v sedm :grinning: ... tak jsem se z tý migrény docela stihla vyspat :sunglasses: ....
18. dub 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to závidim mě se pořád malá v noci budí každé tři hodinky na jídlo :unamused: , takže sem pořád nějak mimo. Už se těším až se to ustálí a malá bude spát celou noc!
18. dub 2010 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to ti závidim každé tři hodiny já mám tedka noci, kdy se budí po hodině po dvou a pak se někdy kolem druhé třetí rozhodne, že už spát nechce... dnešek byl výjimka, ale dobře, že tak, pže by mě to dneska asi jinak zabilo :confounded:
18. dub 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak to my meli dneska klidnou noc sice jsem sli spát až 23.30 ale malý vydrřel až do 6 :slight_smile: to se často nestane..horší bylo že já nějak nemohla rozlepit oči a malý byl plný energie. To noční buzení a nespaní jsme zažili taky naštěstí se so posunulo ze třetí, čtvrté na pátou, šestou občas za dvě hodiny usne a spíme dál :slight_smile:
18. dub 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak to já jsem si zase prožila noc!!!!!!Mála nechtěla usnout strašně brečela,to už se mi dlouho nestalo tak jsem ji dala po druhé napít a samozřejmě mi u prsa vytuhla!!!Takže usnula kolem půl osmé.V jedenáct první kojení pak v jednu a ve dvě hodiny se rozhodla,že spát nebude.Takže jsem ji dvě hodiny utěšovala a nakonec jsem vytuhla dřív než ona.O půl šestý zase budíček to jsem si ji vzala do postílky a ukojila jsem ji.Stávaly jsme po 7 hodině já totalně vyřízená a Adrianka vysmátá jak lečo.......co na to říct........Jo jinak ahojky Terezko!!!! :sweat_smile:
18. dub 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak snad už jim to období nespavosti brzo skončí :slight_smile: ..... si skoro řikám, jak to, že jsem byla tak šíleně utahaná ten první měsíc kdy ještě malej hodně spinkal, já nemít hodnou tchýni tak tady ten první měsíc normálně shniju :frowning2: .... ale asi šestinedělí je prostě šestinedělí a organismus si musí zvyknout.... mě poslední dobou pořád bolí břicho a kolikrát vidim Jonáška jak se kroutí tak si řikám, že asi vim jak mu je... přitom mi nepříde, že bych jedla nějam moc jinak než dřív...
18. dub 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
hlásím se zdravá a dokonce odpočatá :wink: . My spíme docela dobře, usíná před půl devátou a poprvé se budí po půlnoci, pak po třetí a pak už to stojí za prd, protože každou chvíli kňourá....ale myslím, že se nám prořezal zoubek, na dásničce má vidět čárku a je to ostrý, tak si říkám, že to bylo zoubkama a že třeba bude zase spinkat hezky jako dřív.. :slight_smile:

musím si vás dočíst....jste toho nakecaly :grinning:

jo a holky chodíte s mimčama ven, když tady lítá ten pitomej sopečnej prach?? Taťka byl včera s dětma skoro 3 hodiny venku...
18. dub 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já byla venku včera i v pátek. Dneska se chystáme na chvíli taky. Jindy jsme venku celé odpoledne malý spí v kočárku.
18. dub 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,chtělajsem se zeptat,rozumí vaše miminka už některým slovum?
18. dub 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
my chodíme ven normálně... stejně musim, musim každej den s pejskem a taky na nákup... nemáme mrazák tak by se nám to hodně kazilo tak musim každej den... a myslim si, že jonášek pár slovům určitě rozumí... rozumí CÁKY CÁKY, pak HAM a myslim, že i TÁTA a HAF, ale jestli rozumí i něčemu jinýmu to nevim, jsou slova který hodně opakuju tak je možný, že už si je přiřadil... :slight_smile: ...
18. dub 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ted sepoprvý obrátil ze zad na bříško :slight_smile: ... ale umí to zatim jenom na jednu stranu a nevim jak ho to naučit i na druhou....
18. dub 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
to se naučí sám, Adámek už válí sudy :grinning: :grinning: , dávej mu hračky na obě strany, to přijde samo :slight_smile:
nějakým slovíčkům určitě rozumí..jasný je HAM, CÁKY, E-E, PÁ PÁ.... :slight_smile: někdy mám pocit, že slyším jak řve v noci mam mam...což bude asi ham ham :grinning: :grinning:
18. dub 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no on s tou druhou stranou má vůbec problémy... hlavu má šišatou jak otáčel hlavičku pořád jenom na jednu stranu, už se to trochu srovnalo ale stejně má furt radši tu druhou... jééé E-E, mě vůbec nenapadlo furt řikám fuj a nebo ty smaradlavý věci a tak ůbec nekomentuju... to musim napravit :slight_smile: .... PÁ taky nepoužívám no to taky budu muset napravit :slight_smile: ... ale už řekl (vim že je to omylem) BLE, MIMI, NE (to řiká celkem často když brečí) :grinning: .. a když byl menší tak řval HLAD HLAD :grinning: ....
18. dub 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj misko 73!koukam ,že máš 3 děti jako já :slight_smile: Roman 17 let,Jareček 7 let a jakub :grinning: Kolik ti je? Mě 35 :fearful: No jo nejmladší nejsu....Romana mám na prumyslovce a Jája chodí do 1.třídy :sweat_smile:
18. dub 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska sem byla s malou venku prach neprach, aspoň na chvilku. Teď se válí v postýlce na obě strany a sedí u ní mamka. Mám aspoň na chvilku pohodu :slight_smile:
18. dub 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poslala jsem fotky Kubíčka,vypadá snad tlustě?
18. dub 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ktr: vůbec nevypadá tlustě.... jenom je to docela velkej kluk na pět měsíců... ten můj má 65cm a to je taky docela velikej na skoro pětiměsíčního.... ale na tebe vážně nemá :wink: ....
18. dub 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem musím se pochlubit máme už tři zoubky. Dneska se prořízl ten třetí :slight_smile:
18. dub 2010 v 18:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
krt, tak je máme podobně starý...mně je o dva roky víc :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Matěj je ve druháku na stavebce a Petruška ve 2 třídě :slight_smile:
18. dub 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No on velký nebude já měřím 155 cm :cry: Manžílek je tak prumer :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak nemá být velký po kom, :confounded: dneska papkal kaši až se mu délali boule za ušima :grinning: jsme sami tatku máme az do rána v práci :cry:
18. dub 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky vsichni, dneska jsem objevila tuto diskuzi a rada bych se pridala - mam listopadovou holcicku - tedka 5 mesicu a jsem rada, ze mam naprosto stejne starosti jako vy a nejsem v tom sama :slight_smile:. Meli jsme malou porodni vahu, takze v 5 mesicich mame 5,6 kg a asi 60 cm, ale stale pravidelne pribyvame, takze ok. Kojime co 2 - 3 hodiny a posledni 2 tydny se vic budi v noci (vydrzela uz i 5, 6 hodin v kuse, tedka je to tak 2 - 3 hodinky, takze jsem dost nevyspala) - tipuju zoubky nebo hlad. Na hlad jsem se rozhodla zkusit vecer kasi - dneska poprve, ale bez uspechu, mala nevedela, co s ni v pusince delat - ale vydrzime, zopakujeme, treba se to podda. Na zoubky zatim nic davat nebudu, protoze mala si vsecko strka do pusinky, takze ma si cim dasnicky masirovat :slight_smile:. Spime vsichni 3 (i s manzelem) v jedne posteli, protoze pri nocnim kojeni nemam silu malou prenaset do postylky - mame to tak v podstate odmalicka. Pravdepodobne se mi to podari zmenit az tehdy, kdy mala nebude tak casto v noci pit, a to kdovi jestli, protoze v postylce se ji obecne moc spinkat nechce :slight_smile:. Takze mame takove uplne "normalni" starosti :slight_smile:
18. dub 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojy Dneska malá spala skoro celou noc! Akorad se jednou vzbudila na jídlo, jinak jedla až o půl šesté. Třeba se konečně vyspím. :grinning: Dneska dostane poprvé špenát tak doufám že nebudeme mít zelené stěny.
19. dub 2010 v 06:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to dneska byla náká dobrá noc.... Jonášek spal od devíti do šesti bez přestávky :grinning: .... takže mě pak dost mrzelo, že jsem šla spát až o půlnoci....
19. dub 2010 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
tý jo holky, my vstáváme poslední dobou ve 3 ráno, oči jak žárovky, vysmátej.... V 5 odpoledne už bych spala :pensive:
19. dub 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás už se to snad taky trochu srovnalo...spal od desíti do tří a pak až do sedmi...paráda.akorát teda přes den je protivnej furt stejně...jakoby se nudil nebo co. Ale já nevím co mu furt vymýšlet za zábavu....už se celkem těším až bude větší a na chvilku se zabaví sám....
terezko...to teda celkem brzo dáváte zeleninu, ne?...i když já bych mu nejradši už taky něco šoupla :slight_smile:
19. dub 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to zajímavé s tím spánkem.... já přemejšlim, že mu koupim UM a nebo budu nák odstříkávat a dávat mu to z lahvičky, chtěla bych v tom půlroce přestat kojit, ale brouček nechce flašku tak ho na ní chci pomalu začít učit a nevim jak ..... někdy si cucne ale to musí mít dobrou náladu a stejně to pak většinou plive :unamused: ....
19. dub 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky. Mám pětiměsíčního chlapečka. Dlouho vás pročítám a dnes musím napsat, protože TTINECKA jakoby to psala za mě. Do tří měsíců hodné miminečko co se budilo max. jednou v noci na kojení a teď v noci hrůza. Je plně kojený ale nevydržela jsem to a po pěti krmeních v noci jsem mu udělala sunar a zahustila ho troškou kaší od Hami. Trochu dělal cavle ale když má náladičku tak to vypije a já mám klid. Spal od 19:30 do 3:00. Takže měl asi hlad. Ještě odbourat tu naší postel a šlo by to. :wink: Zajímalo by mě zda někdo tu kojíte a už přikrmujete a čím. Já vím že všude říkají a píšou že kojené dítě do šesti měsíců nic dál nepotřebuje, ale já mám vážně dojem, že by už Mikuláš něco slupnul. :grinning: Nebo vydržím ale budu ho nosit pořád u prsa. :grinning:
19. dub 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek