• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
@moni85 Taky s plenkou si rád hraje a pak s nožičkama, cucá si i paleček u nohy...
@anetadr s tou vodičkou ještě počkám... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. srp 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa díky za fotky, zkusím koupit. jinak s plenkou si taky hraje, ale paleček u nohy u nás zatím nehrozí, máme na to asi moc velké bříško :slight_smile: , je opravdu tlusťoučkej :wink:
24. srp 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak to my máme palec od nohy v puse docela často. Už jsme uložení ke spánku - to mám tak ráda:slight_smile: teď si jdu dát sklenku vína a nohy na stůl:slight_smile:
24. srp 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr my už taky spinkáme,huráááá :wink: , tak snad tam malej časem ten palec od nohy taky dostane :slight_smile:
24. srp 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 to víš že jo - a když ne, tak se nic nestane:slight_smile: švagrová má děcko, které ve třech měsících vážilo 10kg!!!!! Smáli jsme se, že je to malý budha.... a dnes? Jsou mu dva roky a je tak štíhlý, že mu padají všechny kalhoty co jsou mu na délku - takže buď mu kalhoty padají, nebo má krátké nohavice. Jo a váží jen 13kg. Prostě si to ze začátku nahnal a pak už jen rostl do délky:slight_smile:
24. srp 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem tu nová - jmenuji se Jitka a mám syna Šimonka, který se narodil v březnu 2011, vážil 3.550 a měřil 52 cm :slight_smile: Teď má necelých osm kilo, pouze kojím. Malý je pohodář, pořád se směje a v noci krásně spinká, pouze se probudí tak jednou maximálně dvakrát na kojení, ale hned u toho zase usne. Už si krásně sám bere hračky, přendavá si je z jedné ručky do druhé, chytá si prstíky u nožiček, občas se překulí z bříška na záda.. Chci se optat, jak jsou na tom vaše dítka? Už se vám překulují z polohy na zádech na bříško a když ho chytnete za ručičky, snaží se přitáhnout a sednout. To náš ještě ne. Zdravíme :slight_smile:
24. srp 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Ahojky, vítej :slight_smile: . To je dobře, že malý Šimonek je šikovný a hodný kluk. Určitě si toho važ, jak si u mě přečteš já mám pěkného vzteklouna a uplakánka.takže závidím :wink:
25. srp 2011 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já holky frčím na chatu, zatím se mějte fajn, čauky :slight_smile:
25. srp 2011 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 užij si to:slight_smile:
25. srp 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Ahoj Jitko:slight_smile: máš šikovné dítko:slight_smile: jestli chceš, přečti si pár příspěvků zpět - píše se tam podobně i o našich. Můj Jiřík je taky moc hodný, sice jsem zrovna včera psala o jeho záchvatu řevu, ale to jsou jen výjimky. Většinou si krásně hraje sám, nebo spí. Ze zad na bříško se přetáčí už s jistotou, z bříška je to zatím občas - a možná spíš náhodou. Hračky si bere sám a hraje si s nimi už dlouho, prstíky od nohou si dává často do pusy:slight_smile:. Do sedu se už přitahuje krásně - hlavně proto, že by seděl strašně rád, nebo ještě líp - rovnou stál - krásně už udrží svou váhu na nohou - tak mu musím pořád vysvětlovat, že je ještě brzy. Teď váží už 8,9kg a měří 72cm. Není skoro vůbec baculatý, je to prostě kus chlapa:slight_smile: - tak si myslím, že je hodně šikovný i proto, že je prostě větší. Ale uvidíme - třeba nás za pár měsíců předeženete:slight_smile:
25. srp 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Ahoj já mám taky Šimonka! Ze zad na bříško už se překulí, zpátky ještě ne...
@anetadr Tak my máme záchvat řevu dneska- asi zuby. Furt si něco cpe do pusy sliní a naříká.. :unamused: Taky u vás byla v noci taková bouřka? Aspoň je dneska venku trošku líp, zatím... Asi vyrazíme konečně na procházku :slight_smile:
25. srp 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Holky tak se mi dnes mala prkulila ze zadicek na brisko a zpet :slight_smile: udelala mi velkou radost :slight_smile: jinak jsem si myslela ze bude dnes lepsi pocasi ale nee zase sileny vedro :frowning2: a to jsem chtela jit ven :frowning2:
25. srp 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulik27 No vidíš, jaká je šikulka! Malej se zase na bříšku vzpírá na ručičkách jako kdyby dělal kliky...
25. srp 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
chtela sem se jeste zeptat jestli mate monitor dechu Nanny??a kdy to tak zhruba vytahnete z postylky??
25. srp 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa tak to musi byt krasny :slight_smile: mala zatim rucicky moc na brisku nepouziva...ale dnes jak se prekulila tak byla upne vyhukana ze se ji to povedlo :slight_smile:
25. srp 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Ahoj Jitko,tak můj se jmenuje Christos,je to také takový smíšek a teď po nemoci se už pomalu vrací do starých kolejí a po záchvatech řvaní (asi zoubky) už nastalo zase pohodovější období. Včera mi prospal zase celou noc a vzbudil se kolem 5-30h na jídlo,až jsem nevěřila vlastnímu zraku při kontrole hodin na budíku. A i přes den je zase klidnější,vysmátý a v pohodě!Můj je na UM,protože jsem měla zdravotní problémy,když si přečteš výše. Teď přijela babička z Česka,tak mám posilu na měsíc a je to prima...si jí užíváme!I s druhou šestiletou dcerkou Kačenkou... :wink: Taky už si hraje s nožkama a pořád dokola se obrací na bříško,ale zatím se mu podařilo asi 2x přetočit zpátky,jinak mu musím pomoci já nebo někdo jiný. Také si rád hraje s plínou a začal se zajímat více o kousátka...Jak píšeš,tak se snaží přitáhnout do sedu,ale moc mu to ještě nenutím. Také je živější a zapírá se o nožičky,že mám co dělat,abych ho sesunula do lehu nebo sedu....je živější mimísek!
25. srp 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,chtěla jsem se zeptat,viděli jste na dvd publikaci Něžná náruč rodičů?....Já úplně hledím,že od narození špatně nosím malého a že existuje fůra hmatů,o kterých jsem neměla ani tušení! A to nejsem prvorodička a mám druhé miminko a určité zkušennosti od první dcerky. Teď po shlédnutí videa jsem byla šokována,protože prý má vše vliv na vývoj miminka a jeho páteře a dalších věcí. Já mám totiž skoliozu páteře vyššího stupně,tak mám strach,aby mé děti neměli něco podobného,ne-li zděděného po mě. :frowning2:
25. srp 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy Já jsem četla tu knížku a přesně- zjistila jsem jak ho nosím špatně, snad akorát na tygříka bylo ok. Když ono je to těžký se teď učit všechno jinak :unamused: Ale snažím se...A určitě na tom něco bude... Nám taky přijela babička... včera.. doufám, že mi malýho moc nerozmazlí :wink:
25. srp 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulik27 Nanny mám zatim ho používám pořád, ale už se mi mooockrát spustil jen tak, zezačátku mě to dost vylekalo, přiběhla jsem a malýho to vzbudilo koukal, co se děje. Anebo mi cestuje po celé postýlce, takže když z toho sleze máme alarm :confounded: Ale používat to určitě budu- nebojím se tvrdě usnout.. Ani nevím, do jakého věku se to doporučuje používat... Taky se ti to spouští jen tak?
25. srp 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa Já myslím,že monitor dechu je aktuální do půl roku věku dítěte,protože jak jsem se dočetla syndrom náhlého úmrtí hrozí právě do toho půl roku miminka. Tak asi takhle! Já jsem to nepoužívala ani u první dcerky a nepořídila jsem si to ani u druhého mimíska,ale asi je to dobrá věc pro každou maminku. Můj Christos taky cestuje po celé postýlce a točí se jako hodiny a hlavně na to bříško a řev. No,snad ho to přejde co nejdříve! :wink:
25. srp 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa ano spousti se mi to jen tak..... kdyz dojdu k male tak dycha a je v poradku :slight_smile: a taky kdyz cestuje po postylce tak to dela :frowning2: kdyz jsme prisli z porodnice tak jsem byla vylekana ale ted uz jsem na to zvykla..... nevim proc to tak dela nekdy v noci mam skoro infarkt... no v porodnici mi rekli ze do pul roku ale jinkde se zas rika ze do roka je to ryziko tak nevim ja to tam budu mit asi dyl :slight_smile:
25. srp 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy To znám! už aby se uměl otočit i zpátky... Možná, že mu rostou zoubky, když se mu líbí teď kousátka...
25. srp 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanulik27 Já z toho byla zezačátku taky paf.. Běžela jsem do ložnice a chystala se resuscitovat :grinning: Ale zkusim to do roka jesli to nebude ječet moc často...
25. srp 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 17,3 se narodil. Takže má 5 m.
25. srp 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Když Peťa začne a vím že munic nechybí, tak ho nechám vyřvat. Ale u nás je to že chce spat
25. srp 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Tak tě vítám, jestli sis už něco četla, Tak víš že mám 2 kluky jeden má 5 let a druhý 5 m. Ten mladší se jmenuje Peťa a je opravdu šikovný, točíme se z bříška na záda a na opak, jde na haváka a cíleně se plazíme, sice je to ještě takové všeljaké, ale jde za hračkou a jeto cíléný pohyb :grinning: . Včera se mi už posadil a vydržel to asi 10 sekund samozřejmě se přidržel ručičkami . Cucáme si palečky u nohou. Jináč je strašně hodný. Jen tě musím trochu ubezpečit. Starší syn Lukáš se začal točit až tak kolem 6 m. Lozit začal až se naučil chodit, a to z důvodu že se chtěl postavit. :grinning: :grinning:
25. srp 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 já jsem si před tím, než jsem měla děcko myslela, že ho právě vždycky nechám vyřvat - no a až ho to přejde, tak ho to přejde.... jenže náš Jiřík pochopil, že musí být vytrvalý.... takže řve klidně dvě hodiny a to tak, že občas přestává dýchat.... tak jsem pochopila, že řvát sám asi nepřestane....
25. srp 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak my používáme Nanny pořád - a i když se mi odplazí na druhou stranu postýlky, tak to snímá - mám to skoro uprostřed - a matrace ten pohyb roznese. Falešné alarmy jsme měli jen v šestinedělí - byli jsme s tím dokonce den v nemocnici - udělali mu tam asi milion vyšetření a vše dopadlo dobře - byla jsem pak prostě klidná a když to začalo řvát, tak jsem Jiříka zkontrolovala, vypla a zapla alarm a spala jsem dál. Používat to budu ještě asi dlouho - a kdyby to náhodou někdy nesnímalo z nějakého rohu postýlky, tak tam dám druhou podložku - co jsme původně měli v kolíbce v obýváku - dá se to propojit do jednoho stojku a pak to snímá všude. Ani si nemyslím, že bych to tam měla kvůli Jiříkovi - spíš mě se líp spí, když vím, že je takto hlídaný:slight_smile:
25. srp 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak koukám, že všechny máte moc šikovné děti. Náš se narodil 21. března, z bříška na záda se poprvé překulil ve 3. měsíci, to mu jde docela dobře, ale nedělá to každý den. Většině z vás to jde právě naopak. Ale asi je to vážně individuální. Co dítě, to originál :wink: Dnes jsme byli už potřetí na kyčlích, ty jsou v pořádku, jen ještě nemá osifikovaná jadýrka, tak musíme ještě znovu za 8 týdnů. Teď odpočíváme doma, protože pořád je tu příjemnější klima než venku, tam je nedýchatelno. Užívejte léta :slight_smile:
25. srp 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy Jám mám knížku Něžná náruč rodičů. Je tam vážně spousta různých hmatů-chvtů :grinning: I když se podle něj snažím malýho chovat, stejně se mu nejvíc líbí, když ho držím bříškem k sobě. I když právě toto chování je nejhorší, co může být. Je to těžký :unamused:
25. srp 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek