• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
Ahojky, tak jsme se vrátili z chaty, malej mi tam začal v pátek chroptět, tak sem si myslela, že je to jenom rýma, ale nic nezabíralo. 2 noci jsme nespali, fakt šílený. A Dneska mi doktorka řekla, že je to zánět průdušek, opravdu skvělý :unamused: , chudáček malej, nemůže dýchat, polykat, ztěží do něj nacpu čaj, aby alespoň pil, když nepapá.Ale je statečnej, snaží se vískat,smát, ale vydává takový divný zvuky, jak je ceĺej zahleněnej.Dostali jsme dvoje antibiotika, tak snad už to zítra bude o něco lepší :slight_smile:
19. zář 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Chudák Lukášek, to si teď moc klidu neužijete, ale ty ATB zaberou celkem rychle, tak držím palce, ať je to rychle za vámi :wink:
19. zář 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa Měly by zabrat nejpozději do 24 hodin.Je uplakanej, ale na to, jak je to nepříjemný onemocnění, je úžasnej :slight_smile: . Jen to jídlo a to pití mi furt odmítá :frowning2:, doktorka říkala, že bych mu měla omezit mlíčko, prý ho zbytečně zahleňuje, tak se snažím, aby alespoń snědl trochu ovoce .Vůbec jsem nezpozorovala nějaké příznaky, najednou šup a začal chrchlat.
19. zář 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Oni to děti snáší celkem dobře a je jasný, že asi nemá takovou chuť k jídlu... Hlavně to chce hodně pít... A má teplotu?
19. zář 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa Teplotu má, po odečtení 38,2, dávám mu Nurofen. Ve středu jdeme na kontrolu. Taky to prý chce chladný a vlhký vzduch, kdyby alespoň nepršelo, tak ho vezmu spinkat ven, ale takhle to nejde, takže ve středu pojedeme nejspíš zase na chatu, tam může spinkat pod pergolou venku.S tím pitím se snažím, ale moc nám to nejde, nemáš nějaký trik?
19. zář 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Zkus mu dávat po lžičkách a průběžně celý den, jo a to ovoce je taky dobrý jinak ti asi moc neporadim
19. zář 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa Rád si se lžičkou hraje, tak mu na ní budu dávat vodu, děkuju
19. zář 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Chudáček. Snad to brzo poleví.

Byly jsme u doktorky a má 7700g a 70 cm.
19. zář 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa Ahoj. Tak jsme byli na gastru a jen nam primar kladl na srdce do roku nedavat mlecne vyrobky a pak ze se udela expozicni test. Tak kdyz si tu ctu jak maminky u 9m deti davaji jogurty a tak, nevim, co bude maly jist... :unamused:
19. zář 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova To by snad měl hlavně jeho ošetřující lékař říct, co mu dávat k jídlu, když nemůže normální stravu :unamused:
19. zář 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Tak držíme všechny palce, ať je brzy fit :slight_smile:
Jinak my jsme se právě vrátili z půlroční prohlídky, i když tedy máme půl roku až ve čtvrtek. Malý váží 8,200 kg a měří 70 cm. A začneme se příkrmy. Moc mi toho teda pediatrička ohledně jídla neřekla. Prý mám začít jednou denně s mixovanou zeleninou - bramborou s něčím a mám to různě střídat. Dále mám zkoušet zeleninový vývar. Na dotaz, jakou zeleninku může či nemůže, odpověděla, že může všechno. Po 14 dnech mám pak zkoušet i ovoce. Opět blíže nespecifikovala. A na noc prý pak můžu dávat i bezlepkovou kašičku. No nevím, jsem z toho docela mimo :frowning2:
Ještě jsem se, holky, chtěla optat, jak rychle vašim dětem roste hlavička a jaký průměr měly teď v půl roce?
19. zář 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 To je klučina jak má být :slight_smile: . My jsme spíš menší a baculatější, teď teda i nemocní :frowning2:
19. zář 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Nemuze mlecne vyrobky kvuli alergii. A psala jsem Biilbae, protoze jeji Simon ma totez :wink:
19. zář 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Ahoj. No nevim zda tvoje dr radi uplne spravne...ja jsem v prikrmech celkem zbehla, prave kvuli rizikum alergie. Zacit by se mela jednou slozkou - mrkev nebo brokolice. Doporucuji se pro uplny zacatek sklenicky, jsou v nich kontrolovane slozky. Napr. Hami dela Prvni lzicky. Kombinovat zeleninu by se melo prave vzdy kdyz vyzkousis tu danou slozku, abys pripadne vedela, na co alergie je. Pak se ma pridavat maso ( ale asi az za tri tydny nebo mesic) a teprve potom ovoce a s tim hodne opatrne. Je tu supoer diskuze o prikrmech - doporucuji. a bezvadne popsano je to i kojeni.net
Tolik muj nazor:slight_smile:
19. zář 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova Tak i přesto ti má doktor říct, čím je nahradit,j aby tělíčko nestrádalo, a měl všechno, co potřebuje :slight_smile: . Já bych taky vůbec nevěděla co dávat k jídlu. A zkoušela jsi stránky, kde se třeba přímo píše , co a kdy dávat k papání při mléčné alergii?
19. zář 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 To ja mam uz pul roku vsechno v hlave:slight_smile: Ono se to bez mlecnych vyrobku da zvladnout bez problemu, spis potrebuju vymenit nazory a rady s maminkami co maji stejne "trapeni". To zoufalstvi v me predchozi zprave ber s nadsazkou, s Biilbaou jsme o tom uz nekolikrat diskutovaly, jsme obe zdravotnice, takze proto to smeruju na ni:slight_smile: Syn ji ted uz prikrmy, jen proste nesmi mit kravskou bilkovinu. Tak se to musi hlidat.
19. zář 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova takže to máš všechno skvěle zmáknuté :slight_smile: :slight_smile:
19. zář 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova Ahoj, no mě moje dětská říkala, že někdy kolem 8měsíce zkusíme dát jogurt a uvidíme jak zareaguje...A když jsem se ptala, jaký UM bude mít kdyby bylo třeba tak mi řekla že HA, což mi bylo hned divný... Na GE mi zase řekla, že do 1roku žádný jogurt a UM-HA v žádném případě( zatim ho nepotřebuju, ale až začnu dávat kaše, tak budu) No já zatím dávám jen zeleninu a o víkendu měl už poprvé maso, takže za 14 dní začnu s ovocem na svačinu, jinak pořád kojím... A dělali vám nějaký vyš?
19. zář 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Šimon měl v půl roce 44cm, při narození 36cm
19. zář 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa nedelali. dival se na testy z alergologie a ptal se na prikrmy,. mliko bys teda mela mit nastepene - Nutrilon pepti. to ti tvoje dr muze napsat. ale zname to, je treba byt v obraze a vedet. HA mle´ko urcite ne.
19. zář 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova Já jsem domluvená na gastru, že se tam stavim pro recept...A kdy myslíš že se má začít s lepkem? Na to jsou názory dost různé..
19. zář 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa a nechceš zkusit dělat kaše z mateřského mléka?
19. zář 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova nam take rikali, ze do 1 roku zadne mlecne vyrobky
19. zář 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Já jsem malému mixovala jen jednou nebo dvakrát. A taˇmu to šťouchám vidličkou ať si zvyká na kousky
19. zář 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
My s jogurtami začnem kolem 8 m. Ségra Kryštůvkoví který má 8m už mu ho dává asi měsíc.
19. zář 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa Me primar Fruhauf rekl s prikmy, nejlepe v 6. mesici. Tak v rijnu dam nejake vlocky treba do ovoce...dam na slovo odbornika:slight_smile:
19. zář 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Jo určitě to zkusim i z MM, ale chci mít doma pro jistotu i UM, kdyby náhodou byla krize.
@jankadudova To zní rozumně, mě řekla dr. že až zavedu ovoce tak mám do toho nastrouhat piškoty.. Jinak bych místo těch jogurtů dala třeba nějakou tu nemléčnou kaši.
19. zář 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa No proste budeme muset zkouset:slight_smile:
19. zář 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak noc celkem ušla,. Dost kašlal. ale vždycky stačilo jen lehce pohoupat, položit na bok a spinkal dál. Ráno si dokonce dal i mlíčko :slight_smile: . Tak to vypadá, že se to pomalinku lepší :slight_smile: .Jen si úplně rozházel spací a papací režim :unamused: , tak to pak musíme zase vrátit do zajetých kolejí.A jak jste spinkali vy?Taky jsem včera mluvila s přítelovou sestrou a ze stresu a nepravidelné stravy si ve 30 uhnala vředy :frowning2: , ale prý to chytli hned na začátku, takže budou stačit léky.Někdy stačí opravdu málo :unamused:
20. zář 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Ahoj. Tak to je na dobre ceste. Ty mrnata to maji vzdycky trochu na dyl, dospely se v noci posadi a odkasle, ale oni to holt neumi. Ale bude dobre! A ve 30 vredy, to je teda hnus. Tak se nam snad tak velke stresy vyhnou!
20. zář 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek