• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
ahojte maminy,tak my už máme ty noci tak ňák stejné.Kojení kolem půlnoci a pak ve 4,vstáváme v 7.Kojím po 4 hodinách i přes den.Takže to vypadá,že jsme se ustálili.

Kacamura-proč chceš přestat kojit??Já chci vydržet co nejdýl,pokud to půjde.Ono se to uvidí,až zavedu příkrmy,jak to bude s mlíkem.
19. dub 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
popravdě... už bych se prostě ráda normálně najedla a někam si zašla třeba zacvičit nebo tak, jsem už úplně umořená... no a když bude umět z flašky tak by to měl zvládnout beze mě... taky nevim kolik jí, mě příde, že málo, a hrozně mi to stěžuje večerní usínání v postýlce pže se nenají než ho strčim do postýlky... dělá, že nechce pak ho dám do postýlky a je řev no a než přídu na to, že má opravdu hlad tak je to tak čtvrt až půl hodina... to mi udělal včera nechtěl jíst než jsem ho položila a jak jsem ho položila tak byl řev dokud jsem nedala najíst a když se pak najedltak už usnul bez problémů... a taky ho z toho mého mlíka akorát tak bolí bříško ještě jsem nezažila den aby se nekroutil, za celej den se nenají vždycky si třikrát cucne a pak je pláč, že ho bolí bříško, taky si myslim, že už se mi toho mlíka tolik netvoří... a kolikrát má tedkons přestávky bez jídla i pět hodin a to třeba ani nespí... tak asi tak pro to... jinak je fajn, že to mám pořád ohřátý sebou a že j to pro něj to nejlepší, ale ten půl rok kojení prý úplně bohatě stačí... a kdzž to nepude tak je jasné, že to nebudu rvát násilím, prostě nějak postupně no.....
19. dub 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,my taky kojíme a chtěla jsem jen kojit až do 8.měsícu,jako steršího syna,ale Jakub nám už 2 měsíce málo přibývá,dr, se to nezdálo a řekla ,že musíme přikrmovat,tak jsme začli a Kubíkovi to kupodivu šmakuje :sweat_smile: ,no uvidíme jestli bude přibývat, k dr. jdeme v pátek, kluci měli neštovice,naštěstí jsem jí na to upozornila,jinak si toho ani nevšimla a málem by ho naočkovala :zipper_mouth: Dneska je u nás burza tak du prodat oblečky :slight_smile: malej je vubec neunosil,jsou jak nový :sweat_smile:
19. dub 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacamura-rozumím ti :wink: V podstatě můžeme býr rády,že kojíme a dáváme malému to nejlepší.Je fakt,že já se v ičem neomezuju,jím úplně všechno a malému to nevadí,tak to je pak v pohodě,ale pokud má ten tvůj bolesti bříška,tak to je jiná.Teda taky bych někam vyrazila,ale Filip nechce odstříkané mlíko.A ještě mám výhodu v tom,že když má manža noční,tak venčí on a já mám čas pro sebe a to dělá taky hodně.Sama jsem zvědavá na příkrmy,jestli třeba vydrží spinkat v noci,atak dále......
19. dub 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já kojím a někdy i přikrmuju měli jsme nutrilon teď máme hipp zdálo se mi že po hippu líp kakal ale ted zase 4 dny nic..už jsme zkoušeli i mrkvičku a kaši zatím jen po troškách. Zdá se mi že spí stejně po mléku i po hippu
19. dub 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě malý jenom kojený nekakal třeba týden. Mudra mi řekla že to je normální, pokud se nekroutí bolestí bříška tak je vše v pořádku. Teď s tou noční kaší kaká obden a zdá se mi v pohodě, akorát víc tlačí. No chlap no trošku to prožívá. :wink: Jinak nás na radu kamarádky prožene od hippu naředěná švestková šťáva. Dávám mu ji lžičkou a někdy i z lahvičky. Malý nemá problém do pusy čapnout cokoliv, ať už je to prso, lžička nebo lahvička. :grinning:
19. dub 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
martino-a spí ti v noci lépe??Nebo je to stejné a v noci se stejně vzbudí??Jinak,mně malý taky nekaká každý den,ale kaká co 2-3 dny a je v poho.Je taky plně kojený.Jsem si říkala,že už ty 3 týdny do 6.měsíce vydržím a pak začnu s příkrmama.
19. dub 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono to stejně vypadá, že udu kojit dýl... a nebo to musim prostě nějak ráznějc a tu flašku mu začít dávat víc no... ale děkuju, že si mě pochopila :slight_smile: .... jenom nim jak na to... příde mi, že pořádně neví co s ní.... nebo nevim, většinou tu flašku prostě jenom tak ocucává a obsah plive... už jsem měla asi vě krize, že jsem měla málo mléka, ale jak nechtěl flašku tak i to vždcky roztahal, za což jsem prozatím ráda, ale od toho půl roka bych to tak nák chtěla přestat... a taky až bud tepleji tak já bych nemohla vylézt v triku... někdy mám mlíka prostě moc a neudrží se a já jsem pak celá od mlíka a připadám si docela hodně trapně když du po ulici a mám mokro v oblasti prsou... za celou dobu se mi to neustálilo bud mám mléka moc a nebo málo... je to hrozný...a mění se to pomalu co tejden... pže jak ho mám moc tak to nestíhá vypít tak prsa usouděj, že zase tolik nepotřebuje, tak je ho najdnou málo a než to roztahá zase tak je to zase tejden.... už na to prostě nák nemám nervy :frowning2: .... ale jak ho naučit na tu flašku víte někdo????
19. dub 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkus mrkvičku Kubik po ní kaká jedna radost :grinning: Dneska jsem ho nechala nahatýho ,príjdu za minutku on se řechtá na břichu a hovínka mel až za ušima :confounded: Musel hned do vany,jinak to nešlo
19. dub 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ktr: hi... to se mi tedka taky stává,že dva dny nekadí a když se mu to koneně povede tak je hrozně vysmátej a má to úplně všude... a oni když dloho nekaděj a bolí je bříško tak je to problém?? mě se to stává skoro pořád už jsem mu strkala ač nerada zase i trubičku aby se vykadil,ale nic :frowning2: ....
19. dub 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

Martina76 - ja plne kojim a zatim neprikrmuju, odhodlala jsem se jen k te kasi vecer a to vcera poprve :slight_smile:. Plne kojit vydrzim do ukonc. 6 mesice, coz o to, ale jestli to vydrzi mala, to uz je jina otazka :slight_smile:. Taky mam pocit, ze by uz si dala i neco jineho :slight_smile:. Uvidime, jak zvladneme kasi a hlavne jak se nauci na lzicku, to vidim zatim jako problem :slight_smile:, kdyz predtim cucala jen z prsu. Preju vsem hezky den :slight_smile:
19. dub 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kojený mimi nemusí kakat každý den,nám se to moc opravilo tou zeleninkou,ted je z něho takovej prutokáč :grinning: S tou flaškou sama nevím,zkusím ho nechat hlady až na to přijde ,že to taky teče,jestě dám savičku aby mu to skoro teklo samo a uvidíme :astonished:
19. dub 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já sem kojila do dvou měsíců pak jsem o mléko přišla.Docela vám závidim že můžete kojit. Malá je na umělém od narození, už v porodce jsem jí dávala Nutroš. Ale i když je na umělém tak by v noci taky mohla vydržet spát dýl :slight_smile:
19. dub 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
terezka87 - nikde neni psano, ze se musi kojit za kazdou cenu a kdyz to nejde, tak to holt nejde, to se neda nic delat. My sice kojime, ale zatim si prikrmy, flasku, lzicku a dalsi veci neumim predstavit :slight_smile:. Mala mi prijde este moc mala, aby to zvladla, tak nevim :slight_smile: ale holt bude muset :slight_smile:
19. dub 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
my s flaškou nemáme problém,já totiž dávám Fiipovi i čajík,ale ne každý den.Dávám podle toho,jak chce.Takže mi z flašky pije hezky a když nechce flašku,dávám po lžičkách.Teď,jak kašlal,dávala jsem sirup po lžičkách a papal krásně.Jen u toho všeho chce asistovat,takže to bude sranda.
19. dub 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
se lžičkou taky problém nemám, ale je to sranda furt na tu lžičku musí sahat, takže do něj něco lžičko dostat je taky mazec :grinning: .... čájík mu dávám, z učící lahvičky a to je něco jinýho ta ho baví, ale ten čaj stejně nepije jenom nasaje do pusinky a vyplivne :sweat_smile: .... a to samé dělá s mlíkem když už se mu s tý lahvičky nedopatřením dostane do pusy :unamused: ....
19. dub 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mu od minulého týdne dávám v poledne zeleninku a jinak kojím, kaši jsem ještě nedala. Dřív kakal třeba jednou za 14 dní a to byl masakr, teď se to upravilo, kaká obden. A dost se mu tím ulevilo, je veselejší a nemá bolení bříška.. :slight_smile:
19. dub 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme lahvičku zvládli hned po příchodu z porodnice...nepřisál se, přes kloboučky to nešlo takže jsem odsávala. teď už taky kombinuju s Nutrilonem...mlíka bylo málo...to je výhoda odsávání, že člověk vidí kolik toho má. A lžička ho strašně baví...nejradši by se s ní krmil sám :sweat_smile:
Chci se zeptat...už mají vaše mimča vybarvený oči? Kuba je má pořád takový tmavý...tak to už asi do modra nepůjdou, že?
19. dub 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my uvidime jak to pujde se lzickou - chce to trenink :slight_smile:. Nase Barca ma tmave sede oci a kolem zornicek jemne dohneda. V rodine mame snad vsechny barvy oci ale nejvic hnede, takze predpokladam, ze se ji ocicka dohneda jeste vybarvi :slight_smile:
19. dub 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám pocit, že se nám očka už dobarvila. Má je hnědozelený, jako my všichni, kromě taťky, ten má jen zelený... :slight_smile:
19. dub 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malé jsem začala taky dávat zeleninku, a na lžičku de krásně, otvírá pusinku a dokonce ani nemáme oprskané stěny! Zvládá to hezky šikula. :slight_smile:
19. dub 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky vám něco přidám.Mi už zeleninku dáváme,strašně rád si u toho povídá,ikdyž jí občas nechce tak než bych ho nutila tak ho nakojím a je spokojený.Sunar už taky dávám ale jen občas a na noc,kombinuju to s kaší ale ty mu moc nejedou,ani ta flaška se nám moc nedaří.Nejradši má prostě prso.Píšete taky o bolení bříška.U prvního jsem to moc nepila ale teď ho piju každou chvíli a docela nám pomáhá.Na prdíky je dobrý fenyklový čaj.Hodně piju ten granulovaný,dostane se do mlíka a tak i k malýmu protože nechce flašku ale dá se pít i obyčejný sáčkový.
19. dub 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jonášek má takový šedomodrý oči po mě.... jestli se ještě budou barvit to nevim .... fenyklovej čaj jsem zkoušela pít jeden čas, aleotékal mi po něm jazyk... takže jsem ho pít přestala... tedka ho sem tam dávám malýmu (ten dětskej) a plive ho takže asi máme smůlu s fenyklovym čajíkem... a je to divný... vypil z lahvičky 30 odstříkaného mléka (což považuju za úspěch), ale pak se začal kroutit a nechtěl a vlastně mi to dělá celej den i když kojim a pokaždý vypije malinko jestli pije 30 zhruba po dvou hodinách a pořádně se nají akorát večer a ráno tak mě to docela děsí :cry: ....
19. dub 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata,

omlouvám se, mám toho moc, jediné, co u PC stíhám je kontrola pošty a zápis krátké zprávy do blogu, abych nezapomněla na naše pokroky :frowning2:

Mějte se moc hezky, jak to půjde, jsem tu...
19. dub 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak očkování opět odloženo malý má teploty a kašle :frowning2: Při kojení je 7 dní v pohodě, ale malý je i dokrmovaný a to se mi zdá už moc tak dlouho nekakat...potom nestačí ani plínka...jinak po mrkvi má spíš zácpu než aby se vykakal asi přejdem na jinou zeleninu.Švestkovou štávu mám vyzkoušenou ta je super dávám 2 lžičky do trošky heřmánkového čaje a zabere to vždycky.
19. dub 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm to je zajímavý,Kubík mi po mrkvi kaká i 2krát denně :slight_smile:
19. dub 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to u nás nehrozí :frowning2: každému sedí asi něco jiného stejně jak umělé mléka..
19. dub 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono se mu celkově upravila stolička,předtím měl každou chvílí takovou bud prujmovitou nebo zas nekakal :frowning2:
19. dub 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
já byla radši když měl v každý plínce... tedka jak kadí jednou za čas (a to to trvá tprve tejden), tak je první den sice v pohodě, ale ten druhej už se krooutí jak žížala a musim mu furt cvičit s nohama aby si aspon prdnul a když už se konečně vykadí, tak je to úplně všude.... kde seženu švestkovou štávu????
19. dub 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je od hippu maji ji v DMku, lékarně a myslím že i tesco a kaufland.
19. dub 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek