• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
@barmaty Nám to doktorka zkoušela i teď v pěti měsících, hlava mu šla dozadu a pouze to okomentovala, že na to má ještě čas, že jinak sílu má. Koníčky pase krásně, to se mu líbí, hlavu zvedá. Tak nevím.
2. zář 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Nám to doktorka nezkoušela
2. zář 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 tak když o tom dr. ví a je to podle ní v pořádku, tak bych to taky moc neřešila. Malej taky koníky pásl krásně, už někdy od 3 týdnů, ale tohle zvedání mu nešlo - já jsem to pak s ním doma trénovala, protže nás chtěla posílat na tu rehábku, v těch 3 měsících mu to u ní naštěstí už šlo, tak nás nikam neposlala. Ale pak jsem právě slyšela, že se to s nima dělat nemá, tak taky nevim jak to vlastně je.....Ona naše dr. plaší někdy zbytečně, s dcerou mě posílala na neurologii, chodily jsem tam rok a dr. nám nakonec řekl, že takhle zdravé dítě tam ještě neměl. Dcera byla taky línější (otáčela se až někdy kolem 6.měsíce, nelezla, válela sudy a tím se všude dostala, začala lézt až když začala chodit - ve 14.měsících), pak to všechno dohnala. U syna jsem myslela, že bude rychlejší - rychle pásl koně, docela brzo se otočil z bříška na záda - ale to bylo tím, že měl asi špatné držení těla a z těch koníků přepadával, ale teď to vypadá, že to bude taky lenoch, hodně se směje (to dcera se nesmála skoro vůbec)...každý díťátko je prostě úplně jiný.
2. zář 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty Máš pravdu. Já to někdy možná všechno moc řeším a hlavně moc čtu :slight_smile: co by kdy mělo mimčo dělat a podobně, pak z toho akorát plaším :wink:
2. zář 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Můžu jen doporučit: moc nečti jen se občas do nich podívej a řiď se srdcem. Dítě si řekne co potřebuje a žádná příručka neví jakou má dítě povahu. :slight_smile:
3. zář 2011 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám zub a další je v závěsu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. zář 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty u nás je doktorka také "velmi důkladná" a chtěla nás posílat na rehabilitaci cvičit vojtovku jen proto, že na prohlídce ve 14 dnech měl hlavu otočenou na svou oblíbenou stranu a v 6 týdnech nechtěl moc ležet na břiše.... za dalších 6 týdnů už se mrštně sám obracel ze zad na břicho i bez vojtovky a chvíli na to i z břicha na záda (ale to nedělá moc často, protože je líný a raději si přivolá rodiče, aby ho otočili :grinning:)
3. zář 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 ja jak je mimčo staré?
nás už taky zuby trápí delší dobu, má napuchlé celé spodní dásně, ale prý to na prořezání vypadá ještě až tak za 14 dní nejdřív. tak to si ještě užijeme
3. zář 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malý se narodil 17*3 takže 5 a pul měsíce
4. zář 2011 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: asi nam rostou zoubky mala si hodne dava rucicky do pusenky a je nevrla :frowning2: ma teplotku 39 :frowning2: a porad mlaska asi aby ji to nesvedilo nebo co :slight_smile: meli jste take teplotky u zoubku???
4. zář 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulik27 Teplota od zoubků je do 38. Ta teplota není od zubů. Je po odečtu?
4. zář 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 ahojky neni po odectu...tak to radsi dojdu k doktorce :frowning2:
4. zář 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luca má pravdu, to nebudou zuby, radši s ní zajdi... Šimon byl takovej bez nálady, zaplakal si, cpal do pusy ručku a slintal jako bernardýn, ale teplotu neměl vůbec. Jo a trochu průjem.
4. zář 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to nám zoubky ještě nerostou a nebo možná je to nějaká předzvěst - slintá obstojně a ručičky si do pusinky taky cpe už hodně dlouho :wink:
@hanulik27 Hlavně ať jste v pohodě.
4. zář 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Nemusíš vědět že rostou. U Lukyna Jsem nevěděla že mu rostou, zjistila jsem to až byli venku :grinning: . Doufám že to bude i u Peti
5. zář 2011 v 06:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsme se zase vrátili z chaty, připadá mi, že malej ten byt tady začíná nesnášet :frowning2: . Dneska spal teda šíleně, furt kňoural, tak jsem ho musela neustále chovat, aby se alespoň vyspal, což se o mně říct nedá. Jinak jsem ho našla v postýlce úplně otočeného hlavou na druhou stranu, nechápu.přijde mi, že v té postýlce nemá dost prostoru,je to standartní 120/60, máte někdo větší? už se teda snaží přetáčet z bříška na záda, tak za týden už to zvládne. Začala jsem mu dávat mrkvičku, a celý se mi osypal, tak dneska zkusím brokolici. Nestalo se to některé z vás?
5. zář 2011 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 náš spí také lépe u babiček než u nás... alespoň zatím. jinak v postýlce (také máme 120*60) se otáčí celkem mrštně všemi směry a občas ho to probudí i ze spánku. málokdy stihneme zaregistrovat, jak se mu podařilo otočit se o 180°, procestovat postýlku od hlavy až k patám a ještě podsunou ruku pod mantinel, ale stává se to. ale my ho hodně necháváme spát ve velké posteli, takže tam je klid a může se točit, jak chce (má ze 3 stran zábranu a ze 4. strany ležím já)
5. zář 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Tak to mi ho k sobě do postele nebereme. Právě, že jak se překuluje na břicho , a pak chce zpátky a ještě mu to moc nejde, tak se v noci neustále budí.Věčně je naplácnutej u jedný strany, zkroucenej jak žížala. Taky mi strká ruce úplně všude. Kolikrát slyším v noci rány jako blázen, a to naše dítě tam sebou mlátí jak o život, no div se, že ho to vzbudí. Jinak spinká na bříšku.
5. zář 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, chci se zeptat, byly už jste s vašimi prcky v bazénu? My začínáme tento týden chodit do plaváčku, tak jsem zvědavá. Ale moc se těším. Zajímaly by mě vaše zkušenosti :slight_smile:
5. zář 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme byli v poradně a Šimon má 8340g a všechno v pořádku. :slight_smile:
@moni85 Mám stejnej rozměr postýlky a taky tam všemožně cestuje a bouchá nožičkama, ručičkama pěkně nahlas... A tu mrkev jsi mu dala úplně poprvé?
@jitka213 My jdeme plavat od října, taky jsem na to zvědavá...
5. zář 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa Jo,jo mrkev dostal poprvé, dávala jsem mu ji 3 dny. Dneska dostal brokolici, tak uvidíme jestli ta vyrážka zmizí, když se to nebude lepšit, tak půjdeme k doktorce, ale nejspíš to vypadá na alergickou reakci.To je dobře, že prohlídka dopadla výborně :slight_smile: .My jdeme za měsíc na půlroční.tak jsem zvědavá kolikpak bude vážit, ale už tolik nepřibírá, celkem vytáhl do délky :wink: . Skoro nestačím kupovat oblečení :slight_smile:
5. zář 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 To asi bude alergie. Nás doktorka neměří, tak si ho večer změřim sama. Přesně- to přibírání se zpomalilo... Já začínám s mrkví zítra-úplně poprvé... Jo z věciček roste rychle, Já mám teda pěkný zásoby od kamarádek, švagrový i kolegyň z práce, že bych si mohla otevřít sekáč :slight_smile: A už se ti Lukášek něčím líp zabaví, našli jste nějakou hračku nebo něco?
5. zář 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa No,nic moc, ale na chvilku zabírá kovová lžička, a pak jsem mu koupila takovou knížečku kde je barevný ovoce, ale ta už se mu okoukala. Na chatě se mu líbilo hrací pianko, tak ho pořídím i sem domů. to budou mít sousedi radost :wink: . Taky ho změřím, před třemi týdny měl 65 cm,takže žádnej čahoun, nemá pokom, já měřím 164 cm.Tak to se určitě těšíš až mu dáš první lžičku. :wink: Vypadají u toho srandovně,jak to v tý pusince převalujou, a koukaj na tebe, jako co jim to dáváš :slight_smile:
5. zář 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Jo, jo už se fakt těším. No ty hračky se musí stejně po čase vyměnit a pak za nějakou dobu klidně vrátit ty staré. Šimon má teď v oblibě kousátka a pak chrastítko- kroužek, vevnitř s barevnýma kuličkama a na něm je plyšová žirafa, kterou má furt v puse a je celá mokrá :wink: Fuj tady je ale bouřka!!! A leje! Co v Praze?
5. zář 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Mrkev je alergen?po slyším poprvé
5. zář 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa tady to není o moc lepší, furt prší. budu se muset vydat na nákupy do hračkářství, nějaký hodně šustící věci, a spousty chrastítek.To abych vyloupila banku :wink: A copak děláte? pořád je Šimon to nejhodnější miminko? :wink:
5. zář 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa U nás nejlepší hračka letáký :grinning: :grinning: :grinning:
5. zář 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Je hodnej, už přes 2 hoďky spí, budu ho muset ale vzbudit, za chvíli vyrážim k zubaři, trochu mě bolí zub takže bojim, bojim :frowning2: Drž mi palec.
@luca50 Jako papírový letáky?
5. zář 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 Nevím jestli je to přímo alergen, ale prostě se mi celej osypal :frowning2: . Zkusím mu ji dát třeba za delší dobu, uvidíme.Malej rád žužlá ty vlhčení ubrousky, šuští to. Ale jak hodně slintá, tak měl po celém obličeji lyšej, máme tu kůži nějakou citlivou :frowning2:
5. zář 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 uz jsem se setkala (ale u dospelych) s alergii na mrkev a treba i na jablka... vzdycky jsem si myslela, ze jsou to snad nejbezpecnejsi potraviny co se tyce alergii a houby

@moni85 mohlo to byt jen po te konkretni mrkvi - kdo vi jak ji kde pestovali, cim hnojili...
5. zář 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek