• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozená v březnu 2011.

4. listopadu 2011 
@jankadudova no mateřskou mám na tři roky - tak do té doby.... snažit se začneme tak za rok a půl - dřív ne.... nechci to zakřiknout - ale první dítko se nám povedlo na poprvé - a v rodině jsme nikdy s otěhotněním problém neměli - tak snad nám to vyjde:slight_smile: - když ne, tak bude později:slight_smile: bereme všechno:slight_smile:
21. srp 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky co říkáte tomu počasí? Zítra má být 34!!! To už není ani na procházku :unamused:
@moni85 Já myslím, že co se týče personálu v porodnicích, změnilo se to o 100% k lepšímu i když všude se najde nějakej blbec... Já rodila v nemocnici v Českém Krumlově a byla jsem moc spokojená. Na konci u samotného porodu jsem měla paní dr.-úplně mladou holčinu a byla skvělá, příjemná, šikovná.
@medvidek Četla jsem, že jsi měla preeklampsii a hellp sy :frowning2: Tak to jsi měla štěstí, to jde fakt o život!
21. srp 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, vím, že je to asi hloupá otázka, ale co je to za nemoc ta mastitida?Když jsem porodila byla jsem na pokoji ještě s jednou maminkou, měla taky hodně těžký porod, 3 hodiny se snažila tlačit, ale bohužel malá měla na její pánev moc velkou hlavičku, tak nakonec museli použít vakuovou pumpu, k tomu měla nástřih, 10 stehů vnitřních a 12 vnějších, a musela ještě pod narkozu, jelikož jí nevyšla placenta. bylo mi jí opravdu líto.Cítila jsem se i hloupě, když jsem tam bez problému běhala po pokoji a ona viděla malou až po 14 hodinách od porodu, stále totiž omdlévala.a nakonec její malá Terezka dostala novorozeneckou žloutenku.
21. srp 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa Já s lukáškem v takových vedrech ven nechodím vůbec, on se hned opotí a okamžitě naskáčou potničky, s kterýma bojuju od začátku.takže celé dny jsme zavření v bytě :frowning2: .A bohužel malej kočárek nesnáší :frowning2:
21. srp 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Mastitida je zánět mléčné žlázy
21. srp 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Já jsem to naštěstí neměla, ale lituju holky,co jo- je to prej hooodně bolestivý. A to ti malej nechce být v kočárku vůbec? Ani když se jede?
21. srp 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa vydrží tak 15 minut, a pak okamžitě spustí, takže s kočárkem máme spíš rychlej sprint, aby se alespoň vyvětral na vzduchu, někdy tam usne vyčerpáním, ale to je tak na 30 minut, máme doma totiž malýho křiklouna.
21. srp 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa Přišlo to z ničeho nic. Ve středu jsem byla na pravidelné prohlídce a vše i tlak v naprostém pořádku i počasíčko bylo úžasné. A když přišla sobota dopoledne, tak stále žádné příznaky. Byla jsem u kadeřnice, na nákupech (ještě jsem neměla nakoupeno nic do porodnice) a potom jsem sama odpočívala doma (rodinku jsem poslala k babí) a ještě jsem si stihla poklábosit se sousedkou a pak se mi udělalo špatně, šlo to horem i spodem a pak sem začala krvácet. Takže jsem volala manžela ať hned přijede zpátky domů, já si zabalila tašku a jeli jsme do Neratovic do naší porodnice. Tam nevěděli která bije. Strašně mě pálilo na hrudníku, monitor miminka byl v pořádku, tlak jsem měla ještě v té době také v pořádku. Sestřička mi povídá, že mám kontrakce, nic jsem necítila, ještě ze mě udělala blbce, že nepoznám kontrakce (u prvního porodu byly kontrakce nesnesitelné). Kontrakce jsem totiž měla nahoře a ne v podbříšku dole. Takže nás záchrankou vyexpedovali na Bulovku. Jednalo o předčasný porod, s tím nechtěli nic mít společného. No a na Bulovce nás přijal mladý doktor, ten si přivzal na konzultaci primáře Driáka a ten věděl hned o co jde. Navíc už se mi zvyšoval tlak, udělali testy, měla jsem bílkoviny v moči. Zkusili mi nasadit léky, ale nezabralo to, tlak stále stoupal, takže se jelo hned na sál a z částéčného uspání bylo najednou celkové. Začal boj, měla jsem tlak přes 200, ale přežili jsme obal, Kryštůfek je zdravotně fit, má pouze tříselní kýlu. Takže Kryštof se nakonec narodil 33+0 a 40cm a 1440g. No a já jsem na sále bojovala dál, manžel říkal, že tolik doktorů viděl pouze v seriálech, kompletně mi selhal organizmus a museli mě vracet zpět do života. Na JIPce jsem ležela asi pět dní, vypadala jsem jako feťák a nafouklá mrtvola. Všude samé hadičky, krevní plazmy, monitor pořád ječel, protože mi stále tla stoupal a k snídani jsem jedla osm prášků. Nicméne když jsem opouštal JIPku, tak mi zbyly pouze prášky a stranšně moc modřin (já jsem totiž na té JIPce dostala v noci ve spánku epileptický záchvat a dávali mě dohromady znovu). Domů jsem šla po 11ti dnech, potom jsem 10 dní každý den jezdila na Bulovku na Neonatologii za Kryštůfkem do inkubátoru a po dalších 10ti dnech jsem si k němu šla lehnout. Cekem strávil Kryštůfek na Neonatologii měsíc a za tu dobu přibral 1 kg a co jsme se na to nadřeli. Nekojím, mlíko se mi neudělalo, jsme na Nutrilonu 1. Už máme příkrmy a budeme přecházet na Nutrilon 2. Jinak jsem hlídaná lékaře a poctivě každý den baštím prášky, bez kterých se neobejdu.
21. srp 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medvidek teda... tak to ti vážně nezávidím.... někdy je to vysoká cena, co se za miminka platí.... já měla taky preeklampsii - ale až ve 39.tt a celkem v pohodě - tlak jen 160/100, otoky tedy pořádné - přibrala jsem 22kg a týden po porodu jsem měla nahoře jen 6kg, no a bílkovinu v moči. Po šestinedělí už jsem měla tlak úplně v pořádku. A jakou máš prognózu do budoucna? Zlepší se to? A konec prvního těhu jsi měla v pohodě?
21. srp 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
chtěla jsem se zeptat - kolik vám toho mimča zbaštěj? Mě totiž přijde, že mi Jiřík jí nějak moc... sní 240ml kelímek zelenino-bramborové kaše - úplně bez vody - vodu sliju a vše pomixuju - takže je to hodně husté - no a on mi ten kelímek celý sní a ještě po mě kouká, co bude dál. Někdy si ještě vyřve mlíčko. Když mu dávám mixované ovoce, tak ten 240ml kelímek musím zahustit kaší, jinak má po něm tak za 1,5h hlad.
21. srp 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr Mluvila jsem s jednou maminkou a ta mi říkala, že jí prášky vysadili po půl roce. Budu muset jít na komplexní vyšetření a uvidí se. Já mám teď tlak jako na houpačce, někdy je extrémně nízký a někdy je v naprostém pořádku. Nejvyšší hranice pro mě 150. Na další děti si mám nechat zajít chuť, jinak bych to už nepřežila. A první těhu? Bylo ukázkové, žádné těhotenské příznaky jako chutě, otoky, pálení žáhy a přibrala jsem 8 kg u obou těhu a než jsem šla domů, měla jsem je dole. U Kryštůfka ještě o další - 2 kg. První 3 dny jsem vůbec na JIPce nejedla, jenom jsem zvracela a odnesla to trošku jedna sestřička a potom mi dali pouze jogurt s piškotama, měla jsem tu nejhorší možnou dietu, než se mi srovnaly hodnoty. Všichni jsme rádi, že je to za námi. Jinak jak jsem před třema rokama byla spokojená v porodnici v Neratovicích, tak teď po zkušenosti už bych tam nestrčila ani špičku nosu.
21. srp 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medvidek Tak to byla fakt hrůza! To už asi další mimi neplánuješ co?
@anetadr Jinak moje tchýně měla taky první porod kleště a potom asi rok neměla sex, jak se bála, že otěhotní. Jak to tu tak čtu, tak jsem ještě měla super porod!
21. srp 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr My ještě nepřikrmujeme, začínáme až příští týden, jinak malej teď jí 5* denně po 150 ml, a navečer kaši a ještě se dopapá mlíčkem, ale stejně se mi kolem 3 ráno vzbudí,tak dostane ještě mlíčko, stejná dávka 150ml.
21. srp 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 no, tak to my když dáváme mlíčko tak min 200ml. A v noci krmíme taky - někdy jednou a teď poslední dobou i dvakrát
21. srp 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 To je teda blbý s tím kočárkem! Šimonovi se v kočárku celkem líbí zvlášť když se jede...
@anetadr Já ti moc neporadím- ještě plně kojím.
21. srp 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medvidek já bych do menší porodnice teda nešla - po mé zkušenosti... prostě bych fakt nechtěla, aby mi klešťový porod dělali někde v horní dolní. Je zvláštní že jsi měla první těhu v pohodě a to druhé takové.... mě dr. říkala, že mám tak 40% šanci že příště budu mít preeklampsii znova. Hlavně teda že jste oba v pořádku:slight_smile: je neskutečné, co dnes doktoři všechno zvládnou.
21. srp 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa to já se zase tolik nebojím... zas na druhou stranu - bylo to šílené, ale už je to prostě pryč. Já doufám, že příště to bude císařem a to mě uklidňuje:slight_smile:
21. srp 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr A dr. Koucký je docela známej, já ho znám z internetové gyn.poradny... A u apolináře jsem se narodila i já :wink:
21. srp 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa včera jsme byli dvakrát na procházce, a pokaždé to doslova prořval :frowning2: , dnes to samé. Prostě je to uplakané mimčo. Propláče a prokňourá, tak 4 hodiny denně, někdy i víc, záleží na dni.
21. srp 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčiny,tak se chci také přidat....nám se narodil Christosek 10.března 2011 v Řecku,měl porodní váhu 3180gr a 50cm.Teď máme v 5měsících 7800gr a 65cm. Jinak jsem kojila měsíc,jsme na Novalacu a začali jsme s kašičkou. Jde to pomalu,protože teď po posledním očkování nás chytly horečky přes 38stupňů a dnes je to třetí den a ještě měl dopoledne zase teplotu. Já rodila druhé dítko plánovaným císařem kvůli skolioze páteře a měli mi napíchnout epidurál,ale anesteziologovi se to nepodařilo na 3x,tak mě nakonec uspali a rodila jsem v celkové narkoze,čehož jsem se hrozně bála. Takže jsem přišla o to přiložení mimíska na sále,byla jsem z toho hotová a když mě měli ještě na sledování třetí hodinu po porodu,začala jsem hysterčit,že chci malého okamžitě vidět. Pak to byl super pocit,i když jsem měla šílené bolesti páteře a nemohla jsem se pomalu zvedat,začala jsem se snažit o kojení, i když jsem u toho trpěla šílenou bolestí. To si nedovede nikdo představit,já měla bolesti páteře už poslední měsíc těhotenství,ale to byl teprve začátek utrpení. Nakonec,když jsem nemohla dále kojit,ne pro bolest,kterou jsem trpěla,ale malý nepil z jednoho prsu dost a já mám vpáčenou bradavku s mateř.znaménkem a prostě to dál nešlo....tak jsme přešli na UM. To jsem netušila,co mě ještě čeká..... :frowning2:
Když byli malému asi 2měsíce,jsem se jedno ráno vzbudila s ochrnutou pravou stranou těla,prostě jsem nohu za sebou tahala a měla jsem strach,že mi mimík vypadne z ruky,která mě neposlouchala. Nepřeji to nikomu zažít,je to ten nejhorší pocit pro každou maminku,když se nemůže starat o své miminko! Došlo to tak daleko,že když jsem se přes ortopedy dostala k neurologovi,tady v Soluni vyhlášenému,aby mne prohlédl a poslali mě do tunelu,sdělili mi,že si mě tam nechají a druhý den operace krční obratlové ploténky. Následoval pláč a otázka,kdo se bude teď starat o mé 2,5měsíční miminko? :cry:
No,také musím poděkovat tchýni a švagrové,protože moje maminka nemohla přicestovat,byla tady těsně po porodu měsíc. Teď dojede znovu. Po návratu domů z kliniky jsem měla zákaz zvedání břemen,takže i mimíska a nesměla jsem se zohýbat a podobně,takže ani krmení. Musela jsem nečinně skoro 2měsíce přihlížet,jak mi malého krmí někdo jiný,trpěla jsem a každou noc plakala.....opravdu se to nedá popsat!Teď už všechno zastanu sama,ale s koupáním a některým krmením mi stále někdo pomáhá,abych nenamáhala tolik páteř. Chodívám plavat a tchýně mi hlídá malého a na problémy s porodem jsem už dávno zapomněla. Teď už se jenom raduji z mimíska a z toho,že jsem to rychle řešila a neskončila jsem na invalidním vozíku.....Tak jsem vás unavila,ale aspoň jsem se s někým podělila o svůj úděl. :wink:
21. srp 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medvidek Tak jsem si přečetla zpětně i ten tvůj příběh a až mě z toho zamrazilo....je prima,že jste to ve zdraví zvládli oba dva a můžeš si už jen užívat krásné chvilky s dětičkama. Opravdu nikdy nevíš,co se může stát a musíme děkovat za každý nový den!Alespoň já to teď tak cítím.... :slight_smile:
21. srp 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy ahoj:slight_smile: koukám, že každý má něco.... musela sis toho teda taky hodně zažít. Je neskutečné co je všechno člověk schopen vydržet. Já jsem teď tak šťastná, že už máme všechno za sebou. Tedy samozřejmě toho může ještě hodně přijít...
21. srp 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa jj je známý - je fakt úžasný - prostě jednička - jak jedná s pacientkami - to je neskutečné:slight_smile: jako já jsem třeba se stehy v podstatě neměla skoro žádný problém - a že jich teda po kleštích bylo. Druhý den si mě ještě přišel zkontrolovat (prý si závažnější případy kontroluje sám) - no a říkal - "teda, pěkně jsem to udělal":slight_smile: že jsem neměla ani modřiny a tak. Jako je jasný, že nějaký čas to bolelo, ale po šestinedělí jsem už mohla chvíli sedět a po cca 2,5měs. jsem už skoro o ničem nevěděla. Dneska když se kouknu zrcátkem, tak už mi to ani nepřijde tak zlé - když jsem se koukla poprvé, myslela jsem, že půjdu zvracet.... jak jsem byla roztržená až k noze - skoro až na levou půlku. Jo a ještě se mi omlouval, že mě musel šít za živa - jenže jak jsem strašně krvácela, tak nechtěl čekat na tu anestezioložku. Doufám, že budu mít i příště to štěstí:slight_smile:
21. srp 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milejdy Teda když si čtu , co může člověka potkat, tak si říkám, jaký je štěstí, že jsem zdravá- i kvůli malýmu, že můžu být s ním a starat se o něj...
21. srp 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr ano,přesně tak,člověk opravdu nikdy neví,co ještě přijde....ale hlavní je,aby ta naše miminka byla v pořádku a spokojená a rostla hezky před očima. Můj malý je teď už čtvrtý den s teplotami,prodělal očkování a večer se rozjely teploty přes 38stupňů,naposledy měl dnes dopo v 11h,zatím dobrý. Půjdu ho pro jistotu přeměřit,protože po jídle odpadnul a spinká,tak čekám,až se probudí a půjdeme na dvorek do kočárku a možná se projít.Je tu nádherně slunečno ještě teď a o vedru nemluvě!
21. srp 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 A netrápí ho prdíky nebo reflux? To bývá častá příčina pláče...
@anetadr Já se taky bála podívat se zrcátkem jak to dole vypadá- a zhrozila jsem se- a to jsem se trhla jen trochu...
21. srp 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@biibaa prdíky nám jdou hezky, stolici má každý den, takže to nejspíš ne. Už takový prostě je, čekám kdy se to zlepší, ale asi budu muset ještě pár měsíců vydržet, předpokládám tak do roka. Z přítelovi strany byli všechny mimča uplakaný :frowning2: . Vždycky závidím když vidím maminku s kočárkem a prcek tam leží, nebo sedí a spokojeně kouká, nebo si hraje s hračkami.To jsem od Lukáškova narození nezažila.A co malý Šimonek, je to zlobidlo, nebo pohodový miminko?
21. srp 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetadr no právě že nestihli, uspali ji až při šití a to ji ještě pomalu čtvrt hodiny zašívali bez uspání
21. srp 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moni85 Šimonek je hodnej i když má taky svoje chvilky. A moc toho přes den nenaspí. Naštěstí poslední dobou spí v noci krásně. A co Lukášek jak spinká?
21. srp 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca50 to já jsem to měla bez uspání, umrtvení, či epi skoro celé - dr. se mi za to šel druhý den omluvit - byl úžasný - prý nemohl čekat - ale zase na druhou stranu - po tom porodu.... už se dalo zvládnout vše.
21. srp 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek