• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
@luca50 Ráda ti poradím, jen mi prosím objasni, co znamená slovo "havák"
23. srp 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na čtyři. Ruky má zpříma nic protnutého a na kolínkách
23. srp 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 koukala jsem na videa, jak se prckové snaží posadit, jdete na to dobře, důležitý je, aby nerměl v tom sedu kulatý zádíčka, a kolik měsíců, že malýmu je?
23. srp 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jiřík dostal jeden ze svých záchvatů - řvu a ostatní se můžete klidně po.... já budu řvát dál - už aby ho to přešlo...
24. srp 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr To znám, máme to každou hodinu :frowning2: . Prostě si chce vydobít to svoje, já nevím, občas ho nechám a za 10 munit se uklidní, ale jen na chviličku, pak začne nanovo. Necháváš ho plakat, nebo utišuješ, co to jde?
24. srp 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 já se snažím přijít na to proč brečí - takže mu zkusím dát najíst, přebalím ho, dám ho do postýlky.... no a když nic nezabere, tak ho zavřu v ložnici - nechám ho v postýlce - tam on tak 15min řve - pak tam zase dojdu, vezmu si ho a pak obvykle přestane řvát - teď už je taky ticho a normálně si tu hraje - nevim co mu to předtím přelítllo přes nos
24. srp 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr třeba potřebuje vybít nadbytek energie,Je to jedna z variant, kterou mi řekla doktorka, když jsem se jí ptala proč mi malej furt pláče. takže já ho musím co nejvíc utahat, aby vůbec usnul, což znamená nechat ho občas brečet :frowning2:
24. srp 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Holky, mam totez. Sice jsou vsichni chytry, jak je spatne nechat dite brecet. Jenze ja ho nemuzu a ani nechi porad tahat na rukou. Kdyz ho polozim, tak rve, jakoby mel dusi vypustit a jakmile ho zvednu, hned je ok. Tak se nechci nechat tim mrnousem tak vysavat:slight_smile: v tomto pocasi ho kricet nenecham, ale kdyz selzou vsechny hracky, nelibi se mu ani na brisku ani na zadech, tak ho holt chvili necham. Jsem taky jen clovek! :slight_smile:
24. srp 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova přesně tak, jakmile se mu už nic nezamlouvá, tak si chvilku popláče. Není mi to příjemné, ale nemůžu ho neustále chovat, a taky to kolikrát ani nezabere :frowning2: .jsou to odmala pěkní šikanisté :wink: .kdyby jste kolikrát viděli pohledy těch lidí :angry: , když jdou kolem našeho bytu, a malej brečí, úplně to slyším "no to je ale matka, že ho nechává takhle brečet".
24. srp 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď jsme měli další "řvací" záchvat - tak jsem ho vzala, a dala jsem ho do vany s vlažnou vodou - tedy né že by byla nějak studená, ale studenější než normálně koupeme - a fakt o pomohlo... podle mě jim je vedro a nechápou to. Ani jsem ho moc neutírala - a mám ho tu v ohrádce nahého a přes něj mokrou látkovku - tak snad bude chvíli hodnější.

Nevíte náhodou.... on mi vůbec nechce pít - což se mi v tomto počasí nelíbí - myslela jsem, že až začneme s příkrmy, tak začne i pít, ale prostě pití ne a ne a ne.... klidně bude hysterická scéna, ale nenapije se - chce pít jen mléko. Myslíte že mu to mléko můžu udělat řidší - jako že bych mu dala vodu třeba s jednou odměrkou mléka - aby se zavodnil? My přes den vynecháváme 2 mlíčka a dáváme příkrmy = 9 hodin bez mlíčka - a v tomhle vedru se mi to teda zdá dost. V příkrmech sice nějaká voda je, ale je jí fakt málo - dávám mu namixované brambory a zeleninu - ale vodu z toho sliju, takže jí tam moc nezůstane -a druhé jídlo je ovoce - taky tam nějaká voda je, ale nic moc.
24. srp 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr taky mi nechce pít, spíš si s tou lahvičkou jen hraje. Já bych to s tím řidším mlékem určitě zkusila, přeci jen 9 hodin bez pití je opravdu hodně.takže vlažná voda zabrala, že bych ho ta taky šoupla? kamarádka má asi 1,5 roku starého chlapečka, a pravidelně se jí vzteká, a říkla, že jí zabírá jedině to , když ho šoupne pod studenou vodu, aby se z toho probral, prostě léčba šokem :unamused:
24. srp 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 to jsem taky slyšela, možná to budu praktikovat později, ale teď bych se bála, aby se mu tím šokem něco nestalo
24. srp 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky nebrečí prcci třeba kvůli zoubkům? Ono ještě nemusí být nic vidět, ale jak se to tam připravuje může to tam svědit, tlačit.. Šimon si teď oblíbil cucat palec, snažím se mu dávat dudlík, ale moc ho nechce. Pokaždé během noci, když se na něj podívám má palec v puse a saje ho jako prso... Nechci aby si na to zvykl! :cry: :cry: :cry: Nevím, jak ho to odnaučit- i když ono to může souviset se zoubkama....A s tím pitím Moni má pravdu zkus to ředěný mlíko, 9hod. je hodně kor v tomhle vedru...
24. srp 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr taky bych to nepraktikovala, měla bych strach.U nich doma to většinou s malým dělá její manžel, ale říká, že to zabírá, a malej už prý ví, že když bude vzteklý, tak ho čeká nepříjemná koupel :slight_smile: , pomalinku se to s ním lepší.já už nevím, čím bych malýho zabavila, nemáte nějaké tipy? :slight_smile: sám si nevyhraje ani 5 minut :frowning2:
24. srp 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 Já bych se nebála a nechala to na něm, některé děti jsou obratnější a pohybově se vyvíjejí rychleji než druhé... :slight_smile:
24. srp 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa lukášek si ruce do pusy strká od 3 měsíců, a když chce spinkat vždycky má paleček v puse, pak mu samovolně vypadne. taky jsem se bála, aby si na to nezvyknul.Teď mu přes den furt nutím dudlíka, dá to práci,ale občas si podudá. jinak neustále má pěstičky v puse. teď se tu s ním točím na židly, mně je z toho blbě, a jemu se to náramně líbí :wink:
24. srp 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Jinak Šimona asi nejvíc baví hrací deka s hrazdičkou, jak tam visí hračky. Celkem se u toho zabaví sám(jasně že ne hodinu)Nebo v takové sedačce s hrazdičkou- to má i větší přehled a je to super když žehlím nebo vařím dám si ho v tom do kuchyně a ještě mu u toho zpívám, nebo povídám pohádku- to ho taky moc baví...A nevíc by ho asi bavilo koukat na bednu, ale to mu vždycky zatnu...
24. srp 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@biibaa všechno jsem vyzkoušela, máme hrací hrazdičku, bliká to, svítí, hraje 10 různých melodií, a stejně ho to nebaví, to samý i z hradičkou v lehátku :frowning2: .Mám i gymnastický balón, to taky zabaví jen na pár minut.a aby jen tak seděl v lehátku a koukal na mě jak něco dělám, jsem nezažila. taky mu zpívám, pouštíme pohádky, atd. a zase nic.a hračky , které nad ním visí ho nebaví, jelikož na ně nedosáhne a nemůže si je strčit do pusy. celkem ho zabaví, když před ním člověk cvičí a dělá všelijaké skopičiny, nebo když luxuju, ale dělat to pořád nejde, padla bych únavou :wink:
24. srp 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 No Šimon je má tak zavěšené, aby na ně dosáhnul a baví ho právě jak je cpe do pusy...
24. srp 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa nějak ho to vůbec nezajímá, oni se ty hračky nehýbou, tak je nemá zájem chytat, nebo nevím, zase brečí :frowning2: . je to šílené dítě :wink: :wink: :wink:
24. srp 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda.... koukám, že já mám zlaté dítko - Jiřík si vydrží hrát sám klidně hodinu a půl - když tedy má náladu. Když jsem kojila a měla málo mlíčka (bohužel jsem to v té době nevěděla), tak to teda řval a řval a řval - a já jsem se od něj nehla (což taky svědčí o tom - když dítě řve = má problém) - teď když jsme na UM - je najezený, vyspalý, přebalený... tak si spokojeně hraje vcelku dlouho. Ale hračky tedy obměňuji.... musí mít občas něco nového. Nejraději má jednoho pejska od Lamaze - oni mu šustěj ouška - a to ho teda bere:slight_smile:
24. srp 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a na odnaučení cucání palce prodávají v lékárně vodičku - tou se palec potře a ten je pak tak hořký, že si ho už dítě do pusy nestrčí - ale řešila bych to spíš až kdyby si ho ještě cucal ve dvou letech
24. srp 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Tak to fakt už nevím... :frowning2: To tě teda lituju, musí to být únavný a na palici :cry:
24. srp 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Od Lamaze máme opičku, co taky šustí a je to Šimonova favoritka :wink:
24. srp 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa od lamaze taky máme pár hraček, ale myslím, že se mu ty hračky rychle okoukají, a aby člověk kupoval neustále nové, to nejde.věř mi, že na palici to opravdu je, musím ho 3 hodiny bavit, aby pak 40 minut spal, usne, já si udělám kávu, něco sním a šup on už je vzhůru a jedeme znova :frowning2:
@anetadr opravdu ti závidím takové hodné dítko :slight_smile: , hodinu a půl si hraje sám , to si ani nedokážu představit, jak by to ten můj raubíř udělal?
24. srp 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 A docela ho baví i takový ohebný leporelo, i když spíš, než obrázky si ho dává do pusy...
@anetadr Mě se zdá ve 2 letech pozdě, nejradši bych aby s tím skončil, co nejdřív.. V práci(na zubním) jsem vídala co to může v extrém. případě udělat s horním patrem :unamused:
24. srp 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
A poslední dobou si moc rád hraje s bimbáskem, když ho přebaluju nebo když je bez plenky :grinning: :grinning: :grinning:
24. srp 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@biibaa Zatím bych ten paleček neřešila, třeba je to opravdu k těm zoubkům. A myslím, že i kdyby mu to vydrželo, tak až začne cupitat, na nějaký paleček mu nezbyde čas :slight_smile: .Taky jsem z toho měla strach, a postupně se to lepší, když to jde nutím mu dudlíka
24. srp 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa můžeš mi prosím to ohebný leporelo líp popsat, to víš, zkouším všechno :slight_smile:
24. srp 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já mu dávám i hračky - nehračky.... oni ho většinou baví nejvíc.... malou deku, obal od něčeho, kelímek od jogurtu....

@biibaa tak pak zkus tu hořkou vodičku... ublížit mu nemůže
24. srp 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek