• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
@jitka213 to u nás ve vesnici se to nedělá prý pro nedostatek dětí :angry: . Ale dostali jsme 2000,- tak to se hodilo :slight_smile:
14. zář 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rrk právě.. jako každý doktor a každý odborník řekne něco jiného.. pak si vyber, že ? :slight_smile: ale Tvá metoda se mi zamlouvá nejvíc, takže to určitě vyzkoušíme tak :slight_smile: a to koupím někde v drogerii ? jinak bych asi taky víc brala 2000 než vítání :grinning:
@jitka213 fakt jste dostali také peníze ? to je fajn ty jo, ale tady se peníze nedostávají.. jen nějaký řetízek či co.. ale to zpívání a recitování, to by mě bavilo :slight_smile:
14. zář 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkachmelova Až budeme mít fotky, dám je do fotoblogu :slight_smile:
14. zář 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rrk My už máme 2 zoubky. Musím koupit kartáček ať si zvyká.
U nás se teď narodilo hodně dětí. :grinning: :grinning: :grinning: Oproti Lukáškovému vítání,které bylo v hradišti ( tam jsme dosoly jakousi hračku a kosmetiku a jinak nic),tak dostali jme toho hodně :grinning: :grinning: . zatím 3000 hračku a ještě cosi.A Až půjde do školky dostane ještě 2000. Což je fajn :grinning: :grinning: :grinning: . Na vesnici se to bere jinak a u nás chybí pár lidi do 1000. Takže se snaží :grinning: :grinning:
15. zář 2011 v 06:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 tak pak písni, až tam budou :slight_smile: těším se :slight_smile:
15. zář 2011 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, holky :slight_smile: Dnes máme jít na druhý kurz plavání, ale já váhám. Když jsme byli minulý týden poprvé, Šimonek dostal do druhého dne strašnou rýmu a měl i zvýšenou teplotu, tu měl naštěstí jen den. Doteď má ale pořád trochu nosík ucpaný. Tak nevím. Máte nějaké zkušenosti?
15. zář 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Já bych s ucpaným nosíkem nešla. Vléklo by se to zbytečně dlouho ( myslím rýmu).
15. zář 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 Asi máš pravdu. Necháme to na jindy. Zrovna dnes je ale venku tak krásně :slight_smile:
15. zář 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám bylo řečeno, že s rýmou nevadí. Naopak si pročistí nos a v té ´´sauně´´ se mu jedině uleví. Pokud by měl, ale kašel, tak ne !!!
15. zář 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olicek Taky jsem slyšela názory, že rýma do bazénu nevadí. Ale do sauny prý ani s nepatrnou rýmou mimča nemůžou. To nám bylo řečeno hned na prvním kurzu. Už jsem tam ale volala a omluvila se. Lektorka po telefonu řekla, že přeci jen, když je malýmu půl roku, tak že nám dá jiný termín, ať to nepokoušíme. Voda není nejteplejší a ráchat se v ní půl hodiny... Pak bych si asi vyčítala, kdyby malý onemocněl :frowning2:
15. zář 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dneska máme za sebou snad nejhorší noc, pořád plakal, pořád palec v puse a pořád chtěl jíst :unamused: Tak nevim, jestli jsou to zuby nebo hlad...Jinak zoubky takhle malému mimču je lepší čistit bez pasty, ona ani u dospělých neni pasta tak důležitá(i když nás reklamy přesvědčují o opaku) jako správná technika čištění. Jo a na vítání občánků jsme byli v květnu, dostali jsme povlečení, bryndáček, knížku a 10000kč, když tu půjde do školy tak se dává dalších 5000kč. :slight_smile:
15. zář 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa Ahoj, my dnes taky noc hrozný, malej má zas rýmu, taky trošičku zvýšenou teplotku. Nemoh moc spát, tak jsem si ho hned v devět brala do postele a manžel šel k dceři aby se aspoň trochu vyspali. U nás to jsou ty zuby, už jsou hezky vidět, ale nemůžou se proříznout, má i řidší kadění. Už aby to bylo venku a měli jsme chvíli pokoj, kluci jsou na to stejně větší cíti, u dcery jsem to skoro nezaregistrovala:slight_smile:
15. zář 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás se taky vítání dělá, děti dostávají 3000 Kč a hračku a nějaký upomínkový předměty, zpívaj tam děti ze školky, docela to bylo pěkný. To my reda při nástupu do školy nic nedostáváme, nebo o tom nevim.
15. zář 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 my s dcerou jsme s malou rýmou chodily, ale to už byla větší, s mimčem bych asi taky nešla. S dcerou jsme absolvovaly první dva kurzy plavání, pak byla hodně nemocná, tak jsme přeastaly chodit.
15. zář 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty Šimon má už obě dolní jedničky, teď se mu možná klube i jedna horní... A každá obec to má jiný s těma penězma, každopádně to je milý, tím spíš, že jsme přišli o porodný :angry:
15. zář 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že na té naší vsi jsou teda lakomci :grinning: Asi jim budu muset říct, co všechno a kolik toho dostávají jinde v republice :grinning: :wink: Jinak u nás byla opět noc parádní, pouze dvě kojení a teď ještě malý usnul. Je to spáč, má být kom :slight_smile: Jak po mamince, tak i po tatínkovi :slight_smile: Uvidíme, až mu porostou zoubky, jak na tom bude. Zatím to moc nevypadá, i když pořád sliní jak bernardýn :slight_smile:
15. zář 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Mě Šimon taky ještě nedávno spinkal ukázkově- třeba od 20- 5rána, pak se napapal a spal ještě do 9... No dneska se o spaní moc mluvit nedá... Ale když se mu klubaly ty jedničky tak byl spíš přes den mrzutější, ale v noci spinkal. Tak nevim...
15. zář 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, penízky se hodí. My jsme teda oboum dětem založili spoření a všechny tyhle peníze když někde dostanou, i od babiček k svátkům a tak jim tam posíláme... Já měla porodný aspoň u dcery, to se šiklo, koupili jsme kočár a nějakou výbavičku, na malýho mám všechno po dceři, tak mě to teď zas až tak nemrzelo, hlavně že nechali ten rodičák.
15. zář 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Porodného je škoda, to jo. A jakou jste si, mamky, zvolily délku rodičovské dovolené? Tam je taky rozdíl v penězích. Já šla tedy do tříleté, i když u dvouleté by bylo samozřejemě víc peněz. Ale nevím, jak to bude s druhým mimčem (kdy do něj půjdeme :slight_smile: a kdyby nebylo, tak by se mi přeci jen od dvouletého prcka nechtělo.
15. zář 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 U dcery jsem přemýšlala o dvouleté, ale nakonec dala tříletou právě z toho důvodu jak píšeš. A teď to bylo jasné, mám zas na 3 roky, třetí mimčo už nejspíš nebude, tak jsem si to ještě chtěla s malym doma užít. Takže mám na 3 roky. Teď jsem dostala poslední mateřskou za srpen a od září už mám "jen" rodičovskou, tak to zas bude znát...:frowning2: Nezlobila bych se, kdyby mi mateřská trvala dýl:slight_smile:
15. zář 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty Souhlasím. To bude šok na účtu :slight_smile:
15. zář 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Já jsem taky váhala, ale nakonec jsem si vzala tu dvouletou a doufám, že se se nám povede do té doby druhý mimčo. Kdyby náhodou ne, tak ten rok zasponzoruje taťka, určitě bych nechtěla ve 2 letech malýho někam dávat... I tak je ten rozdíl mezi mateřskou znát i když ne tolik jako kdybych měla tříletou...
15. zář 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 já mám 2 roky rodičovského příspěvku a asi 3 roky rodičovské dovolené (zatím to mám do 2,5), ale pravděpodobně prodloužím do 3 a pak si možná vezmu ještě 5 měsíců neplaceného volna - aby nám to vyšlo na školku od září - uvidíme, jak to bude vypadat se školkou, od toho se bude odvíjet všechno. další dítě určitě chceme, ale s větším věkovým odstupem (i kvůli císaři nám byl větší věkový odstup doporučován...)
15. zář 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to fakt velký rozdíl mezi dvouletou a tříletou variantou :frowning2:
15. zář 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 taky jsem si zvolila tříletou dovolenou, taky mi přijde líto jít od 2letého dítěte. Kor když jsem viděla u dcery jak se vše učila po druhém roce. Takhle když přijde ve tři ze školky, tak ani pořádně nic nestihneme, jedna procházka, véča, koupání a spaní. Aspoň jsem si jí mohla užít doteď :slight_smile:
15. zář 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 ale ty peníze za 2letou bych brala :grinning:
15. zář 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já bohužel musím na 4 :frowning2: . Budu si muset najít nějakou brigádu aby to bylo po finanční stránce dobré :frowning2:
Jinak teď jsem dojela z nákupů A v Hradišti se nehodí nakupovat pro mimi Nic tu není
15. zář 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky máte pravdu, porodného je velká škoda. A nám tedy nedávají na vítání vůbec žádné peníze.. prý nějaký řetízek, kytku, hračku.. víc ani ťuk :grinning:

Já si vybrat variantu nemohla. Musím mít 4letou. Takže za tři měsíce mi na účet bude chodit 3800 což mě dokáže opravdu rozesmát :grinning: to je prostě tak málo.. když kupujeme nutrilon, pleny, kojenecké vody.. no.. nechápu prostě, jak si to představují..
15. zář 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkachmelova Představují si že manželé mají průměrnou mzdu. U nás na jížní moravě ji mají jen vyjímky a to ještě ji mají s přesčasama. :frowning2:
15. zář 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 nám nedali porodní i přesto, že já otěhotněla když jsem zrovna byla bez práce, takže já měla měsíčně totální nulu a Honza teda taky žádný zázrak nebere. Neměla jsem nárok za celé těhotenství na žádné příspěvky a ještě nám nedali ani porodní.. Jediné, co mi k tomu řekli bylo, že manžel může třeba prodat auto a budeme mít hned nějaké peníze :grinning: no chápeš to ?? to nemá vůbec cenu se kvůli tomuto rozčilovat..
15. zář 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek