• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
@milejdy jako reakce na očkování? to je normální. Jiřík chytil něco od manžela - ten měl několik dní 39 - Jiřík naštěstí měl jen do 38 - no a teď už to v něm jen lehce chrastí - jako že je zahleněný. Právě jsme měli jít na očkování v půlce srpna a ještě jsme tam nebyli - protože čekám, až bude úplně fit. Asi už to spojím s 6-ti měsíční prohlídkou - to nám bude 8.9 - což už je za chvilku.
27. srp 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Odsáváš nu hlen? Jestli není zelený, tak se může očkovat. My jsme se očkovali, když ji měl vodnatou.
28. srp 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Aha,no já jen,že můj Christos taky něco chytil a bylo to shodou okolností v den očkování,tak měl teploty hned večer kolem 38,5 a někdy i výš. Jeli jsme po 48h znovu k doktorce,to už mám naučené od první dcerky,že čekám 48h,aby to nebyla viroza a doktor mohl rozpoznat nemoc. A tam mi řekli,že mám pokračovat v sirupu proti teplotám a nic jiného dělat nemůžu,že je na poslech čistý a krk také není zarudlý,že tady řádí viroza s horečkami,co trvá 3-4dny. A přesně jak to řekla,čtvrtý den mi ještě naposledy měl horečku a pak dost. Tak jsme si oddechli!!! :slight_smile:
28. srp 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 Představ si,že když jsem tady odsávala malému hlen odsávačkou,tak se do mě pustila tchýně a švagrová (její malý má 19měsíců),že kde jako žiju,že tady v Řecku je to zakázané s odsávačkou,že se může leknout a jít mu hlen do plic či co! Slyšela jsem to tedy poprvé a řekla jsem jim,že to jsem fakt neslyšela a že Řecko je zaostalé,že v ČR se to normálně používá a nikdo proti tomu nebrojí,naopak to pomůže chudáku mimískovi,aby mohl v noci trošku spát a volně dýchat nosem...tak fakt nevím! Ale potom co mi to řekli,jsem dostala strach a přestala jsem s tím. Ale pravdou je,že Christos moc rýmu neměl a odeznělo to samo. Ale když jsem to praktikovala,tak u toho řval jak tur. :unamused:
28. srp 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy A jak to tam teda léčí? Když se to neléčí vznikne z normál rýmy, chronická rýma.
28. srp 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy To teda taky slyším poprvé, že by to mohlo mimískům ublížit. Mně odsavačku na vysavač doporučila sama pediatrička, že je to jemné a nejúčinnější. A na zvuk vysavače jsou většinou mimča zvyklá. Já bych se toho nebála.
28. srp 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: ja jsem s odsavackou spokojena :slight_smile: mala to ani nevnima a hodne to vysaje sopliky :slight_smile:
28. srp 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deti u toho rvou, asi jim je neprijemne, ze se jim drzi hlavicka a i ten ramus. Zkousela jsem si to na sobe, neboli to, ale prijemne to neni. Ale je to rozhodne nejucinejsi. Ryma same sice po case prejde. Ale vetsinou v chronickou nebo dutiny...za me rozhodne vysavac ano
28. srp 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo,holky já nemám odsávačku na vysavač.....já mám normální,co odsávám já sama....takovou s těma dvěma hadičkama-jedna mimíkovi a druhou saju já.
28. srp 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy Tak tou mi to vubec neslo. Potrebaovala bych k tomu dalsi dve ruce:slight_smile: vysavacem je to za par vterin.
29. srp 2011 v 06:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50
@milejdy tak to my ještě neodsávali - ale rozhodně né z přesvědčení, ale dr. říkala, že máme odsávat až tehdy, kdy půjde hlen z nosu - a to nám zatím nešel - jen to v něm jakoby chrastí, ale jinak nic - tak to neřeším. Jinak na něm právě dr. taky nic neviděla - ani zarudlý krk, ani nic neslyšela - tak jsme na tom asi byli podobně:slight_smile: jen jsme to zvládali s nižšími teplotami - já se totiž trochu lekla jak jsem mu poprvé naměřila 37,7 - protože manžel měl 39 - ale u Jiříka se to tak drželo - takže to bylo úplně v pohodě - ani Panadol jsem mu nedala. Já půjdu na to očkování teď ve středu - normálně do poradny a zeptám se, jestli nám udělají i 6-ti měsíční poradnu - abych tam nešla za týden zas - oni jsou v tomhle v pohodě, myslím, že to nebude problém:slight_smile:
29. srp 2011 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám normální odsávačku. A jde s to ní.
29. srp 2011 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 ono asi záleží na tom, jakého máš "rváče" - já teda ještě neodsávala, ale když se chci kouknout Jiříkovi do pusy, tak mi tedy dá rázně najevo, že si mám "trhnout nohou" - takže předpokládám, že s normální odsávačkou bychom asi taky měli problém - jedině to pak dělat alespoň ve dvou
29. srp 2011 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Mam velkého bojovníka. Ale vím jak ho mám chytit a "spacifikovat". To jsem se naučila u Lukyna. :frowning2: Mám u něho bohatou zkušenost. :frowning2:
29. srp 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u nás je teď odsavačka aktuální, malej chytnul rýmu od dcery, tak od rána s tím bojujume. Mám jen tu normální, taky je to bojovník a zatim jsem úspěšnější já než on :slight_smile: Chudák, jen vidí, že se k němu s odsavačkou blížim a už řve.
29. srp 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luca50
@baramaty tak to jste šikulky - je fakt, že já už ho na některé věci mám taky dost zmáklého - třeba při jídle občas ani nemáme bryndák, protože si ho umím dobře podržet - zato manžel - ten si ho jednou posadil do autosedačky, dal mu bryndák a začal ho krmit - no a Jiřík využil příležitosti nezaškolené osoby a rukou vyrazil manželovi jídlo do vzduchu - to pak dopadlo tak šikovně, že od toho byli oba i autosedačka:slight_smile:
29. srp 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@anetadr už jsme asi i vycvičené z prvních dětí, tyhle druhý už jsou máček:slight_smile: je mi ho chudáka líto, budí ho to a je celkově protivnej, snad to brzo přejde.
29. srp 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a když mají vaše dítka rýmu, kapete jim do nosíku třeba vincentku nebo fyziologické kapky Libenar? Zvlhčí jim to sliznici a soplíky jdou pak samy ven. Navíc to není žádná chemie.
29. srp 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty snad jo - Jiřík měl jednou trochu ucpaný nos a nemohl vůbec spát - je zvyklý spát s dudlíkem - a tak nemohl mít pusu zacpanou dudlíkem a nos rýmou.... je to blbý, když jsou děti nemocné - oni to hlavně vůbec nechápou
29. srp 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 jojo, máme libenar, měla jsem ho i na dceru a dobrý.Vždycky než mu odsaju tak chvíli před tim kápnu. Nemá to zas tak hrozný, spíš odsávám když cítim, že to má v nose a potřeboval by to vysmrkat.
29. srp 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr my máme taky dudlíka, to mu taky vadí, že se mu blbě dýchá nosem. U dcery jsem si taky docela užila, od roku do dvou byla hodně nemocná, měla suchý kašel, trápilo jí to od září do března, hrůza. Nakonec jí zjistli oslabenou imunutu, dali prášky a od tý doby má pokoj, ted naposledy měla odběry už výborný a snad budeme na zimu už bez prášků.
29. srp 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty tak to je fajn, že se jí to zlepšilo:slight_smile:
29. srp 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo,já mám taky přirozený roztok do nosíku a stříkala jsem mu to chvíli před odsávačkou,aby se to spustilo. Já už jsem také vycvičená od mé starší dcerky,tak ho mám zmáklého sama za chvíli. Jenom mě to rve uši a srdce,když u toho tolik naříká!Jinak pak i ty mimča pochopí,že jim pomáháš a mohou potom lépe aspoň nějakou dobu dýchat....je to pro ně všechno nové. Tak mě už krásně papá banán a řve,když nestíhám dát na lžičku. Zatímco večerní kašičku nejíme tak rádi a je to boj,tak banán ten hned víme,jak dostat rychle do bříška... :wink: Zítra přidávám hrušku!
29. srp 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda znáte ty dny, kdy jste raději neměli vstávat z postele? Já mám právě jeden dneska.... Jiřík je dneska nějaký ukřičený, pořád mi tu poletují ty šílené kuchyňské mušky - já je tak nenávidím - vůbec nevím jak se jich zbavit. Kam se kouknu, tam jsou - všechno hned uklízím, ale prostě to nepomáhá. Navíc se mi Jiřík dneska tak posral, že mu to vylezlo bokem a on si to shrábl rukou a dal si to do pusy - než jsem ho donesla do koupelny, tak jsem měla hovno na triku, teplácích i kalhotkách - ani nevím, jak jsme to dokázali. Když jsem umyla Jiříka i sebe, tak jsme šli jíst a utřel mi špinavý obličej 2x do čistého trika... já nevím co jsem komu dneska udělala, ale fakt se mi nic nevede. Už se těším až přijde manžel a vezeme si Jiříka - a já si dám panáka. Jen doufám, že na mě sousedka nezavolá sociálku - jak tu Jiřík celý den jen řve a občas i já na něho...
29. srp 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@anetadr Nerostou zuby? :slight_smile:
Já mám zas problém s mravenci. Kařdičký drobek uklidím A oni něco musí najít. :angry: . Chvíli sem měla od nich pokoj a teď na podzim. Musím koupit domečky a nějak šikovně schovat ať to malí nevyňourá. :unamused:.
Peťa se naučil prskat a začíná to dělat i u jídla. Což je někdy hodně zajímavé :slight_smile:
29. srp 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luca50 jj to taky známe - když tu byli manželovi rodiče na návštěvě, tak mého tchána Jiřík poprskal mrkví:slight_smile: a to jako během cca 1s byl prostě celý od mrkve:slight_smile:
29. srp 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Drž se! :wink: Jinak s tím panákem je to dobrý nápad. Taky bych si ho někdy dala, ale nemůžu, protože plně kojím :wink:
29. srp 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 ty mi závidíš panáka, já tobě kojení:slight_smile: je to něco za něco:slight_smile: ale upřímně - jestli se brzy mušky nevzdají (o čemž pochybuji), tak fakt nevím.... je jich tu asi milion - tohle jsem ještě nikdy nezažila.... vůbec nevím co s nimi. Vím, že to zní jako blbost, ale oni jsou tu všude a já prostě nevím proč - a nevím kde se tu berou. Je mi z nich špatně.... sedají nám na nádobí ve skříňkách.... já fakt nevím co mám dělat. Asi pojedeme na dva dny k našim a zapneme tu repelent do zásuvky - jinak nevím.... nepříjde mi to normální......
29. srp 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Nemáš venku ovoce nebo zeleninu?
30. srp 2011 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jsme taky uvažovali - jestli to nemůže být komposterem na zahradě - tam házíme i bio odpad. Ale je to asi 8m od balkonových dveří..... a kdyby to bylo z toho, to by s tím museli mít problém i sousedi nad námi - ty mají balkonové dveře přesně nad těmi našimi...
30. srp 2011 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek