• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
mes: co je to na tygříka ? jako na bříško ho položit ? on nám dost blinká, tak s ním moc brikule dělat nemůžu :rolling_eyes:
24. bře 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb: to si ho das na predlokti, jak ma brisko na tvoji ruce, tak se udela tlak na brisko a brkne si

jinak mame prvni jarni uraz, anicka dneska spadla z nasich betonovych schodu a dopadla sipku presne na posledni schod a zrovna ten co je rozmlaceny, takze ma na hlave bouli jak prase a rozedrany oblicej, me malem kleplo
24. bře 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
ty probio. kapky vyjdou v Polsku na 250 kč, u nás 600, takže jak máte možnost. Jsou výborné, lae musí se dávat pravidelně každý den a začnou působit až za měsíc. Výborný k tomu je polštářek s peckama stojí kol 30 kč. Já dávám ráno a pak jak je neklidný. Hřeje ho to, usne vždycky, stáhnu ještě zavinovačkou v pase a on si poprtkává a usne. Fakt jsou výborné. My už máme klid.
My křtili na vých. Slovensku, 410 km od nás, a to byla rychlovka, ve čtvrtek se šli zeptat, že u nás nám ho nepokřtí, nebo nejsme manželé. V pátek jsme byli objednáni na faru a v sobotu se křtilo. Věci neměli žádné. Jen rodný list. Drahý byl v riflích, jelikož jsme s tím nepočítali, no tam to neřeší jaK u nás pitomci. A bylo to nádherné, hodinu obřad, se v ším všudy. U nás hnus nad hnusem, bylo nás tam jak myší a ryclo rychlo, seděli v lavicích a farář obcházel a políval vodou jak na běžícím pásu. Tam proběhlo i biřmování, my se zříkali satana atd, no krása. Museli stát jak nám v pátek kázal, přípravy jak byk. Příště bych šla zas jen na Slováky. Jinak u nás musíš mít oddací list, rodný list, občanky. Mám to napsané doma z fary od nás. Bez oddacího nám nepřtí. :frowning2:
Seb, z probiotik nemůže mít průjem, jsou to živé baktérie, jak v activii. Zabíraj až za měsíc, takže trpělivost. Jenže u nás předražené dost, kdo má možnost nechtě si je dovést z PL. Já taky 1 prodala známé z koníka, nebo nemá možnost zajet do PL. Mám je v lednici v zásobě. Nebo mi došly a drahý jel honem do Pl a baba před ním vzala poslední kusy, tak sháněl další lékárnu. :grinning:
25. bře 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, s tím čajíkem. Já měla vzorek z porodky na HIP, tak to trošku popil, v lékárně neměli, jen čiperka fenyklový-grynule 68 kč a on mi ho nechce. Jak to zkusí, šklebí se jak bych mu dala citron a vyplivuje, nespolkne. Zkoušela dlouho a nic. Dnes mám vzorek bio čaj a napil se. Takže čiperka mu nechutná. I to malé miminko už ví co je a není dobré. :slight_smile:
Malý je nemocný hodně, rýmu, kašel, včera 37,4. Dr mu dala dithoaden 1/4 na noc, dávám kapky do nosu a od kašle stoptusin jsem koupila a odsávám i v noci. V oci se dusí tím kašlem, je to nejhorší. Kapky donosu mám dávat jen 3 dny, pak stříkat vincentku. Zvlhčuju postýlku plenkama. Dnes jsem sehnala páru, takže tam naliju vincentku a budu mu foukat v noci. Jen nevím kde se lije, takže musím počkat na pana chytrého až dojde z práce. To zas byla noc, jak nemůže dýchat a kašle a dusí se, tak já nespím. Ráno do sebe naházím kávu, abych mohla fungovat. Už ale melu z posledního.
25. bře 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : ja platila 79 za ten pytlik a ty kapky se daji sehnat za 250 i na slovenskum ciperku jsme taky zkusili u anicky a nic nechtela to, hip je preslazeny, pro nas byl nejlepsi hami fenyklovy. ja tky melu z posledniho, kdyz uz konecne stepanka spi tak zas breci anicka kvuli te bouracce, ma to chudera rozedrane jak svina a bouli jak brno, tkaze si na to lehne a breci. ted sme byli koupit boticky na ven, sak ji tu nohu ani nemohl zmerit to byl cirat. jeste ze uz spi a stepanka tady pro zmenu zase skyta, tak asi ani ted spat nepujdu
25. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radi, já mám Slovensko daleko , Polsko za bukem tady.Ti naši jsou ale, co? Co je pro děti vše předražené, mateřskou řeší už nějaký ten měsíc, hlavně že oni se pakují furt... Ještě jak projdou státní maturity, tak jsem v řiti. Musím volit čssd ti jsou proti tomu, snad nevyhrajou odesáci. Dle chováníTopolánka to asi nehrozí naštěstí :grinning: .
Ta čiperka má 80% cukru, takže taky dost, ale nehltne to. Hami zkusím teda koupit, ale nevím zda ten feniklový čaj mu nechutná, nebo je to značkou, uvidíme. Teplotku nemá, pouštím už páru na něj, uvidíme. raději s ním ven nepůjdu, zítra na kontrolu, tak se zeptám jestli můžem ven.
25. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný večer holky,

tak se zase konečně hlásím. Včera jsem dostala 39 horečky a mám zatvrdlé prso. Celou noc jsm ledovala a po 3 hodinách nahřívala a snažila se odstříkat. Řeknu Vám takovou bolest jsem dlouho nezažila a ještě pořád tam tlak je. No nic moc příjemného. A tím, že skoro vůbec nekojím, kvůli té mojí krvi, tak mi to malej nemůže odsát :frowning2: Tak jsem zvědavá jak dlouho se to bude vztřebávat.

S těma probiotikama - pro mě další info, že to působí až za měsíc. Děkuji a s tou cenou raději nemá cenu komentovat. Jak píšeš ili naši jsou prostě vydřiduši, co je spojené s dětma, svatbou atd, tak chtějí na tom vyrýžovat peníze.

ili k tomu křtění, nevíš jak to je u dospělejch???? Já sice křtěná jsem manžel by měl být, ale toho koho bych chtěla za kmotru není a u nás se domluvit :frowning2: nic moc.
26. bře 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky - tak my už máme 6 kilo a 64 cm..jsme jak půlroční miminko..ach jo..ani jsem si to drobné mimi neužila a už mám habána..Ale vidíme a slyšíme, tak jsem ráda, že je zdravý..
Illi - jestli tys ho nakonec málo neoblékala..
To bylo krásně co? Ty poslední dny a přijde víkend a je hnusně..ale stejně půjdeme s manžou a malým na procházku..
Také už tak mluvíte? My říkáme Agů, Abé, Ahooj (zní to tak) a Béé, Hůů, Gůůů, Grrr..
27. bře 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sokli - je mi tě líto..s tím prsem..musí to moc bolet..Já jsem z těch mega koz úplně nešťastná, nejsou mi žádná trička moje..protože jsem měla jedničky - dvojky a teď mám 75 DD..katastrofa..
My už celkem prdíme sami..takže nedávám nic..jen tu a tam přes den zapláče, že tlačí..ale jinak střílí jak kanon..
27. bře 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : tka jsem si myslela ze na ko bude mit stepanka tak 4,20 nebo max 4,50 kg a ona ma 4, 72 a 56 cm

mes: ani mi nemluv, ja jsem taky mela tkaove nic a ted z toho skoro petky.
27. bře 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kmotři musí být křtění. Pokřtít se můžuo, u nás chodí na přednášky, tak to většinou dospělí vzdají. Slováci vyjdou vstříc, naši dělajh caviky se vším.
my ěli před týdnem taky 5,7 kg, 61 cm, vše má malé, hnus.
Malý prdí od mala, to s bolestma nemá nic společné. Můj vydává takové bomby, že z kočárku jak starý chůap. Babka ho voziula a styděla se, nebo prý jak by prděla ona. V kostela při křtu se farář smál, že přestal zpívat, vysmál se, my taky a pokračoval. Kdo k nám příjde, že takové něco ještě neviděli, že tak často a tak nahlas. Kakáme a prdíme Ok, ale bolesti máme, takže ráno klasika polštářek, ale spíš mi připadá, že si na to zvykl a dělá mu teplo dobře, tak to vyžaduje. Položím pecky, stáhnu zavinkou, přikryju a hned usne.
U nás je nádherně venku, byla jsem kuknout na svatbu známe a měla jen tenkou košili a bolerko, slunko svítí, je náherně.
27. bře 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
za kmotra muze jitt, ten kdo je birmovany, takze jen krteny nestaci.

ili : my uz skoor tri tydny nosime obleceni 68 to je az na tri mesice, takze ty male veci mi taky byly knicemu
27. bře 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
radis, biřmovaný být nemusí kmotr. U nás je totiž málo těch kdo je biřmován z mladých. Já biřmována nejsem, jen křřtěná. Já mám pro Niki kmotry bez biřmu, na to se tě ani farář neptá, jen křest ho zajímá. Já jsem křtěná římskokatolík, Radek grekokatolík. Takže malý musí být greko po něm. Už dokonce po novém, jak jsme byli na faře na kecání před obřadem se už může křtít dítě od rodičů katolík a evangelik, to se kdysik nemohlo. Patynko je biřmován přímo při křtu. U kluků to jde, takže se ůže stát farářem už, nám zdělil farář :grinning: . Jsem říkala, Patynko ty budeš farář a maminku si vemeš sebou na faru, ta se Ti bude starat o děti a vařit. :grinning: Dokonce druhé jméno už nemusí být, nemusí se už ani křtít na jméno svaté. Farář říkal, že nekřtí jen jména divoké. Ž e cikáni chtějí křtít na Vinetou, Esmeralda, atd, podle toho co zrovna v telce letí, takže to jim zakazuje, jinak na Samuel apd pokřtí. Já jsem dala druhé jméno, nebo jsem chtěla po otci, Radek, to svaté není.
Ale věřím v to, malý jak je pokřtěný, usíná sám v postýlce, už neuspávám, je hodný, tak jsme si dali do hlavy, že je to po křtu. :grinning:
28. bře 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : jak muze byt maly birmovany birmo se dela az po 15 roku zivota je to takova zkouska dospelosti, to je fakt zajimave u nas bez birma za kmotra jit nemuzou jen v zastoupeni nekoho jineho kdo birmo ma
28. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, biřmovalo se po 10 roce, nyní kluky můžou biřmovat přímo. Taky jsem to neviděla. Svíčku z biřma má doma. Jde s ním farář do takové místnosti až vzadu, kde ženy nesmí, takže holky se křtí jen vepředu kostela. Krása to byla. Asi to maj jiné na Slovensku. Bylonám řečeno, že už se může stát farářem, jelikož má biřmování za sebou. Moje mamka byla v 10 letech, my už s bráchou jen křtění. My do kostela nechodíme, jen se křtíme.
Kdo Ti řekl, že musí být kmotři biřmování? Myslím, že by asi kmotři z takovou vymřeli, takže moc dětí by křtěno nebylo, nebo myslím, že biřmování větších dětí dělaj většinou ti, co chodí na mše do kostela, věřící dost, takže těch u nás moc není.
Jak říkám, zažila jsem křtiny u Niki u nás a malého na Slovensku a je to rozdíl jak blázen. Už nikdy více u nás, jeden velký chaos, rychle, rychlke, rodiče ani nezapojí, jen se sedí v lavicích, jak diváci.
Tam např. ve předu u faráře stáli kmotra s kmotrem, kmotra držela malého, za kmotrem stál tatínek a já tam nemohla být já stála na začátku kostela u dveří. Až bylo skoro po vše,. farář si vzal malého na ruce došli za mnou dozadu a zas předčítal z knihy, pak mě vyzval jít dopředu k manželovi se postavit a začlo biřmování. Prostě nádhera. Na začátku jsme opakovali co nás den před tím naučil co máme říkat, jako např. zrékáš sa ďábla? My odpovídali zrékam sa, to se opakovalo 3x, nakonec se ptal zrekol si sa ďábla a my zrékol som sa ďábla, a další věci. Pak dostal od farářové ženy whisky byla posvěcená a má ji otevřít až se bude ženit :grinning: Na dno napsat datum křtu.
28. bře 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, Patynek se mi dnes už obrací ze zad na bříško a naopak. Od včera cestuje v postýlce, hlavu v nohách a dnes otočky, na kluka slušný oddíl, že? Tak ho už na posteli nebudu nechávat samotného, nebo spadne...
28. bře 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili: tak to je teda rychlost, nam todle udelala anicka taky tak mala, ale stepanka je normalni zatim jen pase a obcas se taky prevali
28. bře 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky.. to máte nějaké rychlíky...
radis - to ti už fakt jako pase úplně?? nám tak tak zvedne hlavičku,,,
illi - tý jova převrací jo? to je šikulka.. áš se jen z boku svalí zpátky na záda..víc nedáme..je to lenůšek asi :wink:

my jen mluvíme, smějeme se nahlas a už záměrně boucháme a chytáme hračky
28. bře 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes : trochu ju trenujeme aby se vyprdela a ona se diva na jednu stranu na druhou a docela dlouho vydrzi
28. bře 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
radis - to je šikulka..taky trénujeme, ale většinu času jen ryjeme nosem v podložce..pak na pár vteřin zvedne hlavu - takovým mrskem a zase jí položí..no nic moc..ale má čas..:slight_smile:)
28. bře 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, náš Paťa taky zvedá hlavičku, nevydrží moc dlouho, hlevně u toho zuří, ale je šikovnej. Dáváme ho na bříško kvůly polohování hlavičky a prdíkům a nejni z toho nadšený, ale někdy to vyžaduje na spinkání,ale to já moc nedělám protože jsem většinou celou dobu u něj a hlídám dýchání, všichni mi nadávaj že se z toho hlídání zblázním. A nejradši má když ho chováme tak aby zvedl hlevičku a koukal kolem, nebo když jsme v pololeže a on hajá na bříšku na našem bříšku.Jinak už taky sem tam povidáme, hlavně když nám někdo odpovídá a když se trefíme do stejnýho paslůvka tak se nádherně směje.
28. bře 2010 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jancet: jo to ja na brichu taky hlidam jestli dycha, tchyne mi porad rika ze jeji kluci tak spali od narozeni a nijak jinak, ale ja se bojim, my si taky ted uz povidame, mala s eporad smeje.
29. bře 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den holky, tak už se hlásím bez horeček a celkem v pohodě, ale 2 noci byly hodně zajímavé. :frowning2: Ted už se snažím zase pomalu přikládat, ale ty moje bradavky nic moc.

ili teda Paťa je rychlovka, my budeme asi pomalejší hlavičku teda držíme krásně a dlouho, ale ještě jsme se ani nahlas nezasmáli. Pořád čekám kdy to přijde a nic a to si s ním vykládám pořád když je vzhůru. No teda skoro, taky ho nechávám at si zvyká být sám v kolíbce.

Včera nám dal malej zabrat, spal asi 3 hodiny od rána do 21 hodiny, když se snažil usnout a už skoro spal ozvalo se bříško, ani venek nepomohl. Tak nám to vrátil v noci, krásně jsme se vyspali s manželem. :slight_smile:
29. bře 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojek, tak malý jede dle Nikol, píšu jí to do knížečky vše. Akorát se převracela později. Včera jsme se nasmáli u toho, tak se u toho natrápí, na pravý bok tak dlouho se snaží až se přehupne na bok a pak na bříško, ale heká u toho jak v posilovně, sranda. Mě na bříšku nechce spát, hlavu nepoloží, jak nemůže tak se převalí na záda, ale i když mu tu hlavu tlačím, tak nechce ležet na bříšku, škoda.
Jinak má průjem, bobek, asi z toho sirupu na roztažení průdušek. Je furt marod.
29. bře 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sokli - nahlas se mají děti smát až koncem třetího měsíce, takže máte času habaděj..stejně jako na držení hlavičky - to jste rekordmani:slight_smile:)
Illi - děti se mají přetáčet až v pátem měsíci..jste borci:slight_smile:)

Náš když se směje vydává takové zvuky - jako howk a podobně, klasický smích to ještě není..ale snaží se:slight_smile:) On se směje pořád, je to boží:slight_smile:) A ráno když mi povídá, tak bych ho sežrala a umačkala láskou..to je naprosto boží :dizzy_face: :dizzy_face:
29. bře 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No..co jsem četla a upozorňovala mě na to i dětská doktorka tak děti na bříšku spát nemají..zvyšuje to mnohonásobbně riziko náhlého úmrtí..takže já ho na bříšku bez dozoru vůbec nenechávám, bez toho se mu to strašně nelíbí..Zrovna před hodinkou jsme cvičili a pak si hodinu stěžoval babičce, že jsem ho nechala pást koníčky (teda pokoušet se o to)..jo stěžovat to si umí - ohrne pusinku a dělá - auuuhva, auuuhva, a klasicky říká be be..béé..ale nepláče jen si stěžuje..je to sranda. Mamča mu vždy říká: "Oni tě trápili jo?" a on na to: "Be be" :grinning:
29. bře 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes, až koncem 3 měsíce se mají smát děti nahlas ? Patynek se směje nahlas už 2 týdny. Jak na něj dělám kraviny, tak se řechtá. A to přetáčení Niki taky ve 2 měsících. V 5 měsíci si sama sedla a to tak, že se převalila na břicho, nohy pokrčila a rukama ručkovala až se posadila, no komediea lozila v broučku. Fotky mám, brouček ten kovový starý jak svět :grinning: V 7 přesně na den chodila po čtyřech a v 9 měsících začla chodit sama. V roce bez plínek. Ale jsem jí davala od 5 měsící na nočník co chvíli, tak se naučila. Můj brácha valil do 2 let do plenek, ani do jeslí ho nechtěli vzít. :grinning: Niki měla v roce 8 kg, takže chuchroň drobný, divoký, tak byla mrštná. Myslela jsem, že Patyno je kluk, že bude neohrabaný, ale je divoch taky. Niki ale byla extrém. V poradně jsem to musela dr ukazovat co umí, nebo nevěřícně kroutila hlavou. Ve 2 rokách už měla sešitou hlavu jak lítala a ještě stehy nevytáhnuté a otřes mozku, vylezla u babky na půdu a spadla ze žebříka. Ve 4 rozbitou pipinu, lezla si pro hračku na polici, židle se ji převrhla a ona rovnou na nohu od židle. Jsem s ní pak ležela ve špitále a tam spadla dr ze stolu jak ji vyšetřovala, chytla ji u zemi a prý ježiši to je divoké, pojďtě si ji držet, nebo se bojím, že se zabiáje ještě :grinning: Pak zlomená ruka. Poslední úraz v 15, měla prsteníček rozříznutý na cirkuli vypnuté!, vysel jí na umělém nehtu, chtěli ho amputovat, ale zkusili jestli se ještě chytne, tak ho á zachráněný, ale dodnes vypadá děsně. Takže horší než kluk. :sweat_smile:
29. bře 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nevíte co je s Petkan a jejíma dvojčátkama, Cecilkou a Filemonou? Byla stále v nemocnici a pak o sobě nedala vědět. Nemáte na ni někdo spojení? :unamused:
29. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili - proč máš u fotky v albu napsáno 2,5 měsíce, když je patynkovi 2měsíce a jeden týden? My se smějeme už asi od půlky prvního měsíce, ale nahlas tak dva týdny, ale jak říkám, není to takový opravdový smích, je to spíš takové zajásání s otevřenou smíškovou pusinou :grinning:
To jsi měla rychlíka..a malej bude taky rychle chodit..podle toho co píšeš..My budeme tabulkový..podle mne dříve než ve 4 nebo pátým se neotočíme..Ondrulka je lenůšek, ale kouzelnej :dizzy_face:
29. bře 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, já myslela, 2,5 nebo včera měl 2 měsíce a 12 dní. Tak to přepíšu :grinning:
29. bře 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek