• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Tak včera jsme dali čaj - fenyklový. Zatím zkouším tak 20 - 30 ml a čekám co z toho bude. Pak mám postupně přidat i vitamín C. Nejdřívě zkusím čvtrtku, abych viděla co malá na to:slight_smile: A pak půlku. Až si zvykne, tak mám zkusit mrkvovou šťávu na lžičce. Čaj zatím zvládá.
Holky obdivuji vás jak zvládáte s dvěmi dětmi. Já mám občas co dělat s jedním:slight_smile:
11. dub 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tachion s jedním jsem taky nezvládala a s 2jo. U Toma jsme ještě v poledne byla v pyžamu, oběd jsem jedla kolikrát v 17hodin jak došel manža z práce, neuklizeno. A ted? mám 2děti a doma je uklizeno, oběd už je ted hotov, jsem převlečená :slight_smile:. no ale u nás paradoxně vstávám v noci ke staršímu a ne k mladšímu, ten spí krásně-včera usnul 20:15 a vstával 5:30
11. dub 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsi mě uklidnila. U nás je to teď podobné. A vůbec nejlepší je, když jdeme ven. Malá to kolikrát zalomí ještě ve výtahu :sunglasses:
11. dub 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to normální neboj, u nás byla fakt klasika v poledne já v pyžamu, neumytá, neučesená, v 17došel manža a pravidelně ho vítal, já unavená, nenajezená
11. dub 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tachion : to s tim vitaminem C rekla dr. i segre a mala se z toho paradne osypala, jako ja bych to teda nedavala tak malymu diteti, od pul roku klidne, ale ted urcite ne, fenykl jsem taky davali caj uz od prvniho mesice.

smardik : jo tak to u nas vypada spis ted, anicka je strasne hyperaktivni, takze mam co delat s nou, rano vstava v sest, takze jsem teda paradne nevyspana, tak ji nachystam snidani, prevlecu a pustim krtecka a ona se v klidu nasnida a ja se apon hodinu jeste dospim, ale to se podarilo jen dvakrat, jak vidi nekoho spat tak mu neda pokoj. male leze porad do kocaru, dneska si ju vzala na ruky, me malem trefil slak. pak si rikam jaky je tu klid, stepanka spinkala, ja zehlila a dojdu do kuchyne a anicka sedi na stole na chlebniku a vola do telefonu babicce naproti.
11. dub 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
radiska u nás fakt klid :slight_smile: ale dneska je klid ještě větší protože starší je u babičky a dědy, mladší spí a já jsem tu a brouzdám na MMB. no Tom je v pohodě nikde neleze, vydrží si hrát sám, jde spát v 19 a vstává v 7 s jedním probuzením na mlíko
11. dub 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
vy jste toho naklábosily, baby'! Já jsem dnes taky v pyžamu, Rado vaří, má výjměčně volno, tak si dávám pohov. Jinak mě v zádech bolí čím dál víc. Kostrč jde mi to do noh, nemůžu se v noci obrátit a vstát, mám nohy úplně ochrnuté. Dr říkala, že je to po tom epidurálu, že si hodně maminek stěžuje, ale mě se to horší, je tto čím dál horší, nihy prostě nepooslouichají. Špatně mi to napíchla, tak muselka znova a já mám furt problémy už pomalu 3 měsíce. Nosím flojstry vyhřívané přilepené, přews den to jde, ale jak si lehnu, tak konec. Přžíště císaře jen pod narkozou určo.
Venku je hnusně dnes, včera bylo chvíli hezky, chvíli lilo. Já byla na nákup v Ostravě na hadry nějaké, koupil a jsem si kraťoučké kraťysy riflové na kšandy, boty co mě tlačí :grinning: jinak nic.
11. dub 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili kamarádka má takové problémy i rok a půl po porodu, taky je to prý epidurálem
11. dub 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem o tom slyšela, že je to jedno z rizik epidurálu. Ale určitě se to zlepší. Vydrž. Držím palce.
11. dub 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla epidureál k vůli cukrovky, tak zadara a nutnost, dávku od bolesti mi odmítli dát druhou, asi proto, že je to zdarma, tak jen na císaře, tak zbytečně, když dávku od bolesti sdi nechasli asi pro ty co si zaplatí draho. Smardi, nestraš, že přes rok budu mít ty bolesti, to je horší než břicho po císaři. Nevíš co ji zabíralo a co ji na to řekli doktoři? Děkuji moc.
11. dub 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili kamarádce řekl že s tím nejde nic dělat, jediné co ji pomáhá je horká vana a chodí na masáže to ji taky uleví a to je vše, má dceru o 3dny starší než je můj Tom takže ted 22 bude mít její dcera 18měsíců a trpí tím pořád
11. dub 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je hezké, teda. Přes den v pihio, jak se hýbu, ale nejde lehnout, nohy jsou mrtvé, od dupy do prstů u noh, konec. Pak násilím vstanu a jdu vnitřním chodidlem, než to rozejdu, a je to horší a horší. Na zádech a pravém boku nejde spát, jenže se v noci položím na záda a to je konečná pak. Masáž mi nemá kdo udělat, Rado určo ne, to jsem ho kolikrát prosila,ale máš rozum? Nic. :grinning:
11. dub 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili kamarádce chodí na masáže na rehalibitaci
11. dub 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : fakt zandi k nejkemu maserovi, nevahej ani cvhilicku. radsi obetuj penize, nez se trapit.

me anicka taky spinka stepanka se tak zavalila, ze posrala aj deku cele body az ke krku na zadech, tka jsem ji musel opet vykoupat a rychle jdu vyprat to podelane, nebo to z teho zas nepude
11. dub 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
na rehabku bych šla zdara, ale nechce se mi šmatlat po doktorech. Ve středu a ve čtvrtek mám jít na zátěžový test na cukrovku, ale zítra to zruším, nebo nemám kde dát malého a sedět tam s ním 2 hod, nebo musím čekat po vypití te sračky 2 hod a zas krev. V úterý kyčle, ve středu škola, ve čtvrtek poradna a máme zkouškové období, takže nevím kde mi hlava stojí, jsem unavená na smrt a nestačím se učit. Jsem v pyžamu a snažím se udělat 15 min povídání do ruštiny obrazovanie :grinning: Malý vedle mě, nějak dnes nespí, jak potřebuju, tak je čilý, ale myslí si, že to mluvím na něj, tak se mi směje a já přitom hledám vhodná slova, nervuju se a jemu se to moc líbí :unamused:
Nějakého maséra se pokusím sehnat, co chodí po bytech, jestli nebude moc drashý, tak ho vemu.
11. dub 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, teda já vám tak závidím to spinkání vašich miminek ! mě mrňousek sám ve dne neusne jinak než v kočárku nebo po usilovným chování a to se nesmí člověk s ním posadit a třást ho v sedě, ale musí furt chodit, jinak řve a většinou řve i když se s ním chodí, prostě řve tak dlouho dokud únavou neusne, v noci usíná sám, když je tma, jak se vzbudí ráno po 5 hod. a už je světlo, tak už spát nechce :frowning2:
11. dub 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb vyzkoušej plínku přes obličej, Tom mi bez plíny neusne a bude mít 18měsíců
11. dub 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb, určo ho bude něco bolet, malý jak mi začne řvát, já mu dám pecky na bříško, stáhnu zavinkou a položím do postýlky a hladím po tváři, za chvíli se uklidní a usne. On zas se moc nechce nosit, na chvíli a pak začne brečet, raději leží a směje se jak na něj mluvím.
yslím si, že ty mimča většinou brečí jak něco chtějí. Jíst, přebalit nebo bolest bříška. U mě to tak je. Jak začne, tak hledám příčinu a neučím ho ukliďnovat na rukách, nebo se tak naučí uklidnit. Třeba i co 1,5 hod nakrmím, nebo čajíku hltne 2 loky, zkouším. Většinou ale zaberou pecky, to je jeho závislost. :grinning: Jinak spí v kraválu, máme malý byt, tak je s náma v obyváku v postýlce, telka hraje nonstop snad, my mluvíme, takže jen v noci je klid.
Neboj, určo se uklidní a Ty si odpočineš. Já nosit nemůžu, nebo ty moje záda, bych zkončila na JIpce pomalu.
Dnes je Patyno nějak protivný, nechce moc spát, jen po půl hodině spí a blinká a má srajdu, po každém jídle se povalí asi týden už.
11. dub 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili neváhej a mazej na rehabky nebo masáže. Na uvolnění je příjemná i masáž lávovými kameny. Dají se koupit i domů a přikládat. Taky bych možná zkusila bahno z Mrtvého moře. Nahřát a jen tak v leže relaxovat. Studuješ ruštinu? Pře otěhotněním jsem hodně cestovala a zjistila jsem, že znalost ruštiny je bezvadná. DOmluvila jsem se s ní v Izraeli a hlavně v Moskvě. I když moje znalost je hodně chabá.
Na to příško jsem slyšla, že prý existuje nějaký nahřívací pejsek.
11. dub 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik: zkoušela jsem, ale hází vztekle hlavičkou a ručičkama , nesnese to, ani stahovat ručičky zavinovačkou nesnese, to zuří :frowning2:
ili: pecičky taky máme, dali sme mu je na bříško, chvíli koukal a pak začal řvát, tak už sme mu je pak nedávali, navíc po nahřátí v mikrovlnce smrděli jak psí krekry :unamused: , jak hodně mají být teplé ?
chjo, já už nevím , co s ním, jsem grogy
12. dub 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
SEB - SKÁKAT NA MÍČI!!!! Dej ho do zavinovačky, vem si ho do náruče, zpívej a skákej na míči..uleví se mu od prdíků a usne.. :wink:
12. dub 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
pecky nahřívám na půl mim. Přilož na obkičej, abys ho nespálila. Potrvá to než si zvykne. My jsme závislí na teplíčku, dávám mu je a on to miluje. Na tváři taky nic nesnese, vše stahuje a jak si stáhne plenku nebo brindák, tak hned brečí.
Skákat na míči a nosit ho přitom bych raději nedělala, nebo by si zvykl a záda by mě už usmrtily. Přes den ho dávám i do křesílka, má tam hračky, to ho dost baví. Nechci aby furt spal, tak ho tam dávám, ale většinou prospí.
Nejraděj máme koupání, vyhřeje se a hned u mléka usne a spí. Bez koupání by sme taky zlobili dlouho a budili se.
Možná jak bude starší bude zlobivý, ale teď je fakt zlatíčko. Už vím jak na něj při breku. Jak nezaberou pecky, tak ho vemu na ruce v sedě a skrčím nohy a obličej mu přilepím na jeho , on mě cítí a je ticho. Ale natrefit co mu zrovna je taky někdy trvá, než vyskouším postupně. Nakonec je to i hlad, on jí co 2 hod a teď už co hodinu a třičtvrtě a to má Nutroš extra, silnější a jí často.
12. dub 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb - to skákání je poslední možnost, ale já proskákala první měsíc - nám na prdíky nezabralo nic a podívej, malej usíná sám v postýlce, na nic si nezvykl a je zlatej..my už máme od prdíků klid..teď nás zase trápí hovínka u kojení..nesnese když je pokakanej - ani chvilku, takže u kojení (to se pokajdí vždy) ho musím jít přebalit a pak dokojit, protože jinak se vzteká, že pít nebude a žaluje mi :sweat_smile: že má hovínko a já ho nechci přebalit :grinning:
Jinak jsem se dala na háčkování - na první fotečce čepička pro Rorýska na Rorýskovi
Na druhé fotečce čepička pro Amálku na Rorýskovi (byl by ale hezká holčička:slight_smile:)
A na třetí fotce snaha o pasení koníčků:slight_smile:)

Holky hoďte taky nějaké fotky...těším se na vaše zlatíčka
12. dub 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skákání na míči je super. To znám taky. Je to uklidňující. Mám pocit, jakoby to znala, ještě když jsem ji čekala a hopsala:slight_smile:
Mes. čepičky jsou nádherné.
12. dub 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes, jsi šikulka, moc hezké. Malý taky se vzteká když je kaděný, ale i když si učurne, vadí mu to. A to jsem koupila už ty bílé pampers, prý výborně sají, vyšly v testu jako nejlepší, ale mu vadí mokro. Počítala jsem kolik denně zpotřebuju plenek a je to 13 ks, takže docela nářez. Teď kadí po každém jídle :grinning: .
Taky závislost u nás není, jen na pecky, to zbožňuje. Jinak ho nosím, alre moc se mu to nelíbí, vydrží na chvíli a chce ležet a házet rukama, nohama. Ani Niki se nechtěla dlouho nosit. Babičky by nosily furt, ale po chvíli se už vzteká a chce ležet. To je jen dobře. Do měsíce to byl takový uřvan, že mě chytaly mory, ale teď jen spí, je to velké zlatíčko. Bříško taky dobré, dávám ty probio kapky, aspoň preventivně. Jsou to stejně jen bakterie, takže mu to jen prospěje.
Venku je škaredě, mrholí od rána. Dnes jdeme na kyčle, tak snad budou dobré.
Holky, co říkáte na očkování na pleumokok? Už jsem se tady ptala, ale žádná odezva. Budete některá nechávat? Mě se zdá, že těch očkování je už hodně, tak se mi zdá, že zas zatěžovat dalším, no nevím. Co Vy na to? :slight_smile:
13. dub 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili já mám Toma naočkovaného a Honzíka budu nechávat taky
13. dub 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem si čepičky uložila a ukážu babce, ať mi je uháčkuje. Máš nějaký návod? Babka furt plete a každá čepka je malá :grinning: Má hlavu jak balon :grinning: , moc se mi líbí. Tak bych si nechala něco takového udělat na jeho balonek.
13. dub 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ho nechám naočkovat, radši jedno bodnutí na víc, než pak nemoc a starosti, bude mi ho líto, asi budu ronit slzičky s ním , ale budu mít jistotu, že sem udělala vše, co sem mohla, kdyby něco pak chytil, tak bych si to vyčítala
dnes je nějakej hodnej holky, ho nepoznávám ! nám ho asi vyměnili :sunglasses:
13. dub 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme zubýýýýýý!!!!
Dva spodní už má prořízlé a vlevo dvojka mu leze!!! Neskutečný!! Jsme rekormani!
13. dub 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illi - já to očkování zvažuju..asi ho nechám, umřela bych, kdyby se mu něco stalo..
musím si o tom ještě něco přečíst.
Rorýs se taky nechce nosit - nemá to rád, chce ležet a povídat a kopat nožičkama :dizzy_face:

Holky já jsem hotová z těch zoubků...to nechápu..doufám, že to nebude vadit při kojení
13. dub 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek