• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
@moni85 Já mám olej od Budchena. A zatím dobré. Modrá indulona je na vše takže je super.
6. zář 2011 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@moni85 jé tak to mám radost, že se nosítko osvědčuje:slight_smile: Jiřík by právě stál moc rád, jenže to samozřejmě dělat nesmí.... ale když řve a já ho postavím, tak to je vždycky hned smích. Ale jak píšeš - je to fakt super, jak ty děti dělají pořád pokroky - člověk na to jen kouká:slight_smile:
6. zář 2011 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@luca50 Takže myslíš, že ji můžu klidně zkusit?
6. zář 2011 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@anetadr Prý by se děti neměli ani vytahovat za ručičky do sedu, ale prckové to mají rádi, je to pro ně něco nového, takže to děláme. Lukášek nejvíc zbožňuje když se vyhazuje do vzduchu, samozřejmě jen lehce, a taky by se to nemělo :unamused:
6. zář 2011 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@moni85 modrou indulonu jedině doporučuji, nám pomáhala hodně.
6. zář 2011 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@baramaty Tak super, a to je ta obyčejná modrá na ruce?
6. zář 2011 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@moni85 jojo, úplně ta obyčejná na ruce, dceru jsem s ní mazala hodně, ta měla problémy s kůží. malý zatim nic nepotřebuje, nemažu ho prakticky vůbec, občas po koupání dětskou vazelínou, ale to tak 1x za tři týdny
6. zář 2011 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@moni85 taky si myslím, že modrá indulona je nejlepší:slight_smile: a taky občas házíme do vzduchu:slight_smile: taky si ho občas dám na kolena a hopsáme - jako že jedeme na koni - a to se teda pak řehtá:slight_smile: je to tak úžasné, když je mimčo šťastné
6. zář 2011 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@moni85 jo neboj. Co jsem slyšela tak není alergenní a když jsem byla u kožní doktorky tak vždycky mi radila že ji mám vyzkoušet
6. zář 2011 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@moni85
@luca50 Tak dneska jsem vstávala v noci 5x na kojení takže buď mám málo mlíka nebo to je opět růstový spurt :unamused: Moni já mažu slunečnicovým olejem Krteček - fa Manufaktura, i moje dr. se ptala čím mažu, že má malej hezkou kůži, tak doporučuju... Ale vím že i tu indulonu si maminky chválí.
@anetadr Šimon zase na bříšku dělá jakoby kliky, pak se nahrbí a zkouší zkrčit nohu v kolínku, ale na 4 ještě nejde... Jo a zuby máme dva-dolní jedničky :slight_smile:
6. zář 2011 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Jakékoliv natřásání zbožňujem :grinning: :grinning:
Malí se právě vzbudil a je usměvavé mimi :grinning:
Právě jsem zjistila že má pod okem modřinku :frowning2: asi se někde praštil :frowning2:
6. zář 2011 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@biibaa no Jiřík právě minulý týden dával pod sebe kolínka, ale když se o to snažil, tak měl vždycky pusu na zemi - prostě buď zapojoval ruce, nebo nohy. No a teď se to snaží dělat dohromady - ale zatím jsou to fakt pokusy:slight_smile:
6. zář 2011 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@moni85 my mažeme slunečnicovým olejem z lékárny asi 2× týdně a do koupele mu dám občas balneum hermal
6. zář 2011 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@anetadr když zjistí jek na to tak to půjde už samo. Vzteká se když mu to nejde?
6. zář 2011 v 10:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@luca50 on to spíš podle mě dělá proto, že ví, že ho za to pochválím - dělá to hlavně když ví, že se na něj koukám a vždycky se pak na mě tak podívá jako - tak co? líbilo??? a ani se moc nevzteká že mu to nejde úplně - má srandu z toho, že se mu něco povedlo a že ho chválím
6. zář 2011 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@anetadr tak to je bobeček šikovný :sunglasses:
6. zář 2011 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem mu dala poprvé mrkvičku... Byla to katastrofa! Udělal takovej škleb jako kdybych mu dala do pusy ocet, pak se mi 2x dusil, musela jsem ho plácnout po zádíčkách, a obracel se mu žaludek naprázdno... :confounded: Stejně asi většinu vytlačil z pusinky ven. Mrkev po celý kuchyni... Takže jsem ho nakonec nakojila a spí. Holky dáváte mimčám kupovaný nebo si to doma vaříte? Já jsem to sice rozmixovala mixérem, ale stejně to nebylo úplně najemno, jestli to mu nevadí? A má to bejt hodně tekutý nebo kašička? Poraďte!!! Já jsem fakt nemehlo...
6. zář 2011 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@biibaa neřekla bych, že jsi nemehlo... co jsem slyšela od známých, tak většina dětí reagovala přesně takto. a co se týče mixování, tak to prý úplně na jemno být nemusí, někdo jen rozmačkává lžičkou... a na první pokus je myslím dostatečné, pokud do něj dostaneš 1-2 dětské lžičky, cokoliv navíc by byl bonus :slight_smile:
6. zář 2011 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@karol84 Tak dík! Když já vůbec nevim, kolik toho doopravdy snědl, pak to z té pusy vždycky vytlačil...Spíš polknul tu vodu...No zítra to zkusíme znovu...
6. zář 2011 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@biibaa Ahoj. Gratuluju k prvni lzicce:slight_smile: neboj, neni to vetsinou hned napoprve uspech. Musi si zvykat na chut i konzistenci. My prikrmujeme neco malo pres mesic a lepsi se to. Zatim jsem na sklenickach, protoze nechci kupovat v penny marketu divnou zeleninu...ale byla jsem na trhu a nakoupila a udelala doma cuketu, mrkev a nejake ovoce ( mam parni hrnec s mixerem, tak je to i pro pohodlnou maminku jako jsem ja prijemny:slight_smile:
Jako prvni lzicku jsem mela Hami. Je to velmi ridke, myslim, ze pro uplny zacatek to chce opravdu hodne jemnou konzistenci. Kousicky az casem.
6. zář 2011 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@biibaa Jelikož mám zahrádku (výhoda vesnice) tak jsem ji uvařila. Kupovanou mi nechtěl :frowning2: . Ted máme cuketu s bramborem a nic moc. Nejede mu.
6. zář 2011 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky typ na výlet. V sobotu u nás v UH. Hradišti proběhnou Slavnosti vína. Obvykle je úžasný průvod krojovaných, různé atrakce, a podobně. Už se na to těším. Burčák si teda asi nekoupím( na ten si počkám, na domácí přímo z lisu :sunglasses: ) ale i tak to bude úžasný
6. zář 2011 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@biibaa my měli začátek dost podobný... měl to úplně všude, plival mi to a když jsem se k němu druhý den blížila s miskou a lžící, tak začal ječet jak kdybych ho chtěla jít zabít - takže druhý den jsem do něj nedostala vůbec nic - dostal fakt šílený záchvat - sama jsem ho pak dlouho uklidňovala. Třetí a čtvrtý den to samé - myslela jsem si, že asi nikdy nebude jíst nic jiného než mlíčko. Asi na dva týdny jsem to úplně vzdala - měli jsme toho hodně a já neměla náladu prát se s ním o jednu lžičku půl hodiny - navíc měl ještě čas (začínali jsme s ukončeným 4. měsícem). No a pak jsem si asi po dvou týdnech řekla, že to tedy znovu zkusím - děsila jsem se toho, až mě uvidí s tou lžičkou - a ono nic - spokojeně se nechal nakrmit, jak kdyby tak už jedl dlouho. Snědl asi 50ml kaše - úplně v pohodě. No a cca za další týden už jsme vynechávali jedno mlíčko a jedl jen příkrm. Do té doby se vždycky mlíčkem trochu dojídal. Dneska baští 1x denně 220ml husté bramboro-zeleninové kaše a 1x 220ml ovoce zahuštěné Nutrilon kaší. Ze začátku jsem dávala řidší kaše, ale teď teda čím hustší tím lepší - daleko líp se krmí - protože když vyplivne z pusy vodovou kaši, je celý špinavý, když tu hustou, tak to zase lžičkou setřu - a teď už jíme v podstatě bez bryndáku. Ale jinak myslím, že tyčový mixér naseká tu kaši fakt na úplně jemnou - ze začátku jsem to tak dělala - teď to jen tak trochu rozmělním - Jiřík sežere všechno - doslovně. Teď už začínáme s masem. Takže hodně sil a prvotních neúspěchů se vůbec neboj - my jsme příkladem toho, že začátek rozhodně nenapovídá o tom, jaký je dítě jedlík:slight_smile:
6. zář 2011 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,tak mě Christos také už asi 3dny nacvičuje vzpěr na rukou a na kolínka,zvedá prdelku až se musím smát. Ale často končí na pusince. Teď ho asi zase začaly zlobit zoubky,protože nemohl usnout ne a ne a ne.....Je to s ním to popolední spaní v postýlce hrůza a děs. Ale nechtěla jsem ho dávat do sedačky a uhoupat ho do spánku,chci aby spal sám v postýlce,ale stejně jsem nad ním,protože se stále točí na břicho a pak řve. Toho jsme se stále nezbavili....! :unamused:
6. zář 2011 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@luca50 Tak si to tam užij i za mě! Je to dost z ruky a zatím abstinuju :grinning:
6. zář 2011 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@jankadudova Já bych mu taky nedala ledajakou mrkev, ale ten můj pracuje v rakousku, tak mi přivezl nějakou bio odtamtud... Jinak bych mu dala radši nějakej hipp nebo hami- myslim, že to dost kontrolujou, takže to žádná s... být nemůže.
6. zář 2011 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky a je normální, že teď kadil a má v tom ty větší kousky té mrkve?
6. zář 2011 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@biibaa Ano:slight_smile: v podstate to co vykaka velmi pripomina to co predtim pozrel :grinning:
6. zář 2011 v 15:31  • Odpověz  • To se mi líbí
6. zář 2011 v 15:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@biibaa Jo je to normální. Teď to bude a husté a víc cítit :confounded: U nás je to někdy sila
6. zář 2011 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek