• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
@karol84 Matyášek má dásničky taky nalitý, ale já jsem na zuby všechno sváděla už od 4.měsíce a pořád nic:slight_smile: Jeden čas tak staršně slintal, teď zas přestal, ale kouše všechno pořádně.... jsem zvědavá kdy mu vykouknou.
26. zář 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 tak to budou zoubky :wink: . S dcerou jsme používali mastičku Mundisal gel (nějak tak se jmenovala, už nevím úplně přesně) a měli jsme klid. Zuby jsme poznali, že kadila 2xdeně :wink:
26. zář 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty kluci jsou větší cíťové, náš Mireček je to stejné :wink: . S dcerou bylo vše jednoduší :wink:
26. zář 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rrk u toho našeho drobka jsou ty kakoše teď neuvěřitelně vodnaté a takové množství, že nechápu, jak se to do něj vleze.
26. zář 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 to Mireček má pěkně tuhý po kašičkách a pěkně smrdí :grinning: . Dřív mi to vždycky hlásila dcera, má asi lepší nos než já, teď už to poznám na dálku :grinning: .
26. zář 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rrk my nemusíme čuchat, slyšíme to :slight_smile:
ale už se také chystáme během pár dní na příkrmy, tak možná budou změny
26. zář 2011 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dneska mě Jiřík v 5,55 probudil z tak tuhého spánku... vůbec jsem nemohla uvěřit, že už jako míní vstávat:( Jinak bobky máme teda taky pěkně tuhé ale ani tolik nesmrdí - to po kojení mi přišlo, že smrdí daleko víc - to jsem cítila na několik metrů - tohle často nezaznamenám ani když si čuchnu přímo k němu - musím se podívat. Jinak ale kadíme tak 3-4x za den - to je plen....
27. zář 2011 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 Ty pupínky se nám objevili taky je to asi od komára. Kdyby to byli neštovice tak by to bylo na bříšku a na zádech
27. zář 2011 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, tak dnes má pupínky zase světlejší. Dnes dostane brokolici, ve čtvrtek jdeme opět na plavání, tak kdyby je pak zase měl, zajdeme k dr.
Jinak co se týká kakání, to má Šimonek nejdřív po týdnu. Myslela jsem si, že když začnu přikrmovat, bude to každý den, ale nic. V sobotu dostal první mrkvičku a vykakal se až včera. Ale to jsem myslela, že si dám roušku přes obličej :wink:
27. zář 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty Ahojky, jak jsi psala s tou vyrážkou, my máme to samý, je to nejspíš opravdu po té mrkvi. Vždycky ji na týden vysadím z jídelníčku, pak to zkusím znovu a šup, už jsme osypaný, ale je to míň a míň :slight_smile: . Má to vždycky hlavně na bříšku a kolem krčíku k tvářičkám, lehce to potřu Holtovou mastí a do dvou dnů je to skoro pryč :slight_smile:
27. zář 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Tak malej to má zas vždycky na obličeji, poprvé na čele a teď na tvářičkách. Nebudu mu jí zas teď chvíli dávat a uvidim. To by mě nikdy nenapadlo, že se můžou osypat i po mrkvi.
27. zář 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty Taky jsem se divila, ale nic jiného mě nenapadá, prostě se mu to vždycky objeví, když jídlo obsahuje mrkev :unamused: . Snad si na to časem to jejicj tělíčko zvykne, ale opravdu už to teď nemá tolik jako poprvé, to byl osypaný skoro celý, snad jen lýtka a chodidla byly bez pupínků. Radila jsem se s mamkou, pracovala v kojeneckém ústavu a prý je to způsebené náhlou změnou jídelníčku, jinak je alergie na mrkev hodně vyjímečná :slight_smile:
27. zář 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 to budou, fakt hovínka jak od dospělýho a pěkně rozhňácaný po plýnce :grinning:
27. zář 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemáte nějaký tip na velkou přebalovací tašku s hodně přihrádkama??? Nějak se do té své nemůžu naskládat se vším co potřebujeme - tak už teď musím nosit i další tašku v košíku - s jídlem a mlíkem. Stejně tašku budu potřebovat ještě dlouho a množství věcí se jen tak nezmenší...
27. zář 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska v noci opět 6x krmení, sice bez pláče a hned zase usnul, ale už jsem z toho pěkně utahaná a od rána mě bolí hlava. Holky a když dáváte prckům ovoce povaříte je nejprve?
27. zář 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa ne,já ovocnou přesnídávku nevařím,přímo očistím a pomixuji v mixéru :wink:
27. zář 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy Já malýmu taky ovoce jen omyju a rozmixuju. nejraději mi baští banán, a ten stačí škrábat lžičkou a rovnou do pusinky :slight_smile:
27. zář 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Bohužel žádný tip nemám, ale taky budu potřebovat něco většího, mám jen tu, co patří ke kočárku a ta není zrovna největší :unamused:
27. zář 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nemáte některá zkušenost s odstříkáváním a uskladněním mlíčka? Chci jet pryč a malýho nechám chlapovi. Bude to sice jen na chvíli, ale člověk nikdy neví. Nutrilon koupený nemám, tak bych chtěla odstříkat.
27. zář 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 nejlíp se mě osobně odstříkávalo pouze rukou - vezmeš si lahvičku, dáš si jí mezi nohy, ohneš se, abys měla prso přímo u lahvičky a oběma rukama masíruješ - ale né zase jako že dojíš - aby sis zbytečně prsa nevytahovala - jen masíruješ a jednou rukou mačkáš bradavku - mě to takhle šlo nejlíp. Jinak se dá určitě dát do ledničky cca na 24 hodin - někdo tvrdí i déle, někdo zase kratší dobu - ale těch 24 hodin bych se nebála - no a nebo pak do mrazáku - tam to můžeš mít i na dýl - zhruba půl roku. Pak se to mlíčko jen ohřeje na teplotu těla a je to. Pokud není dítě zvyklé na lahvičku, je lepší mu ho dávat přes prst - mlíčko dáš do injekční stříkačky, dítěti dáš do pusy prst a ono jakoby saje ten prst a koutkem pusy mu dáváš stříkačkou to mlíčko. Některé děti totiž jakmile jednou dostanou lahvičku, tak už vůbec nechtějí prso. Tolik mé zkušenosti.
27. zář 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Odsávačku nemám, tak jsem to zkusila ručně a odstříkala jsem necelých 50 ml. Bylo to těsně po kojení, takže to bylo pouze z jednoho prsu. Odstříkala jsem to přímo do vyvařené lahvičky. Budu pryč maximálně 4 hodiny, ale jistota je jistota. Doufám, že se to může ohřát přímo s lahvičkou ve vodní lázni? Možná za chvíli zkusím ještě odstříknout z druhýho prsa, necelá 50 je asi málo, že? Ale je to fuška :wink:
27. zář 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitka213 no na nás by to bylo určitě málo. Jinak se to určitě dá ohřát přímo v lahvičce:slight_smile:
27. zář 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa taky nevaříme, dáváme to čerstvý. Ptala jsem se na to doktorky a ta mi to tak řekla.
27. zář 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy
@rrk
@moni85 Dík, já jen že jsem četla, že se to má zezačátku převařit...
27. zář 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
take mam breznatko:slight_smile: 12.3 prisel na svet muj malej šimonek:slight_smile: a ted uz je mu pul roku a ma 7zoubku:slight_smile:
27. zář 2011 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenulka20 teda to je zubaté dítko:slight_smile: my jsme o 4 dny starší a ještě nemáme ani jeden... však kdo si počká, ten se určitě dočká:slight_smile:
27. zář 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenulka20 Ahoj, vítej, to už je tady třetí Šimonek v březňátkách! :wink: už 7 zubů? Kdy mu vyrostl první?
27. zář 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je dablíček malinkej:slight_smile:...a ted uz mu vylejzaji oba spicaky nahore.......je to opravdu rychly ale ani neplace nic....
27. zář 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa prvni ve 4mesicich a 3dnech:slight_smile:ja chtěla nějaké neobviklé jmeno a u nás nikdo ve vsi šimona nema apodliž taky ne nebo tom alespon nevim
27. zář 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, my jestli budeme mít druhé dítko a bude to kluk, tak jsme taky uvažovali o Šimonovi - Jiřík musel být po tatínkovi samozřejmě první:slight_smile:
27. zář 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek