• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Ahojky,
to Paťas prdí v kuse, ale bomby a dlouhé prdxy. jsem to nikdy neviděla u dětí a krutí se tady stále. Já dávám bio gaia. U nás stojí 600 kč a v Polsku 250, je to 5 ml jen, už dáváme druhé. Každý den 5 kapek. Jen se v pondělí zeptám v poradně jestli máme dát nějakou pauzu, nebo můžem v kuse pokračovat. Jinak nutrilon máme 4 druh. Nejlepší ale je pro větší nasycení, to neblinká. Teď jsme koupili taky oranžový, ale extra, to blinká krupičku zkrclou a z Polska babilon, to je nutrilon, jen se to u nich tak jmenuje. Ten je ale na prd, už to nekoupím, je to hladové, co hodinu chce jíst, takže ho doberu a už ne. Ublinkává s něho, je hladový a je hnusný, jak železo chutná... Jinak kojím ráno a pak přes den má to jen jako zákusek, takže už se na to vyprdnu, je to zbytečné, nestačí mu to ,, ze začátku pije, pak ho to nebaví tahat, chce flašku, takže ráno mu dám pocucat a zbytek nutrilon, večer před koupáním mu taky dám a po koupání vypije 130 toho silného nutrilonu a jde nyny. v noci vsává kol 2 hod a v 5 a pak kol 7-8 hod. Pak nespí a kol 10 ho dávám na balkon do korby z kočárku, na židlích a spí do 13 hod, to ho vzbudím, nakrmím a jak jdem ven, tak zas prospí celou dobu. Začíná být zlatej, jen ty prdy. Joooo a ještě nám pomáhá, koupila jsem v grogerc e, mě poradila dr, pecky s třešní je to v pěkném pytlíčku ušité, nahřeje se to v mikrovlnce a přiloží na bříško. Je v klidu a pak nakadí salvu teda.... Takže doporučuju, není to drahé kol pajdy stojí.
Radis, ty holčiny máš překrásné, Štěpánka má nádherné rtíky. Manžel je fešák, velmi sympaťák.
S tou kávou mi poradila sestra jak byla u mě po porodu, že se má pít ráno, když tak. Ale já kávu nepiju, jen jednou si dala předevčírem, jak jsme jeli na celodenní výlet, to jsem kojila až večer, takže už to nem´ělo vliv. Jinak bych neriskovala, raději se v noci vyspat... :slight_smile: Ale švagrová kojila do 3 let a po měsíci kojení už jedla všechno, v ničem se neomezovala, malá si na to zvykla, neopsypávala se. JAk říkala, v Africe jedí ostré, feferony, a bůh ví co a kojí a dětem nic není, takže taky si zvyknou na všechnu stravu. Já jsem dnes 6 tt přesně. Myslím, že s kojením končím :grinning: , děloha se krásně zavázala, už zapnu vše, takže na to prdím.
27. únor 2010 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
barb: to neuskodi, ja jsem vcera mela hrnicek kofoly a mala spala normalne, jinak mame ten babycalm stoji to 139 kc mame ho od stredy a ve stredu bude nejspis po nem,

ili: moc diky az se musim cervenat, štěpánka má mojeho uši a pusu, po mně má nos, anička je celý děda a babička a švagr jak přes kopírák.
jinak s tim nurilonem to mas recht, my jsme pak kupovali uz jen ten zlutej, ten modrej byl na nic, anicka chtela porad jest. porad z neho blila, pak nam dali ten nutriton - protoze jsme skoncili na JIP s tim blinkanim a to bylo jeste horsi, to jsem nakojila a dokmrila nutrilonem, jenze pak zacala zvracet aj z toho zluteho, dali jsme hami, tak to taky slo ven a pak jsme koupili sunar a byl klid. to mas dobre ze vsecko zapnes, me vsecko pada :slight_smile: ja odufam ze kojit budu jen toho pul roku, pak uz nechci a ani nemuzu, pac du zase do skoly. ili v ktere drogerii?

jak ste na tom se cvicenim doma - muzu zacit cvicit pomalu neco na bricho, kdzy budu teprve treti tyden po porodu? nechci aby mi zas vysela kuze na brichu. jinak uz bych nejradej nosila normlani podprdu, mam to v te kojici jak lajdaky hruza, takvoe livance, mam snad petky, jinak ja uz jsem mela vcera zeli a mala nic takze v pohode ty kapky zabiraji,
27. únor 2010 v 17:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Drogerka DM. Patynej leží a má na sobě pytlík pecek nahřátých, tak zas usíná. Zas spí celý den. Ty pecky fakt stojí za to.
S tím cvičením by mě taky zajímalo za jak dlouho po císaři by se mělo zpevňovat. Jinak nikdy necvičím, ale to břicho nyní bych chtěla, měla jsem obrovské a mám stále černý pupek, čáru tmavou přes celé břicho a je taková hroší kůže, hrubá.
Radi, vy jste všichni šikulky, hodíte se k sobě. Jak jsou pěkní rodiče, tak děti jsou pak nádherné.
Zítra máme vítání občánka an zámečku, pak oběd u našich, pozvána celá rodina, menší svatba. Dorta, hostina, mamka od dnešního rána, peče, vaří, chystá na zítra...
27. únor 2010 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí
ili : ty jo vy uz mate vitani? nam jete pozvanka nedosla, ale snad casem dojde uz se na to moc tesim, u anicky jsme to propasli, tak to stepance neodeprem. ten pytlik fakt koupim, mala chudera breci aj tri hodiny v kuse, ja su z teho pak tak hotova, ze lehnu a spim jak zabita.
27. únor 2010 ve 20:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Hoky takže jsem si včera dala 2 kfe neboť jsem byla vyřízená a výsledek??Malej skoro celej den nespa!Ještě dopol to šlo ale cca od 15hd do 19 mi očka nezamouřil :confounded: fakt síla. Taže buďto to bylo tím kafem a nebo holt kopírujem Mes :grinning: a přesně týde spikal krásně a teď začíná. V noci naštěstí normálě spinkal a budil se jen na kojo co 3 hodky. Myslím si že měl asi zaraženýá prdíky, rotože se pořád kroutil jak červíček.
Holky to je šílený. On když breč dýl jak 5 min tak se mi chce taky brečet :confounded:
Jo a má smůl neustále pokračuje :angry: když jsme skládali kočár že vyrazíme ven tak jsem zjistili že máme prasklý kolečko!!!!Takže bylo 3 dny krásně a my chodili jak dementi s autosedačkou! protože kočár je epoízdnej.Volala jsem do tý Ostravy kde jsem ho koupila a tel neustále nedostupnej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a na maily mi nereagujou!!!Takže manža objednal kolečko jinde za 350 k (není to moc ale do pr... proč ho mám platit když jsem si koupila fungl novej kočár!!!) a čekáme až dorazí. Nvím jak mám postupovat s tím prasklým kolečkem...emáte někdo zkušenosti s reklamacema přes e shopy?? mám to dát na českou obchodní inspekci nebo jak???? aa ilostpá pláče :grinning: má hlad. Jo všimla jsem si že když začne mlaďas plakat tak mi zače týct mlíko z prsů :slight_smile: a docela proudem. Jsem fakt chodící mlíkárna :grinning:
28. únor 2010 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Barbie - malej se taky kroutí - někdy i začne plakat v noci ze spaní - jak ho ty prdíčky trápí - jinak to máme stejné - spinká 3 - 4 někdy výjimečně 5 hodin v noci v kuse a pak kojo a někdy přes den i 3 - 4 hodiny nespí - prostě je asi vyspanej..
Barbie - Ondra když pláče, tak ho držím a říkám, že bych tu bolest vzala hned na sebe..taky bulím:slight_smile:) jo a taky mi začne téct mlíko proudem..někdy i když se na něj jen s dojetím koukám jak spinká:slight_smile:)
Napsala bych jim doporučený dopis - reklamaci kočárku - buď že chcete vrtátit peníze za to kolečko..nebo že jim vrátíte celý kočár..
28. únor 2010 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky : tak to mame stejny, jak mala zacne becetze je hladna tak me zacnou tvrdnout prsa a mliko tece, jinak na ty prdiky mi ted aj pomohlo to predni prvni mliko trochu odstrikat a pak kojit, protze jak je to natlakovany tak jim to tece do krku a spolykaji hodne vzduchu tak to taky zkuste
28. únor 2010 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,

Tak honem rychle dokud ma lej spí. Porod byl celkem v pohodě,v sobotu kolem 22hod mě odvezli, nechali si mě tam přez noc, že do rána porodím. Smůla byla jsem celá bolesti pomalinku začínaly tak mi dali kapačku asi kolem deváté hodiny, ve dvanáct mi praskla voda a už to začlo, no a v18:10hod se narodil. Porod jako takový byl celkem rychlej.Mlíčko jsme začli otstřikávat, jednak mám bolavé prsa a jednek jsem ho měla málo. Malej pije asi po dvou až třech hodinách padesátku.Od včera řve jak tygr, tak nevím jestli má málo nebo co, zítra jdem k doktorce tak jsem zvědavá.pááááá
28. únor 2010 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
já mam zase kozu jak beton a mladej spí..chjoo..
holky taky vám tak řvou po koupání? Nebo to dělá jen ten náš?? Je z toho úplně hotovej..musím ho pak dlouho chovat a uklidňovat -tečou mu i slzy...chjooo
28. únor 2010 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj,
mes, to dělá Patyno taky. Jeho čas brečení před koupáním, koupání v poho a pak začne řvaní. To už ale tatínek dělá nutrilon a rychle kapičky, mlíčko a uspávání na rukách a pak spí. Před koupáním dneska nakojený, řval, tak 90 ml vypil nutrilon, po koupání klasika řev, další 60 ml a nyní spí mi na rukách už. Takže dopíšu a uložím do košíku. Celý den nebrečí, tak si to musí vynahradit před spaním :grinning: Dávám ho ven pořád, tak celý den prospí, hlavně aby už nemrzlo.
Radi, my si na vítání občánku volali sami a objednali se. Nebo u Niki jsem čekala a byli jsme až měla půl roku, takže mi už tam seděla na klíně. Dnes v peřince spinkal, pak u jejich hudby fidli fidli staré vidli se vykadil, to byly bomby a smrad, ještěže byl na rukách tatínka. Vypadalo to jak by prděl on :grinning:
Jancet, malý po kojení taky řval furt, musela jsem hned po kojení ještě přikrmit, 130 vypil bez problémů. Teď už tahat moc nechce, jen začátek, kdy to teče nejvíc a pak si zařve a šponuje se, nebo chce nutrilon.
28. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
mes : po koupani ho nakoj a tim se uklidni, jinak me mala naststi po koupani zatim nerve, ja budu muset malou taky snad prikrmovat ji to asi nestaci porad by jedla, jenze ot pak blije ven
28. únor 2010 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahj holčičky moje
mám 2 dotazy
-Když už nekrvácím a jen občas zašpiním (spíš takový lehce růžový šlem) myslíte si že můžu začít používat tampóny??Nevím jestli jo nebo ne. Bojím se abych nechytla infekci ale zase já rodila císařem takže spodek mám v oukeji tak nevím.poraďte pls hlavně spoléhám na ,,soukmenovou trpitelku´´ :grinning: Mes :wink:

-A za druhý používáme kapky Sab simplex proti prdíkům. Kolikrát denně mu je můžu dat??Já ten návod nechápu. Jelikož tam píšou 3x denně ale v případě kojení do každého mléka tak nevím myslím si že není dobrý mrˇouska futrovat kapkama při každým koju...Co myslíte??Máte někdo zkušenosti?? Radis ty tvý kapky co jsi psala jak často je můžeš používat??
2. bře 2010 v 16:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Barbie - spoléháš správně, zrovna jsem se na to ptala gynekologa - a prý mám s tampony počkat do konce šestinedělí..alespoň, nejlépe do konce očistků, prý ta krev je infekční..i když zbytky..tak nevím - já už chtěla do vany.. :grinning:

Radis a já používáme Baby calm kapičky a já je dávám po nebo před každém kojení, ale nepřijde mi , že by to njak moc účinkovalo, dávám mu zároveň i ty probio kapičky - ale ty jen jednou denně. Sab simplex ti najdu v brožuře od mé doktorky -počkej
2. bře 2010 v 16:54  • Odpověz  • To se mi líbí
...tak barbie - v brožuře od mé doktorky píše, že sab simplex maximálně 8 x denně 15 kapek před kojením..
2. bře 2010 v 16:57  • Odpověz  • To se mi líbí
hehe Mes na tebe je spoleh :wink: to mě ae štve s těma tamponama!A ta vana taky :frowning2: už se šíleně teším až nakrmím vnutím prťase manžovi a šup do vany kde budu aspoˇpul hodiny :slight_smile:

A ty kapky super :slight_smile: já dávám 7 kapek a max 4x denně tak to aspoň můžu zvednout a nebude se tak trápit :wink: teď jsem mladýho šoupla k babí a dědovi :wink: a jdu vzbudit manžu aby šel malovat kuchyň :slight_smile: ten bude mít radost :grinning:
2. bře 2010 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí
barb: je tam napsane i vickrat za den, taky neivm jak se zaridit, davam to ob kojeni, vic ne, sice je to samy olej ale vis jak, nam prave sab nezabrali, jeste koupim ty pecky z tresni tak uvidime

jinak dneska jsem na urade zjistila ze tetno mesic nedostanu rodicak, ze to dostanu az v dubnu, protoze jim se to dneska nechce prepisovat, i dkyz maji vyplatni den zitra, takze jsme uplne doslova a do pismene v prdeli, prootze manzovi chodi vyplata az 23. takze mame dva tisice na skoro cely mesic, uzasne
2. bře 2010 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,
barbi: v porodce nám říkali že ty kapečky máme dávat po třech hodinách před kojením 8 kapek

Jinak dneska jsem přišla o mlíčko, docela špatně to snáším, ale co se dá dělat.
2. bře 2010 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
jancet? co se stalo? mela si ho moc a tvrdlo ti prso? ty jo to je me lito, ted se priprav na financni tajfun. ale jestli si u cpzp u 205 tak to proplaceji, clekovy prispevek je 4500.

ty jo holky ja neivm cim to je, ale stepula mi uz tyden od osmi do 11 do noci rve jak tarzan pres den klid ale jak odbije osma je konec, ted deset minut spi tak za 10 minut to zas zacne hruza, nastesti si anicku dneska vzala tchyne na noc.
2. bře 2010 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
jancet, dopiš si Patrička, máš tam stále, že čekáš mimi :grinning: . Jinak mléko se ti udělá, nebojej. J8 kojím jen ráno a před koupáním. Stejně ráno nakojím, trochu potáhne a řve, nechcer tahat. Tak to prdím. Rychlejší je láhev :grinning: . Já hlavně kojila aby se mi zavázala děloha rychleji, ale co nadělám. Patyno je velkej a nestačí mu to, teda by stačilo, ale je lenivej. A kojit 2 hod jak jsem to dělala ze začátku, to už ne. Má 6 týdnů a už jsme snědli 4 Nutrilony ty silnější stojí 386 kč, takže paradá :unamused: Už aby měl 4 měsíce a papal už polívečku atd. Radis, kdy jsi dávala jídlo, polívku atd Aničce?
San siplex kolik stojí a jak jsou velké? Myslíte, že jsou lepší jak probiotické kapky, asi ne, že? Mám je totiž hned pryč, je tam jen 5 ml. :frowning2:
3. bře 2010 v 09:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, vůbec nevím co se stalo, ale v deset večer už jsem mlíčko zase měla. J8 jsem odstřikávala, protože Paťa potřeboval víc a víc a trvalo mu to dýl a dýl, no a mě to bolelo, měla jsem ty prsa bolavé, nakonec jsme objednali novou odsávačku, ta první byla z druhé ruky a asi vadná. Takže než dojde nová tak budu trpět při kojení :unamused: ,ale kombinuju to se sunarem, nezvládla bych to.Jen doufám že nevadí že ho nenechám to prso úplně dopít, že až to hodně bolí tak prostě přestanem a jdem na sunar?Známá říkala že jak ho nenechám úplně vysát tak budu mít zánět. :fearful:
3. bře 2010 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Janceto zkus kloboučky na kojení.Já je mám od porodnice a kojím jen přes ně a jsem s nima max spokojená.Prsa nebolej a malýmu se líp pije.
Holky včera jsem dostala odsávačku tak jsem se hned podojila :grinning: ale zarazilo mě že jsem vytáhla cca 50m a male to pak pil strašně dlouho!z prsa je nakojenej cca během 10-15 min a odpadne a tohle cucal snad půl hodiny a ještě to ani nechtěl dopít :unamused: tak nevím jestli ho jako lahev nebaví nebo co...já právě yslela že z lahve je to rychlejší

Jinak-stále se mi ty PÍP neozvali ohledně toho kočáru!! :angry: :unamused: :frowning2: což už je skoro týden co jsem tam psala že mám kočár na koukání a ne na ježdění :rolling_eyes: takže manžel dneska objednal kolečka za 600!!Aby jsme taky konečně mohli začít jezdit ven.Fakt jsem vzteklá a nejradší bych jela do tý Ostravy a vybombardovala jsem jim tam ten jejich krám!!!!
Přemýšlela jsm nad tím že bych kočár vrátila jenže mám strach že jim ho pošlu a s jejich přístupem budu bůh ví jak dlouho čekat na peníze a na jinej prostě nemám....Fakt mě to štve. Myslíte si že to mám dát na českou obchodní inspekci??
3. bře 2010 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
jancet, kup si silik. klobouček na kojení, já musela s tímto, nebo měla zhryzené bradavky.
3. bře 2010 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
jejda jak se sem dávaj ty fotečky? Teď už zas nebude čas.

Barbii: momentálně kojím přez kloboučky, ale já s něma kojila téměř od narození a malýmu to trvá, on si u toho schrupne, nebo si jen tak cucá a pak jsou ty prsa jako takové rozmočené či co,bolavá, krvavá, třeba děláme něco špatně.Já si právě vychvaluju tu flašku a odsáváním, nic mě nebolí a je to hned.JInak kojíme asi hodinku a půl a nemá dost, protože si s tím hraje,nebo je taky lenošnej. Z flašky to teče samo.Asi každýmu sedne něco jiného.
Já bych je tou inspekci postrašila a pak ji třeba zavolala, nebo já nevím co.

Včera jsme byli poprvé venku, a píchli jsme kolo na kočárku. Já chtěla nafukovací, každej že jsou lepší, jen nám to nevydrželo. :frowning2:
3. bře 2010 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
jancet, já kojila 2 hod taky, pak jsem přikrmovala stejně. Ten klobouk si kup, je to výborné a nebolí to vůbec.
Mám taky nafukovací gumy, je to lehounké vozit. ALe že by někdo píchnul jsem neslyšela. Zkus to vyreklamovat.
3. bře 2010 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
ili: od 4 mesicu a dodnes nemame problem s jidlem anicka vsecko sni, ale davej spis hodne zeleniny jeden prikrm denne, davala jsem na obed. apak postupne i ovoce, ale spis jabka, kamoska davala banany a malej ma dva roky a nechce zelenin vubec, anicka by se po ni utloukla.
3. bře 2010 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ili: na to kolo jsme ještě nekoukali, tak třeba to jen nějak ušlo, mrknem na to a uvidíme.
3. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
u nás zas sněží, mě picne, ale malý je na balkoně, jen polétává.
4. bře 2010 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahooj maminky:slight_smile:)

Dneska Rory trhnul rekord - spal od 22:00 do 06:00 bez kojení a klidně jak mumínek..
Holky - já se picnu, když vyléčím potničky, tak se mu udělá kojenecké akné, koupím teda krémy, vyléčím akné a má seboreu po celé hlavičce..no..chudák vypadá šíleně :grinning:
5. bře 2010 v 08:37  • Odpověz  • To se mi líbí
mes: my to mame taky a co na to mas? stepulka taky spala od pul sedme do pul druhe do rana.
5. bře 2010 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
co je to seboreu? Mě spinká furt sdtejně od 20 do 2 a pak do 5 nebo už do 6 na jídlo :slight_smile: a pak do 8 hod a to už nespí do 11.
5. bře 2010 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek