• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
Něco musíš mít v bytě
30. srp 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neděláš si mošt?
30. srp 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 všechno ovoce i zeleninu už jsme přestěhovali do lednice.... občas dělám Jiříkovi přesnídávky z ovoce - ale to udělám, hned zamrazím a vše umyju...
30. srp 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr A co takhle květiny. Já to takhle jednou měla v kanceláři v práci, to bylo šílený. Dala jsem pryč všechny kytky a bylo to v pohodě. Jinak s tím kojením, to víš, že jsem za to vděčná, že pouze kojím :slight_smile:
30. srp 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 já to tu procházím - abych našla zdroj - jenže jak může člověk najít zdroj, když jsou všude.... oni jsou i ve skříňkách s čistým nádobím.... tohle jsem ještě neviděla..... jak mám přijít od čeho to je - a přece nemůžu vyhodit všechny kytky, všechny potraviny a tak.... myslíte že může pomoct ten repelent do zásuvky - že bych ho tu dva dny nechala a byli by jsme u rodičů? Protože zase nechci aby to Jiřík dýchal.
30. srp 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nic - raději se budeme držet tématu - aby nám to někdo nestopl. Co všechno už dáváte za zeleninu? My už jíme brokolici, pórek, mrkev, petržel, cuketu a květák. Z ovoce banány, jablka, nektarinky, broskve a meloun (ten jsme tedy jen ochutnali:slight_smile:)
30. srp 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím Vás,
ráda bych se k Vám také přidala. Náš Kubík se narodil 31. 3. a už brzy budeme řešit první příkrmy, plazení, lození, kupování dětské židle apod.
30. srp 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr taky existují takový žlutý papíry co se zapíchnou do květináče a ty mušky se na to nalepí. Měli by to asi v drogerii nebo tak. Ale nevim jestli by ti to fungovalo když jich je tolik...My zas tady máme občas moli, taky netušim kde, prošla jsem úplně všechno, co se mi nezdálo tak jsem vyházela a stejně se jednou za čas někde objeví.....Jinak malej špatně spal, trápí ho ta rýma, do toho má průjem, já to odhaduju na zuby, ale nevim. Dcera vždycky měla průjem k zubům. Taky mi včera trhali moudrák a umrtvovali mi to, předtim jsem si brala asi 3 brufeny, protože mě to hrozně bolelo, tak snad to nemá z toho (pořád jen kojim).
30. srp 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Pozor nektarinka a broskev v syrovém stavu je alergen ať se ti malí neosype, Mně se to stalo jednou u Lukyna a to nemá žádnou alergii a potravinu.
30. srp 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty Průjem u dítěte se pozná ,tak že má zelenou stolici. To nám řekla doktorka. Jestli ji nemá tak je to od zubů.
30. srp 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 tak zelený to nemá, tak to vypadá na ty zuby. Večer se tak hrozně kroutil, zmáčkla jsem mu párkrát nožičky a úplně to z něj lítalo, úplná žlutá voda. Ještě dnes ráno to takhle měl, teď už je to snad dobrý. Dceři jsou 3 roky a už si to zas přesně nepomatuju jak to bylo u ní.
30. srp 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 mě se dokonce malá osypala po buchtě s broskvema, dělala jsem jí tenkrát když jsem přišla z porodnice a malá se hrozně osypala a to jsem snědla dva kousky.
30. srp 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Ahoj a vítej :slight_smile: Jak jste na tom s psychomotorickým vývojem? Už se Kubík přetáčí ze zad na bříško? Náš Šimonek se narodil 21. března a moc se mu do toho nechce. Z bříška na zádička se otočí, ale naopak je lenoch. Jinak já za chvíli budu taky řešit příkrmy, zatím pořád jen kojím a malý prospívá až až :slight_smile:
30. srp 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty Lukáš má 5 let a za měsíc má 6. a už si taky něco nepamatuji. :slight_smile:
30. srp 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 díky
ze zad na bříško se začal otáčet ve 3 měsících a 5 dnech (pamatuju si to, protože jsem měla hned následující den narozeniny, tak to byl asi dárek :slight_smile:), naopak se mu to podařilo asi 14 dní po tom, ale v tomto je to lenoch, moc se mu nechce se obracet z bříška na záda, to si radši zafňuká o pomoc. Ale snažíme se ho neotáčet vždy, ať si to také zkouší občas sám.
Kojím také zatím plně a Kubík prospívá a do příkrmů se mi zas až tak moc nechce, ale jednou budeme muset :slight_smile:
30. srp 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nějak nestíhám sem zajít, máme na návštěvě mojí mamku- a babička pěkně rozmazluje, doufám, že až odjede, tak se z něj nezblázním... K tomu otáčení- My zatím ze zad na bříško, ale zpátky vůbec. A už mu leze druhej zoubek, je mrzutější a předevčírem kadil jak protrženej, tak snad to je od toho. Holky a jak často kojíte, prodloužil se u vás ten interval mezi kojením? Můj malej někdy vydrží i 5hod.přes den a někdy taky pije jen 5min. tak si říkám, jestli mu to stačí...
30. srp 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa já jsem na začátku kojila co 1,5 hodiny (i v noci), pak začal vynechávat v noci jedno kojení (kolem 2 měsíců), teď kojíme přes den v průměru asi co 2,5 hodiny (výjimečně vydrží i 3,5 hodiny, někdy chce i po té 1,5 hodině - hlavně po očkování a když je větší teplo) a v noci má 1 kojení po asi 3,5-4 hodinách a ta další pak co 2-2,5 hodiny až do rána. co se týče délky, tak pije cca od 3 do 12 minut. Ty 3 minuty jsou prý minimum (1 minuta "pití" a 2 minuty "jídlo), ale mám dojem, že to každý doktor říká jinak...
jedna kamarádka kojila (případně pak dávala místo kojení příkrm) co 2 hodiny (i v noci) až do odstavení, další kojila od konce šestinedělí co 4 hodiny a přes noc vůbec... takže je to asi hodně individuální
pokud mimčo neřve hlady, tak ať jí, kdy se mu chce :slight_smile:
30. srp 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co dávám příkrm tak vydrží i 2 hoďky. My jsme hladovci
Normálně se mi začal sedat. z haváka. Dá si před sebe nožky a za 5 sekund začne fňukat že se mu to nelíbí :slight_smile:
30. srp 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Máš pravdu je to individuální, já jen že dřív papal po 2-3hod. a trvalo to asi 20-30min. Tak asi jak je větší tak toho vytáhne víc.
@luca50 To je ale šikula, to u nás to teda zatím nehrozí...
30. srp 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr S těma muškama tě lituju, to musí být otravný, já řešila zase mravence... Koukni do DM tam mají spoustu různých sračiček na hubení hmyzu.
30. srp 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa u nás to na začátku trvalo i 3/4 hodiny a pak se to z ničeho nic radikálně zkrátilo...
30. srp 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa taky jsem byla nervózní, zda mu to stačí - ale přibírá a hlady nebrečí, tak to bude asi v pořádku
30. srp 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to když jsem já kojila, tak byl Jiřík u prsu v podstatě pořád - ve 2,5měs jsem měla mastitidu - a jak jsem měla málo mlíčka, tak jsem ho skoro vůbec nemohla odpojit. Teď jí cca po 3 hodinách přes den - celkem fakt pravidelně - naposledy kolem 18-19h, pak jde spát - pak jí cca kolem 3 a kolem 6 a to už vstává.... má tento rytmus - a já ho nemůžu přimět spát déle - chtěla jsem, aby chodil spát tak cca ve 20h, ale to málo kdy vydrží - a i když, tak druhý den stejně vstává v 6:( Mlíčka vypije 200ml a 2 jídla nahrazujeme zeleninou a ovocem. Broskve ani nektarinky nám žádný problém nedělaly - ani nevím, že by se dávat neměli - těch už snědl tolik, že na to alergii asi opravdu mít nemůže - jak byla broskvová sezóna, tak jsem mu je nandala do mrazáku a jí je do teď.

@biibaa asi tam zajdu - dneska tedy manžel něco nakoupil - tak uvidím jestli to pomůže, jinak se vypravím do toho DM - už mi to říkalo víc lidí.
30. srp 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Jasně, je to prostě nezvyk.Jo už to není jako na začátku, dřív mu bylo jedno kde kojíme a co se kolem děje, dneska ho všechno rozptyluje, takže musíme zalézt pokaždé do ložnice a jedině tak se nají v klidu. A když jsme někde pryč, tak to už musí mít velikej hlad, aby se napapal někde, kde to nezná.
30. srp 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Teda v 6 hod. to je dost brzo co? No Šimon chodí spát později, tak se budí až v 9h... Jo je to tak 2 dny nazpátek, co mi 3x krátce za sebou hulákala ta chůvička, tak se pro jistotu zmínim doktorce. V po jdeme na tu půlroční prohlídku- Šimon má v pátek půlrok. :slight_smile:
30. srp 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem asi do tří měsíců kojila po 2 až 3 hodinách, v noci to bylo po 4 až 5. Od čtvrtého měsíce jsem kojila přes den po 3 až 4 hodinách, v noci po 5 až 6, někdy dokonce až po 8 hodinách. Co jsme dosáhli pěti měsíců, tak přes den malý vyžaduje kojení po 2,5 až 3 hodinách, v noci se to taky opět zkrátilo a kojím častěji. Ale naštěstí je malý hodný, usíná mezi 8. až 9. hodinou večer a ráno vstáváme kolem 9., když se zadaří, tak někdy i kolem 10. hodiny :slight_smile: Při kojení v noci mi u prsu usne a spí dál. V tomhle je fakt zlatý. Od malinka přibírá parádně, řekla bych spíš víc, ale to nám nevadí :slight_smile: Jinak já kojím všude. Ve třech měsících jsme s malým byli na týden na dovolené na Šumavě a když měl hlad, tak se kojilo - u pramene Vltavy, na zříceninách, na hradech, v parku.. :slight_smile: Je pravda, že čím je větší, tak víc pozoruje a hned se za vším otáčí, takže je lepší na to mít klid.
30. srp 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr taky vstáváme v 6 :slight_smile:
30. srp 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 už jsem si začínala myslet, že jsem jediná........ teda rozhodně ti to nepřeji... je to někdy bída.... třeba včera jsme vstávali už v 5,20 a pak už prostě neusnul...
30. srp 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Mě taky někdy vydrží i 8hod. v noci, teda když nemá zrovna spurtík nebo ho nezlobí ty zoubky jako teď :unamused:
30. srp 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to mi se budíme po 3 hodinách. A stáváme kolem 6 hodiny protože ho zbudí potřeba :slight_smile: Máme to v celku pravidelně ráno. Což su ráda. Že s tím nemá problémy. Švagrová má roční holčičku a co ona s ní zažila než se vykakala :frowning2:
30. srp 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek