• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
seb:nový pas být nemusí,zapisuje se to rodičům do stávajícího pasu.v OP to v zahraničí neplatí-už jsem to tady psala.řešila jsem tu samou situaci před dvěma měsíci,kdy jsem dávala rodný list na matriku,tak jsem to vzala při jednom.stojí to 50 kč ten zápis do pasu a je třeba rodné listy rodičů,oddací list a pas - toť vsjo.
11. bře 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, já nevím zda stačí jen OP teddynka tady už něco psala, ale do OP se děti píší já tam mámtaky Paťu.
11. bře 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
janceta88:na matrice mi řekli,že samozřejmě do OP si můžu nechat dítě zapsat,ale v zahraničí s tím neobstojím.do zahraničí (i když je v rámci EU) musí být dítě zapsané v platném pase rodiče.mám čerstvé info,ale nebudu se s nikým dohadovat.kdo neuvěří,ať si zjistí sám na matrice,ne? :grinning: no,snad Ili dobře dojeli a ozve se,jaká byla cesta s Patričkem
11. bře 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já malýho ještě nikde nemám...tak to budu muset rychle napravit - příští týden tam sjedu :wink:
11. bře 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj..
Mes koukal jsem na fotečky,Ondrášek krásnej ani bych neřekla že už váží kolem 6kg:slight_smile:
A s tima prdama to máme stejný,
Paty se u toho natlačí až rudne ale vždy se mu to povede a jak je to venku tak ten blaženej pohlet no ten je kouzelnej ale také neznám nic jako prořvaných třeba 5h kůli bolení to vůbec a jsem ráda on se u toho tak natlačí ale nepláče.ale tlačí prakticky furt skoro celej den vždy tak rudne že mám až strach že mu prdne cévka v hlavě a bude tahat nohu :grinning:

JInak ta cesta Ili no nevím já jsem vždy taky úplně na větvi z toho když máme někam jet úplně nesnáším ten pohled na malýho když je zkroucenej a takle dlouho to bych nevydržela navíc jaké jí můžou dát očkování když je miminko takle malé,a hlavně mě říkali když ho naočkovali na TBC že 3měsíce nesmí dostat žádné jiné očkování..
a malého též nemám ani v občance ani v pase a pas mám si propadlý bůh ví jak to pak zrušili že stačí OP tak jsem pas neviděla ani nepamatuji..
12. bře 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Týjo jak čtu my jsme docela prcci:slight_smile:
Máme 4280g a cca 56cm ale to nevím jistě.. :unamused:
12. bře 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulu,tak Vojtík má dneska 5460 a asi 60cm-manžel ho včera měřil svinovacím metrem:slight_smile:)
právě jsem se vrátila od doktorky-vojtík má zánět hrtanu,chraptí,sípe..tak máme kapky,ochlazovat vzduch.
lulu,s Vojtíškem autem jezdím v pohodě-ale 7 hod-to je nerozum s tak malým miminkem.no co,všal Ili napíše jaká byla cesta.hlavně,at se jim nic nestane
12. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lulunko - zrovna jsem koukala na tvého Páťu...je to zlatíčko a jak krásně drží hlavičku..no, my jí máme pěkně napapanou a těžkou, takže tak tak paseme do 45 stupňů jak se má...
Přesně jak jsi popsala naše prdění..tlačí půlku dne a půlku noci ze spaní..také mu vždy říkám, že mu praskne cévka :grinning: :grinning: zrudne a hlavně mu zrudne ten nos - tak mu říkám: "netlač, vytlačíš si cévky:slight_smile:))"
ÁAAAAA...máme prdečky..no to moc dlouho nespal..
Holky - máte přes den nějakej režim - spací
12. bře 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
...se mi to odeslalo... Spací režim?? Já jen, že malej chce být furt na ruce..jsem z něho hotová, ale když má ty prdíky, tak mi je ho moc líto někam pokládat..začne tam plakat, že má prdík a že je tam sám..no..nevím kdy je dobré ukládat přes den..co vy na to??

Jinak my byli u doktorky ve středu a máme 5560g a 58 cm (myslím, že víc, sestřička to odflákla, protože Ondra nechtěl natáhnout nohu:slight_smile:) :grinning:
12. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes,my máme denní režim- spí zhruba od 10-11 a pak od 13-16. teda teď je trošku marod,tak to spí více. za to ty noci jsou u nás horší.nad ránem se budí - zhruba od té třetí sem tam knikne nebo se vzbudí a v noci mu dělá problém vyhnat brkánka.přes den ani ne,ale v tu noc to nějak neklape. co se těch prdíků týče,tak nám fakt moc pomohly probiotické kapky a to,že mu dávám asi 3x denně malou lžičku fenyklového čaje.tudíš prdí,ale nemusí tlačit.
12. bře 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo vy mate poradny chlapiky, my jestli uz mame 4 kg tak budem radi, 14 dni po porodu jsme meli 3,8 kg. a ani nam ju nezmerila.

ilca fakt riskuje, my sice jezdime k nasim 120 km ale nestavujem se rasdej v zadnem obchode. a v patek tam jedeme po druhe
12. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No holky já osobně taky myslím že sedm hodin v autě nic moc ale moje mimi to není takže je mi to celkem jedno..

Mes,děkuju já ani nevím jak by jí měl držet ve svém věku prostě jí vždy zvedne kouká a za chvilku mu zas spadne,on je hrozně zvědavěj:slight_smile:
na bříšku se mu ale moc nelíbí to vždy jen chvilku a pak začne ječet jako tur ale když má dobrou náladu tak vydrží i dýl:slight_smile:
mno Paty taky tlačí furt někdy z toho tlačení i ječí a když tlačí u jídla tak se vždy zakucká a pak se vzteká my máme totiž pěkně vzteklé dítko,už u něj i poznám kdy ječí vzteky,kdy chce jen někoho vidět a kdy nám dává najevo že prostě spát nebude že je vyspinkanej a nebo kdy ječí jen únavou a přitom usíná..ale to vy určo už poznáte taky:slight_smile:

JInak Teddy já ho tak jednou doma měřila svinovacím metrem ale nemá se to je to pověra a tak ve mě trochu trnulo ale zvědavost je silnější:-/
mno to je mi líto že má vojtík zánět..a jak jsi to poznala měl teploty??
Paty totiž furt taky chrčí úplně slyšíš jak vněm chrčí ty hleny a jak chrochtá ale nedáví se nic jen prostě chrochtá jak prasátko je mi ho taky líto ale odsávačkou nic neosaju takže rýnu patrně nemá spinká klidně a teplotu taky nemá..
mě zas bolelo v krku angínu jsem měla před měsícem ale teď jsem se z toho vylízala zůstala mi jen rýma a manža taky dnes skučel že ho zas bolí v krku a to marodil taky před měsícem tak doufám že to Paty taky nechytí:frowning2:

A ten spací režim..my to máme asi tak že se vzbudí ráno mezo 7-8h a to je vzhůru a kouká a směje se a tak nějak se mu člověk věnuje taky chce chovat ale jak ho pochovám a třebas půl hodinky ho chovám a pak ho potřebuju položit a odeběhnout třebas se psem čůrat nebo třeba k plotně nebo tak tak ječí jak blázen takže se snažím moc ho nechovat ale on je vždy v té postýlce tak roztomilý jak je šikovný že tam hajá sám a kouká....
potom kolem té 11h většinou usne ale né na dlouho protože ho ve 12h vzbudí hlad mno a kolem 13h jdem ven a spinká tak do těch 16h to ho alebudím já protože on by v kočáře chrupkal furt a pak by ten hlad doháněl v noci..
mno od té 16h je vzhůru do 17:30,toho pak vykoupu nakrmím a jde spinkat mno a kolem 21:30 se vzbudí na jídlo pak kolem 2h a pak v 5h a od té 7-8h je vzhůru a tak je to furt dokola:slight_smile:
docela to jde spinká celou noc budí se co 3-4-5h jak se mu to povede ale přez den toho fakt moc nenaspí..ale je hodnej vydrží v postýlce i sám zrovna na youtube.cz nahrávám nějaké videa jak je hodný v postýlce:slight_smile:

Já bláhová mu koupila na noc Ten Nutrilon Extra s nadějí že bude spinkat dýl že se víc zasytí a ono prd vstával dokoce přesně po třech hodinách 21-00-3-6 ani o minutu dýl,jsem myslela že mě trefí..
12. bře 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: ondrulka je sladoučkej medvídek :sweat_smile:
12. bře 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddy: a když ho budu chtít zapsat do pasu a do OP a nejsme sezdaní s přítelem, tak musím mít k tomu taky přítelům rodný list, aby mi ho do pasu zapsali , nevíš ?
radis: když já nemám odsávačku a taky nevím, jestli když odstříkám mi ještě v tom prsu dost potom pro malýho zbyde, aby jen nedudlal a nebyl pak hladovej, jinak mě krká taky dlouho
tu rourku sem chtěla použít jen kvli prdíkům, že se furt kroutí a tlačí, jinak kadí o sto šest, ale ten vzduch ho trápí i když kaká pořád

lulunka: mě malej v noci taky vstává po třech hodinách a přes den i po dvou, když nespí, tak chce dřív papat
12. bře 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SEB Mno vidíš a mě řekla doktorka že dítě dřív jak po 3h dostat jíst nemá že prej to nestráví že mu mám dát čaj,blbka blbá a co sním mám asi dělat taky si někdy řekne i dřív a ona že prej pokud ječí po dvou hodinách neznamená že má hlad ale jako promiň ale hladoví dítě pozná každá máma Paty když má hlad tak honí pusinkou všude,když se dostane na kraj postýlcy cucá tak ty hračky nebo rve do pusinky ruku tak ať mi netvrdí že nemá hlad....
A to krkání mě krká hůř jak starej chlap vždy se tomu docela nasmějem protože to jsou teda zvuky ale krká jak kdy někdy krká když jí v polospánku tak nekrká a nám řekli v porodnici že kvalitně krmený dítě krkat nemusí že některý děti pijou tak hezkdy že vzduch nespolikaj..v porodnici mi nekrknul nikdy měl žloutenku a byl unavenej a jedl v klidu teď saje jak kdyby mu to měl někdo vzít a už krká protože se nahltá jak blázínek..
12. bře 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. bře 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb:musí být i pas přítele,pokud je uveden jako otec-mají to kvůli ověření občanství
dneska mi mudra říkala,že jak ty dět ichrčí a odsát to nejde,může to být zadná rýma-pomůže zvlhčení vzduchu.
taky mám rodiče 150km daleko a zž jsem jednou byla-ale to vím,že za 2:20 tam jsme.ale je to v CR.do zahraničí s takhle malým dítětem...no,to jsme už probraly.a jak píše Lulu,je to její dítě..
12. bře 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no je fakt že my tu máme hrozně sucho :unamused:
12. bře 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb : ja taky nemam odsavacku normalne to odstrikam rukou, sice to trosku boli jak je ot nalite, ale co bych pro malou nevydrzela ze
12. bře 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mám takovej dotaz, malýmu peru oblečky a plenky na utírání pusinky na 40 C a občas nějakou látkovou počůrá při přebalování, když začne, tak jí na něj hodím, nebo trošku pokaká a nevím jestli ty počůraný a trošku připokakaný látkovky nebo dupačky a bodýčko, když to má až na zádech musím vyvařovat ? jsou to třeba jen dvě plenky za 2 -4 dny a sem tam nějaká ta nehoda i na oblečku, ale z toho neudělám pračku, jak to řešíte vy ? :confused:
12. bře 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi v noci se spaním problém nemáme - spíme od 21 - 02 - 06 - 07 - 09 většinou, ale přes den je to jak kdy..nic pevného..tak koukám budu muset zavést dopolední a odpolední spánek. Ondra vydrží vzhůru nejdéle hodinu, pak okamžitě chce zase spinkat..takže tak..no..Teď půjdeme koupat...

Seb - děkujeme za pochvalu - dej také nějaké fotečky malého :wink:
12. bře 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - já to nevyvařuju - nikdy jsem tam celý bobek neměla, jen ukáknuto..tak na to prdím :wink:
12. bře 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak Ondrulka také chrochtá jak prasátko a když tlačí tak troubí jako slon..a ty hleníky jsou z teplého vzduchu a sucha...dávám na postýlku mokrou plínu a na topení namočený ručník a je to lepší..
12. bře 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No manža taky udělal na topení nádobku na vodu ale přijde mi že výsledek žádný je to hrůza i nás z toho škrábe v krku jako možná trochu ta nádobka pomohla ale je to hnus to sucho mám tak suchej obličej a rty že mám pocit že mi prasknou furt se mažu krémem od Vichy ale já na tohle v zimě trpím :frowning2:
12. bře 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky ste měli nebo máte v šestinedělí sem tam něco jako výtok? Bojím se aby to nebyl hnis. :unamused:
12. bře 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jančet - já teda né, jen jsem špinila přesně do konce šestinedělí na den...ale výtok jsem neměla..být tebou tak jdu na gyndu..i když vlastně - měla jsem pocit, že na mě jdou kvasinky - lochtalo to..ale udělala jsem si odvar z dubové kůry a sedla jsem si do toho a bylo to pryč...
12. bře 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb : to taky neresim, davam to dohromady a taky sme nemeli pokadenou celou plenu.

ja pouzivam lactacyd a nic nemam, a spinit jsem prestala po 14 dnech po porodu, takze jsem v klidu jen cekam kdy prijde ms, u anicky jsem ji mela mesic po porodu na den presne
12. bře 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
radisko já nic nepoužívám, jen vodu, ještě mě napadl hypermangan
12. bře 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten lactacyd je super, ja jsem trpela na ty zanety dost, a fakt mi to za dva dny pomohlo, takze uz zadne svedeni zadny vytok. ty jo stepanka nam uz dve hodiny v kuse beci
12. bře 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
no vidím, že jste to tady řešily ještě. Takže autosedačku jsme měli v kufru, byl v hluboké korbě kočárku. Já jezdila od 6 týdnů na dovče i s Nikol. Krmení probíhalo v autě, měla jsem termosku vařící vody, nutrilon taky, takže bez problémů, přebalila taky za jízdy v kočárku. Co se týče očkování, myslím že je horší chodit po obchoďákách jak chodíme s kočárama mezi lidma nemocnýma, než v autě a u rodiny v baráku.
Jinak Patyno celou dobu prospal, jen na rmnení vstal a přebalení. Tam byl hodný, vzduch udělal své, hlad co 2 hodiny, jinak stále spal.
A nakonec jsme dělali křtiny :grinning: . U nás nám ho nechtějí pokřtít, nebo nejsme manželé, tam bezproblémů a ještě aby toho nebylo málo kmotra je farářova manželka :grinning: . Má i biřmování za sebou, takže se může stát farářem jak by chtěl :grinning: . No po vesnici halooo, hned se to rozneslo, že farářovi budou kmotři. Tam jsou velmi všichni věřící, babky jim strakají prachy, robí na zahradě a my si dojedem, a hned kmotři. Mají 5 dětí do 5let se jim narodily všechny, jedny dvojčata a chtějí šesté. Takže budem asi my kmotři na oplátku, to už dědina nerozdýchají. A ještě jak šel farář s rodinou na oběd, to byla sranda. Za oknem babky jedna dokonce začla umývat okno v tom mrazu a furt třepala hadru z okna, pak telefonovali, proč jsme to tajili, nikdo nevěřil, že to bylo vše narychlo. Nic plánováno. Pak dám fotečky, ta dorta byla nádherná. Křtěný je Patrik Radek.
Najezdili jsme 960 km. Já zas nevydržím doma sedět. jak jsem byla těhu a jezdila jen na chatu 50 km, tak to už jsem trpěla. Já si tam odpočinu, je tam ticho až bolí uši, žádné auta, jen lesy, nikde nic, jen 80 chalup, prostě paráda. Na Velikonoce bych zas jela, ale záleží na počasí. V létě tam budem aspoň 14 dní, nebo 3 dny je fakt nic.

Jak píšete 6 týdnů špinění. Já asi 14 dní jen, pak nic. Jen hleny sem tam, takže slipovku nosím přes den. Ale bolí mě hlava šíleně každý den, dávám si kávu, což nepiju, ale pomůže jen někdy. Si pamatuju, že i s Nikol po porodu jsem měla migrény při prvních asi 3 menzes, takže se bojím aby mě to zas nepotkalo. :unamused:
14. bře 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek