• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
@anetadr Nechtěj aby mluvil. Pak bude furt něco mluvit :sunglasses: :sunglasses:

Já mám v obýváku taky sníženou postýlku na to nejmenší co může byt, ale v tu v ložnici. Tam to bylo furt že je na to čas ( mám ju na prostřední výšce).
26. zář 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa To já si pamatuju - nikdy :grinning: A Bára až někdy po roce tušim a doteď je to málokdy kdy spí celou noc
26. zář 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Tak to je super, že nemusíte do nemocnice. Hlavně se brzo oba uzdravte, ať můžete ven.
26. zář 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, moc Vám všem přeju ať vám druhý a další dětičky:slight_smile: vyjdou tak jak budete chtít. Já jsem druhé taky moc chtěla, obě těhotenství i oba porody jsem měla super, rychlý, skoro bezbolestný, druhej dokonce bez nástřihu... prostě paráda. Teď jsem zrovna v takovém rozpoložení, že bych další mimčo nechtěla, zrovna včera jsem si říkala, že se tady z nich už zcvoknu a začala jsme přemýšlet o tom, že bych si udělala nějakou školu abych na chvíli vypadla a přišla na jiný myšlenky. Přeci jen jsem doma už 3,5 roku a někdy to je náročný :slight_smile: A tojsem až do narození Matyáška dělala na dálku do práce (pravda, poslední rok už to bylo jen 1x -2x týdně). Ale už bych potřebovala nějakou trochu změnu.
26. zář 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 pravda, naše Bára je tak hrozně ukecaná, začala brebentit kolem roku, ve dvou už řekla úplně všechno a od tý doby je k nezastavení :grinning:
26. zář 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty podle doktorky to může trvat i 3 týdny než bude úplně fit :frowning2: , já už snad zítra budu fungovat :slight_smile: .
Jinak Lukáš teda celou noc taky nespí, neustále se kroutí, vrtí, mlátí sebou, vždycky je celej obouchanej, otlačenej.Kolikrát mám strach, aby se mu něco nestalo, když slyším ty šílené rány z postýlky. Dneska se vzbudil tak pětkrát a vždycky s vytrvalým pláčem :frowning2:
26. zář 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 u vás to spaní může být i tim jak mu není dobře, snad se to brzo spraví. Mě se budí malej tak 2-3x na kojení, mezitim ho třeba ještě vzbudí Bára když k nám v noci jde....ta teď zase začala kašlat, mě taky bolí v krku, malej má trochu rýmu. Dělá to to počasí, ráno je zima, pak na sluníčku teplo, ale ve stínu zima.... nevim jak mám děti oblíknout aby jim nebyla zima nebo aby zas nebyli zpocený.
26. zář 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 tak hlavně že se to zlepšuje - přeju, aby i tobě bylo dobře - nikdy nezapomenu, jak jsem byla v nemocnici s Jiříkem - když mu bylo 2,5 týdne - jak mu pískal ten monitor - do toho jsem dostala mastitidu - teplotu jsem měla přes 40 - nikoho to samozřejmě nezajímalo, protože jsem byla na dětském - tak jsem tam škemrala o paralen - ještě se na mě tak divně dívali - jako že když kojím, tak co chci paralen - nakonec mi tedy jeden dali. Stejně mi teplota klesla jen tak na 39:( a takhle jsem se musela starat o Jiříka, který celou noc kňoural. Nikdo mi samozřejmě nepomohl - mě bylo šíleně zle. Druhý den mě ještě jedna doktorka nechala hodinu stát na chodbě - pořád mi říkala - jojo zprávu už mám - pojďte si pro ní - no a pak jí ještě hodinu psala! A já si už neměla kam sednout - myslela jsem, že tam umřu. Když je člověku zle, tak ta péče o dítě je opravdu hodně vyčerpávající. Když jsem pak přijela domu, tak už se o Jiříka staral manžel - já jsem byla úplně mimo - jen jsem se občas probrala tím jak mi přiložil Jiříka k prsu. Tak ti fakt rozumím jak píšeš, že jsi lezla po čtyřech...
26. zář 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85
@baramaty Holky tak přeju ať jste vy i dětičky zase brzo fit!
26. zář 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Díky za pochopení. sice jsme byli na chatě, ale přítel musel pracovat a nikdo jiný tam nebyl, aby mi s malým pomohl :frowning2: . Je to opravdu náročný, když je ti fakt špatně a k tomu ještě nemocné dítě, které furt pláče a nemůže spát :unamused: Ale jak jsi psala, člověk je schopný kvůli prckovi překonat snad všechno :slight_smile:
26. zář 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 To je dobře že to není tak zlé.
Peťa poslední dobou chce být v noci jen u prsa. Takže co hodinu vzhůru. Dnes zkouším šťávičku snad to trochu pomože. Je domácí z domácích zdrojů.
26. zář 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 tak snad už to bude jen lepší - u obou :slight_smile:
@anetadr moc závidím to spaní celou noc... u nás je to teď buzení nejpozději po 2 hodinách a od takových 3 hodin je to už jen pobrekávací bída
26. zář 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 teda... tak to si vážně nemám na co stěžovat - sice jsem byla vždycky spáč a ráda jsem si přispala - což teď nelze, ale vstávat po dvou hodinách jsem si vyzkoušela když jsem měla málo mlíčka - před přechodem na UM a to jsem myslela, že vypustím duši. To si nedovedu představit, že bych to měla až do teď.
26. zář 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr no taky tomu nerozumím, proč v tu noc vstává tak často - přitom přes den vydrží občas i 4 hodiny mezi jídlem. a jen tak na uklidnění to nebude, protože pije vždycky vydatně.
26. zář 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 tak to je vážně zvláštní...
26. zář 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 Přesně! Přes den i 4h pauza a v noci kolikrát co 1,5h krmím :confounded:
26. zář 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsem dala malýmu poprvé maso, králičí, ale nesehnala jsem dobrou mrkev, tak měl lahvičku a kdyby mohl snědl by dvě, asi mu to opravdu chutnalo.
Taky má přes den i 4 hodiny prodlevu mezi jídly, v noci teda zatím papá jen jednou, ale někdy i dvakrát, akorát nám to noční papání jde hodně na váhu, má přes 9 kilo, a to mu je půl roku. příští čtvrtek jdeme na půlroční prohlídku, snad to nebude 10 kilo :wink:
26. zář 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak píšete o tom nočním buzení, tak jsme to taky měli, ale nezdálo se mi to protože pak už nebyl klidnej ani u prsa, tak jsem mu zkusila namazat bříško pupíkem a dát sabíka a docela se to zlepšilo. Budí se tak třikrát za noc, což je lepší než hodinové intervaly. Ptala jsem se na to dneska doktorky a říkala, že to může být tou stravou. Tak třeba Vám naše zkušenost pomůže.
Jinak vážíme 7600g a měříme 72 cm :slight_smile:
26. zář 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my dnes poprvé měli náročnou noc. Malý se budil každé dvě hodiny, jednou dokonce po hodině a půl, to se nám ještě nestalo. Ráno jsem se probudila s takovou motolicí, jak kdybych byla po opici. Chtěla jsem se zeptat, malýmu se na obličeji a krčku udělaly takové červené pupínky, něco jako pidipuchýřky, není jich teda moc a asi ho to ani nesvědí, protože je pořád v dobrém rozpoložení. Nesetkaly jste se s tím někdy? Od soboty mu dávám první příkrmy - mrkvičku, ale z toho to nemá, protože už to měl i dny před tím.
26. zář 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 A ty jsi nejedla něco jinýho než jindy- třeba nějaký ovoce-citrusy nebo tak něco?
26. zář 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rrk To už jsem si říkala taky, jestli to není bříško. Zuby nebo bříško-jedno z toho...
26. zář 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa tak zkus taky namazat, třeba to pomůže a budeš mít klid ty i malej :wink:
26. zář 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa Nad tím jsem taky přemýšlela. Teď jsem měla podvakrát ostřejší jídlo. Jinak jím pořád stejně.
26. zář 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Co voda v bazénu? Počkej pár dní jestli to nezmizí a kdyžtak s ním zajdi k dr.
26. zář 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa I ta voda mě napadla. Je tam slaná voda, není to jak v jiném bazénu, kde to je strašně cítit chlorem. Tady to je bazén určen právě pro miminka. Jemu se to objevilo, pak to začalo miznout, teď se to zase zvýraznilo. Jeden pupínek zmizel, ale hned vedle se objevil jiný. Je to zvláštní :unamused:
26. zář 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Pokud se mu to zvýraznilo po dalším plavání asi to bude nejspíš z té vody. zašla bych k doktorce a máš klid hned :slight_smile:
26. zář 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rrk my zatím nepřikrmujeme a svoje jídlo docela hlídám. ale asi rostou zuby, tak to možná bude jeden z hlavních problémů...
26. zář 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 tak zuby jsem taky myslela, ale největší klid byl po tom mazání bříška. Ale třeba je to shoda náhod a je to úplně něco jiného. Jenom doufám, že bude brzy klid :slight_smile:
26. zář 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rrk když on má chudák napuchlé dásně od špičáku po špičák :( snad už se mu brzy něco prořeže
26. zář 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Matyáškovi se taky udělala taková vyrážka (jak už jsem psala), do toho měl ten průjem, dr. řikala, že má nějakou virózu. Vysadila jsem mu příkrmy, bříško jsme srovnali Hylakem, vyrážka zmizela. Pak jsem zase začala dávat příkrmy a dneska se mu ta vyrážka objevila zase. Myslim, že to je z mrkve. Ale neudělá se mu to do druhého dne, ale třeba až třetí den. Nemá to teda teď moc, ale má to tam. Vypadá to trochu jak potničky. Zkusim vysadit mrkev, jinak nevim, A bříško ho po příkrmech taky zlobí víc než když pil jen ode mě..... Tohle vůbec neznám, dcera přijala všechno docela dobře, malýmu to bude asi trvat dýl než to přijme.
26. zář 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek