• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Ještě jsem zapomněla, ptala jsem se sousedky dětské dr na tu cestu, to očkování, nebo to jste mě vystrašily a ona se smála, že dítě není pes, co nemá chodit ven až po očkování. Že je to zahůl především pro mne, prochladnutí prsou, jizva po císaři atd. Horší je lítání po obchodech. To já chodím s kočárem furt po Tescu, nebo po hadrech v obcho. centru. Ať si zvyká od mala :grinning: .
To počasí mě štve, zima neskončí nikdy asi.... :angry:
14. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy,
lactacyd používám taky, dlouhodobě,
nám adámek taky dokáže bečet dvě hodiny, pak mu dám najíst a usne, pravidelně večer brečí a včera od půlnoci do dvou do rána, to bylo peklo :/
14. bře 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb: tak to mame taky tak od pul osme do dvou do rana pernamentne kazdy den hruza,

holky nevite co to muze byt? stepulka ma cele a dal az k fontanele vyrazku a ma to zlute, nevim co to je, ale potnicky to rozhodne nejsou, natiram to vsim moznym a nejde to dolu
15. bře 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
radisko,to je určitě seborea.vojtík to měl taky.natírala jsem to olejem-používám bubchen kosmetiku. ale dá se použít i slunečnicový.najdi info na netu,je tam toho spousty o tom
15. bře 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
radis: no a nám se ještě k tomu večernímu řvaní vzbudí pak v 5 ráno a už nespí tak do 11 a chce chovat nebo s ním cokoli provádět jinak taky řve
o tom žlutém ve vláskách jsem taky četla, že to miminka mívají, nic to není si myslim, jen se to má natírat a zmizí to do nějaké doby , ale už si nepamatuju do kdy, určitě ti to poví vaše dr.

lulunka: já mu dávám najíst nejdřív po dvou hodinách, když je vzhůru , tak mu vytráví vždy dřív, hlavně když celou douhodinovku prořve, tak to už se těším až mu budu moct dát papu, aby ztichl , pak většinou usne a spí ty 3 hod. i dýl , že se tím řvaním předtím vysílil

holky je to možný, že mi ublinkává i dvě hodiny po jídle někdy, je to natrávený mlíčko už, jak ho jdu přebalit, tak mi ublinkává, nebo když ho položím do postýlky a nevypodložím polštářkem, aby měl hlavu výš než bříško, tak taky blinká :( , jinak on u kojení většinou dost hltá , ale nedávám mu pít dýl jak 10 min. z každýho prsu
15. bře 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,to čumím - vy jedete na výlet k babi a zmáknete křtiny aj biřmování :grinning: .takový multifunknční cesta to byla :grinning: . my křtiny teprve plánujem,tak se právě chystám objednat svíčku a roušku,ale je to drahý jak čert až to hezký není - šmejdi,na tom vydělávají!!!
seb,to mi Vojtík taky někdy udělá,že ublinkne i 2 hod po jídle - holt je přežranej,to mi řekla doktorka. ale neuděláš s tím nic,musela bys ho rvát nutritonem,aby se mlíko zahustilo. my máme madrac v postýlce vypolohovanou do 30st a je to lepší,už to ublinkávání není tak často.
15. bře 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb: taky mi malej ublinkává, někdy vyloženě zvrací delší dobu po jídle,ale myslím si že je to tím jak hltá, to se kolikrát nemůže eni nadechnout.A matraci taky máme do 30stupňů, protože mi už v porodce v noci dělall že se dávil a to prý miminka mívaj protože jim nefunguje jakejsi svěrač a třeba když tlačí tak se mu obsah žaludku vrátí do pusinky.Byla jsem z toho dost vyvalená, celé nooci jsem nespala, ale už je to dobrý,má zvedlou matraci a spí na boku.
15. bře 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
my ty křžtiny neplánovali, jen se ptali a ono se hned křtilo za 2 dny :grinning: . Svíčku, vyšitou košilku a dortu dostal od kmotry. Svíčka tam stála 7 euro, je to drahé. Ale nemusíš biřmování dělat. Myslím, že u nás se to dělá až později, u nás je to hnus, plno dětí najednou, sedí se v lavicích, na rychlo nakecá farář a hromadně nám křtil děcka, bylo nás tam jak myší. Tam jsme byli sami a trvalo to dlouho, my museli faráři opakovat, vymítit ďábla atd, no krása. určo další děcka křtím na Slovewnsku :grinning: . Na mražáku mám ještě 4 děti v Olomouci :grinning: .
Malý je cestovatel, umělé až v Olomouci, takže se nacestoval od prvního dne oplodnění. Bude to malý cikán kočovný.
Já krmím jak má hlad, určo ne podle nějakých brožurek. Třeba tam měl hlad co 2 hodiny, někdy chce co 1,5 hod, někdy vydrží spát 4 hod. Nenechávám nikdy brečet, aby se neurval.Pani haf se už malý urval a jde na operaci s malým. Kluci na to dost trpí. Teď spí na balkoně od 13 hod. Jinak v poledne nechce spát doma, jen venku, takže ho dávám na balkon. Jinak taky na rukách, nebo ho střídám ležet, jednou v postýlce, pak ho to neba, tak zas v košíku, pak na postel, on se dívá kolem a jak začne kňourat, tak ho přemístím. Nikdy jsem ho nenechala ani 5 min v kuse brečet. Holku mi taky nikdy nebrečela dýl jak 5 min. To prostě uši rve, t nejde nechat ani. Mě brek hrozně vadí, takže bych ho zabila asi kdyby řval dlouho, to raději jsem u něj :angry:
Malý mi zvracel obyč Nutrilon, dávám s oranžovým nápisem, ten silnější, ten nezvrací, jen někdy ublinkne, taky třeba za hoďku. Taky dr že mu nesvírá ten svěrač.
15. bře 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb: me taky stepula aj dve hodky po jidle blinka, hlavne kdyz jdu prebalovat

teddy: my uz mame termin krtiny budou 25.dubna rousku nam dela teta, je moc sikovna, sije kroje a palickuje a sije aj perinky.

ili : no my mame dnes takove dopoledne ze stepula ji co pul hodiny pomalu, ale ted uz nastesti spi dve hodky, nekdy mi prijde ze ji to moje mliko nestaci, vecer dokud mi nevycuca uplne obe prsa tak neusne, rve jak tur.
15. bře 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já taky zkusím zvednout tu madraci, já mu dala pod hlavu takovej malej polštářek, ale to je málo
jinak já ho dávám na bok v zavince, ale on se mi tam stejně přetočí nějak a má hlavičku jako by ležel na zádech, jinak když ho dám bez zavinky, tak mi na boku nedrží, se překulí na záda zas, asi i jak má to široké balení kvůli kyčlím preventivně mít, tak bez zavinky na tom boku to moc nejde

do kdy vůbec má mimi spát v zavince ?
15. bře 2010 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimi bude v zavinovačce dokud se tam vleze. Já mám bílou do kočárku, ta je menčí a nevlaze se tam, je na okrasu v kočárku. Další 2 barevné se taktak vleze, ale vážu ho na noc do ní aby spal na boku a podložím ještě peřinkou peřovou.
15. bře 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja taky davam do zavinovacky oni to ty mimina potrbeujou pac v brichu meli tesno tak aby se citili bezpecne
15. bře 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, můžu se k Vám přidat. Narodil se mi drobeček 12.2. a líbí se mi, že tu probíráte skoro vše. :slight_smile: Zatím přeji krásný večer
15. bře 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda!
ili - tak jste to úspěšně zvládli, to je dobře:slight_smile:)
Mně malej neblinká, ale také nekrká..nešlo nám to už v porodnici a nejde to furt - musela bych ho držet snad dvacet minut a v noci - když bych ho dávala krknout, tak se mi totálně probere a už neusne - a to by bylo na bednu..Ublinkne si, jen když ho těsně po kojení přebaluju - když se zeserká jako poserka:slight_smile:) tak mu troška vyteče..nebo při kojení, když hltá jak drak a zakucká se..

Dávám do zavinovačky a ještě ho jako obložím dekou - dám ji přes něj a kraje stáhnu kolem něj, aby nemohl vyndat ruce, jinak se mi celej poškrábe v noci, jak tlačí a hlavně už si začal uvědomovat ruce a někdy když je vyndá, tak si je začne prohlížet a je totál vzhůru:slight_smile:

Ob.sokli - jasně přidej se k nám..a jak se malej jmenuje?? Změň si údaje v pase:slight_smile:) abys nebyla věčná těhulka:slight_smile:)

Já to dělám s pláčem podobně jako Illi - nenechávám plakat, nevím proč..v noci mi krásně usíná, spinká celou noc a přes den jsem tu proto, abych se mu věnovala, tak proč ne..většinou ho také přemisťuji a bavím, když je vzhůru - na dece, v postýlce, na přebalováku a v košíku - to vždy stihnem tak za hodinku a pak už brekne, že je unavenej, já ho vezmu na míč, nebo jen do náruče, on usne, spinká tak hoďku nebo dvě, nakojíme a jedem nové kolo - nebo ho po kojo beru ven a to spinká ale musím jezdit, jak zastavím, tak je vzhůru...ihned..
15. bře 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ob.sokli - tvůj malej je nádherné miminko - už jsem se na něj koukla v albu..je tak maličkej..přijde mi, že můj Ondrášek už je strašně velkej..
Holky - taky vám ty děti tak rostou? Nám už nic není - musím kupovat všechno na 3 - 6 měsíců..
15. bře 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky - vy vůbec nepřidáváte fotky - hamba :grinning:
15. bře 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tohle uz je desne, opet od pul osme rev az doted, porad chce jest ja nevim jestli na noc nekoupit sunar, tohle uz fakt nedavam
15. bře 2010 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radis - jsou dvě možnosti - buď má skutečně hlad a potom to vyřeší příkrm, nebo chce spinkat a nemůže zabrat - tahle brečela holčička našich kamarádků - furt - a pak přišli na to, že usne když s ní skáčou na míči půl hodiny...a bylo :wink:
16. bře 2010 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
njn, jenze ja ju nechci naucit se nejak zvlastne uspavat, to kamoska taky maleho naucila na tom balone a do roka skakala jak trdlo na balone aby maly usnul, tak nevim, balon mam taky, ted jsem zkousela ju ukolebat v kocare, tak to zabralo ale spala 20 minut a byla zase vzhuru, zkusim jeste ten prikrm, prootze si myslim ze ji to mliko nestaci, dokud me uplne nevysaje obe prsa tak nespi
16. bře 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mes, tak to děláme stejně, jen ho už nesvazuju pevně v zavinovačce, jen zvážu a podložím peřinou, ale někdy i na zádewch nechám. V noci taky nebrkne, ale nepozvrací se, přes den se snažím držet, někdy taky nechce, ale v noci se chci vyspat, tak to prdím. Nadzvednu, počkám minutu a dávám do košíku spát.
Věci má skoro všechny nmalé, i ty větší co mu nakoupili návštěvy, tomoc nevynosí, má ruce dlouhé nějak.
Radis, já bych teda už dávno dala Nutrilon, netrap se. Malý mi spí nejlépe venku, na balkoně prospí v kuse ze 4 hodinky. Po koupání ho položím do postele naší a stačí jak mě cítí, jak ležím u něj. Nebo to řeším, že mu dám moje pyžamo, nebo něco načichlé mnou a on mě cítí a je v klidu. Ale jakmá zavřené očička, pak si myslí, že tam stále jsem. Dělala jsem to i u Niki, jak si ji naši brali na víkend jako miminko, tak jsrm jim dala šátek, který jsem nosila a ona hezky spala v noci, cítěla maminku. Sousedce jsem hlídala malou od půl roku, je děcká mudr, tak ji dávala ke mě přes den a ona pracovala a dávala mi noční košili svoji, malá ji furt vyčichávala, měla jí furt na nose. Byla na té košili tak závislá, že pak byla vyprána, ale ona ji měla jak hračku na spaní, všude ji sebou tahala do 4 let. Jsme se tomu smály, košula potrhaná ve švech, ale děcko ji mělo nejradši. Dodnes na to vzpomínáme,jak měla hlavu furt v košili zabořenou jakbyla bez maminky. No a nyní chodí do 9 třídy, slečna. To tak letí ten čAS. :unamused:
16. bře 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : dik za tip, to zkusim, mala prave taky nejradej usina na rukach, ale ja uz mam poroblemy se zadama, takze se to spis uz neda vydrzet, zvladnu tak deset minut a hotovo, valim do lekarny pro prikrm, ja bych ju taky mela rada v posteli jak anicku, ale anicce vcera najednou vylezli vsecky trojky takze spi s nama, pac skoro cleou noc probeci, takze jsem dnes nespala vubec, tchyne jde ted smlaou do obchodu a stepanka usnula u vysavace, to ju dycky uspi.
16. bře 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den hoky,

Mes - děkuji za pochvalu, no já když se na malého koukám, tak už mi tak maličkej nepřipadá. Je to už jeden malej darebák. Jiank se jmenuje Davídek :slight_smile:

S tím oblečením super pomoc - já mám totiž problém s kojením, nemám skroro žádné mlíko tak dokrmujeme. No a manža mi moooc pomáhá jenže se mu moc nedaří malého uspat - nejraději usíná u mě a nebo když slyší můj hlas. Tak vyzkoušíme toto :slight_smile:

No a jdu rychle uvařit at nakrmím i toho většího :wink: krásný den
16. bře 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
sokli: ahoj jsem te jeste nepozdravila, si nemuzu pomoct ale vas maly vypada jako nase štěpánka
16. bře 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
radisko ahoj - hned jsem kukla do alba a opravdu na prní pohled jako by si z oka vypadli :slight_smile: ale na štěpánce jde vidět, že je holčička . Manžel zareagoval tak to : jééé ta je hezoučká, skoro jako náš Davídek :grinning:
16. bře 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak se mi to samo odeslalo :frowning2: Chtěla jsem ještě napsat - to jsou prostě ti chlapi, na to svoje si nedají šáhnout. :wink:
16. bře 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
sokli: to jo no. me ted posledni dobou pc, taky dost zlobi, ale kupovat si novy notas nebudu, uz ho mame treti rok a je znacne pouzity, dostal zavareno na vs na prednaskach a nase mala si na neho parkrat sedla
16. bře 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vítám sokli.
Já dnes byla v Dm koupit Nutrilon a měli tam BEBU, tak jsem to vzala a zkusím místo Nutrilonu. V porodnici ho dávali a byl v poho. Tak uvidíme. Jakmi začne zas blít, tak další krabici vyhodíme zbytečně. Ale je o 100 kč levnější než ten oranžový Nutrilon a myslím, že na stejné úrovni. Třeba Sunar bych nekoupila, zatvrzuje děti. Tak snad bude v poho. Dnes má 2 měsíce, musím ho vyfotit.
16. bře 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili: jak zatvrzje? to slysim prvne, nam anicka zvracela nutros, aj hami, koupili jsme pak sunar a byl klid.
16. bře 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radi, jako myslím, že jsou problémy se stolicí, tvrdne a s bříškem. Koho znám tak to nedává po zkušenostech, ale snad někdo musí být taky spokojený, takže jak nejsou problémy tak v poho. Ty pro starší děti jsou dobré, ale ty 1 nedoporučují. Dr mi to taky nedoporučila po zkušenostech z poradny. Nutrilon mi zvracel ve velkém,, však víš, že jsem byla i u dr, ale ten extra je v poho. Teď se ptám sebe proč jsem mu koupila BEBU když je v pohodě už. No jsem trdlo makové, snad mu z toho nic nebude, hlavně v noci.
Malý má dnes 2 měsíce, jsem ho nafotila, bobka malého. Stále má modré oči, snad nebude mít hnědé, se mi moc nelíbí hnědé na malých klučinách. Ale já mám i Radek hnědé, tak to asi podědí. V kolika týdnech zhnědnou očička do hněda?
16. bře 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
to se meni do pul roku
16. bře 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek