• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka červen, červenec a sprpen 2009. Přidejte se

19. července 2010 
my na ramínku nemáme zatím nic,tak uvidíme.stejně je od března nějaká nová vyhláška,která ruší povinné kontroly po očkování na tbc. a dokonce se prý uvažuje,že zruší plošné očkování kojenců proti tomuhle.
12. srp 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ale pod sekcí Společný termín je napsáno,že je to pro maminky,které ĆEKAJÍ miminko ve stejném termínu. a my přeci na mimča nečekáme,my už je máme
12. srp 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja si myslim , ze tupatrime, mame predsa uz babetka... :wink:
12. srp 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už nás přešouply a já to hledala jak blázen na kojencích!
12. srp 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem sem ted chtěla nakouknout a asi půl hodiny mi to dalo než jsem vás našla :unamused:
Tak to se nám to očkování možná taky ještě zhnisá.Zatím tam máme pod kůží jen takovou mini zatvrdlinku.i když se mi zdá že už se ji to zmenšuje.
už jste holky některý byli na konrtole v 6 týdnech-co se tam všechno kontroluje?Nás to čeká v pátek tak mám obavu jestli kája umí(zatím nic)všechno co má :confused:
12. srp 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nám nekontrolovali nic,jen jsem byla s kyčlema.Očkování nám nehnisá,máme to snad stejný pořád.Jinak malej drží hlavičku bezvadně,no a začal si brát sám do ručičky takové kolečka od Lamaze,dlouho je neudrží zatím.Ale má aspon snahu a cením si toho.
12. srp 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě kája zatím hlavičku drží jenom třeba když ji mám opřenou na rameni tak to se krásně rozlhíží,ale když leží na podložce tak ji ještě moc nezvedá.to se začne spíš rozčilovat-a zvedá jen zadeček :slight_smile: ale mi jsme proti vám o měsíc vzadu.
12. srp 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajkax: naše holčička to má úplně stejně,taky na rameni hlavičku krásně drží,ale na podložce se jí moc nechce a když ji to nejde,tak se vzteká
12. srp 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno holky, mi máme nakrmeno přebaleno a asi se vydáme na vycházku.Ty jo kája už druhej den nějak víc papá přez den to ještě jde ale večer než jde spát tak chtěla jíst snad 5 po půl hodině a pak už se vztekala že ji nic neteklo.Tak nevím co s tím ale normálně ji to vždycky stačilo :unamused:
13. srp 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj maminky,
já krmila v šest,malý zase usnul,tak mám zatím čas.Jo tady prší,takže u nás procházka dneska asi nehrozí,nevypadá že by mělo přestat.No my jsme měli nehodu,budu přeslíkat postýlku,malej byl pokakaný až na zádech a nějak nám to přes overálek nateklo až do postýlky :sweat_smile: .Tak malý spinká u nás v posteli.
13. srp 2009 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ami - my měli taky nehodu, ale za to si můžu sama, protože jsem byla líná vstát a jít na přebalovák, malého jsem přebalovala v naší posteli, jak jsem mu měnila plenu stihnul se pokakat i počůrat. Příště budu chytřejší, teď jdu taky vyměnit prostěradlo. Ještě že jsem to měla v plánu dát nové povlečení, jinak by mě piclo :grinning: .
13. srp 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, taky jsem vás hledala...ale napadlo mě, že jste to možná přesunuly tak to netrvalo tak dlouho.
Včera jsem si užili kino, sice jsem myslela na to co je doma, ale to k tomu asi patří. Malej si asi ani nevšiml, že jsme byli pryč. Noo možná mu přišlo divný, že mlíčko neteče z prsa, ale z lahvičky, ale co už. Byl prý moc hodnej. Takže klidně si můžeme sem tam s manžou na chvíli vyrazit. Na moc dlouho ale nee, protože včera těch 5 hodin bylo tak max., prsa mi pěkně nadávaly :grinning: Večer to malej pěkně vycucal a spinkal až do jedné...

U nás počasí taky zatím nic moc, je tak pošmourno.
13. srp 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak sem vas taky hledala - dik ami za zpravicku...
my meli docela klidnou noc ale tatka sel poprve do prace tak se mu moc nechtelo...
a s pocasim - hruza - leje jak z konve a to jsem chteli jit odpo ven
13. srp 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky vy co plně kojíte, kolikrát deně vám mrnouskové kakají?Já nevím jestli je normální že ta naše breberka má aspon malinko nakakáno v každé plínce.A kolikrát si i u přebalování trochu uprdne.Prostě plínka není nikdy nepokakaná. :unamused:
13. srp 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajkax, nic se neboj...my máme nakakáno taky v každé plínce. Někdy jen uprdnutí, jindy pořádná nálož. Hlavně kaká při každém kojení (to je jistota :grinning: ) Taky jsem si říkala jestli to není moc, ale snad je to v pořádku. Mudr. říkala, že když má příjem tak musí mít i výdej. Možná je to tím, že ho moc krmím...nevím. Ale nějak se tím neznepokojuju...lepší než kdyby nekakal a bolelo ho bříško.
13. srp 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leu, jak to zvládáte s Vojtíškem? Taťka byl s váma doma? My měli tatínka po návratu z porodnice týden doma a bylo to bezva.
13. srp 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi-jj meli jsme tatku doma do dneska rano a dnes uz musel a vrati se az zitra rano-dela 24hod ale je tu se mnou mamka - sice ani bych nepotrebovala ale ona chce pomahat - stejne maly spinka jak zlaticko-doufam ze mu to vydrzi...
jinak taky kakame porad....
a brkate po kazdem kojeni??
13. srp 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi - my máme taky nakakáno v každé plínce :sweat_smile:
leu - to je super, že je malý tak hodný. náš v noci pěkně spinká, ale přes den by furt jen papal. a s tím brkáním je to horší. většinou ho dám hned hajat na bok a on si kdyžtak brkne tam, ale teď se mi párkrát stalo, že se poblinkal :frowning2: . dnes jsem ho zkusila dát přes rameno, i když se to teď už nemá dělat, a pomohlo to. jenže horší je, že se mi malý pak probere a už se mu nechce spinkat
13. srp 2009 v 11:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi brkáme tak každý pátý kojení moc nám to nejde, ale na to že jí e už šest týdnů tak si ublinkla asi jen 3.Tak asi říhat nepotřebuje.Sajma-a jak se maj dávat odbrkávat děti když ne přez rameno?Nám to takhle v porodnici ukazovali :confused:
13. srp 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajkax - fakt? no mě právě v porodnici říkali, že se dítě už neháže přes rameno, že je to špatná poloha pro mimi, ale máš si ho dát před sebe, jeho zádíčka na tvoje prsa a rukou mu podebrat nožky a skrčit k břišku. je to dobré na prdíky i na odříhnutí, ale nám to právě vůbec nepomáhá :frowning2:
13. srp 2009 v 11:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jooo, tak to čumím jak péro z divanu :grinning: My teda dáváme pořád přes rameno...taky nevím, že by to bylo špatný. Já dávám brkat po každém kojení (přes rameno :grinning: ) jde nám to pěkě a i po tom spinká. V noci se mi moch nechce,protože jsem unavená, takže občas ho po kojení hodím rovnou do postýlky...a taky to jde. Neblinká a nevzbudí se, takže krásně hned spinká znova
13. srp 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi - tak to gratuluju k úspěšnému kojení i brkání :slight_smile:
13. srp 2009 ve 12:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sajmi-to sestřenku taky učili ve Zlíně v porodnici,taky jí to nepomáhá. :grinning: Staré dobré hození na rameno.To pomáhá.
13. srp 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
simi- seem rada ze maly je tak hodny a doufam ze mu to vydrzi co nejdyl... alr jak ctu tak ondrasek je taky zlaticko... jeste mas romcu doma???
my taky brkame nekdy pres rameno nekdy zadama a nekdy se nam to vubec nepovede... a taky uz parkrat ublinkl... no musime to vychyttat :sweat_smile:
13. srp 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
leu - jojo, asi to chce vychytat. když mně je z toho vždycky tak smutno, když to chudák vyblinká a ten jeho nešťastný ksichtík u toho :frowning2: . Romča už byl v práci včera, ale taky se mu vůbec nechtělo. nejradši by byl s nama doma :slight_smile:
13. srp 2009 ve 13:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sajmi - mě taky malý ublinkává, dnes si krásně odříhnul , pak jsem ho položila do postýlky na bok , hned usnul a za chvilku pláč a zavinovačka byla poblinkaná. Taky je mě z toho smutno. :frowning2: Do postýlky ho pokládám po jídle jedině na bok a střídáme strany.
13. srp 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jity - Ondrášek taky spinkává na boku a někdy je to v pohodě a někdy s blinkáním, tak já nevím, čím to může být :frowning2:
13. srp 2009 v 16:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jity-dáváš ten nutrilon už pravidelně?
13. srp 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď to bylo v pohodě, krásně si odříhnul a hned vytuhnul na rameni

Am- dávám, jinak by nebyl k utišení
13. srp 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teda dávám spinkat jedině na záda, neblinkáme, jen občas mu koutkem vyteče troška ještě nestráveného mlíčka, ale to hned po jídle. Jinak ok...máme fakt zlatíčko, teď krásně spinká. Byli jsme nakoupit ve sparu tak dospává v kočárku.

Dají se koupit i mlíčka speciálně proti blinkání, např. Nutrilon AR, myslím. Za zkoušku nic nedáte a uvidíte...
13. srp 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek