• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Holky - jak se vám líbí posun času? Mně teda vůbec - Rorýs nám takhle usne až v devět večer..Ale zase se budí poprvé až v pět ráno..to jde :wink:
29. bře 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
posun času mi vadí až nyní. Dáváme sirup na průdušky co 12 hod. A všude na hodinách jiný čas, tak jsem pak nevěděla v kolik jsem mu dala, drahý to postupně přetáčel v bytě, takže chaos. Tak mu dávám o půl hod jinak. Jinak Paty to nepoznal, koupání v 19 15 a usnul pak jak normál, jsme čučeli. Ale to dělá ta koupel, kdyby se koupal v 17 tak myslím taky usne tvrdě. Před koupáním mu dám 90 a po koupání hned dalších 90 to mlaskne a jde nyny. Jinak mi nějak přes den nechce jíst, jen 30-50 a hned průjem po každém jídle. Asi ten sirup, nevím. Ale koupila jsem i nutroš obyč že zkusím přes den dávat a noc jen extra, ale zvrací ho někdy a ten průjem....Dnes se 2x pozvracel hodně teda. Zkusím zpátky přejít na extra a uvidím jestli to dělá toto, nebo sirup.
MES, krásně ti spinká, to se vyspíš :slight_smile: Co dáváš za jídlo na noc?
29. bře 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jen kojím..naposledy v osm.. pak se probudíaž ráno v pět, pak spí do sedmi či osmi..je to miláček :wink:
29. bře 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
nam stepanka dneksa cely den spi, usnula vcera v pul dvanacte v noci a vstavala v sest rano, a uz nekolikatou noc, clovek si rekne ze se vyspi, ale pak zacne anicka, ma kasel, tkaze se nevyspim vubec.
mes: to mas dobre ze ti tatk spinka, ja taky jen kojim, cim casteji tim vic se mi to naleva, hruza
29. bře 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: :grinning: si mě pobavila, jak popisuješ to pasení koníků, my sme na tom úplně stejně :sunglasses:
jinak holky, my pořád blinkáme :( a to i hodinu, dvě po jídle, furt sebou mele a šije aa tlačí a pak blinká a to tak, že ho i 4x za den musím převlíknout, aby neležel v mokrém bodýčku a když mi ho nebolinká, tak mi ho při přebalování počůrá nebo pokaká, kaká nejradši, když mu otírám řiťku ubrouskem a nebo mažu rybilkou a to tak, že z něj vystříkne proud a když ho nestihnu zachytit do nové plenky, tak mě komplet ohodí a můžu se převlíkat s ním
29. bře 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: si děláš srandu ! že nakojíš v osm a spinká ti až do 5, ty žooovaaaaaaaaaaa ! záááááááááávist ! mě chce jíst každý 3 hod., vyjímečně po 4 hod. v noci, přes den 2-3 hod, máme nenažrance, musím ho po půl hodině od prsou odtrhávat, jinak by sál hodinu a pak blinká, jsem zvědavá kolik mu dr. ve středu naváží :sweat_smile:
29. bře 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - když mu byl měsíc a týden, tak se v noci také budil po 4 - 5 ti hodinách..takhle spinká poslední dva týdny..takže myslím, že se máš na co těšit:slight_smile:) No jo..pasení koníčků, jenže my jsme o měsíc starší než vy a moc mu to teda nejde :confounded:
To vypadá na reflux..to blinkání - přečti si o tom něco na netu..
Jinak na ty permanentní hovínka a střiky si také pamatuju..teď už to tak není - máme velké nálože ráno a v poledne u kojení a jinak nic moc.. :wink:
29. bře 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale sere mě ten posun času - Rorýs to má fakt posunutý..nemůžu ho uspat :frowning2:
29. bře 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - koukni na www.kojeni.net tam máš rady i videa jak poznat efektivní kojení a jen žužlání mimouše...myslím, že to tvé dítky si z tebe dělá dudlík..ty vago - takže kojíš po 3 hodinách a z toho ho máš hodinu u prsa? To by mě miglo.
Ondrula pije max 10 minut - to je rekord, většinou tak 5 :wink:
29. bře 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: a to se ti sám odpojí po těch 5 minutách, že už má jako dost ? já kojím min 20 min. , max 50 min., blbý je, že se mi v půlce třeba zblije a tak má zas hlad a řve a já nemám tu sílu mu už nedat, asi je rozežranej,
ty stránky znám, už jsem tam o tom refluxu četla, jinak malej se moc dobře nepřisává, neotevře tak dokořán tu pusinu, ale to už ho asi nenaučím, neumí to od narození, ale saje jak o život a musím ho vysloveně oddpojit od toho prsu, občas i jen dudlá, ale jak ho odpojím spustí takovej řev a mele sebou a jak sebou mele vzteká se, tak se pobleje a pak má zas brzo hlad a tak je to pořád do kola, no fakt na blázinec
29. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a začalo to tím, že přijela poprvé na návštěvu tchýně na víkend a pokaždý když malej řval, tak prý že má hlad a že mu mám dát najíst a že ho mám nechat u prsu tak dlouho, jak on chce, no a hučí furt do přítele, jestli mu dávám najíst dost, grr :angry: , a že ona ho kojila každý 2 hod. a že mu mám dávat čaj taky !, že má prý asi žízen ... no prostě spoustu "báječných" rad :angry:
29. bře 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb : to ze ti rve neznamena ze ma hlad, ja jsem to mela tak u stepanky cely tyden a pak jsem zjistila ze rve protoze ju tlaci ten vzduch v brichu takze mi treba dve hodiny na rukach rvala, musela jsem zkusit vsecky ruzny polohy na brkani a pak se vybrkala, to neni jen z hladu ja kojim pres den po tech dvou az trech hodkach, kdyz rve moc tak ji dam napit, ale sama se oddela, ma jen zizen
29. bře 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky

To jsem tu dlouho nebyla co?? Ale až vám napíšu co jsme OPĚT měli za problémy tak to pohopíte. Krátce a stručně. MAlej nepřibíral lítali jsme po doktorech jako blázni a malej pořád plakal a plakal a plakal. Tak jsem dr řekla nemůžu mít třeba slabý mlíko. Každej doktor mě přesvědčoval že ne že je to blbost apod. Tak nám s manžou pak už ruply nervy a v noci když malej plakal a plakal tak jsme jeli koupit nutrilon. HOLKY byl klidek malej krásně spinkal.
No to bylo v pa.v pondělí jsme jeli k doktorce a já jí povídám že jsme malýmu koupili nutráč a od tý dob že je krásně spokojenej, že teda kojím pořád ale zároveň mu dávám nutrilon. Co ta předvedla??,Scena jako prase že jsme si dovolili SAMI koupit nutrilon a kdesi cosi že jsem nezodpovědná matka!!!že když mám mlíko tak ho krmím nutrilonem a dopado to tak že mi řekla že beztak kojit nechci a že to dělám kvůli prsům!!!Brečela jsem jako želva a fakt to nikomu nepřeju, protože jsem si přála kojit co nejdýl. No nicméně!!!
Týden na to jsem byla objednaná na internu kvůli tomu vysokému tlaku co jsem měla v těhotenství a pak kráte po tom. No a ta internistka mě vyšetřila a jak tak kouká do těch papírů tak mi řiká vy kojíte?,A já řikam no kojím... a ona a to dítě je v pořádku??A já říkám no jak to jako myslíte a ona přibírá vám??Tak říkám no moc ne tak musím dokrmovat a ona povídá . No víte co já se ani nedivím, vždyť vy berete obrovské dávky vascocardinu a ten to mlíko odstavuje!Tak jsem na ní koukala jak blázen a ona povídá. No řeknu vám to takhle znám asi 3 případy kdy děti skončily na JIP!!!!!protože to mlíko nebylo výivný víceméně jako by jim ta maminka dávala jen vodu!!!!Holky já jsem myslela že omdlim!Takže slavní doktoři který mě šikanovali jaká jsem špatná matka by mi klidně malýho nechali umřít hlady!!!měl váhu 2950 gr když jsme šli z porodnice domů a za 3 týdny přibral na 3050!! když začal ten kolotoč s kojenim a nutrilonem. Nicméně vším tím stresem jsem skoro bez mlíka :frowning2: už ani nekojím jen odstříkávám 3x denně abych měla přehled kolik mlíka mu dám. Byla jsem tak ze všeho otrávená že jsem nešla ani na koníka. Chodím sice už k jiný dětský dr ale fakt mě to poznamenalo asi do konce života a s prominutím se.. na chytrý kecy doktorů a řídím se svým instinktem protože nebejt toho tak jsem ho nechala ještě týden (než jsem šla k té internistce)jen na svém mlíce a to taky mohlo dopadnout hodně špatně...No nic :slight_smile: malej spinká jak andílek a já vás zkusím dočíst :grinning: to asi bude pěkná fuška :grinning: :wink:
30. bře 2010 v 00:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
babr: ty vole, tak to bych k te dr. normalne zasla a vsekco ji na plnou hubu rekla, sice se ti do toho nechce, ale kdo vi, ze to neudela dalsi mamine a ta nebude tak od rany a bude ty jeji rady poslouchat. my jsme u anicky dr. nasemu nerikali ze prikrmujeme, az mala pribrala, tak jsem mu rekla ze nemame mliko a on ze je to v poradku ze prikrmujem nutrilonem, zadny cirat, byl rad, ze jsme si v ramci moznosti pomohli sami. ale vidis clovek aby si zjitoval kazdou kravinu asi na netu, v tom pribalovem letaku z leku nic napsaneho nebylo ze? no hlavne se drz a maly at pekne pribira, az se ti bude chtit tak jsem zase zajdi :slight_smile:))))
30. bře 2010 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda barbie..to je skorona žalobu! Ale dobře, že jste to tak zvládli! Jsi moc statečná, že jsi se s tím tak poprala..Chudinka malinkej ten musel mít hlad..to by mě tak naštvalo..no jsou to dežové fakt..!
Přidej nějaké fotečky malýho, aŤ se můžu pokochat:slight_smile:)
Radis - v letáku je většinou napsáno jen - po poradě s lékařem...ten ti má sdělit vše potřebné...

Mě zase děckařka řekla, abych kojila jen z levého prsa, když malý z pravého nechce..a laktační poradkyně řekla, že je to totální kravina, že by se mi v tom pravém zastavila laktace a měla bych jednu kozu obří a druhou malinkou, že mám kojit dál a prát se s ním, že si zvykne..a už je to skoro dobrý.. Prostě nikdo není odborník na všechno.

Manža domů přines rýmu..už mě škrábe v krku, tak jsem se nafetovala vitamínama a doufám, že to Ondrulka nechytne. Zrovna sám usnus v košíku.. já mám neskutečně zlatý dítě fakt.. Nezlobí, nepláče, spinká sám, je to veselá kopa když je vzhůru pořád se směje a povídá jak starosta, krásně papá a přibírá..tak doufám,ž e jsem to teď nezakřikla:slight_smile:) Ťuk ťuk na zoubky.
30. bře 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - ty máš taky trápení s tím kojením..to je hrozný..Já být tebou tak asi zavolám nějaké laktační poradkyni, ať se ti přijde domů podívat jak kojíš, třeba ti moc pomůže, mně taky pomohla. A nevadí, že nemá tak dokořán pusinku -náš malej má malou pusinu,, tak ji také tak neotevře, důležité je jak přibírá a daří se mu:slight_smile: Ale padesát minut..nooo to jsi rekordmanka :wink:
30. bře 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: kdyz jsi v pohode ty tak je v pohode i maly vsecko to jde do mleka, ja o tom vim sve, mame doma krizi jak prase, jsem porad ve stresu, navic mala ma obdobi vzdoru, tkaze je s ni ted docela problem, na vsecko se vzteka. a jak jsem kojila stepanku tak se to i na ni odrazilo, tkaze se snazim byt v pohode, manzela uz neresim, asi se to nezmeni a pujdeme si asi casem kazdy svou cestou,jine vychodisko u nas ted nevydim. tak hlavne bud v klidu. a s tema prsama ze jedno bude vetsi a druhe mensi, to je pravda, ja jsem anicku kojila jen z leveho a to prave jsem mela velke.
30. bře 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neblbni - vždyť máte čerstvé miminko - to je vždy krize..tedy co vidím v okolí - my to zvládáme docela dobře, ale je to hodně tím, že malý je hodné miminko a můj manža má svatozář (proto jsem si ho vzala:slight_smile:) Myslím, radis, že u vás se to všechno srovná až malé bude tak půl roku..uvidíš :wink: Musíš se na to dívat pozitivně!
30. bře 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
Holky víte co je nejhorší??že ten vascocardin mi dávali už v porodnici!!A pak mi ho napsala moje yndařka. Jak je možný že o nevěděli :confounded:
Mes máme to stejný malej je taky strašně zlatý mimi pláče akorát večer vždycky když ho bolí bříško z prdíků jinak vůbec. Plaka lakorát když l pořád ten šílenej hlad jinak ne.
Rais neboj bude líp krize jsou všude a v teď máte 2 mimčo tak je jasný že to jsou nervy.Chlapi to nesou hůř než ženský :wink: manžel jednou kmil v noci a málem to nerozdejchal :slight_smile:
30. bře 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojek, malý taky chtěl jen z pravého, levý se mu moc nelíbíl. Kojila jsem so soboty jen ráno a rozdíl v prsách jak hrom. To kojené prso jak stryk na žerdi, druhé pevné, hrůza. Takže jsem přestala kojit ráno úplně, stejně u toho spal, jen cuckal, tak ze 2 hod. Aspoň jsem si pospala u toho, ale pak každé prso jiné? Snaž se kojit z obou, raději. Švagrovka kojila 3 roky malou, taky pak jen z 1 a má snad o celé číslo 1 větší a vytahané. Nosí výstřihy a jde to fakt vidět, vytahance. Snad se mi to zpraví když jsem dlouho z 1 nekojila, uvidíme.
Radi, já Tě obdivuju, máš toho hodně. Jak jsi zvládala u Aničky školu? Já nedělám nic do školy, se mi nechce do toho, se mi to tu kupí, jsem na mrtvici z toho. Nebaví mě to, ještě rok vydržím nějak.
30. bře 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
radisko: no bříško adámka taky trápí, ale on jak začne řvát , což je tak do 4 min. po koju, tak ho připojím zpátky a on stichne a začne zas když ho odpojím, tak si myslím, že chce furt sosat, ale je fakt že někdy se u toho dost kroutí a béká i při kojení, ale vzhledem k tomu kolik blinká pak, tak je asi přepitej

včera sme měli jet na sono kyčlí a místo toho jsme skončili u dětské dr. , protože měl v kakání trošku krve, sem se vyděsila teda, no a prý je to z rýmy, on trochu chrochtá si jako a to je prý zadní rýma

ahoj barbie, dlouho jsem tě tu neviděla a říkala jsem si co je s tebou, že taky asi nestíháš, já jsem tu, jen díky tomu, že mám v baráku rodiče a momentálně hlídají :slight_smile:, jinak nemám ani minutku, je to fakt boj, ... tak jdu pročíst , co píšeš
31. bře 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
barbie: ješiž , tak už to čtu, já bych změnila doktorku, co si to dovoluje, ti nemůže přeci diktovat , jestli budeš svoje dítě kojit, nebo dokrmovat, to je přeci na tobě, ta je drzá, to je fakt vrchol ! může ti poradit, doporučit, ale nemůže tě za to peskovat, to je fakt vrchol, ... tak ted jsem to dočetla až dokonce s tou internistkou, tak to je fakt síla ! tyy jo, fakt štěstí, že jsi od tý dětský dr. už pryč , to bych si na ní snad i stěžovala (kdyby na to byl ovšem čas, že ;) a štěstí, že jsi byla tak pohotová a koupila mu sama ten nutrilon, až ti brouček vyroste, tak ho na tu dr. pošli, at jí dá pěstí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
31. bře 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nevite co je z petkan? od ledna se tu neobjevila, tak ani nevime jmena jejich holcicek
31. bře 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
radi, já se ptám furt a nikdo mi neodepsal. Jestli se fakt jmenují Cecilka a Filoména, zda je vše Ok, nic nenapsala. Asi má hodně práce s holkama, tak už na koníka nechodí. Mohla napsat jak dopadla a rozloučit se, jak už nechce chodit. Snad je v pohodě. Jak někdo víte, dejte zprávičku. Často na ni myslím.
Jdu koupat prďolu, dnes zas spí celý den, já gruntovala, okna... Zítra sousedovi ukjlidím, umyju okna a mám Velikonoce.

radi, co doma, lepší? Manžel takový sympaťák, fešák jak hrom a tak dokáže nasírat ženu? No teda, teda! Abys ho ještě nevymněnila s holkama za nějakého jiného a bude sám :grinning: My máme naštěstí toto za sebou, byla jsem v těhu sama, naštěstí se vidí v malém, tak máme zatím klid, zatím, no. :unamused:
1. dub 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
zdravím všechny únorčata a jedno přidávám :wink: Když se četla příspěvek od Barbie, tak mě polila hrůza. od té doktorky bych prchla seč by mi síly stačily. Malou jsem začala přikrmovat Nutrilonem snad od třetího týdne. Moje mléko jí nestačilo. A když si u prsu proplakala celý den, tak jsme nasadili Nutrilon a bylo to jako zázrak.
Přeji vám všem krásné svátky.
4. dub 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tachion : ahoj vitam, jj nekdy je lepsi se na dr. vykvaknout a poslechnout sebe.

jinak tu dloho nebyla ani ruda, ani korcula
4. dub 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute,fakt je to divný s petkan.snad nejsou marodi!vojta nměl jakousi rýmu,ale už dobrý.
tachion-vítej jsme sousedky :slight_smile: .
radi,s manželem už lepší?u nás taky proběhla manželská krize.ale je to uý lepší.to je asi všude,jak je malé dítko a ženská čučí doma a hrabe jí z toho
4. dub 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, dneska byl den stvořený na procházku. Teddy, Vojtíšek je bojovník. Dívala jsem si, jak pěkně Ti přibíral. A jsme sousedky?
S tím hrabáním máte pravdu. Někdy mi všehcno doma leze na mozek. :sunglasses:
4. dub 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vítám tachion a Vendulku:slight_smile:)
Tak u nás krize neproběhla..manžel je dokonalý otec, malý ho miluje..je to nádherné je sledovat jak si spolu hrají..naučil ho dělat píďalku - odráží se o něj nohama a zvedne bříško a jede dozadu a hrozně se tomu směje..je to boží.. Jsem z mateřství totálně nadšená..těhotenství mi přišlo šílený, ale tohle je naprosto dokonalé. Malý dělá pokroky snad každý den, už chytá vědomě hračky, povídá, strašně se mu líbí koupání - mrská nožičkama jak žabička a směje se na celé kolo..je to naše láska největší..
Včera manža říkal, že by chtěl ještě holčičku..to mě moc překvapilo, protože chtěl jen jedno dítě, ale protože malý je fakt úžasný tak ho to asi moc chytlo. Sice říkal, že asi budeme mít druhého kluka, ale to nevadí:slight_smile:)
Přeji všem krásné velikonoční pondělí!!! Ať vás manželé vymrskají - já dostala vařečkou..prý jsou na mě proutky krátké :grinning:
5. dub 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady pár foteček
5. dub 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek