• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
To mně se malý teď začal v noci budit taky častěji - tak po 2,5 až 3 hodinách. Dřív vydržel 5 až 8 hodin. Myslím ale, že už mu nebude mateřské mlíčko stačit a brzy začneme s příkrmy.
12. zář 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Od mého bratra holčička to měla taky a zahojilo se to úplně v pohodě. Zjistila jsem, že to má celkem velký počet miminek.
12. zář 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty Tý jo, já tiše doufám, že se to brzo zlepší, ale nejsem v tom moc optimistická. Kdyby byl malej po mně, tak já jako mimino spala od 7 do 8, prostě ukázkový dítě :slight_smile: .
12. zář 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 to by se mi taky líbilo, nám se konečně snížil počet nočních kojení tak na 3, max. 4, tak doufám, že brzy vynecháme další
12. zář 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Já všechno mám, všechno jsem dostala od kamarádek, kolegyň z práce, od švagrový, takže nemusím kupovat nic :slight_smile:
12. zář 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa tak to máš super s těmi oblečky - my toho měli darovaného a půjčeného hafol na malé mimčo - ani jsme nestihli spoustu věcí použít, ale větší velikosti už budeme muset kupovat - ne že by mě to občas nebavilo, ale leze to do peněz :frowning2:
12. zář 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Já mám toho taky tolik, že to ani nevyužiju všechno...Docela by mě to bavilo nakupovat, ale je to zbytečný...
12. zář 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa My toho máme taky spoustu od švagrové a sestřenky, jsou to krásný věcičky. Jenže když vidím něco krásnýho v obchodě, tak prostě neodolám. Hrůza, je to moje úchylka :sweat_smile: A je pravda, že to ani všechno nevyužije. Na zimu máme kombinézky, ale chtěla bych ještě bundičku :slight_smile:
12. zář 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky myslím že by kleci užily i 90.
12. zář 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky to se my zdá nebojsou tu samí kluci? Kromě Barunky
12. zář 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,včera jsem neměla čas sem juknout.....malý si pohmoždil ručičku před poledním spaním. Obracel se na bříško a jako obvykle si nalehl na ručku a jak se ji snažil vytáhnout a já ho pak dala na zádíčka s dudlíkem,začal vřískat a neuklidnil se ani v mé naručí. Uspala jsem ho na houpacím lehátku,ale spal neklidně a poplakával a měl trhavé pohyby ve spánku. Pak když se vzbudil,tak to bylo s brekem,zjistila jsem,že je citlivý na tu zalehlou ručičku. Jeli jsme k doktorce,tak ho prohlédla a dala nám sirup ráno a večer na 3-4dny. Včera s ručkou skoro nehýbal,nechtěl se ani obracet a nehrál si s nožičkami oběma rukama,ale jen tou zdravou. No,srdceryvně poplakával. Dnes už je to lepší,ale pořád není ještě ve své kůži. Bojíme se ho teď zvedat na ruce a ani jsem ho dnes nekoupala ve vaničce,jen omývala žínkou a vodou. Fakt nás to vyděsilo!Snad to bude v poho! :unamused:
12. zář 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy Určitě to bude v pohodě! :wink:
12. zář 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy a nic víc s ní nedělala? Ani ultrazvuk nebo rengen?
12. zář 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 Ne,jen prohmatala,pocvičila a prohlédla ho fakt zřetelně,potáhla ho za ručky do sedu a dala pást koníčky,říkala,že obě ruce vykazují stejné pohyby....a dnes jí mám volat,jak na tom jsme...Říkala,že kdyby s tou ručkou přestal dnes hýbat,tak to bude chtít dětského ortopeda a ten je tady až v Soluni. Ale na štěstí už s ní normálně hýbe a je to lepší,teď ještě spinká. Začal si s ní i tahat nožičky a uchopovat zase věci do rukou jako dřív. Ale je stále takový ukňouraný,tak nevím,zda mu proti té bolesti tak zabral ten sirup a co bude potom,až za ty 4dny? :cry:
12. zář 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy Chuďátko! To bude určitě dobrý!!!
12. zář 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy Tak to je chudáček. Děti si s úrazem poradí líp jak dospělý. Je to hodně obdivuhodné
12. zář 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy to je chudáček malý, s dětma to je pořád o strach.
holky, jak jste tady řešily to oblečení, zkusili jsme na zkoušku vzít pytel z Anglie. Kdybyste měly zájem, mrkněte na www.obleckynadeti.cz. Oblečení je fakt v perfektnim stavu. Kdyžtak písněte do IP.
Taky jsem dala nějaký fotky do alba, před 14 dny jsme byli u kamarádky, která fotí děti. Bylo hrozný teplo, tak je tam dcera chudák taková upocená.
12. zář 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky holky za podporu,vždycky trnu,když se znovu na dece obrací na bříško....teď si zrovinka zalehl druhou ruku a já s mámou vyšilovala,než jsme si všimli,že to není ta bolavá!No,hrůza.... :unamused: Ale už se pomalu vrací do starých spokojených kolejí. Oproti včerejšku velká změna k lepšímu,jsem tomu fakticky ráda! :slight_smile: Zkusím dát také do alba nové fotky svých dětiček.
12. zář 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty Taky jsem uvažovala nad tím že koupím pytel na spaní.
13. zář 2011 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si myslela že mě Peťa nechal vyspat až do rána. Venku světla jak přes den a on bylo teprve půl 1. Nemám ráda úplněk. Ale i tak dlouho spinkal 4.5 hodiny. NÁDHERA :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. zář 2011 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 Tak to je fajn :slight_smile: ,ale přeci jen by to chtělo ještě pár hodin spánku přidat. :wink: úplněk prý taky hodně ovlivňuje spaní dětí. My teda spali šíleně :frowning2:
13. zář 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
i naše Anežka je narozená v březnu 2011 :slight_smile: konkrétně 8.3.2011 v Praze, U Apolináře :slight_smile: ráda se k Vám přidám a podělím se o zkušenosti :slight_smile:
Zatím je to to nejhodnější miminko co znám, opravdu. Usíná mezi 19-20 hodinou, spí do 7 do rána, bez jediného vzbuzení, dá si mlíčko a tak do 9 ještě pokračuje. Přes den toho už moc nenaspí, jeden spánek dopo, jeden odpo, ale dokáže si i přes hodinu sama hrát :slight_smile:
V poledne dáváme zeleninu, odpoledne ovoce, jezdíme v leže ve sporťáku a s manželem plánujeme další miminko :slight_smile:
Jediné co teď řeším - nechat či nenechávat spinkat na bříšku ? Monitor nemá. Umí se však sama otočit jak na bříško, tak zpátky na zádíčka. Na noc ji vždy přetočím na zádíčka když jdeme spát, přes den ji tu hodinku tak nechám, jak to máte Vy ?
Šárka
13. zář 2011 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkachmelova Ahojky, bóže jak já ti závidím, tak hodné miminko. Jinak mně lukáš spí na bříšku už od 4 měsíce, strach bych z toho neměla, nakonec si stejně sama najde polohu, která je jí na spinkání nejpříjemnější.
13. zář 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 že jo viď.. taky si říkám, hlavně ta představa, že si nějak lehnu, usnu, a někdo mě za noc 100x přetáčí.. také ji tak nechávám, jen se nad tím vždy tak zamyslím, jak ji tam vidím :grinning: jojo.. je fakt zlatá.. nevím, čím jsme si to zasloužili :grinning: nemáme za sebou (musím to zaťukat) ještě ani jednu probdělou noc. A to už má 2 zuby :grinning: vůbec jsme nevěděli, že se klubou :grinning:
13. zář 2011 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkachmelova ahoj:slight_smile::slight_smile: já ti asi neporadím - my spíme na boku, ale je fakt, že když jsem byla malá, byla éra dávání dětí spinkat na břísko - dělali to tak všichni a bylo to v pohodě - i bez monitoru....

@milejdy to je mi tedy líto... je to vždycky problém, když se člověk nemůže s tím dítětem pořádně domluvit, jak to vlastně je.... tak snad už to tedy bude jen lepší

Jinak my používáme posledních pár kusů 74 a najíždíme na 80. 74 nám začíná být malá..... Musím začít nakupovat 86, nebo za chvíli nebude co nosit!
13. zář 2011 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Ahoj :slight_smile: :slight_smile: ani nevím, jestli jsem Ti na poslední zprávu odepsala ? Anežka to spinkání na bříšku miluje, nechávám ji tak už asi měsíc, možná dva.. jen na tu noc ji přehodím..
Fakt už máte 80 ??? začínáme 74 :grinning:
13. zář 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkachmelova je prostě opravdu úžasná, to já mám doma neustálého křiklouna, který se neumí zabavit sám, a vyžaduje hodně pozornosti, taky nevím čím jsem si to zasloužila :slight_smile: .Stejně většina miminek , která se umí přetáčet už málokdy spinká na zádíčkách.A jakpak je malá veliká? Já jsem se včera s Lukášem vážila a jsme pěkní tlusťoučcí :wink: , váží 9 kilo, délku nevím, musím ho změřit.
13. zář 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 věřím, že se to jednou obrátí a zase si budeme užívat my, zatímco ostatní budou mít klid :grinning: určitě se nám to nevyhne :grinning: aspoň máte doma o zábavu postaráno :slight_smile: my byli ve čtvrtek u doktorky a měla 7130g a 68cm a to je od 3. měsíce na UM tak jsem si myslela, jaký z ní neporoste cvalík a koukám, že je to hubeňour :grinning: né, tak kluci mají vždycky víc, koukala jsem na Lukáška, je krásný :slight_smile:
13. zář 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkachmelova myslím, že jsem na řadě já - nějak teď nestíhám - v sobotu se vdává ségra:slight_smile: tak jezdím teď každý den k našim pomáhat s přípravami. Dneska taky jedu do školy - asi si ukončím studium a příští rok se přihlásím znovu - oni mi uznají co zatím mám a já si dodělám zbytek. Teď se mi prostě do toho moc nechce:( Jiřík měl před 14 dny na prohlídce 72cm a 9100g - tak on už z té 74 teď vyrůstá. Některá mu ještě je, ale někdy už se do toho nenavlíkne. Je to šílený žrout - občas se začínám bát o ruce:slight_smile:
13. zář 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkachmelova Jak jsi to dokázala? Já chci taky aby mi malý spal celou noc. :wink:
13. zář 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek