• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
dobré odpoledne všem. koukám,že už všechny porodily,tak fajn,že všem všechno dobře dopadlo.
u nás je to hektické,přes den je Vojtík zlatý,ale večer taky řve - nicméně nosím v šátku nebo manduce a tam se sklidní. a po vykoupání taky řve - děti se ve vodě proberou,pak je jim zima a pak prostě řvou.
teda ale mi řekněte jak to děláte,že vám děti spí tak dlouho nebo celou noc?? Vojtík se budí zhruba co 3-4 hod na jídlo přes den i v noci.
seborea:je kožní problém u malých dětí, který se poprvé projevuje v prvních týdnech života dítěte.
Mastně se lesknoucí a pevně držící žlutavé šupinky na hlavičce. Zpravidla nesvědí.
5. bře 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teddy - mně Ondrášek také nespí celou noc - dneska to byla krásná výjimka.. jinak se budí taky po 3 - 4 hodinách na kojení - většinou spí od 20:00 do 23:00 do 03:00 do 06:00 do 09:00 a pak už je vzhůru..
5. bře 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, malej kakal naposledy někdy včera odpoledne, je to normální? A co s tím?
7. bře 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jančet - nám říkali v porodnici, že miminka nemusí kakat i 10 dní, a jestli se nekroutí jdou plyny, tak to bude dobrý, nemá tvrdé bříško? Zkus ho promasírovat, zacvičit s nožičkama, ale myslím, že prostě všechno vstřebal:slight_smile:) Zato náš serká jako poserka.. :sweat_smile:
7. bře 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky :slight_smile:,
ve čtvrtek nás pustili s porodnice, ale měla (mám) jsem anémii - nedostatek železa kvůli velké ztrátě krve při porodu, a to způsobuje, že jsem pořád hrozně ospalá, vytuhnu tak tvrdě několikrát za den, že když se vzbudím nevím chvíli kdo jsem a kde jsem, a musím se upamatovat, no fakt síla, postupně se to zlepšuje a to brobuzení už není tak hrozný , ale zpočátku to bylo takt jak když se probudíte z komatu, a do týhle únavy mi z hypertenze (vysoký tlak) spadl tlak tak nízko, že mi bylo na omdlení v porodce a malýho mi kvůlli tomu přinášeli jen na kojo. Až dnes jsem se konečně odhodlala na vás sem podívat (malej spinká) a už jsem pár stránek od mé nepřtítomnosti dočetla, ale reagovat budu postupně, je to trochu moc ;)
barbie: ten porod sis chudinko teda taky užila, ale máš štěstí, že ti toho císaře udělali, já už na sále bolestí nemohla a prosila jsem je o císaře, že jim ho zaplatím, jen at mi ho udělají, že už to nevydržím (chtěla jsem taky klistýr a epidurál, ale řekli mi, že je na to už pozdě a to jsem jim řekla, ještě než jsem šla na sál) a oni mi řekli, že jsem už otevřená na 10 cm a že za půl hod. porodím, že to mám už vydržet, ... jooo za půl hodiny ! pěkný houby, porodila jsem od tý doby co mi to řekli až za cca 6 hodin dalších bolestí.
Jinak pro mě teda byli hrozný jak kontrakce, tak to tlačení, nemohla jsem přijít na to jak tlačit, říkali mi, že tlačím do hlavy a když jsem zatlačila správně, tak to tak bolelo, že jsem jim normálně zatajila další kontrakci, abych nemusela tlačit, jak sem se toho bála.
budu muset zas jít, ale jak to půjde zas napíšu, zatím pa a všechny se držte
mes: nám jednou v noci spal malej 7 hod., řekla jsem to dr. a ta řekla, že to je špatně a že si musím dávat budík po 3 hod. max po 4 hod. ho nakrmit, že nesmí být tak dlouho bez mlíčka
7. bře 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ještě k tomu kroucení a prdíkům, náš brouček poslední 2 dny k večeru začne taky šíleně řvát a kroutit se a není k utišení ani chováním ani dudlíkem, kapičky máme koupený ty probiotický, ale zatím je nedávám, nechci bez dr. mu to dávat, píšou tam že jsou až od 1 měsíce, tak se bojím a taky nevím jak mu nakapat 15 kapek píšou do mlíčka, ale když jen kojím, tak kam mu to mám kapat ? rovnou do pusinky ? to si nenechá asi líbit

v chytré knížce jedné jsem se dočetla , že tohle podvečerní - večerní řvaní bývá tříměsíční kolika, tak to asi bude trvat 3 měsíce :unamused: , pokud tedy nezaberou ty kapičky
7. bře 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojek,
no některé dr jsou fakt prdlé, moji kámošce to taky řekli, že má budit v noci malou na krmení :grinning: . Je to nesmysl, ať spí jak je spokojený, mě spí furt od 20 do 2 a jak se vzbudí v 1 v noci, tak nevstávám, vím, že usne zas a taky že jo. Už si zvykl přesně dobu, pak v 5 a pak v 8 ráno a to už nespí. Určitě bych budila mimi když můžem spát a on by se pak naučil, že bude vstávat jak bude starší.
Seb, já mám probiot. a kapou se 5 kapek jen, dr mi je doporučila, dávej hned, nebo zabíraj až po měsíci dávkování, prý. Já dávám od narození. A ty pecky si kup, to je žůžo, výborná věc za babku. Večer taky bečí před koupáním a co dávám pecky, máme klid. Kapičky dávám pravidelně po koupání na lžičku s mlékem. Určitě mu je začni dávat, než zaberou, tak zešedivíš, :grinning:
7. bře 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - no, asi sis to taky užila..co? A s tím spaním - nám v porodnici říkala laktační poradkyně, že když dítě prospívá (přibírá), tak ho máme přes den budit kdyby spal, ale v noci nechat spát..a mě se to tedy hodně vyplácí..myslím, že když ho budeš budit v noci, tak ti pak nebude spát a bude se budit a chtít maminku..
Ondrovi je dnes už 6 týdnů a má skoro 6 kilo, takže si myslím, že ho v noci můžu nechat spinkat - on to dopapá přes den a já se krásně vyspím..Znám miminka co spinkají i celou noc bez krmení :wink:
7. bře 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Patynek dnes usl na balkoně ve 12 a spal do 16 pojedl, vyčůral a zas spí venku s Niki na prochajdě. Jsem ráda, že se naučil spát v noci, kdybych ho budila, to by si zvykl a bylo by to na prd. Čekám až bude spát celou noc :grinning: . Spí 6 hod v kuse a má přes 5 kg, takže stačí. Už ho nebudím ani přes den, dřív jo, ale nyní ho nechávám spát jak chce.
7. bře 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nám ta dr. řekla, že právě moc nepřibírá, vážila ho v pátek a pak ve středu, takže za necelý týden přibral 100 g
illi: já ale nemám mlíko na lžičce, mám ho jen v prsou, nemám ho tolik, že bych mohla po kojení ještě odstříkávat (aspon myslím, nezkoušela jsem to, mě to bolí, když si je zmačknu, abx něco vyteklo, můžu ty kapičky nakapat rovnou do pusinky ? na ret nebo na jazyk ? já tak kapu i ten Kanavit nebo jak se to jmenuje , ten vitamin K a D
7. bře 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb. já kapu kapičky na umělou lžičku, malému chutnaj takže je bez problému spolkne, když ne tak mu prostě trošičku jakože zmáčkni pusinku a druhou rukou rychle vsuň lžičku. On se to pak naučí. Umělou lžičku dávám aby si neublížil. A já v noci nebudím.
7. bře 2010 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak mu to dej na ůžičku bez mlíčka. Ale jak zmáčkneš pradavku, tak ti nakape na lžičku, já to taky tak dělala. Já dávám nerez lžičku, já nemám ráda umělou hmotu, i ty kastrůlky co mi mamka nakoupila jsem vše vyhodila, neví já to nemusím. Malý mi hned od prvního dne krásně papal ze lžičky i to olízne jak chlap :grinning: .Jenomže on je otesánek a jak se jedná o jídlo, tak je mu to buřt z čeho jí :grinning:
Jinak není řečeno kolik se musí týdně přibírat. Já měla holku ta vypila jen 30, nejvíc 50 ml v půl roku, asi 2x jen, nepřibírala vůbec, ale stačilo jí to, a dr nás zná celou rodinu, tak říkala po kom má být tlustá, když v rodině jsme všichni špejle. Já si natáčela budík co 2 hod při ní, ale proto, že přes den nejedlas vůbec, jen čaj a v noci vypila ze spaní aspoň 30. Ve 3 měsících měla 5 kg a to se narodila a měla 3,53 kg. Brácha jak šel do školy do 1. třídy měl 17 kg. To mu dávali sirupy aby jedl, hry při jídle a nejedl, tak jak Nikol. Někomu stačí málo prostě, takže určo jak jí přes den, tak v noci bych v žádnem případě nebudila. :slight_smile:
8. bře 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky všem moc za radu, tak sme tedy od včera přestali budit v noci, přes den se budí sám po 2-3 hod (od začátku kojení), tak nemyslím, že by měl málo krmení, dnes v noci spal celou noc, jen se budil na krmení, tak to byla nádhera, nejde mu men zabrat večer vždycky kolem té osmé hrozně řve, tak to ho trápí asi ty prdíky, budem dávat ode dnes probiokapičky a uvidíme
dnes jsme měli doma na návštěvě dětskou sestřičku, a říkala, že rychlejší je ta rektální rourka než kapičky, ale že je můžem zkusit, a ta rourka, že musí být tlustá jako pero, ne ta tenoučká (tu samo máme z lékárny už doma),
tak snad mu to pomůže až koupíme tu širší
8. bře 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb, hrubou trubičku na tak malou dírečku? Já mám 2 ty nejtenčí a v poho, prdí přes ní a kaká o 106. I když už to nedávám, jen ty kapičky a ty pecky na bříško. Ty probiotika dávej pravidelně, já nevynechávám ani den, i když dávám i ty pecky a ze začátku tu trubičky, pomůžou, měla jsem i ruku pokaděnou :grinning: jak to vyprcne. No ale že bych dávala hrubou? Vždyť ho ta hrubá rozerve, to je snad pro větší děti, nebo ne? Mě se zdála i ta tenká dost hrubá na ten malý zadeček. V lékárně si ji raději porovnej, ať mu neublížíš. Kapky zaberou a ten polštářek s peckama a pak to nebudeš potřebovat, snad...
Seb, dopiš si malého do alba, máš tam stále čekáme chlapečka :grinning: .a ono už to kaká :grinning:
8. bře 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - souhlasím s illi - ta rektální trubička je i tak dost široká pro tak malé mimi - vem si to, našemu je šest týdnů a rozhodně bych mu teda nic širšího do prdelky necpala..Oni je mají v lékárně podle věku a myslím, že to rozhodně není pro nic za nic...tak si tam raději nechej poradit, fakt, abys mu neublížila..Ta dětská sestra je nějakej drak ne? Mě třeba v porodnici říkali, že bych rektální rourku vůbec používat neměla, že nedokážu odhadnout jak daleko ji zasunout, aby nedošlo k poškození střeva..a strkat tam takovou tlustici, no to bych už vůbec nedala..Nám rourka nepomáhá, malej má prdíky moc vysoko a většinou za stolicí..takže hlavně pomáhá cvičení - děláme s ním divotvorné věci ..a pak se pokaká a vyprdí jak starej chlap..nechápu, kde se to v tom malém tělíčku bere, tolik vzduchu.
8. bře 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : tak jsem vas konecne docetla, byli jsme pres vikend u moji maminky. mame ted krizi s manzelem, vycita mi prvni posledni, o holky naprosot ztratil zajem, takze jsem 24 hodin s holkama sama, nejhorisi je ,kdyz ma stepulka vecer boleni briska a do toho revu mam uspat anicku, fakt drsne. ale co mame ten pytlik s tresnama je ot uz lepsi stal 79 kč. jinak štěpánku nikdy nebudím, ani vporodnici, spala po 4 hodinach presne a staiclo ji to, ted ma 4 kg azítra máme měsic. v nosi spi taky po sesti hodinach a pak se budi po 2-3 hodkach takze uz se i trochu vic vyspim. pres den je dost vzhuru. jdeme ted ven, sviit tam slunicko, tak se zatim mejte pak dodam fotky
9. bře 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky necháváte miminka očkovat proti pneumokoku? Já asi jen ty základní.
10. bře 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, potřebuju poradit. Zvažujeme jet zítra do neděle na východsní Slovensko k rodičům Radkovým. Je to přes 400 km, jet s malým autem, či nejet ještě? Kol 7 hod hodin pojedem, nebo záleží na cestách. Jak je to s pojištěním, musí se přippojistit, nebo to risknout? Ani pas nemá a já ho taky v občance nemám. Díky.
10. bře 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : ve zpravach bylo ze i mimina musi mit svuj pas. tak ti nevim
10. bře 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili,musíš mít malého zapsaného ve tvém pase.v občance je ti na prd. svůj pas takhle malý dítě nemá.
to samé jsem řešila před měsícem,tak mám čerstvé info z magistrátu . a co se mě týče,tak bez dokladu a očkování bych za hranice nejela-zvláště takovou dálku.Patriček je dost malý na 7 hod jízdu,to by byl hazard s ním-toť můj názor
10. bře 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illi - o pas by mi nešlo, spíš o to, že bude zkřivenej v autosedačce dost dlouho - my jeli hodinu do Prahy hodinu a hodinu zpátky a šílela jsem z toho.. Asi bych počkala..
:wink:
Máme 5,56 kg a 58 cm..kyčle v pořádku, tak mám z bobka radost :dizzy_face:
10. bře 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji. V pase ho nemám. Pas jsme mu ještě nevyřídili. Teddy pas se dává i miminkům, já se na to ptala v pondělí, byla jsem na přepis auta a tam se i vyřizují pasy, tak foto a platí 5 let. No fotit jsem miminko narozené viděla u fotografa, fotil se na pas, byla to sranda. :grinning:
Jinak ho v sedačce nebudu mít, vemu ji s sebou, ale byl by tam pokrucený, tak jak jedem dál, tak ho vezu v korbičce z kočárku, tam leží a spinká. Jsem sbalená, ale mám strach. No, s tím očkováním jste mě vystrašily. Ale budem doma s ním a na procházku jen jak bude hezky.
V autě spí, byli jsme v Ostravě, pojezdili bazary na auta a dojeli za 3 hod dom a prospal celou dobu.
Takže držte pěsti a v neděli napíšu co a jak. :slight_smile:
10. bře 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,tak štastnou cestu s takovým šíleným riskem a když ho nemáš ty ve svém pase tak jak vás zastaví policie,tak šupajdíte zpět do ČR,pokud narazíte na poctivýho poldu.No,já bych takovou dálku nejela
10. bře 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illi - tak to bych nejela vůbec - vrazí do vás nějakej blbec a neodpustíš si to, - nebo ty máš tu korbičku, co jde použít i jako autosedačka?? Jinak tě nechápu :pensive:
10. bře 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes,já sice homologovanou korbu k převozu mám,ale nevezla bych v tom-to má jen břišní pás ne pětibodový-chudák dítko.a takovýho malýho bobka už vůbec ne-je to hazard s dítětem-bez dokladu,očkování a takovou štreku do zahraničí....navíc co s jídlem?miminka nemůžou mít prodlevu v jídle tak dlouhou kvůli správné funkci metabolismu...no co,každý má názor jiný a ted mě ukamenujte :frowning2:
11. bře 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy - musím říci, že souhlasím :sweat_smile:
11. bře 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky :slight_smile:
jak tu píšete o tom zapsání dítěte do pasu, to si mám nechat udělat nový pas ? a když by jela illi jen na Slovensko, tak to je přeci EU, nemusíí mít pas , stačí jen OP ne ? akorát netuším, jeslti děti ještě zapisují do OP, řekla bych spíš, že se to už nedělá a proto musí mít ten pas, ale kdyby se do OP zapisoval, tak by po zemích EU podle mě mohlo cestovat bez pasu, jinak nakrmit ho může illi i v autě, prodávají se i autosedačky Romer, které jsou jako minikorbička, tzn, mimi v ní má rovně zádíčka , v tom bych ho klidně vezla s pauzou na kojení , ty miminka jsou v tom autě většinou v klidu a prospí to, ale chce to vyzkoušet na kratší vzdálenosti nejdřív určitě,
jinak s tím očkováním asi taky souhlas s teddy, ale zas nevím, jestli ho veze illi jen k babičce a ne mezi lidi do obchodáku, tak proč ne
11. bře 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: oni ten vzduch spolikají při kojení
tak jsme zkusili tu tenounkou rekt. rourku, co máme doma a z broučka stříkali střeva ven o stošest, jen nevím, jeslti odešel i vzduch, je to nějak slyšet nebo jak to poznám?

a ještě mám dotaz, jestli vám taky mimi po kojení ublinkává ? já se ho někdy bojím zvednout na to odkrknutí, protože spokojeně usne a jak ho zvednu , tak začne blinkat, ale někdy blinká i když leží a i když si odkrknul
11. bře 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - nám dítě prdí jak starej chlap..jsou to strašný rány, ale než to vytlačí ..to je boj..Ale nějaké záchvatovité pláče hodinové nebo tak, to nemáme, brekne si krátce než to vytlačí a pak se usmívá jak sluníčko - jak je šťastnej, že je prdík venku :grinning:

Jinak když se budete nudit - tak koukněte na našeho Rorýska
http://picasaweb.google.cz/101697546186290700314/OndrasekNaseLaskaNejvetsi#
11. bře 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb : tu rourku jsme davali asi tyden a uz mame kldi, stepanka krasne kadi aj dvakrat za den, jinak po kojeni nam taky ublinkava ale uz jsem dosla jak na to, kdyz jdes kojit, nejdriv trochu odstrikej do hrnku, prootze oni spolykaji to co jim nastrika z prsu do krku a proto se tolik nalokaji vzduchu, nechamju tak pet minut kojit oddelam ju dam ju odbrknout a pak ju dokrmim a je klid. jiank nam stepula taky usne a pak brka jeste treba aj 5x takze usne vzbudi se a porad dokola.
11. bře 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek