• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
mes, já už 5 odečetla, jinak měl 39 rovných. Mě štvalo, že jsem se nepřipravila a nekoupila čípek od teplotky. Taky mi to mohla dr říct, že? Nikol měla taky 3 530 g a 49 cm. Jde vidět, že je kus chlapa, to je jen dobře, kluci mají být velcí, silní a holčičky dívčí, žádné prasátka s podbradkem :grinning:
Patynek má dnes narozeninky, 3 měsíce.
Od kdy budete dávat příkrm? Dr říkala od ukončeného 4 měsíce a polévky až od 5 měsíce. U Nikol v knize mám napsáno 3,5 měsíce, banán, polívečky, šťávičky.... Už se těším na tu reakci, jestli se bude šklebit jak u čaje červíček, ten nesnáší.
16. dub 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illi - já plně kojím, takže pokud mu to bude stačit, tak nic dávat nebudu do půl roku - v šestým měsíci začnu mrkvičkou rovnou..ale uvidíme, jak mu bude stačit moje mlíčko..zatím je to macek, takže mu asi nic nechybí..ani nemocný zatím nebyl a zoubky rostou, tak je asi vše jak má být.

Holky - do kdy máme dávat ten vitamin D? Ten vigantol, nebo jak se to jmenuje..já mu furt kapu jednu kapku denně, jsem se nezeptala, jestli furt:slight_smile:)

Illi - oni z toho vyrostou jak začnou lézt a chodit, kámoška taky měla holčinu tlusťoučkou a jak se začla mrskat, tak je jak proutek:slight_smile:) Takže jsem ráda, že je macatej a je mu dobře:slight_smile:)
16. dub 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda to měl Patynek už fakt vysokou teplotu - já tu mám paralenový čípky připravený - kdyby něco..Právě, že ty děti většinou onemocní nebo vyletí jim teplota v noci a sháněj někde něco, že?
Dneska jedu s mamčou a Rorym do Olympie - musím si koupit něco na sebe - jsem stále tlustá, a mám jen jednu sukni, co obleču a těhu gatě..což nejde..si připadám jak socka..a malému taky něco koupím. Se těším moc!
16. dub 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera říkala dr že se kape do 1 roku, já kapu 2 kapky. Pak dáváš kapky co se dávaj jen u kojení. já dávám už jen ten vitamín, nevím jak se jmenuje.
Jsi šikulka, že kojíš, gratuluju. Musím taky koupit paralen čípek. Já dnes vzala prášek, bolí mě hlava od večera, asi nervy. Já měla takový strach o něj, nespala... Bráchovi si pamatuju vylítla přes 41 teplota a pohotovost byla 3x prý zuby a přitom umíral už. Zavolali naši jinýmu dr, ten dojel, vzali ho do špitálu, tam byl dlouho a říkal za 5 dvanáct dojel, už neplakal, nehýbal se...ZÁpal mozkových blan- pneumokok.DR to nepoznala.

Se máš, že máš blízko Olimpii, Nikol tam jezdí se oblékat, ale máme to z KA dost daleko. Tam je ve svém živlu. :grinning:
16. dub 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kdy dáváte náušničky, čekáte až po očkování, nebo je změna a může se hned? Myslíte, že už bysme mohli?
16. dub 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilii - ty budeš malému dávat náušničky???
16. dub 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili můj Tom měl z pneumokoka 39,1 :frowning2: jak měl tu první dávku, u ostatních tak vysoké teploty neměl, něco na teplotu jsem kupovala cestou od dr. po očkování, on sám říkal at hned jak přijdu domů dám něco preventivně

jinak s příkrmy budem začínat v půl roce a to mrkvičkou, dřív pro to nevidím důvod
16. dub 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : tak u nas je bozi dopusteni, stepanka ma dva zuby, me malem klepla pepka a ja si porad rikala, proc tak rve a furt strka ruky do pusy. ted jsme dojeli z nefrologie tak uz jen minimalni dylatace. tak uz jen to srdicko a mame zdravou holku.

ili: nausnice se muzou hned v porodnici, ale dr. mi rikal ze mame pockat az na reakci z toho TBC anicka tam mela hnis, takze nausnce jsme davali az v pul roce a stapanka to vypada taky tak.

mes: ty kapky az do roku, me dr. rikal ze je mam vypaplat cele. tak nevim kazdy dr. rika neco ineho. , s tema prikrmama taky zacnem az kolem pul roku, uvidime jak budem stacit s mlikem, ale snad zatim jo. my jsme anicce moc sladke jako banan a takove nedavali(stejne to dela zacpu) davali zeleninove a dodnes miluje zeleninu. by se po ni zblaznila
16. dub 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
mesd, náušničky musí bejt :grinning: , tatínek má taky, strejda taky. Jen malé tečky, kostičky zirkon, něco takového, to co teď letí, musím se podívat po něčem teprv. U nikol sme museli čekat až po očkování. Já se ptala na SKy kámošky a prý její známá dala před očkiování a malá ji ochrla na půl těla, reakce jak blázen. Každá doba je jiná, jak vidím. asi počkám do června, teď má stejně čepku, tak na léto počkáme.
radi, zuby ve 2 měsících a 2 najednou? Moc gratulujem. Malý jen kadí o 106 a cpe ručky do úst a slintá jak kozel ale zubky nemá.
Kapičky taky říkala do 1 roku.
Dnes mi volala babička, že v televizi viděla, že maminky nemají nechat očkovat pneumokoka najednou s vakcínou, mají týden počkat, aby v tělíčku nebyly 2 jedy najednou, že je to pro dítě nebezpečné. Že na to dr nehledí a někteří očkojí. Pozdě, mohla jsem to taky tak udělat.
S příkrmy se můlže po 4 měsíci, tak zkusím tu přesnidávku a mrkvičku, jsou pak děti snědé jak ze solárka, nádhera. Švagriňa kojila do 3 let malou a ani v půl roce neuměla nic jiného jíst, neuměla se napít v hycu v létě, zapít léky, jak byla nemocná, ze všeho se dusila, polykat byla noční můra. Byla z toho nešťastná, že ji to nikdo z dr neřekl, že tak dopadne jak nebude zkoušet. Dávala jí čaj přes stříkačku i tak neuměla polknout. Prý už u druhého bude chytřejší. Chtěla to nejlepší , tak jen kojila a tak dopadly.
Nikči jsem dávala polívečku v 3,5 měsících, ale že ona nechtěla pít nutrilon sojový. Nic jiného nemohla, byla alergická na mléko, takže jsdem dávala i ve 2 měsících vývar z mrkve a rýže, doporučila dr, to vyopila celou láhev, ale nutroš ne. Tak jsem pak musela dávat banán, polévku, přesnidávku s piškotky. Jogurt, krupici, nic takového nemohla. Ale byla stejně tenká jak nitěnka.
Dnes nemáme vycházet ven, otvírat okna, k vůli té sopky, že to jde z Orlové do Karviné, tak jsem zavřená, nevětrám. Babka mi volala, že nemůže dýchat, je srdcař, ale má strach otevřít okno, tak raději se dusí doma , topení vypnuté, ale má cihlák, tak se potí. No vystrašená pěkně :grinning:
16. dub 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj holčiny, konečně vylezlo sluníčko, Dneska jsem byla s malou v MC. Bylo to super. Koenčně jsem poznala nějaké maminky a tak má hned o zábavu postarané. Malá je vzhůru a dožaduje se stravy:slight_smile: Dopíšu to později :grinning:
16. dub 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illi - já se na to zeptám doktorky - na to separované očkování..jsi hodná, že jsi to sem napsala..myslím, že ta reakce se opravdu může násobit, když se to očkuje najednou..
Chtěla bych se jít taky nechat vyfotit od profíka s malým a s manžou..ale chtěla bych až bude malej pást pořádně - aby jsme tam mohli všichni pást:slight_smile:) Takže ještě tak týden dva počkám a pak mám fotografku, která mi fotila těhu fotky a fotí úžasně..tak asi půjdu tam - sice je drahá jak hovado, ale stojí to za to :wink:
17. dub 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já měla Toma očkovaného zvlášt a i tak na pneumokok reakce 39,1
17. dub 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se hrozně bojím
:pensive:
17. dub 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : tak stepanka ma v levem ocicku zanet spojivek, vubec nevim, kde to chytla. do pruvanu nechodime. dali jsme oftalmo a vypada to uz lip. jinak u nas konecne sviti slunicko. vcera jsme cely den byli v brne www.bongobrno.cz byla to parada anicku jsme z tama nemohli dostat do auta. jinak u nas taky dr. nedava ockovani dohromady, dycky aposn tyden pockat, coz je super.
18. dub 2010 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
radiska je v tom Brně něco i pro ty menší děti-pro 18měsíční? zvažujeme že bychom si někdy udělali výlet do Brna a začli tam :slight_smile:
18. dub 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj je tam koutek pro deti do tri let,kde je bazen s mickama a takova mala skluzavka s rodicama se tam vsecko da prolezt takze v pohode pokud ti to prvni uz chodi
18. dub 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
radiska jo Tom chodí a chcem jet v létě ale ptám se zda tam zato stojí jet, kdyby tam byli třeba jen míčky nemá to smysl
18. dub 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny, my pořád ještě neumíme pást koníky, bolestínsky pláčeme po pokusech o pasení, chjo, snad se to někdy naučíme taky

tak to o tom očkování je zajímavý, mě říkala dr. že to dává najednou a ještě mu chce dát proti meningokovi v rámci nějaké studie je to zdarma a prý to rozhodně doporučuje, takže by dostal 3 očkování najednou, tak se ted teda pěkně bojím, když to tady čtu, že to je nebezpečný :frowning2:
18. dub 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: haha zlobr, si mě fakt rozesmála :grinning: , holky dělají se vám v prsou zatvrdliny ? mě už podruhý a včera večer to bylo jak kámen, sme nemohla na tom boku , kde to bylo ani ležet, už je to lepší, masírovala jsem a mazala octanovou mastí, mi poradili v lékárně a zabírá mi naštěstí, zatím

taky sem hodím našeho modýlka
18. dub 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb náš Honzík na tom není taky s pasením moc dobře, jak je na břichu řve. ale on se to naučí i když později. Zatím ho tak dávám několikrát denně a uvidíme co a jak. 3 očkování najednou bych určitě nedala, velká zátěž na tělo a já osobně bych ani nedala ani tu na meningokoka, moje dítě není žádné pokusné zvířátko
18. dub 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik: no jo, když mě dr. řekla, že ten meningokok je pro dítě konečná, takže by ho rozhodně ona naočkovala, tak se mi taky riskovat nechce, jsem laik a ona je odborník, tak by měla vědět co radí, já jí docela důvěřuju, jen díky ní teď plně kojím, z porodnice nás poslali s UM a naučili krmit lahví, druhý den po návratu domů a návštěvě dětské dr. jsme zústali jen u kojení a malej přibírá krásně, spíš víc ;)
18. dub 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb je to na tobě,já dokud nebude vakcína vyzkoušená o tom neuvažuju a pokusný králik nebude Tom ani Honzík nebude. Mening. je smrtelný to vím ale je jich více druhů a co jsem koukala na net tak na ten nejhorší očkování není (ale možná je v tom co ti dr. nabídla já nevím, můj názor je že dr. to nabízí protože z toho mají peníze ale je to jen můj názor)
18. dub 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb a to že plně kojíš je tvoje zásluha, ne její. no ale hlavně platí říct si o pomoc, nám s Tomem kojení nešlo a nikdo neporadil, jak jsem si o ní řekla nejednou to šlo takže je to hlavně o matce zda sedí jak putka a mlčí nebo si dokáže o pomoc říct
18. dub 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky - neblbněte s tím pasením - všude je psáno, že děti mají pást až na konci třetího měsíce..takže klíííd..jsme furt napřed:slight_smile:) Hele a malýmu to taky trvalo dlouho než zapásl:slight_smile:) a doteďka když je unavenej tak tu hlavu prostě nezvedne..ale jinak pase už krááásně, láska moje světová:slight_smile:)

Dneska jsem mu koupila za 1500,-- hadry v tescu a jen jedna igelitka toho byla..ze všeho mi hrozně vyrostl...holky já už kupuju na 6 - 9 měsíců a je mu to někdy i krátký..já to nechápu..A to jsou jen věci na doma..a punčocháčky, aby mohl nosit krátné džínové lacláčky a byl frajer:slight_smile:)

Já si nechám poradit od děckařky s tím očkováním..uvidíme..
18. dub 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, seb, nemyslela dr tu vakcínu na pneumokoka, je zdarma, co se děti narodily v novém roce2010. Jen ty 2, nic jiného nevím, že by bylo. Krom těch zbytečných, co je na trhui habaděj. Já už žádnou jinou nebudu brát, v žádném případě. I neštovice plané se očkují, to si nenechám, ať si je prodělá. Očkují i příušnice a vakcína pro děti co jim bylo předloni 13 let tak to chytlky skoro všichni, byly špatné vakcíny. Kámošce onemocněly všechny 3 děcka a očkiované byly. Takže nebudu očkovat neštovice, když by je pak chytl v dospělosti, je to dost nebezpečné. Strejda je měl ve 40 letech, horečky strašné, vypadal děsně, málem nepřežil. Já neočkoju anio proti chřipce, ani klkíšťata, nic, jen ten základ.
Malý pase jak hrom, máme opačný problém, že on hlavu nepoloží, bojí se, jak nemůže, tak se převrátí na záda, ale nepoloží, ani jak mu ji tlačím, tak se krutí. Mám i v albu jak byl menší jak peseme. Jak se převrátí sám na bříško, tak taky hned zvedne hlavu, a bojuje sám se sebou.
Dnes jsme byli na baráku, jsme opálené s Nikol, malého jsem nechala taky jen v pampersce, nožky vyhřát. Prospal celý den, pusku má snědou, konečně venku.
Radi, my máme s očkama stále problémy. Jak jedno, tak druhé. Heřmánek mu moc pomáhá. Oftalmo, nám nepomáhá, bral to dlouho p porodu, jsem byla nešťastná, měl jít na kanalky pod narlozu. Zkusila jsem otírat v hežřmánku a obklady(pak dám fotečky jak drží s maskou na očkách) :grinning: je to dobré. Jak jsme na horác h, nic, jsme venku taky a hned v noci mu začne hnisat očko, slepené, teče, hnus. To ovzduší je hrůzua.
18. dub 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb, konečná????? Ta dr je p...a asi. Můj brácha měl 11 měsíců jak měl pneumokoka, je mu nyní 29 let a je zdravý a krásný, má dcerku 5 let. Takže neboj, některým těm dr bych nakopala prdel za to co kecaj a straší lidi. Oni jjak vnutí ty vakcíny maj za to prachy, tak proč by nestrašily, je to hnus. :angry:
18. dub 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili fakt ted je nějaká studie na menongokoka, vím že to dr. nabízela i holkám co chodí na MMB ale většina jich to odmítla. podle mě je to o tom strašení rodičů a penězích. Já ještě zvažuju kolem 4let na klíštovku nechat očkovat ale to si ještě nejsem jistá, promyslím. ale chřipku,neštovice určitě dávat nebudu.
18. dub 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili: ona nemluvila o pneumokokovi, ale meningokokovi typ B a C,
smardik: to není nevyzkoušená vakcína, nic nevyzkoušenýho se lidem dávat nesmí, to se netestuje , klinická studie je o tom, že zkoumají něco navíc, třeba kolik , jak starých dětí mělo po tý vakcíně třeba horečky apod., ale vakcína už se používá prý rok
to že za to dr. dostane asi nějakou provizi, o tom nepochybuju, ale to je mi šumák, mě jde jen o to , jestli je to pro mé dítě prospěšný nebo ne a to musíme ještě promyslet, resp. získat někde o tom informace
18. dub 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb tohle je pro mě prostě pokusný králiček
18. dub 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím smardi, že pokusní králíčci si toho vytrpí víc:slight_smile:) Dítěti by dnes ani se souhlasem rodiče nedali něco, co by ho potencionálně mohlo ohrozit na životě..na zdraví..je to opravdu jen dodatečný výzkum, aby se zvýšila informovanost.
Já furt nevím..no..
18. dub 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek