• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Ahojky,
teddy, povlečení z PL. My měli ve 3 týdnech 4 330 g, v sobotu máme měsíc, ale dneska mi vzali váhu, takže nebudem vědět až v 6 týdnech v poradně. Malý jí pořádně a v kuse, dnes byl hnusný celý den, jsem ho jen měla na rukách a blije jak se nají, či nakojí, tak se mi zdá, že nepřibírá moc na to jak chaluje . Ještěže v noci spí celou noc, jen 2x se zbudí na jídlo a zas usne hned. To nekojím, to by trvalo, musím nabrat sílu na další den uřvaný, takže mám převařenou vodu v konvici, zapnu ji jen , ohřeju vodu, nasypu netrilon a pijem, u toho už přebaluju a jdem spát. :grinning:
11. únor 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
illi - ty nekojíš v noci?? tak to je jasný, že ti spí celou noc... a víš proč ti přes den brečí?? chce ten nutrilon - víc ho to zasytí... :wink:
11. únor 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vojtík baští kolem 23-02-05 až 06.takže to taky docela jde.u kojení usne,ale pak ho brobere brkánek nebo něco a kniká.takže mám to spaní trhaný,ale není to tragédie.kamarádce chlapeček probrečí dny a noci,tak to mají takový horší.
no jo,mes-ale Ondrulka je mladší a měl vyšší váhu. takže co budete mít v roce,tak bysme měli mít taky plus mínus.Vojtiš začíná držet hlavičku jak ho držím na stojato na rameni-tak kouká,pozoruje hračky...
no kurnik,ale taky bych chtěla aby Vojtík chrupal celou noc.nicméně interval bude prodlužovat až bude mít asi kašičky-no,uvidíme.
11. únor 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy - máme to hodně podobný... já kojim 24 - 04 - 08, NEBO 23 - 03 - 07 - kojím tak pů hodiny a půl hodiny uspávám :rolling_eyes: , ale furt to jde :wink:
11. únor 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky je normální když mi tak jako táhne či trne bo já vím co to je bříško a pak většinou ztvrdne?
11. únor 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
janceta: já myslím, že to je normální, taky mi to dělá a dr. mi říká, že se děloha už připravuje na porod
11. únor 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky maminy, co ste měli na sobě na porodním sále ? :confused:
11. únor 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - erární nemocniční košili a toť vše... :wink:

Jancet - jo jo..poslíčci jsou mrchy :wink:
11. únor 2010 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ili koukám že přikrmuješ nutrilonem,jak ho malej snáší a kaká dobře?já začala sunarem a jako kakání žádný a to měl tak 2lahvičky denně,a tak jsem zkusila ten nutrilon snad mu to půjde líp..ale nepláče,včera kakal jen jednou né ty jeho nálože na co jsem zvyklá tak předpokládám že když nepláče tak ho nic nebolí,kdyby měl mít zácpu určo by brečel..

A to papu v noci máme taky 24-03-06 podle toho kolik vypije v noci většinou kojím a malej pije tak cca 10minut a usne ještě u prsa takže neuspávám a spinká do dalšího koja,v noci je vetšinou hodný jen při usínání kňourá vždy nějaký ten prdík ho trápí ale nepláče je docela hodnej teda až na dnešek dnes chtěl v noci prostě pozornost a brečel od 23h do 5h ale v náručí byl zlatej mno a tak jsme chovali koukali a povídali protože ten jeho hysterický pláč jsem vydržela poslouchat jen 45minut rvalo mi to srdce,na tohle jsem slabá :unamused: neumím ho nechat uřvat pokud by se ovšem uřval..

Jo a ta Váha my máme porodní 2480g a teď máme 3500g(5týdnů) a doktorka mi nadává že přibíráme zbytečně moc že jsou to emormní příbytky ale jako co sním mám dělat chce jíst tak mu dám a navíc už mám mlíčka málo a když kojím budí se i po 2h podle toho kolik se mu podaří vytáhnout ale doktorka řekla že pokud se bude budit dřív ať ho naleju čajem nedávám mu dřív jak za 3h,kr*va je to..lejt dítě čajem..a to malej vypije tak 40-60mlíčka/3h to si myslím že nejni nějaký extrém přibívá tak to 1kg měsíčně ..mno já nevím co na nás dr vidí.. :confounded:
12. únor 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
tak dneska se tlak drží :grinning: skoro nic nedělám jen polehávám abych t nezakřikla.Manžel mi vyhrožuje že až přijede z práce tak letíme do nemocice ale snad to nebude tak horký. Jinak jsem jen unavená ale to je v tomhle stádiu těhu normální.
Taky by mě zajímalo seb v čem rodit.... já nevím jestli v podolí vůbec ty erár košile mají. Mám pocit že někdi psal že tam maj jenom takový ty košile co ti z nich čouhá zadek :unamused:
12. únor 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Radisko gratulace největší ať jste zdraví ať Vám dělá Štěpánka jen samou radost!! :slight_smile: :dizzy_face:
12. únor 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
V táboře maj taky ty erární košile klasika bílá košile na knoflíšky u psrou byla sice obrovská ale příjemná nikde neškrtila jsem v ní chodila ještě den po porodu,mohla jsem si vzít čistou ráno od sestřiček..

A u porodu ti bude jedno jestli Ti čouhá zadek :grinning:
Já jsem se vždy bála že porod je blee bála jsem se žě to bude takový jakýsi trapný před jedním doktorem například křičet a pak?jak byl předčasně byli tam u mě 3doktoři 1pediatr na páťu a okolo mě 3 PA a na pá´tu dvě sestřičky abylo mi to úplně fuk kolik jich tam je :grinning: :grinning:
12. únor 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, dočetla jsem jen konec, skřítci mi víc času nedávají,...

Seb a Barbie: v podolí erár košile mají, ale ani jednou ji neměli na sále, tedy jsem rodila vždy ve svý, a na oddělení pak měla jejich, zadek ti z nich nekouká, jsou až po kolena, volný, plátěný, u prsou na knoflíčky... docela mi vyhovovaly :wink:

a u porodu, jak píše lulunka, je ti to jedno, stejnak tam jsi jen s partnerem a když někdo přijde, tak tě zpravidla prohlíží nebo monitoruje nebo něco a to je pak fuk zda vyhrnuješ krátkou nebo dlouhou košili :grinning:
12. únor 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
barbie: jo někdo to tady psal, že maj jen toho andělíčka, a že se ještě tvářej blbě, když si řekneš o erár, tak já si teda vezmu košili s krátkým rukávem - přítelovu, ta mi je pod zadek a kdyby mi chtěli přiložit po porodu, tak si jí můžu rozepnout, jen se bojím, že mi bude zima
12. únor 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulunka: vždyt jiný děti se s touhlo váhou teprve roděj , ta dr. je nějaká krá..., já bych si teda asi našla jinou, tohle se mi fakt nezdá, je to super, že ti tak hezky papá ;)

korcula: aha, tak to jsem nevěděla, že na pokoj půjčují erár košili, v těch pokynech na webu mají napsáno, že si máme vzít 2-3 svoje košile, ale jestli mi nabídnou jejich, tak si nebudu ničit svoje :slight_smile:
12. únor 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb: je tam dost teplo, zimy bych se nebála:slight_smile: ajo měla jsem s sebou taky i svoje na oddělení, ale pod polštářem máš připravenou jednu jejich, a kdyžtak jde požádat o čistou...
:wink:
12. únor 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Právě jsem si tak říkala každý týden chodíme k dr na váhu ale už mě to neaví o příkrmu nechtěla ani slyšet prej je to brzo a že prej přibívá hodně,stejně si ale dělám svý ,když tu řve hlady jsem nervní já on taky a mlíčko se mi stejně neudělá..já na ní kašlu,kdyby tady bylo kam jinam přejít jenže všechny dr jsou zhruba kolem 20km od nás a to je hodně manža by musel mít při každém problému dovolenou ale ono to tak stejně dopadne já na ní nemám nervy dokud bude malje ok tak to jde ale jak bude problém tak ona je dobrá akorát na chřipku a angínu to pozná,víc nic :unamused:
12. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak já kolem 15hd vyrážim do podolí. Už 2 hodiny mám tlak kolem 150/95-99 takže čekám na manžela a letím do porodnice strašně se bojím!!!!!Jinak se cítím ok žádný motání hlavy, žádný stavy na zvracení jen klasicky oteklý ruce...Držte mi palce...
12. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
barbie: držím moc palečky, a neboj se, buď ti dají Dopegyt a klesne ti to po něm, a nebo ti vyvolají porod a budeš mít už malýho u sebe :sweat_smile: ... a nebo tam na mě počkej s porodem, já musím porodit max příští sobotu kvůli těhucukrovce :wink: , pošlu ti na sebe poštou mob., abys mohla podat info, když budeš mít čas ;)
12. únor 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mes, přes den mu taky dávám Nutrilon, po kojení, je to žrout, nakojím 100, a ještě 30 ml Nutrilonu zbaští. Byla jsem dnes u dr, nebo zvrací, v noci se mi zblul, koberec, postel... No a prý je překrmený, že nemáme dokrmovat, že mu musí stačit kojení. Ale kdo má poslouchat ten řev jak se nedokrmí až se zbluje. JInak má 4 510 g.
Lulunko, tys ho nechala řvát 45 min? Nebo jsem to špatně pochopila? Já ho nenechávám řvát, bojím se, že by se urval, dostane kýlu a je to v prd... Dnes v noci taky nespal od 3 hod do 5, jsem myslela, že ho uškrtím. Jsem nadávala už. Jinak v 19 koupu, pak usne před 8 a spí do té 1, pak 4, pak kol 6. Ale prdí v kuse, to jsou bomby, včera dávala trubičku do zadklu, nebo se taky nevykadil, to byl pískot přes trubičku, se mu vždy uleví. Mě dnes dr řekla, že čaj nemám dávat vůbec, ani kdysž dávám Nutrilon, že ho pak bolí bříško. On čaj stejně nechce, šklebí se u něj, jak bych mu dala citron a nepolyká ho :grinning:
Lulu, normál přikrmuj, já taky budu, i když pije jak kyselina, hlady ho řvát nenechám. A každý den bych do poradny určo nerchodila. Do včera jsem měla váhu doma pro mimi a stejně jsem ho každý den nevážila. J8 nešla ani do poradny jak jsem měla poprvé, byla zima, takže jsem šla až další týden. Nebudu ho tahat v tom pačasí k dr a ten smog tady na KArvinsku je hrozný.
Dnes jedu Patyna zavést ka našim a jdu si něco koupit na sebe, nezapnu žádné kalhoty, boky mám rozšířené ještě, jinak mám váhu zpět, jsem už jak žížala, ale úzké kalhoty prostě nezapnu,musím něco koupit.
Už jsem si zašla k holiči aspoň, nebo jsem zahrabaná doma furt, už aby bylo jarooooo.
12. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mno mě řekla dr že mám vařit černej čaj to jsem ale neudělal se mi zdá pěkná blbost a je to návykové podle mě..černej čaj takle malýmu miminku..
Ili jo nechala jsem ho řvát mám angínu a teplotu furt jsem vstávala z postele a on jen řval a pak i v posteli řval a v náručí jak andílek vydržela jsem to asi 4h a pak už jsem prostě nemohla tak jsem řikala tak si řvi že po těch 45minutách mi to stejně nedalo,stejně jsme ani jeden nespal tak jsem ho pochovovala,dala si ho na bříško on mi na něm usnul jak byl unavenej ale jen 1h pak ho vzbudil hlad :confounded:
Ili malej ti vypije hodně to Paťulka vypije tak těch 60ml maximálně na jedno kojo.. :sweat_smile: ale rvát to do něj je blbost a přibírá tak mu to asi stačí :wink:
12. únor 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulunka: černej čas ty jo, to snad ne, to bys mu mohla rovnou dávat kafe ne ? :unamused: , to je škoda, že tam nemáš poblíž jinou dětskou dr. , ale víš co mohla by sis zavolat domů laktační poradkyni nebo PA (hradí jí pojištovna snad dokonce) a tý bych řekla, co ti dr. řekla a vše probrala s ní
12. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulu, tak ti Patrikové jsou uřvani. Já ho mám na rukách, dnes nějak i po koupání brečí, tak ho mám na rukách a píšu 1 prstem na PC :grinning:
Myslím, že 60 vypití stačí miminku, dcera mi nevypila ani 50 ml, ta nechtěla pít vůbec. No já bych měla strach ho nechát řvát tak dlouho, aby se neurval a já bych ten řev nesnesla slyšet, to by mi praskly uši :grinning: . Jsem zvědavá kdy usne, jak dlouho budu chovat na rukách :unamused: . Dnes byla u dr, pak prošla trochu, spal do 15 hod, nakrmila ajela ho dát k našim, zas spal a spal oblečený až do 17 30, tak asi v noci bude vzhůru. Mu venek prospívá, tom prospí celý den pak. Se těším na jaro, budu furt jen venku.
12. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem to včera řekla mojí praktický dr jsem se sni poradila i o tom mlíku že moje míko malý zvrací a plive a že se semnou pere a u prsa se vzteká a ona říkala že pokud už je ho tak málo tak že nemám váhat a příkrm dávat vysvětlila mi i jak to mlíko vymačkat z prsu aby nezatvrdlo a říkala že vůbec nic nezkazím tím když bych si ty psra stáhla,ale jak mám pevnou podprdu tak je nestahuju.. :wink:Já osobně bych radši kojila v noci jsme byli za 20minut hotový teď nám to trvá tak cca 40minut,z flašky pije hrozně pomalu já mu tam dala dudlík s menší dírkou aby nezlenivěl a pil i odemě a on mě takle přečůrá tím že mu to moje nešmakuje tak dám asi klasickej dudlík co je na mlíko..
Dnes v noci spal Páťulka krásně,najedl se a spal ale můj pokus o nakojení byl marnej,sice pil a pak už se tvářil že je plnej ale pak jsem ho zvedla a zjistila jsem že má pod pusinkou mokrý flek,zas to plival a se mu nedivím jsou v tom cítit ty antibiotika co beru takže jsem nakonec po tom co to spolknutý plíko ublinknul a v postýlce furt vrněl šla stejně udělat 30ml nutrilonu to vybaštil a spal..já už to svoje mlíko stejně nemám je ho tam fakt zanedbatelný minimum,myslela jsem si že budu dávat příkrm a kojit ale ono mu to prostě nechutná a tak se to mlíko stejně nedělá.. :unamused:
A o tom černým čaji mi moje doktorka řekla že tohle ještě neslyšela a lékárník u kterého jsem kupovala dětský čaj a řekla jsem mu to tak vyvalil oči a řekl že takle malýmu dítku by teda černej čaj rozhodně nedal že tohle ještě neslyšel mno a tak mi dal ten heřmánkovo-fenyklovej čaj prostože čistej fenykl zajisté taky pliveme..ale tenhle měl úspěch.. :grinning:
13. únor 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky - ty probiotické kapičky se nějak ředí?? Já jen že manžovi to objednali v lékárně a řekli mu, že je toho jen 5 ml :confused: :confused: :confused:
13. únor 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
jak se máte při dnešku ?
já skoro v noci nespala, malej se tam furt mlel a kopal mě, a mele se i teď, on nějak přestal v tom bříšku spát, se trochu bojím, aby mu něco nebylo, že sebou furt tak mele, je to normální takhle těsně před porodem ? :cry:

mes: my doma ty probiotický kapičky taky už máme nachysstaný, a je to fakt malinká lahvička, ale jak se užívá nevím, to se budu pak muset poradit s dr., myslím, že se neředí teda

lulunka: to je nějaká šílená ta dr., já bych asi raděj dojížděla těch 20 km k nějaký jiný, než takovýhle rady od ní
13. únor 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kapičky se neředí dávajá se 5kapek denně a holky do lednice snima!!pak jsou k ničemu.. :wink:
13. únor 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lulunko - když je toho 5 ml za 600,-- Kč...není to nějaký divný?? 5 ml??? To je těch 5 kapek ne?? Doufám, že manžel neobjednal něco jiného - řekl, že chce "probiotické kapičky."...tak snad jich není dvacet druhů :confused:

Seb - já jsem taky říkala, že to dítě vůbec nespí...Ale pak jsem četla na netu, že ke konci to mají tak, že 20 minut spí a 20 minut žijou a pořád to takhle střídají, takže se to maminkám zdá, že jsou vzhůru furt.. :wink:

Seb - u těch kapiček nebyl návod??
13. únor 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: mě je taky kupoval přítel a nevím, jestli tam je návod, jsou v krabičce a sem líná se tam teď dívat :grinning: , mám je v lednici, nás stály přes 800, se pak podívám jaký to je množství a na ten návod až budu do lednice mít cestu ;)

tak to je zajímavý s těma 20 min., tak to zkusím vysledovat

holky maminy, jak vám ten porod začínal, najednou zničeho nic začali velký bolesti nebo nějak pozvolna zesilují a byly ste ještě doma a počítali čas kontrakcí nebo ste hned vyrazili do porodky, jak začli první velký bolesti ?
13. únor 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No seb - ze začátku mi tvrdlo bříško - častěji a častěji - pak to tvrdnutí začlo být bolestivé - si jako když ti začíná mrcha...před tím než mi praskla voda už to bylo bolestivé jako nejsilnější menstruace...teda ta bolest byla podobná...pak mi praskla voda a ty kontrakce byly stejné cca 2 - 3 hodiny...první velké kontrakce přišly po klistýru..ta bolest už se nedá k ničemu připodobnit..a pak po epiduralu, to bylo maso...

Už mám zase opar...
13. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek