• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
@anetadr Tak to vám bude za měsíc běhat :wink: . Opravdu šikula, jen přeskočil pár etap :wink: :wink:
9. zář 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr To je šikulka. My jsme se zas postavili to bylo radosti že se mu něco nového povedlo :grinning:
9. zář 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale tak on jako rozhodně nechodí - jen že udělá takový most - na rukou a na chodidlech - jako že se snaží stát na nožičkách - zase jako že by chodil, k tomu má daleko. Prostě chce začít lézt po čtyřech, ale místo kolen používá rovnou chodidla.
9. zář 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Trochu mimo diskuzi se te jeste zeptam na tu kasicku. Davas ji odpoledne jako svacinu? S ovocem nebo jak? A kdy asi?:slight_smile: dekuju, ja sbiram vsechny poznatky o prikrmech, zatim jsem odpol na presnidavce, nekdy ani celou nechce. Vecer zase zkusim kasi pred koupanim jako vcera.
9. zář 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s kapkama či sprejem do nosu? My malému na doporučení pediatričky před 3 měsíci koupili Libenar a dnes jsem mu koupila nosní čisticí sprej Physiomer. Načež můj chlap mi řekl, že když mu tehdy ten Libenar kupoval, tak lékárnice mu řekla, že snad děti do 2 let by vůbec neměly používat spreje, ale mělo by se jim do nosíku pouze kapat. Proč, to nevím.
9. zář 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Já taky používám Physiomer-je rozdělen pro malé děti (baby) a pak je pro starší děti trošku jiný. Takže nemusíš mít strach. Je to jen slaná mořská voda,pomáhá spouštět nosní hleny jako pro nás příklad Otrivin - nosní kapky. Já to dávám jen,když má malý rýmečku a hodně ucpaný nosík. :wink:
9. zář 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Já dávám zatím Vincentku.
9. zář 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy Já si říkala, že kdyby to děti nemohly, tak by to přece nevyráběli/neprodávali. Mám ten sprej pro děti od narození. Nevím, proč to tehdy lékarnice mému chlapovi řekla, že sprejem miminkům do nosíků vůbec nestříkat.
@luca50 Vincentku jsme mu už taky dávali :slight_smile:
Přes noc se malému spustia rýma. Myslím, že to má ze včerejška z toho koupání. Chladnější vodu moc nemusí.
9. zář 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova no já dávám asi 150ml rozmixovaného ovoce, trochu vody a 4 lžíce kaše - je to taková přesnídávka. Jako Jiříkovi je úplně jedno, jestli jí kaši, zeleninu nebo mlíko - prostě pokaždé chce jíst za 3 hodiny. Tak ani moc nerozlišuji, jestli je to oběd nebo večeře. Prostě jednou za den dám místo mlíčka zeleninu (teď už i mixované maso - jako součást té kaše) no a místo dalšího mlíčka tu ovocnou kaši. Většinou tedy jí v 6h mlíko, v 9h mlíko, ve 12h zeleninu v 15h ovoce v 18h mlíčko a v noci jednou mlíčko. Když mi to nevyjde, tak to klidně prohodím - vůbec se nestresujeme žádným řádem:slight_smile: Jiřík sní všechno, hlavně aby toho bylo hodně. Proč bych se patlala na večer s kaší, když stejně v noci vstává úplně ve stejný čas, jako když mu dám mlíčko. No a jen co bude sedět, tak ho budu učit jíst samostatně - i třeba kousky chlebíku a tak.
9. zář 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Šimonek má tepolotku 37,3. Je to už po odečtu :frowning2: Holky, mám už mu dát nějaký čípek?
9. zář 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Já bych čípek dala tak od 38(po odečtu).
9. zář 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa Ok. On je veselý a směje se. Jen já jsem z toho zase mimo. Holt citlivka :wink:
9. zář 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 já bych taky nedávala - je lepší dávat až při vyšší teplotě - aby si na to nenavykl a pak by mu to tu teplotu sráželo hůř. Jiřík má běžně kolem 37 - 37,3 a dr. říkala, že je to úplně normální, že prostě jen ještě to tělíčko nezvládlo úplně termoregulaci.
9. zář 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Děkuji :slight_smile:
9. zář 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 nám taky doktorka říkala, že dávat čípek (resp. půlku čípku) jen pokud bude mít alespoň 38° po odečtu.
9. zář 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 když měl malý rýmu cca v 10 týdnech, tak jsme měli od doktorky libenar a potom jsme používali ještě pár dní physiomer
9. zář 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Tak diky. Ja jsem z toho jeste trochu zmatena:slight_smile: doktorka rekla "dejte na noc kasi" a ja si lamu hlavu jak je to nejlepsi:slight_smile: dnes jsem to zas udelala jak jsi radila, ale je to pred tim koupanim boj se lzickou. Uz ho to nebavi. No jeste vydrzim, ale pak to kdyztak taky prestanu tolik resit. Tvuj Jirik je teda jedlik:slight_smile: to je fajn.
9. zář 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova před spaním se má dávat proto, že některé děti pak líp spí - že je mlíčko dostatečně nezasytí a brzy se budí. Jenže u nás to prostě takhle nefunguje - vstává úplně stejně s kaší i mlíčkem. Proto to prostě neřeším. Já jsem mu ani kaši původně nedávala, dávala jsem mu jen ovoce - ale on měl po ovoci hned hlad - tak jsem mu ho začala zahušťovat tou kaší. Vůbec si z toho nedělej hlavu - dělejte si to podle svého, jak to vyhovuje tobě a mimču - vždyť o to jde. Já jsem kvůli tomu, že jsem si taky myslela jak mi všichni dobře radí, přestala kojit. Radili mi, já začala kojit jak řekli a dostala jsem mastitidu a pak už jsem měla málo mlíka a za čas byl konec. Teď už si nenechám kecat do ničeho. Kouknu se do knížky - co teď jíst smí, co ne a proč - a podle toho mu prostě ty jídla dávám. Pokud se se lžičkou perete, klidně ještě chvíli počkej - my se taky nejprve prali, tak jsem ještě chvilku počkala - no a asi za 10 dní, když jsem to zase zkusila, tak baštil jak o závod. Takže si nelámej hlavu co je obecně nejlepší - nejlepší je podle mě to, jak to vyhovuje vám dvěma. Je důležitá rozmanitá strava a nejvíc šťastné dítě. Vychovat uřvaného neurotika jen pro to, abys dodržela něčí rady je na nic.
9. zář 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Jako balzam na dusi:slight_smile: dekuji
9. zář 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky je normální, že už 3.den nekadil? Od té doby, co dostal ten brambor...Když byl jen na MM tak kadil tak obden, někdy i každý den. Ale je jinak v pohodě, bříško má měkký...
10. zář 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa my jsme teda ještě nezačali nemléčně přikrmovat, ale poslední dobou začal kakat co 3-4 dny...zato když to pak na něj přijde, tak je skoro každá plenka malá :slight_smile:
10. zář 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 No u plně kojených dětí to je normální, já myslela, že s příkrmem začne kakat častěji a zatim to máme obráceně :unamused:
10. zář 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa známým kaká 1× za 7-10 dní a přikrmují a dle pediatra je to také normální...
třeba vám zrovna roste a všechno spotřebuje :slight_smile:
10. zář 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Tak on je jinak v pohodě, to jen já když je něco jinak tak trošku znejistim...
10. zář 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky chtěla jsem se zeptat jak Vám šly příkrmy ze začátku? My začali předevčírem mrkvičkou a žádná sláva, první den mi to vyzvracel. Včera a dneska to sice udržel, ale pere se se mnou o stošest a 2 max. 3 lžičky zdoláme za hoďku. Vůbec si nepamatuji, že by byl s dcerou takový problém, docela mě to překvapilo. Taky měl takový divný hovínko, jakoby hlenový. Nemáte někdo nějakou radu jak to zvládnout líp, anebo jak dlouho to tak trvá, než si na to zvykne? Děkuji
10. zář 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rrk Nevzdávej to,ještě je maličký....pokud je to opravdu jak píšeš 3 lžičky na hodinu,tak to nemá cenu! Počkej 10dní a zkus to znova od začátku,pár lžiček stravy a dosyť ho mlíčkem,co pije normálně a každý den to budeš zvyšovat a snižovat mlíčko. My jsme druhý den na bramboře s mrkví a také mu to nijak zvlášť neleze a tváří se u toho jako bych mu dávala nevím co....ale spapá to a nakonec se dopil 140ml mlíčka. Až pak zcela nahradí polední mlíčko za jídlo. To já měla naopak problémy s dcerkou a malý je proti ní zlatíčko a nevzteká se!Uffffff..... :slight_smile:
10. zář 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rrk My přikrmujeme 6.den a první den se děsně šklebil dusil se a dávil...Včera mu to docela jelo, ale dneska ani nechtěl otevírat pusu o po chvilce to vždycky vytlačil ven. No a ty ksichtíky u toho! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jediná rada je prostě vydržet, oni si na tu chuť musí zvyknout. A hlen se tam objevit může, chce to sledovat, nemělo by to být pokaždé a neměla by tam být i krev...
10. zář 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy gratuluju k půlroku! :slight_smile:
10. zář 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@biibaa a co by znamenala ta krev? Dneska zatím nekadil, tak jsem zvědavá co najdu v plence.
10. zář 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy ještě to zkusím zítra a pak to nechám asi být.
10. zář 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek