• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Ahj,
malý je v křesílku a začak si pečlivě sledovat dneska nožky, lapá po nich ručkama, moc se mu to nedaří a směje se u toho, má je skoro v puse :grinning:
Dnes vypadá hezky venku, ale studený vítr ještě. Včera jsem šla ven, nic moc. Sedla jsem si na terasu, ale nedopiloa malé pivčo a šla dom. Snad bude víkend príma, půjdem na barák, chytat bronz.
23. dub 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, vy máte všechny ty děti tak ěikovní, taky jsme byli, ale nějak jsme zlenivěli :(
Mes: malej Ondrášek je super rrrrrrrrrrrrrrrrr :wink:
25. dub 2010 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jančet - moc ti děkujeme:slight_smile:) Hele všude píšou, že vývoj miminek je různý..Náš třeba vůbec ještě neví, že ty nohy jsou jeho..bych řekla,..sice mi je strká do pusy, protože mu mám kousat prsty a říkat, že mu smrdí..u toho se strašně směje..ale určo si je nechytá rukama jako ten Illi..prostě každé miminko je jiné...Všichni nakonec vyrostou a budou chodit a mluvit..:slight_smile:) :grinning:
26. dub 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: ondrášek je boží, jak povídá :grinning: , jinak náš adulka si s nožičkama teda ještě vůbec nehraje, a do pusinky je vůbec nezvedá takhle, zato si tam nacpe celou pěstičku, někdy se snaží tam narvat obě :slight_smile:
26. dub 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seb..a nezačínají vám také růst zoubky? Náš si strká ruce do pusy jen když má hlad, nebo když ho začnou bolet zoubky..:slight_smile: Ale také obě najednou a někdy má jeden prst v nose a druhý v puse:slight_smile:)
a děkujeme za pochvalu :grinning:
27. dub 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: myslím, že zoubky ještě ne, v 9 týdnech bysme byli asi rarita, teda hned po vás ;) , spíš si je tam cpe z nudy, místo dudlíku , a nebo má pořád hlad, to je mu podobný :grinning: , on si tam někdy nacpe ukazováček, paleček ještě nějak neobjevil :slight_smile:
28. dub 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb: aby ses nedivila jak my, porad ruka v puse a pak zuby.
hoky u nas je to des, stepanka nechce dudlik - ma porad palec v puse ale uz tak odudlany ze ju to musi bolet, neivm jak na nu, jak ma pres prsty mikinu tak rve dokad ji to neoddelame hruza.
29. dub 2010 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
radis - já jsem si také cucala palec a naši dělali co mohli, stejně jsem si ho cucala dál..a zuby mám rovný, neboj..a předkus taky nemám a cucala jsem si ho asi do sedmi let:slight_smile: Psycholog mi říkal (známý), že když by mi zakázali nějak cucat si palec, že si to dítě najde jiný zlozvyk..mnohdy horší, takže pokud si cucá palec..tak to ještě jde..že to svědčí o sklonu ke zlozvykům - a je to fakt..furt si koušu kůžičky kolem prstů a rty...je to děs..jsem jeden velkej zlozvyk:slight_smile:
Seb..hele my taky měli zoubky už na pochodu a bylo nám tolik co vám..tak tam pořádně koukni:slight_smile:
Paleček máme jak kdy..zatím vedou cucací ukazováček a prostředníček - oba najednou v puse..je sranda, když s nima tak usne..jak honí ty zoubky.. :grinning:
29. dub 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem dnes dostala prvni hryzanec, jeste ted to boli, to bude kojeni
29. dub 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radis..já mám výhodu, že nemám bradavky moc citlivé..tak snad to půjde..zatím je hodný:slight_smile:
29. dub 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
v pondělí mi umřel soused, co jsme se o něj starala. Jsem ještě furt mimo, nechodila ani na koňa. V neděli jsem mu objednala dovču na týden v Lomné a on na druhý den umřel. Niki ho našla jak šla pro talíře ráno, měla zrovna ředite. volno. Je z toho špatná, v noci se bojí, leká se všeho, pořád o tom mluvila, že se bojí, že jednou tam půjde a on bude mrtvý a přivolala si to. Jsou tu děcka jeho, škoda mluvit.
Do toho škola, zkouš. období, jen píšem písemky, tahák nejsem schopn a napsat na poprvé, pletou se mi písmnena, no hnus. Takže lítám, vyřizuju, přemýšlím nad tím bytem, chtějí vše prodat a hned, aby už poplatky za květen neplatily, hlava mi šrotuje, že nejsem schopna myslet logicky. :unamused:
Ještěže ten malý furt spí přes den, nepotřebuje pozornost, jinak bych to nedala asi. Ručky taky baštíme až ho z toho natahuje pořádně, čuník. Musím mu dávat plínku do ruky, on si ji narve k nosu a usíná, má ji u nosu a v puse, žmoulá to. Kapesníček nezabral, ani bryndák, prostě vyžaduje plenku i jak je v křesílku. Jinak už mu dávám do ručky kolečko kousací s canckama pověšenýma na něm a on to rve do pusky a je to lepší jak ty ruce, pak to pustí a rve zas plenu, nebo obě ruce :grinning:
Začíná se mi v noci častěji budit hlkady, takže nutroš extra už mu je málo, přemýšlím, že si odpoledne namočím vločky, večer povařím a udělám nutroš s tímto, snad ho to zasití víc. Jak se budil jen 2x, tak už častěji, sice nebrečí, ale jak se proitahuje, já už letím pro mléko, nechci aby se rozkřičel a pobudil barák, takže to stíhám zatím vždy :grinning: . Brečí jen večer po 18 hod ho začíná bolet břicho, tak to už se mu musíme věnovat, cvičit, blbosti, do té 19 15 hod, pak ve vodě je klídek, to se mu hrozně líbí, pak je unavený, že hned při pití usne. probio kapky dávám po koupání večer. Jsem ráda, že je pořád v klidu, tu hoďku večer se dá zvládnout.
Musím mu dnes vyvařit cumel na flašku s větší dírou, ty od 6 měsíců, nebo boroček pije 20 min, tahá až u toho usne zas, tak ať se netrápí. Na čaj má díru velkou, to má vypité raz dva, a s nutrošem bojuje.
Cumel taky nechce, jen venku ale jen s kulatou savičkou, mám jen 1 a těch placatých plno, z toho ho natahuje
30. dub 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili: tak to je mi lito, asi to beres skoro jako umrti v rodine, kdyz jsi se o nej tak dlouho starala. No toje zivot, bohuzel.
Jinak nam stepanka taky porad cuca palec ale jak ma ho cely bolavy, jak si ho dere o ten zoubek. a pekne tohryze u kojeni, hruza. V noci se nam budi jen jednou. usne treba v devet a vstava ve tri. kdzy jde v deset tak vstava ve ctyri nebo v pet, takze se to da, tedka jeste spinka a ja uz zase makam, aby byla nejaka ta korunka navic doma. a to tu mam 5 pracek na zehleni, ani se mi do teho nechce. ale svagrova spi po nocni tak si anicku veme a snad to dozehim.
1. kvě 2010 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
no on se budil já říkám 2x, ale je to asi jednou, protože v 19 30 jde spát a protahuje se v kol 3 ráno, takže spal těch 6-6,5 hod v kuse. Ale teď už se budil v 1 v noci. Včera jsem mu dala ty vločky a spal dobře od 19 30 do svých klasik do 3 rána, pak v 5 a v 7 30 jsem ho budila na jídlo, ale nechtěl, klasika ráno nejí. Teď zas spí, ale ještě nechtěl jíst, tak ho ty vločky pěkně nasytily, že nechce jíst.
Je škaredě venku. Jdu vařit a udělat nějaké seminárky, ať už konečně to mám hotové.
1. kvě 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ahoj, tak koukám jak ty myšky pěkně rostou:slight_smile:
Ili: Je mi to líto. Ale je třeba věřit, že teď už je mu lépe.
Malá spí od večera až do šesti do rána (ťuk, ťuk do dřeva:slight_smile:) Dneska mi už usla, ale ještě bych ji chtěla vykoupat. Tak ji nechám chvilku pospat:slight_smile:
Držím palce s těmi seminárkami.
2. kvě 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tachi, v kolik ji dáváš spát, že spinká do 6 rána? Já pravidelně koupu a dávám spát ve stejný čas. Po 18 hod je zlobivý vždy, asi břicho. Je unavený, nechci ale mu měnit režim, tak tu hodinku musím vydržet, dělat blbiny, vvičit nožkama. Ještěže přes den je samostatný, nevyžaduje pozornost, vyhraje si sám. Taky se těším až bude spát celou noc až do rána. Ale to bude asi ve 4 letech :grinning:
rychle rostou ty děti, že? Patynek má kulatou hlavku jak balonek, samé faldíky, je to rozdíl Niki a on. Je těžký hlavně na ty moje záda. Kdyby vyžadoval nošení, bych asi byla už na JIP.
Dobrou noc, ať vás děti nebudí moc v noci a zítra krásné sluníčko, ať můžem být venku. papa
2. kvě 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky dlouho jsem tu nebyla, měla jsem Tomáška nemocného. U nás se teda spí od večera do 5ráno kdy nakojím a pokračuje do 7, pak je vzhůru a od 9 do 12:30-13 zase spinká :slight_smile:
2. kvě 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, smardík, od večera to je v kolik? Mě spinká před 20 hod pravidelně. Přes den spí snad v kuse taky. Kol 7 je ráno vzhůru, pak se nají 8 30 a usne do 11 30, pAK se nají a u toho zas usíná, někdy vydrží hodinu vzůru a zas spí. Rekord přes den být vzhůru jsou 2 hodiny. Je to velký spáč.
Nemůžu ho nechávat na posteli, válí sudy. přetáčí se jak paragraf až je u konce lůžka, takže musí být v postýlce nebo křesílku. Mám vše zbluté, nají se a hned se točí na břicho. Zvedání za ručky do sedu už ho nebaví, chce se jen točit. Objevil něco nového, tak to dělá furt ale ty zkřeky u toho :grinning:
Venku vypadá hezky. Jdu do drogerky tety, mají tam v akci pampers do vyprodání, jen 199,9 za balík je jich tam 78 ks a ty větší od 7 kg je jich 68, takže supor cena. Byla jsem v pátek, ale měli jen 1 balík, že odpoledne. Šla jsem v siobotu, byl státní svátek :grinning: Mám i šeky pampers slevy, 40 kč na pleny a 20 kč na ubrousky, mi došlo do schránky. Ale nechtěli mi to vzít v drogerii, že se to nevstahuje na slevy, takže to ani nevyužiju, kupuju jen v akci pleny, nedám přeci 6 kč za plenu, když v akci je přes 2 kč.
3. kvě 2010 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili po zprávách okoupu, nakojím a uložím a budí se v těch 5, dneska třeba až 5:30
3. kvě 2010 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak já začínám 19 15, jak je už hlavní program v 20 růžovka :grinning: to už chci mít klid u telky v posteli, takže kol 19 45 nejpozději spí. Spí těch 6-6,5 hod, pak se začne protahovat, tak už jdu do kuchyně pro mléko. Možná kdybych spala dál, tak nevím jestli by spal, jak dojdu, tak spí, takže ve spaní ho nakrmím a pokračuje. Nenechávám ani brkat. Teď už zas klasika spí od 8 30, je jak hodinky a vzbudí se 11 30. Aspoň si udělám jednu seminárku a peru, dala jsem to na balkon, ale mračí se tam, tak druhou várku dám na sušák do pokoje.
3. kvě 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás se spí od 20:00 do dvou nebo tří kdy kojím (on při tom spí - vůbec se nevzbudí) a pak spí do šesti - zase nakojím (zase při tom spí) a spí tak do půl osmé..pak je hodinu vzhůru - čteme si pohádky a válíme se po posteli (apropóo dnes se mi ráno otočil na bříško..sice to byl spíš převrat..ale je to šikulka:slight_smile: a pak zase spí - buď si dá hodinku nebo dvě a půl - rovnou dopolední spánek :wink: Jsem spokojená..všichni mi říkají, jak krásně spinká...že to nezažili:slight_smile: ale koukám, vy tu máte megaspavce..ale myslím, že až začnu přikrmovat tak bude spát celou noc..by vedle něj mohli střílet z děla..a on spí..

Horší je, že nechce dudlík a teď už si začíná fakt kousat ruce (já dudlík neměla, manža taky ne..takže nemá po kom ho chtít) nemáteněkdo nějakou fintu, aby si vzal dudlík?
3. kvě 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilii - také jsem přemýšlela, kdybych ho nedávala kojit, když se začne cukat, jestli by zase nespal dál?:slight_smile: :grinning:
3. kvě 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky - mě přijde, že ty děti mají hodně podobný režim - všechny..ten dopolední velký spánek a tak:slight_smile: Máme zlatíčka!!
3. kvě 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smardik - copak bylo malému? :confused:
3. kvě 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mes,
no, mě prababka jak jsem měla Nikču, já měla jen 19 let, tak jsem poslouchala její rady a radila, že musí být daný režim přesně. Tak jsem najela a fakt to fungovalo, jen jsem u Niki koupala a dávala spát v 18 večer. Bylo léto, všichni venku a já doma. Ale naučila se a ta byla mega spáč, spala od 18 večer a v 10 ráno jsme vstávali. Samo v noci na jídlo, ale do 10 měla nioc. Kámošky se naučily, že musí chodit později, že spíme.
Cumel, máme taky problém. Kulatý mám jen 1, ten si ještě veme, musím ale držet dlouho v puse, tlačím na něj, tak začne sát, ale vyplivne po chvíli. Ten placatý cumel, těch mám plno, od 0-3, 3-6, i od 15 měsíce :grinning: ten placouš neveme, natahuje ho z toho. A to mám teploměr taky s placatou savičkou. Píšou tam, že se má nechat v pusině asi 6 min. To by se mi skosil hned :grinning: . Se divím, že nechce, asi mu vadí ten silikon. Kdysik byla guma, Niki měla do 4 let cumel, v každé ruce musela mít i v puse, v noci jsme je měla v kyblíku hromadu a jen strakala, ať nehledám :grinning: . Mamka moje měla cumel ještě ve škole, o přestávce cumlala na WC. :sunglasses:
Mes, to kojení je moc fajn a máš silné mléko, když tak vydrží. To je nejlepší pro něj. My dáváme nutroš extra a píšu si kolik vypotřebuju krabic, abych mu to napsala do knížečky i pleny píšu :grinning: tak do dneška má nutrošu 16 krabic vypitých. tak si spočítej kolik jsi už ušetřila.
Dnes je týden co umřel soused, mám svíci zapálenou a od rána brečím. Ještě to počasí k tomu. Mám nějak cvrklý žaludek, jak by se ještě něco mělo stát. Moc mě to vzalo. Nejsem schopna logicky myslet. Něco udělám a za hodinu nevím nic. Umyla jsem koupelnu a za hodinu jdu zas, pak zjistím, že je umytá. Prostě okno. A to mám zkouškové období. Pemýšlím jestli jsem malého krmila a v kolik, prostě blázen je ze mě.
3. kvě 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes Tomík měl týden 40horečky-začal s nimi u záněty středního ucha a volně přešel v bronchitidu ze 40, dr nás už chtěl hnát do nemocnice protože mi odmítal pít tak jsem mu to dávala přes pláč stříkačkou a zvládli jsme to i doma
3. kvě 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik, to je děs, takové horečky, bobek malý. Dobře že je to za váma. Propichovali mu bubínek?
3. kvě 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili ne na píchání to nebylo, jen kapky dostal a něco na teplotu a to přešlo, jeden den měl teploty už "jen" 38 a druhý den zas 40 ale už je lepší i když je pořád unavený ale dneska dobírá ATB a zítra jdem na kontrolu
3. kvě 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je dobře. Jak byla Niki malá, byla to moda přepichovat bubínky, Niki 2x přepíchli, nechtěla ůít mléko jako miminko, ležely jsme ve špitále a jak chtěli po 3x, jsem to odmítla a došla jiná dr a prý to má dobré, nakonec se ukázala alergie na kravské mléko. Řešili to ale přepichováním bubínků. Jsem ráda, že je už jiná doba.
3. kvě 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illi - dneska to očkování proti pneumokovi hodně působí i na infekce uší..takže i to je důvod proč ho nechám naočkovat.. Nikol si tedy taky užila..

Smardik..tak snad už to máte vybrané a bude jen zdravoučký chlap :grinning:
3. kvě 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes mám TOma na pneumokoka očkovaného a stejně ho ucho chytlo
3. kvě 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek