Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Miminka narozená v říjnu 2014

seila88
29. bře 2015

Ahoj,najdou se tady maminky s miminkama narozena v říjnu 2014 na pokec a rady ohledně miminek? 🙂

princessska
29. bře 2015

Ahojky 😃já mám dcerku narozenou 15. října a ráda pokecám 😊

seila88
autor
29. bře 2015

Juu, to jsem rada, ze se někdo ozval 🙂 Já mám synka 31. ☺Uz bastite prikrmy? My už jo ale moc nám nejedou 😉

renabelly
29. bře 2015

Ahoj 🙂 Já mám dcerku 14. října. seila88 a to kojíš nebo dáváš UM? Já už bych nejradši taky dala nějaký příkrm, i když kojím.

princessska
29. bře 2015

Jo bastime ale u nas to vypada asi takto.... ovoce nechce vubec a ze zeleniny b yporad dokola jedla jen brokolici 😀 je to zvlastni ale ona by ju mohla jest furt 😁 jinak ji nic moc zatim neleze 😁.ale porad ma radsi zelebinu nez ovoce 😁😁😁 jinak mi je 23 😊 a odkud jste?

renabelly
29. bře 2015

Mě je 25, jsem z Liberce, ale díky tatínkovi jsem přestěhovaná do Chomutova 🙂

princessska
29. bře 2015

Tak my jsme z Kozmic (kousek od ostravy a opavy) 😉 taky jsme se prestehovani kvuli tatinka 😁😁😁

seila88
autor
30. bře 2015

@renabelly syn už je od jeho 4.týdnů na umělém mlicku ☹ bohužel jsem moc mléka neměla a nakonec jsem i o to malo prisla 😒 Ale zase prospívá tak jsem rada 🙂
@princessska no tak brokolice mu teda taky docela chutná, to je asi jediny... 😔 No a ovoce tomu docela jde, banány miluje, ty sni klidně 2 a ještě se dorazí mlikem.. 🙂 Ještě jsme zkoušeli jablko a meruňky tak to melo taky úspěch☺ ale jak vidi zeleninu,tak už se mraci 😀 No jinak mi jsme kousek od Jindřichova Hradce a 22 let 🙂
Ještě jsem se chtela zeptat jak davate čaj nebo vodu? Kolik vám deti vypijí?? Já mu davam fenyklovy čaj nebo kojeneckou vodu, ale jen co si cucne tak mu zaskoci a dusi se mi, kolikrát mám úplně strach mu dávat pit 😔 .. Víc jak 30-40ml mi nevypije... Mlika za den mi vypije tak 500-650ml za den☺

princessska
30. bře 2015

@seila88 ahojky no u nás je to tak že banány nechce vůbec ani jablka a podobně 😀 u nás prostě vede ta brokolice a pak jí docela chutná červená řepa 😀 jinak u nás je to s tím pitím to samé dávám čajík fenyklový a nebo čajík od 4 měsíce jablko s meduňkou 🙂 ale taky vypije max tak těch 30 a někdy nechce vůbec a když už začne konečně ten čajík pít tak se hned začne dusit a zalikat .. už mě napadlo že koupím savičku s úplně malou dírkou at ten čaj tolik nehltá protože jak se začne dusit už ho pak nechce .. 😖 No a jinak jsme taky na UM taky jsem ztratila mlíčko úplně asi po 5 týdnech ze začátku jsem jen dokrmovala ale pak jsem už musela dávat jen UM 🙂 A Mlíka teda vypije víc protože zatím jí moc ty příkrmy nejedou tak sní pár lžiček a už nechce ale pláče hladem takže mlíčka asi 700 - 900 ml ..za 24 hodin 🙂

seila88
autor
30. bře 2015

Tak to jsem rada ze s tím pitím na tom nejsem sama takhle 🙂 Dneska jsme byly u doktora malej ma nejakou virozu, tak mi říkala ze musí hodně pit... Minimálně aspoň 50 ml, tak jsem ji říkala ze to je nadlidský úkol...😀 Ted vypil 10ml a ani se nezadusil, tak snad mi pres den neco vypije... Ono jak ho bolí v krku tak nechce ani to mliko, napije se ale vypije tak 60 ml.... Asi to bude jistit banán😀

princessska
30. bře 2015

malá už byla taky nemocná nakonec dostala antibiotika protože se to zhoršovalo takže nám pořád odkládali očkování .. a co vy už nějaké máte ?

seila88
autor
30. bře 2015

On už ma za sebou 3 dávky hexavakciny a 3 dávky pneumokoky 🙂 Nastesti to všechno snesl dobre 🙂 Na 4 dávku jdeme myslím az v roce nebo roce a pul ted nevím přesně... 🙂 To mu do toho jeste lezou zuby, máme takový dost ,,veselý,, dny.... 😔 Malém teda dostal paralen, tak uvidíme jak mu to do zítřka zabere... Kdyby se prý zhoršoval tak nás tak máme hned přijít a dostal by je taky... On je během dvou měsíců nemocnej už poddruhy... Jsem mu chtěla udelat k obědu cuketu, tak krásné jsem mu to pripravila a nás malej se rozhodl ze se mi na to vykasle, jak machl rukou tak byla cuketa úplně všude,maléj vychechtanej 😀 😀 Ještě ze neumi mluvit, to by mi asi řekl strc si to do pr...... 😀 😀 😀 Mel takovej vyraz 😀 😀

princessska
30. bře 2015

tak to máte super my máme teprve první dávku za sebou .. prvňo jí to nechtěla dát že je moc malá a pak zas byla nemocná další bychom měli mít zítra ale moc to nevidím .. má pořád rýmu takže pochybuju .. ☹
Tak koukám že je to pořádný čert jak ta naše uličnice 😀 ale dneska mi dělá jen radost ráno jsem se vzbudila tak byla v postýlce na bříšku poprvé se sama otočila celá a od té doby se dneska přetáčí celý den .. 🙂 zlatíčko moje milované .. ♥

seila88
autor
30. bře 2015

Nám taky jednu dávku odložila protože mel teploty kvůli zubům... Ale když měl rýmu tak mu ji normálně dala, prý nesmí mít akorát teplotu víc jak 37,5... A jak to malá snesla?? Msyn byl po te druhé takej protivnej a rozmrzelej.... A tu třetí ani nezaregistroval... Já bych taky chtěla aby se pretacel, ale nechce se mu... Když mu pokutu na bok, tak to zvládne a líbí se mu to, ale aby to udělal sam na to je pěkně linej 😀 😀 Ale sedí, začal sam v postylce, to se chytí sprusli a sedí a kouká a směje se, a i na klíně když ho ma tak si sedne ... Ted se začal zvedat i za ruce, říkala jsem to doktorce a prý ho na chvilinku mám nechat,... 🙂 🙂

princessska
2. dub 2015

No tak nakonec jsme očkování dostaly a malá má vždycky vysoké teploty nespinká a je strašně uplakaná naštěstí už je to za náma 🙂 Jinak naše malá zas nesedí .. strašně se snaží ale zatím jí to vůbec nejde 😀 Za dva týdny máme kontrolu v 6 měsících a bude mít nastřelené náušničky 🙂 Tak doufám že to bude dobrý a nebudou jí ušička hnisat nebo něco podobného .. 😖 A zoubek teda taky zatím nemáme ani jeden .. a zkoušela jsem taky tu cukýnu jsem se inspirovala tebou ale naprostý neúspěch nechtěla to ani trochu takže u nás se cukýna naprosto škrtá 😀 Ale zkoušela jsem příkrm z DM a ten jí moc chutnal .. dala jsem jí skleničku od 4 měsíce a byli to těstoviny s mrkví a rybou taková přesnídávka a to jí teda šmakovalo strašně moc 😀

sarriku
2. dub 2015

Ahojky holky, pojďte k nám do skupiny. Když si vyplníte osobní údaje o čase narození miminka u vás ve fotoblogu, tak vás to hodí do skupiny Říjnovky 2014

seila88
autor
2. dub 2015

@princessska chudinka, tak to očkování už ma naštěstí za sebou.. 🙂 my to teda zvládly, dá se říct ze dobře.. 🙂 Kamarádka ted taky nechávala pichat ouška dcerce a ouška ji hnisaly tak ji to promazavala domacim medem, a ten hnis všechen vytáhl... Tak kdyby něco zkus med, on je protizánětlivý 🙂 Neznas nějaké mystický nebo tak něco na zklidnění dásní? Malém vůbec nechce spát, asi ho to bolí q vůbec nevím mu to namazat... Dávám mu kousatka, ale ty moc nechce, hrozné se u nich rozciluje ze mu nejdou cely do pusinky 😀 Tak to taky zkusil z toho DM... 🙂 A jak se mala jmenuje a odkud jste? 🙂 My jdemena prohlídku v 6.mesicichaz v květnu protože malém je narozený posledni den v říjnu... 🙂 Jinak už jsem vytáhla sportak, amame klidné procházky bez křiku... Jak může koukat je klid 🙂

domca89
2. dub 2015

@seila88 Já mám chlapečka narozeného 9.října. A taktéž se k Vám ráda přidám, pokud je tu ještě místo.

seila88
autor
2. dub 2015

@domca89 určité tady místo je 🙂 Jsem rada, ze se někdo pridal 🙂 A jakpak se chlapeček jmenuje? 🙂 Už bastite prikrmy? My sice jo, ale vůbec namto nejede... Zelenina vůbec, ovoce jen banán, obcas jablicko 🙂

domca89
2. dub 2015

@seila88 No my teď poměrně dost válčíme se lžičkou, příkrmu mu chutnají. Ať jsou to přesnídávky, nebo kašičky, tak je spapá, ale fungujeme na fázi, rozesmát, aby otevřel pusu, nacpat tam lžičku s kaší, na to začne brečet, že zase lžička a ne dudlík, takže dáme dudlík a to se mu pak rozzáří očička, začne cumlat a celej spokojenej. Je to komedie, Honzíček celej zakydanej, taktéž vše okolo, dudlík obalený kaší a já absolutně vyčerpaná ze skoro půl hodinového krmení 60ml kaše. :D

seila88
autor
2. dub 2015

@domca89 tak to mame úplně stejně... 🙂 my teda lžičku docela bereme, ale je nastvanej ze to ze lžičky trvá dlouho... Když ma opravdu hlad, kdy už je nepricetnej a vim, ze výše ze lžičky vztekal tak mu to dam do flasky 🙂 .. Ted jsem mu dva dny vynechala zeleniny, protože je nemocnej a ma chudak natekly cely krk, tak nemůže moc polikat... Tak ma jen mléko a caj 🙂 ... Ale zítra už mu zkusil dat špenát, tak jsem zvědavá jestli ho bude papat...

@princessska @domca89 @renabelly jinak holky nemáte nějaké figle jak upravit tu zeleninu aby byla chutnejsi? 🙂

domca89
2. dub 2015

@seila88 no zatím jen uvařit a rozmixovat na kaši. Doslazujeme mrkví.

seila88
autor
2. dub 2015

@domca89 mrkevmi neradi.. 😲 😔 😀

domca89
2. dub 2015

@seila88 Tak to nás je víc, ale schovávám ji v bramborách, brokolici. :D

seila88
autor
2. dub 2015

To my brokolici docela radi.. 🙂 ale ten špenát jsem zvedava 🙂 Kaše ty mu chutnají všechny, tedy az na jednu banánová od hami... Musím tedy říct ze mi příšerné smrdi... Už jsem mu ji nikdy nedávala, ani naší kočce nechutnala...

domca89
2. dub 2015

@seila88 U nás doma se nechytila rýžová krupička, která se dělá místo z vody, z UM. To nechtěl ani pes, mě nechutnala a přítelovi taky ne.

seila88
autor
2. dub 2015

@domca89 taky jsme ji meli a je fakt hnusna 😀

domca89
2. dub 2015

@seila88 Tam bych řekla, že hnusná je slabý slovo. Jinak my jsme přešli na čajíčky, přesnídávky a občas nějaká ta zeleninka, snažíms e sladší věci, aby se naučil otvírat pusu na lžičku, aby mu to chutnalo a pak až bude opravdu otvírat dáme zeleninu. Ale zítra mu do krku nacpu, i kdyby nechtěl, mrkvičku. 😀 😀 😀 😀 😀

seila88
autor
2. dub 2015

@domca89 ty se s tím teda nemazes 😀 Ale budeme to mít podobné, já akorát s tím špenátem 😀 Ale dobrá kase je od sunaru vanilkova myslím krupicova... Ta mu moc chutnala, je normálně z mléka 😉

domca89
2. dub 2015

@seila88 My máme meruňkovou a ta teda chutná i mě. 😀 😔

marcicek84
2. dub 2015

ahoj,malá se narodila 15.10. 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli