• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
Taaak, první dávku mrkvičky máme za sebou. První sousto udělal neuvěřitelný ksicht, ale zvádl to. Myslím, že to bude velký jedlík :slight_smile: Jinak dnes jsme byli na výletě na Vranově a pořád se jen smál, povídal, pískal, na každého se hlasitě řechtal. Přes den spal asi jen půl hodiny, ani v autě nezabral, což je většinou jistota, že během jízdy usne. Usnul mi až teď u prsa. Jinak už jsem taky řešila autosedačku, vajíčko už mu je docela natěsno. Jen nevím, do jaké jiné jít, když ještě nesedí.
24. zář 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda.... mě začíná nějak chytat touha po dalším prckovi.... jsem asi na hlavu..... mám jedno mimčo vedle v pokoji a přemýšlím o dalším.... doufám, že mě to brzy přejde:slight_smile: musím dodělat školu:(
24. zář 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr tak s těma touhama v tom nejsi sama :slight_smile:
ale my plánujeme rozdíl mezi dětmi 3-4 roky minimálně, tak si musím nechat zajít chuť
24. zář 2011 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 no však právě.... já mám před sebou ještě dva roky školy.... takže chuť si musím nechat zajít taky.... teda ale fakt mě to dneska trochu přepadlo:slight_smile: já mám mateřskou na 3 roky - do té doby bych dalšího sviště chtěla.... takže tak za rok a půl se asi začneme snažit - za dva roky snad dodělám školu - což už můžu být těhu, no a pak aby jsme to stihli do těch 3 let. Tedy pokud se nám vůbec zadaří - člověk si to tak plánuje..... Jiřík byl na první pokus, tak jsem docela v klidu - ale člověk nikdy neví...
24. zář 2011 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr To nám dal Šimon zabrat, od vysazení prášků nám to trvalo přes rok a to jsem brala prášky na vyprovokování ovulace- ani ty nepomohly ani měření bazální teploty- kvůli tomu jsem jezdila i dřív z práce, manžel měl odpolední a normálně bysme se nepotkali, tak abych nepromeškala plodný den... :grinning: A ani to nepomohlo.. Doufám, že napodruhé to půjde líp...
25. zář 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa já si tohle vůbec neumím představit - my měli kolem nás hodně párů, kterým to nešlo, tak jsme si tak říkali, že se chráníme a pak to třeba nepůjde - a pak budeme litovat toho, jak jsme se chránili a báli těhotenství. No a my už od prosince 2009 věděli, že se v lednu 2011 budeme stěhovat do vlastního, já v červnu 2010 udělala bc. státnice a tak jsme si řekli, že se tedy přestaneme chránit, že to nějak dopadne. Já jsem si ještě koupila nějaký "super" test - který tam měl napsáno, že se může použít už 5 dní po pohlavním styku - no takže pátý den jsem si udělala test - samozřejmě negativní - tak jsem to obrečela, ale že se samozřejmě nic neděje - stejně máme fůru času.... no a asi týden na to jsem prostě věděla, že jsem těhotná - fakt to nechápu, ale najednou jsem to prostě věděla... koupila jsem si test a už byl pozitivní - v tu chvíli jsem ale zase měla opačnou reakci - byla jsem z toho trochu vyděšená, jestli jsme vážně udělali dobře, že nemám dodělanou školu (teď jsem na navazujícím mgr.) - ale netrvalo to dlouho a byla jsem za to strašně šťastná - co víc si přát, než to mít takhle bez stresu. Já si jinak všechno strašně beru, tak bych byla asi dost nesnesitelná, kdyby se nám to takhle dlouho nedařilo - doufám, že to příště půjde taky takhle dobře - pokud jsem po mámě, což zatím vypadá že jsem, tak se nemám čeho bát - jsem ze 4 dětí a mamka říkala, že 3 jsme byli na poprvé plánovaně a 4 byl neplánovaný - a byl to jediný nechráněný sex od 3. dítěte. Pak už si nechala dát tělísko:slight_smile:
25. zář 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr já mám dvě děti a tu touhu mám taky :grinning:,kámoška mi tvrdí, že to je hormonama, že to přejde, tak jsem zvědavá :grinning:
25. zář 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa to muselo být šílený když to nešlo. Měla jsem z toho taky strach, ale naštěstí nám to šlo jak po másle. Ale hlavně, že už mátě Šimonka na světě, že se to povedlo. S tim, že jsi chodila dřív z práce jsi mě pobavila :grinning: . prosim Tě a co jsi uváděla jako důvod k uvolnění?
25. zář 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr já si zatím žádné problémy do budoucna snažím nepřipouštět, ale je fakt, že stát se může cokoliv. my budeme s dalším dítětem čekat i kvůli císaři u prvního, 2 roky prý minimálně, lépe 3. Rodičovskou dovolenou zatím plánuju tak na 3 roky + možná 5 měsíců neplacené volno (ale to ještě taky uvidíme podle momentální situace), rodičovský příspěvek mám ale jen na 2 roky (zatím teda požádáno, už mi mělo přijít rozhodnutí a pořád nic, tak nevím...)
25. zář 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 koukala jsem na Kubíka a je krásnej a zaujaly mě ty jeho vlasy, Mireček má tak 1cm a ještě světlounky :slight_smile: a Kubík takový háro :slight_smile:
25. zář 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rrk díky :slight_smile: už jsme museli i stříhat, protože mu narostl culík... ale Kubík měl dlouhé vlasy už po narození - když jsme s ním procházeli v porodnici po chodbě, tak se za námi všichni otáčeli a komentovali to "ten je táááák vlasatý" a všichni se mě ptali, jestli mě pálila žáha (sice pálila, ale nevím, jestli to má s těmi vlasy něco společného...). Po narození je měl černé a teď mu taky světlají - u hlavy je má úplně blond
25. zář 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 mě taky pálila a vlasy neměl ani při narození :grinning: . Tak to my ušetříme za holiče :grinning:
25. zář 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84
@rrk tak to jiřík se narodil a měl černé vlasy i oči - no a já světlovlasá, modrooká - manžel taky.... když jsem ho poprvé viděla, tak jsem ho ani nechtěla - vůbec jsem netušila, jak mám přijmout za vlastní dítě, které je tak jiné.... no a po šestinedělí už to byl modrooký skoro blonďák:slight_smile:
25. zář 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 jinak já musím taky počkat i kvůli tomu, že musím zhubnout - mám teď dost nadváhu - a když jsem při prvním těhu skončila 38+4 na rizikáči s preeklampsií - tak kdybych teď nezhubla a končila těhu kvůli preeklampsii ve 30.tt, tak bych si to nikdy neodpustila. Nadváha jasně podmiňuje preeklampsii.
25. zář 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr to jsem nevěděla s tou váhou, já teda moc kg nepřibrala, pár dní po porodu bylo všechno pryč, pak jsme ale jeli na 2×2 týdny k oběma rodičům a kila vyskočila nahoru rychleji než v těhotenství, jak se o nás starali :slight_smile: takže to taky muí dolů
25. zář 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 no, já za těhu přibrala 20kg - cca 14 dní po porodu jsem měla nahoře 6kg, ale po porodu jsem byla šíleně unavená a doháněla jsem to jídlem - za to jsem přibrala fakt nejvíc. Moje dr. mi říkala, že pokud jsem preeklampsii měla při prvním těhu, tak mám 40% šanci, že jí budu mít zas:( tak to fakt nechci podmiňovat ještě tloušťkou - ta určitě vysokému tlaku a preeklampsii vůbec napomáhá.
25. zář 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr já jsem po prvním císaři zase blíž tomu druhému, případně třetímu :frowning2: ale taky chci udělat všechno proto, abych se mu už vyhnula
25. zář 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rrk No že si potřebuju něco zařídit... A když jsem brala ty prášky museli jsme mít styk obden, ten můj šel třeba na pivo a já na něj -kam jdeš? dneska děláme mimi a on- už zase? já jdu s klukama... a já- tak nejprv práce potom zábava :grinning: :grinning: :grinning:
25. zář 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Já jsem taky ze 4dětí! No jinak nejhorší bylo, že čím víc to nešlo, tím víc jsem to chtěla.. Pak šel manžel na spermiogram- ten byl ok a už jsem měla jít na laparoskopii, když se poprvé zadařilo. Všechno bylo ok a když jsem si už myslela, že to kritický období prvních 3 měsíců je za mnou, tak jsem v 15tt potratila. Bylo to hrozný, už jsem s tím počítala jako s jasnou věcí a hlavně jsem neměla žádný problémy, krvácení, nevolnosti nic.. Dr. mi řekl, že nemám půl roku otěhotnět a já si říkala, že to bude zase trvat, než se to povede, tak jsem se ani nechránila. A povedlo se to po šestinedělí hned 1. nechráněný styk! Ale od začátku mi pořád něco bylo- nevolnosti, krvácela jsem, žáha-ale fakt hrozně, pak těhotenská dermatóza, ve 26tt docela velký krvácení- to jsem se fakt bála že už rodím- po týdnu v nemocnici ok a nakonec asi v 35tt chřipka+ 40horečky. Celou dobu jsem se bála, že to dopadne špatně. Hodně jsem se i šetřila, moc se nehýbala a přibrala 27kg (už mi zbylo jen 5, ale ty ne a ne dolů) Naštěstí to dobře dopadlo a já mámŠimona :slight_smile:
25. zář 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa ty sis v tom těhotenství užila... snad už to bude příště lepší
25. zář 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa teda... tohle je mi tak strašně líto.... nedám dopustit na slova mé dr. která řekla, že některá miminka jsou prostě hodně "drahá" - to mi řekla, když jsem měla pánevní rozchod.... celé těhu jsem měla v pohodě a pak cca 32tt pánevní rozchod - to byla bolest do té doby pro mě nepoznaná... ale co... nikdy bych nevěřila, co jsem pro dítě schopná udělat.... teď mám nejlepšího prcka na světě:slight_smile: a za nic ho nedám. Chápu, že ty to musíš cítit o to víc, čím si si prošla. Můj porod byl horor - no a co.... mamka mi jednou řekla, že doufá, že o tom nikomu nevyprávím - že jinak se holky budou bát mít dítě.... houby.... kdo by dal na řeči o šílených porodech.... touha po dětech je fakt někdy šílená. Tolik ti přeji to mimčo a sobě taky... a budeme mít určitě i další:slight_smile:
25. zář 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr no já se držím alespoň toho, že o svém porodu nevyprávím těm, které dítě dosud nemají - na co je stresovat předem, když třeba budou mít nakonec ten nejjednodušší porod na světě
ale nahlas tu můžu říct, žena první porod jsem se těšila, druhého se budu bát
25. zář 2011 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 já si zase říkám - já jsem největší srababa na světě - jak mi něco je, tak hned šílím. No a zvládla jsem šílený porod. U porodu je přeci úplně jedno jaký je - já už se ani toho druhého tolik nebojím - dokonce bych se ani nebránila přirozenému... asi budu muset na císaře a trochu mě to i mrzí. Myslím, že když už se porod rozjede, tak to prostě nějak každá žena zvládne - sice je to někdy šílené, ale je to jen jeden max. dva dny. Proč se toho bát? To že porod není dovolená ví asi všichni. Tak si říkám, že když to všechno zvládl takový hypochondr jako já.... tak už musí všichni. Na výběr ti u porodu stejně nedají - jako třeba - tak co, chcete ještě rodit, nebo to raději zastavíme??? Prostě jak to začne, člověk se v tom veze a nějak to prostě dopadne. I kdyby akutním císařem. No a odměna na konci je sladká:slight_smile: Já se druhého prostě nebojím i po tom, co jsem si zažila. Teda po porodu jsem mluvila rozhodně jinak:slight_smile:
26. zář 2011 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky včera jsme byli v Lešné a úžasné. Malého jsem měla chvílu u keře a hned ho začal obírat :grinning: :grinning: . Na zvířátka se zatím nedíval. Ale druhého to zajímalo.
Musíme dát i v ložnici postýlky důle. Včera se mě z ní přepad. Všecko dobré ani moc neplakal spíš se řechtal :wink: :wink: jen modřinku má na čele
Lukyn se mě dnes šprajcnukl a nechce jít do školky ,tak ho dnes výjmečně nechám doma.
26. zář 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84
@anetadr Jo, snad to bude příště lepší. A kdyby to prostě nevyšlo, tak mám Šimonka- moje sluníčko, teď tady leží na dece a směje se na mě, ale jinak v noci zase řádil. Večer dostal kaši, tak jsem myslela, že by mohl vydržet trochu dýl do dalšího krmení, ale to neee. Navíc tak od 2hod. do rána poplakával, neustále chtěl k prsu a mezitím pořád dumlá paleček :unamused: Kdybych aspoň věděla určitě, že jsou to zoubky...
26. zář 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 Taky už jsem dala pro jistotu rošt na postýlce dolu.
26. zář 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa Jiřík mi začal už z ničeho nic spinkat celou noc - v noci už prostě nekrmíme - fakt si to užívám:slight_smile: už se ale těším, až bude trochu mluvit - takhle když někdy pokňourává a já nevím proč - tak to je trochu otrava.... člověk by pomohl, kdyby věděl jak - nebo by prostě alespoň věděl, že pomoct teď zrovna nemůže... ale když nevíš co dělat - to je šílený.

Rošt v postýlce už máme taky snížený - Jiřík je fakt neposeda - tak jsem nechtěla ten rošt sundavat až po nehodě.
26. zář 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr To ti závidím! Já už ani nepamatuju, kdy spal celou noc :unamused:
26. zář 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa ještě aby se Jiřík naučil vstávat trochu později než v 6-6,30... ale to už bych asi chtěla moc:slight_smile:
26. zář 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, byli jsme u doktroky a sláva :slight_smile: . Do nemocnice nemusíme, zlepšilo se to, ještě teda nejsme úplně zdraví. Stále musí brát léky na průdušky, protože furt chrchlá a kašle, ale antibiotika už můžeme vysadit :slight_smile: . Akorát nesmíme na sluníčko a mezi lidi, tak jsme teď zavření doma :unamused: . No a samozřejmě jsem to od lukáška chytla, tak se léčím taky, je mi už trošku líp, ale 2 dny zpátky jsem lezla po čtyřech :frowning2: .
Dneska už malej dostane nutrilon 2 a k tomu i novou savičku s větším průtokem, tak snad si bude mlaskat :slight_smile:
26. zář 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek