• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
@moni85 Vítej v klubu! :slight_smile: A kojíš ještě?
19. srp 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa teď už mi to ani tak nepřijde, ale po porodu jsem z toho byla dost vyjukaná - ani tak ne z porodu samotného jako z toho, že se toho mohlo tolik stát a já mohla o Jiříka přijít. Bylo tam tolik náhod - třeba to, že dr. co mě rodil tam zůstal přes čas kvůli nám - jinak klešťové porody dělají jen porodníci - a porodník slouží na směně jen jeden - a pak nějací gynekologové a PA - jenže když jsem rodila já, tak tam byla ještě jedna komplikovaná maminka u které byl ten porodník, takže kdyby tam ten můj nezůstal přes čas, tak nevím jak by to dopadlo.... a taky prostě to že jsem byla v té porodnici.... protože já jsem pořád nechápala, že už je to "ono" a pak už to bylo všechno strašně rychlé - kdybych byla doma a čekala na ony kontrakce po pěti minutách alespoň dvě hodiny - jak mi řekla PA, tak bych porodila ještě doma - což by rozhodně dopadlo špatně. Celé těhu jsem byla úplně v pohodě - strašně mě to zaskočilo. Ale zase asi se tím má člověk i něco naučit - že nic není samozřejmé. Teď třeba moje švagrová leží na rizikáči - teď je v 23.tt - a už tam 3 týdny leží - začala krvácet - má na děloze hematom - a přitom první těhu zcela v pořádku a má zdravého kluka. Prvního těhu ani porodu jsem se vůbec nebála - ale toho druhého....
19. srp 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 Mě spí max. 2xdenně asi po hodině...
19. srp 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa teda - už plánujete? to jsi vážně dobrá:slight_smile: ale taky jsi si užila... to já to měla fakt strašně rychlé - sice to byl děs, ale já teda raději trpím hodně, ale chvilku, než míň a dlouho. A jaká byla porodní váha, když jsi takhle přenášela?
19. srp 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Malej měl 3520g takže akorát... A co ty chceš ještě druhý? A jak to že byl Jiřík takovej macík neměla jsi cukrovku?
19. srp 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Jo a dr. mi řekla že to bylo tak děsný z té tablety tak doufám, že příště začnu rodit sama...
19. srp 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa no tak to já mám na příště rovnou slíbeného císaře:slight_smile: jinak Jiřík byl tak velký prostě geneticky - já měla por. v. 4320g a manžel 5050:slight_smile: cukrovku jsem neměla - to by mě zajímalo, jak by byl velký, kdybych jí měla.... a to se narodil 39+2 - žádné přenášení. Druhé chceme určitě - mateřskou mám na 3 roky - takže do té doby - ale mám z toho trochu hrůzu. Jiřík ale vůbec nebyl tlustý - měl prostě obrovský hrudník a hlavu - prostě velkej chlap:slight_smile: manžel teď váží víc jak 100kg - a není tlustý - ale prostě je tak stavěný - tak má Jiřík do čeho dorůstat:slight_smile:
19. srp 2011 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak vás tak poslouchám nemáte to snadné. Takové porody jaké jste měli, to bych já asi nezvládla :frowning2:
20. srp 2011 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 nejlepší na porodech je, že si to uprostřed nemůžeš rozmyslet:slight_smile: kdyby to totiž šlo, tak já osobně bych žádné dítě neměla:slight_smile: já jsem si myslela, že budu mít normální porod.... ale když se to zvrtlo, tak už jsem se z toho nevyvlíkla:slight_smile: takže bys to určitě zvládla - ono to není žádné hrdinství - protože to mimčo se ti z pupku nezmizí - porodit ho prostě musíš. Kolikrát asi doktoři slyšeli onu větu "já už rodit nechci":slight_smile:
20. srp 2011 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky, bohužel jsem nekojila, asi jen prvních 10 dní, neměli jsme lehký začátek. Opravdu obivuji, že jsi zvládla takhle náročný porod. To mě v 5 ráno praskla voda, ale ty správné kontrakce se dostavily až druhý den v 8 večer,tím že už odtekla voda, tak stahy byly o to horší, prostš šílené bolesti 2 hodiny, ale pak byl Lukášek za 10 minut venku, váha 2,960kg.délka 48 cm, takže drobeček, zato te´d, kus chlapa.
20. srp 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Holky, ctu si ty vase porody a co jsem se bavila s holka tak vyvolavany je stokrat horsi jak prirozeny...me dali tabletku a do hodiny sem mela bolesti v zadech i brise ale pak jen v brise a mela se dve bolesti hned za sebou a pak minutu klid a dalsi :frowning2: zhruba tak tri hodiny sem to mela v kuse :frowning2: pak mi dosli pichnout plodovou vodu a zacala sem krvacet :frowning2: porad sem mela pristroj na ozvy a byli spatne ze sem se hybala :frowning2: a nejhorsi bylo kdyz me dosla doktorka skontrolovat pri bolestech :frowning2: pak jak uz doslo nuceni na tlaceni tak to uz bylo vpohode :slight_smile: to uz sem sice byla uplne hotova ale na trikrat byla mala venku :slight_smile: bolesti jsou nepopsatelne ale je to krasne byt tehotna a i ten porod jak vam daji mimouska poprve do ruky :slight_smile: :slight_smile: malou sem si dlouho prala a ted jak ji mam tak bych ji modre z nebe snesla :slight_smile: druhe planujeme ale az tak za tri roky :slight_smile:
20. srp 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulik27 teda.... taky sis užila... pro mě už samotný porod tak šílený nebyl - nejhorší podle mě byly ty kontrakce těsně před - a pak teda ty kleště - ale to už je zase něco nestandardního. Ale taky se docela na druhé těhu těšim - bojim, ale těšim:slight_smile:
20. srp 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
U mně nejhorší bylo napichávání plodové vody protože se malí už tlačil :slight_smile: tak mi ji pichli při kontrakci a ještě na mně řvali že mám tlačit :slight_smile:. Tak to bylo hodně zajímavé. Jináč žádné bolesti na 3 zatlačení byl venku.
20. srp 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak jste byli spokojené s porodním personálem? Já rodila na Bulovce a nemůžu si stěžovat, mají tam celé porodní oddělení nové a sestřičky i pan doktor byli super :slight_smile: . měla jsem ze začátku strach, jelikož Bulovka nemá moc dobrou pověst.
20. srp 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja rodila v Krci planovanou sekci. byla jsem v epi a bylo to super hned toho prcka videt:slight_smile: ale ty dni potom...personal na jednicku, nemuzu si stezovat.
20. srp 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás v Uh. Hradišti minulí rok otvírali nově postavenou porodnici. Vše je tam nové a hezké.V pokojích jme byla jen s jednou maminkou, vlastní sprcha, toaleta no úžesné :grinning: :grinning: Lukyna jsem rodila ještě ve staré No to bylo děs!!!!! Všechny pokoje i porodní sál byl podepřen traverzy, aby to náhodou nespadlo. Měla jsem i trochu strach. V pokoji jsem byla s dalšími 3 maminky, takže žádný spánek,sprcha a toalety na chodbě, no úžasný zážitek :frowning2: :frowning2: . A personál u obou byl bezva nemůžu si vůbec stěžovat.
20. srp 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova Kamarádka taky měla planovaný císařský řez, doktoři ji doporučili taky jen umrtvení od pasu dolu, a byla hrozně vystrašená, ale nakonec uznala, že je to určitě lepší než celková narkoza.Zdá se, že se porodnice opravdu snaží poskytnout, co nejlepší služby a příjemný personál, ale kamarádka rodila před 2 lety v Motole, a byla hodně nespokojená a to měla rizikové těhotěnství.teď čeká druhé a ráda by rodila v neratovicích, prý jsou tam úžasní :slight_smile:
20. srp 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já rodila u Apolináře - a nikdy už bych nešla jinam. Byla jsem tak ráda, že jsem se takhle rozhodla - původně jsem chtěla jít do menší mimopražské - že tam bude víc soukromí, ale jsem ráda, že ty kleště dělal někdo zkušený. Dr. Koucký co mě rodil byl tak naprosto úžasný.... po porodu jsem uvažovala, že si ho vezmu:slight_smile: Jinak pak jsem byla na nadstandardu - a to bylo naprosto úžasné - a personál taky - někdy někdo třeba neměl den, ale to se mi stává taky:slight_smile:
20. srp 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Muselo být pro tebe hodně namáhavé se po tak těžkém porodu ihned starat o malého Jiříka. Mě ani nešili, a přesto jsem byla celá rozlámaná a asi ještě tak měsíc se mi o porodu každou noc zdálo.
20. srp 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 já jsem ho u sebe první noc neměla, protože jsem měla velkou krevní ztrátu - tak jsem se nemohla postavit - jinak jsem omdlela. Ale pak když jsem dostala transfúzi, tak už to bylo lepší. Po porodu byly krušné chvíle, ale dalo se to zvládnout - až teda na velkou - to jsem chodila pouze s čípky - asi 14 dní a i pak jsem musela chodit na velkou pouze ráno - když jsem šla večer, tak jsem pak bolestí nemohla usnout. Nejhorší to ale bylo, když bylo Jiříkovi 2,5týdne - to jsem dostala mastitidu - a to jsem si teda sáhla na dno - po tom porodu ještě tohle - měla jsem 3 dny víc jak 40. Nebýt manžela a rodiny, tak bych to fakt nedala. Dneska už se tomu směju:slight_smile: je úžasné, kolik toho člověk zvládne:slight_smile: a to jsem byla vždycky největší simulant v rodině:slight_smile:
20. srp 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, taky mám doma malé březňátko, narozené 12.3. ve 23:00 hod. císařským řezem na Bulovce. Byla to rychlá akutka ve 33+0 a tímto děkuji dr. Driákovy (primáři JIPky) za záchranu mého i synova života. Jinak už máme míry 5700g a 63cm. Už týden dáváme první příkmy (brokolice, mrkev) a docela to Kryštůfkovi chutná. Jen se mu zhoršilo kakání, normálně kakal jednou za dva dny bez problémů a teď po těch příkrmech se týden nemohl vykakat. Nekojím, mlíko se mi nevyytvořilo a jsme na Nutrilonu 1 a od příštího měsíce, až nám bude půl roku začneme podávat Nutrilon 2.
20. srp 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Kdo mastitidu nezazil, nevi co je skutecna bolest. Me bylo doslova na umreni...mela jsem ji tri tydny po porodu, coz je celkem typicke. Ale byly to hrozne dny...
20. srp 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova no, porod byl asi horší, ale zase netrval tak dlouho - jako to mi teda bylo opravdu hodně zle. Ještě asi měsíc po porodu jsem pak mívala večer teploty a zimnici z vyčerpanosti. Dva tak vážné zásahy do organismu hned po sobě - navíc v noci vstávat k dítěti... nebýt mé rodiny - každý den za mnou někdo jezdil a pomáhal mi - uvařit, uklidit, vyprat.... tak vůbec nevím jestli bych to zvládla.

@medvidek teda... takhle brzy? Proč? Jak dlouho jste pak byli v nemocnici?
20. srp 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Muzu se zeptat. Asdi podle UZ bylo poznat ze tvoje miminko bude tak velke. To nebyl duvod k indikaci na sekci?? Tvuj porod je teda dost...horor. Divim se, ze jsi rodila spontanne.
21. srp 2011 v 06:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova dle utz měl mít 4500g - takže mi řekli, že doporučují císaře, ale že mám opravdu hodně prostornou pánev, tak že si myslí, že by krásně prošel, ale že je to na mně. V naší i manželově rodině se rodí všechny děti takto velké a v naší ani předešlé generaci nebyl ani jeden císař - protože máme prostorné pánve - tohle jsem říkala dr. a ten říkal, že to tedy zkusíme přirozeně. Tedy na obranu doktorů jsem to chtěla já. Jiřík by se narodil úplně normálně, nebyl by nejmenší problém - krásně sestupoval, s tlačením šla hlavička hladce porodními cestami, až se zasekla o pupečník. To je komplikace, která se dopředu zjistit nedá. Může se to stát i u miminka co má 2kg. Když už se použijí kleště, poranění jsou obvykle vážná pokaždé - protože upřímně - do porodních cest se sotva vejde hlavička - a když ve chvíli, kdy pochvu hlavička nejvíc natahuje, zastrčíte z každé strany kovové kleště, určitě už to nemůže dopadnout moc dobře. Po porodu mi několik lidí strašně vynadalo, že jsem sobecká, že jsem chtěla rodit normálně a ohrozila jsem sebe i dítě. Podle mě jsem se ale rozhodla dobře - nemohla jsem tušit tuto komplikaci - a nebýt ní, porod by probíhal zcela normálně. Dr. mě předem ujistil, že Jiřík bez problému projde a tak by se i stalo. Příští porod půjdu na císaře - i dr. co mě rodil říkal, že by to bylo lepší. Bohužel na některé komplikace se prostě přijde pozdě.
21. srp 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr To jiste. Ja jsem si jen prposte myslela, ze u tak velkeho miminka se dela sekce. A myslela jsem, ze tvuj porod byl zpusoben velikosti mimca a ne touto komplikaci. Dopredu nevis skoro nic. Priste to jiste bude bez problemu. I kdyz klobou dolu, ze uvazujes o "priste":slight_smile:
21. srp 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Buď ráda že to tak dobře dopadlo. Když jsem byla v porodnici byla tam maminka která měla opravdu těžký porod. V narkóze ji hodinu šili. Malý byl v inkubátoru, dostal ještě záhnět, takže k ní nemohl.A to měl přes 4 kg
21. srp 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova no, po porodu jsem mluvila jinak.... teď už je to dýl, tak je to lepší:slight_smile: Jen se fakt ke konci těhu budu asi dost bát. Měla jsem ten porod vážně rychlý - vlastně první bolesti (když nepočítám, že mě trochu bolelo břicho jako při ms, což jsem vůbec (ke škodě) nepovažovala za kontrakce) jsem měla cca kolem půl dvanácté - no a před druhou byl Jiřík na světě. Porodnici jsme měli hodinu cesty - přes Prahu. Kdybych byla bývala doma, tak bych čekala na ty kontrakce po 5min alespoň 2h - no a to bych pak teda rodila doma, nebo v autě. Příštího porodu se bojím právě kvůli tomuto - abych to poznala včas a stihli jsme to do porodnice. Nejlépe abychom to stihli na toho císaře. Sice plánované císaře dělají asi o týden dřív, ale člověk nikdy neví kdy ho to chytne - může i 14 dní před termínem...
21. srp 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 alespoň jí stihli uspat - mě chtěli taky, ale anestezioložka byla na sále a já jsem strašně krvácela, tak nechtěli čekat. Ale jinak je prostě hlavní, že mám zdravé dítě a je už všechno za námi:slight_smile:
21. srp 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Muze, ale da se to naplanovat podle aktualniho nalezu. Da se udelat planovane i dva tydny driv, to je individualni. Neboj:slight_smile: a kdy byste chteli druhy? Ja zatim o druhem neuvazuji...
21. srp 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek