• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
no tak stepanka si za pul hodky z flasky vycucla 10 ml, nejak ji to vubec nejde, takze su opet vycucla
16. bře 2010 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den holky,

Ili - já malého přikrmuji Nutrilonem 1 a musím teda zaklepat, ale nám vyhovuje. V podstatě nemáme ani nijak ty hrozné koliky. Bolesti bříška sice jsou, ale to asi musí být - jinak bych o něm nevěděla :wink: I když dneska od 5 od rána si potřeboval vykládat a potřeboval moji společnost - ted usnul konečně tvrdě. Jsem trochu ko a to je začátek :grinning:

Jinak s těma očičkama, já mám hnědé a manžel má modro šedé, tak jsem zvědavá jaké bude mít malej - jediné co bych moc nechtěla jsou zelené ( snad se to z nás dvou tím mixem nezbarví).

Holky jste některá z Brna??

Přeji krásný den a přeji moc moc sil na ty naše rarášky :grinning:
17. bře 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radi, možná máš mlíčko hladové a malá se napije hodně, pak Nutroš jen 10 protože má plné bříško, ale jak voda, takže za chvíli má hlad, ale je plná, pak blinká. Malý to aspoň tak dělal.
Nám Nutroš 1 nevyhovoval, jen extra. Dávám od včera tu bebu a zvrací zas. Ale zas máme dneska klid na bříško, jen ráno pecky a celý den v poho, celý den skoro prospal. Takže uvidím ještě do pátku a jak bude zvracet, tak se musím vrátit k Utroši. Radkovi to neříkám, převlíkám, že je spocewný říkám, nebo by mi to zas vyhodil do koše :grinning:
Sokli, přidej si malého, máš tam jen Davídka, tak nevím kolik přesně má maličký. :slight_smile:
17. bře 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak léčite potničky?
20. bře 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jančet - uvařit vývar z řepíku, namáčet tamponky a furt otírat...ale nejlepší je na to krém A-DERMA - EXOMEGA - zmizely okamžitě.. je výbornej i na seboreu..ale stojí 350 :wink:
20. bře 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jak se vám líbí nový koník? Mě ne, je to nezvyk. Připadá mi to přehlednější minule.
Potničky se objeví když moc přehříváš miminko, moc ho neoblíkej. Dnes jsem dala Patynka jen v kombinézce z maka a na tom kombinézku z dekoviny, ponožky pletené, fusák a byl na balkoně. 6ádný svetr, kamašky atd. Je teplo. Jinak by měly zmizet po čase i samy. :slight_smile:
21. bře 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný večer,

no já se začínám orientovat, je to asi o zvyku, ale zatím nic moc.

ili - s těma potničkama, taky jsme si z toho něco vzala děkuji. My těch potniček taky máme dost, malému se dokonce udělala ta seborelioza v obočí a mezi očkama. Tak mažeme a do toho ty poničky - no jsem ale ráda, že to jednou zmizne :wink:
Dneska jsme byli taky venku a vůbec jsem nevěděla co mu obléci - s tím to mám hodně velké problémy. No snad se to jednou naučím :slight_smile:

Přeji krásný večer
21. bře 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
íJá stejně chodím jen do diskuzí, kde to znám, takže mě to jako moc velká změna nepřijde a moc mi vyhovují ty zamčené diskuze. Jsme tu s holkama už dlouho a za tu dobu tu bylo šmíráků až hamba :wink: Dnes jsem zkoušela vyfotit miláčka
http://picasaweb.google.cz/101697546186290700314/OndrasekNaseLaskaNejvetsi#5451139786055689410
Já teda nevím, my máme osypané pořád něco..asi se toho nezbavíme..vždy když doléčím jedno, tak vyrazí druhé..
21. bře 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes, zamčené diskuze? Tak na to jsem ještě nepřišla, kde to je, na koníku? Takovou dobu jsem tu a nic nevím :grinning: .
Malý má rýmu, v noci nemohl dýchat, budil se co 2 hod, bobek malý. Zatím jen tyčinkou čistím, nechci zatím tu odsávačku dávat, tak uvidím večer.
22. bře 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes, to je nádhera, jak od Saudka. profesionální fotečky, fakt. :wink:
22. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili - zamčené diskuze jsou tu právě novinka - je to u diskuzí - soukromé diskuze nebo tak nějak..
Děkuji ti za pochvalu foteček :wink: jsem si s tím vyhrála :dizzy_face:
22. bře 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Niki se ptá jestli máš speciální foťák na to.
22. bře 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
nene.. obyč, je to dobarvené v gimpu :wink:
22. bře 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili: my mame stejny problem, to byla zase noc.

mes : co je gimp? ja bych si rada neoc takoveho tak nafotila ale nevim kde to pak upravit

jinak nevim jak mam stepance dat ten prikm, uz jsem vyzkousela snad vsecky savick, aj strikacku s prstem ale vubec nic nezabira
22. bře 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
radisko - tak to máš stejný problém jako já - já kdybych nemohla kojit, tak mi asi Ondra umře hlady, protože kromě dudlíku nechce ani žádnou lahvičku, žádnou stříkačku nic..nemůžu mu to po prstě pouštět do pusy.. Takže jsem ráda, že kozactvo funguje..takže já neporadím..štve mě třeba, že nemůžu odstříkat a manža, že by nakrmil malého..on si prostě ani v hladu necucne..

Gimp je grafický program - je zadarmo - můžete si ho stáhnout na netu...(gimp.org) a je to v češtině (teda ta moje verze) takže se s tím dá dělat:slight_smile:)
22. bře 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes : my prave taky ani dudlik, takze fakt kdyz rve, tak mi malem praska hlava.
23. bře 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radis - já to myslela tak, že my taky nedáme dudlík..letí obloukem a zvedá se mu kyblík :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. bře 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže tě lituji, protože já nemoci kojit tak si to hodím :rolling_eyes:
23. bře 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
to měla moje švagrovka takový problém. Kojila do 3 let malou a ona neuměla nic chytit jen prso. Dusila se jí vším, čajík ani po lžičkách. Léky zapít nehrozilo, příkrm se dusila... Prý už by tak dlouho nekojila aniž by učila na láhev. Já měla v porodce tu stříkačku s prstem, ukazovala mi to sestra, mě se to tak břídilo, že sje řekla ať mi dají láhev s cumlem, že doma určo prstys strkat do pusinky nebudu. Sestra smrděla cigaretama a 2 dny staré miminko s jejíma prstama, fuj tajbl :grinning: Mají tam malé flaštičky beba origoš a sterilní cumel zabalený a jak nakrmíš, tak se cumle vyhazují a lahvičky vrací, ty sterilizují. Je to mléko hotové, jen to ohřívají tu bebu. Pár lahviček a cumlí mám doma. :grinning:
Takže raději učte taky na cumel ať nejste nešťastné. Cumlík Patynek taky nechce, ale jak má bolesti břicha, tak mu to dám do pusy a držím, vyhazuje to jazykem, ale já držím, tak pak to přisaje a uklidní se, než zaerou pecky.
Je nemocný teda dost, rýma jak hrom, dnes v noci zas co 2 hod přesně, nebrečel, jen se dusil, kýchal, kuckal. Jsem začla odsávat, ale je to na prd, moc toh nevysaje a malý z toho kýchá. Volala jsem dr a prý odsávat, vlhký vzduch v postýlce, zvednout pod hlavou, kapky do nosu, často být venku, při kašli dojítz k nim. Dnes jsem koupila odsávačku do vysavače a je to super. Odsálo hned a hromadu, ale ten řev :frowning2: A kašel se nám přidává dnes, takže asi zítra zajdu k dr, uvidím. Je bledý, očka bolavé. Na balkoně spal, teď je neklidný doma, ale nechci ho už dávat, je tam vítr.
23. bře 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes : nam prave taky mala nekolikrat zvracela kdyz jsem ji dala dudlik
a mas moc pekne fotecky, snad se nam podari taky neco.
ili : anicku jsem kojila mesic a pak flaska bez problemu, dudlik mela uz v porodce, pac jsem ju mela aj 6 hodin v kuse u prsu, jak jsem ju oddelala tak zacala rvat. ale stepanka nechce zadnou savicku nic, zatim kojim ale vecer ji to nestaci, porad breci. nevim jak dal ji ten prikrm dat, ve ctvrtek jdeme na kontrolu tak jsem zvedava co mi dr. poradi. jinak ta odsavacka na vysavac je uzasna, ja na nu nedam dopustit. ono ty miminka to neboli jen je to neprijemne. jinak tu sestru s cigaretama jsem taky v porodce zazila. mala mela hrozne boleni bricha, ze jsem nevedela co s ni. poprve dosla kamoska tak mi ukazala jinou polohu na brknuti, po pul hodce zase rev, to dosla mlada kocka, a zdalo se mi z smrdi cigaretama a just ze jo. a taky jistrkala prst do pusy, se mi zvedal kufr, a pani vedle me pekne nadavala. nevim jak si to na novorozeneckem muzou vubec dovolit.
23. bře 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky, jdu si vás pročíst a pokud to ještě půjde, tak pak napíšu :slight_smile:
23. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nejdřív k té zavince, já když ho dám spinkat v rychlozavince na bok, tak se mi tak tak dlouho vrtí, až se v ní převrátí zas na záda a nebo jen hlavičku tak stočí, že pak je zavinka na bok a on má nosík zabořený do ní, tak už jsem ho dala bez zavinky a vycpala z boku košík srolovaným ručníkem a polštářkem a mezi tím spinká
jinak ručičky musí mít venku, ani v porodnici mu je do zavinky nevázali a on to ted nesnese a hrozně se vzteká a řve a kroutí, když mu je byť jen na chvilku přidržím třeba jen rukou u těla :unamused:
23. bře 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
radis: a když se ta barva očí do půl roku nezmění, tak už zůstane taková ? já mám modrý a přítel hnědý , tak jsem zvědavá jak bude malej :slight_smile:
23. bře 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb : ja mam taky hnede manza modre a anicka uz je ma tak trochu do zelena ale zas nekdy uplne modre, zeprej podle pocasi po dedovi
23. bře 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili: máme to jen na obličeji, ale prý to asi bude alergije na mlíčko,já dokrmuju, zítra jdem k dr tak uvidíme.

seb: co je potřeba na křtiny za doklady a za oblečení či tak něco?J8 vůbec nevím a když naši křtili nás tak to už je nějakej ten rok
23. bře 2010 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme na obličeji zas takové bílé pupínky, jakoby akné, má se to taky něčím potírat ?
holky pijete fenyklový čaj, nebo dáváte někdo miminku proti bolení bříška , nebo máte nějakou mastičku na bříšku ? prý je nějaký Pupík ??? :confused:
24. bře 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - na pupínky jsme experti - já a Ondra - to co máte je kojenecké akné a potírat taktéž řepíkem, taktéž je na to výborná ta A-DERMA EXOMEGA ATOPIC SKIN (350,--) nám ji na to a na seboreu doporučila v Praze v Motole primářka kožního když jsme tam byli kvůli tomu nosu:slight_smile:
Pupík mám a je naprd - podle mého...fenyklový čaj můžeš, pomáhá, malému bych ho nedávala, ale někdo dává, je to na osobním rozhodnutí..když už tak max tak 3 lžičky denně..Jinak můžeš při velkých bolestech a prdíkách Baby Calm (tím bych začala), pokud nepomůže tak Sab simplex a pak jsou výborné probiotické kapky (600,-- ale jsou především na správnou funkci střev a na imunitu - nám proti prdíkům nezabraly)..ale nám nezabralo nic, ale většinou všem zabere ten Sab simplex :wink:
24. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - dávej ho při každém přebalování na levý a pravý bok..a pak na tygříka..to jim často pomůže a hodně pomáhá skákat na míči - ono se jim to tam natřese..Náš malej prdí jak starej chlap..

Holky, taky ty vaše děti tak smrdí když se pokajdí? To je šílený :rolling_eyes: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. bře 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: ty jo ani moc nesmrdi, my mame po celem tele potnicky a na hlave tu seboreu, v lekarne poradili obyc maslo a vycesavat, a je to kupodivu dobre, jeste to mastim olejickem a je to skoro pryc. akorat se po masle pak musi natrit, hodne to schne a pak ju tomusi urco tahat. na prdiky piju fenyklovy caj, anicce jsme od mesice davali hami caj, je skoro bez cukru oproti hip, tam je 97% cukru. pupik taky nezabiral ani sab simplex, po baby calm se to zlepsilo a ted prdi a kadi sama, tak je klid, akorat s brkanim je nekdy hruza, ze ji to treba nejde tak hodinu v kuse breci a tao sme zkusili snad vsecky polohy.

seb : na krtiny si dones akorat rodny list maleho a popr. vase obcanky,
24. bře 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já křtiny neřešila :grinning:
fenyklový čaj už mám kouipený, akorát já nemám ráda bilinkový čaje, tak nevím jestli ho pozřu :confounded:
my máme ty probiot. kapičky, drahý jako prase, ale nezdá se mi že by pomáhaly, spíš má po nich průjem se mi zdá

ten řepík, to koupím jako čaj v lékárně a tím ho pak potírám ?
holky vyvařujete dudlíky v kojenecký vodě nebo v normální, já v normální a po uschnutí je obalený takovým bílým práškem, jako jestli to je vodní kámen nebo já nevím co :unamused:
24. bře 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek