• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Smardik..vidíš..no..nic není stoprocentní..ale třeba to zabránilo větší infekci..co víš.. :wink: My furt nemáme zahojené to ramínko..jestli se mu nezahojí do příští prohlídky..tak asi pneumokoka nestihneme..tu první dávku
3. kvě 2010 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
tak malý už spí, jíst nechtěl, tak šel spát hladový. Dám mu to dopít kol 22 hod, jak neusnu teda.
Niki měla alergii na mléko od narození, ale přišli jí na to až ve 3 měsících, tak pila jen čaj a mléko nechtěla, zvraela, neprospívala, tak jsme byly ve špitálu 14 dní, jí tlačili vše možné, píchali uško a nakonec se uráčili vzít krev, poslat na rozbor a pak mě přišel dopis, hned se dostavit velmi silná alergie na kravské mléko. Dostala nutrilon sojový, ale ten taky moc nechtěla, vypila mi nejvýše 50, to je rekord, většinou 30, tak jsme ji krmila v noci, ve spaní vypila těch 30-50 ml. Od té doby nebyla nemocná nikdy jako dítě, jen v 10 letech neštovice. Sbírám ji žákovské knížky od první třídy a nemá žádnou apsenci, jen rodinné důvody, jak jsem jezdili na dovče, akorát ty neštovice. Takže něco ten nutroš soja má do sebe, ale byl to hnus. Kdysik stála plechovka 164 kč a bylo to 400 jen. Takže jak dnes nutroš, naštěstí mi maka domluvila přes pojišťovnu, tak jsem to měla grátis. Sunar stál 50 kč, to byl rozdíl, co? a krabice 800 g takže nutroš 800 vyšel přes 300 kč a sunar 50.
3. kvě 2010 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, kde jste všici? Venku je sychravo, brrr. Malý je dnes nějaký protivný, švagrovka mi ho vzala ven, tak trochu uklízím.
4. kvě 2010 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky: tak jsem se sem po dlouhe dobe dostala. k tomu rezimu, nam stepanka usina v devet vecer a spi az do sesti do rana, to ju ale musim budit na krmeni, pac mam mokrou kosili, u toho spi a spi az do pul devate, pak je hodinu vzhuru. usne o pul desate na dvacet minut a pak jde spat az v poledne a spi az do pul 4 nebo do pul pate, pak je vhuru usina v pul sedme pak se zase vzbudi jdeme koupat a pak zas lehne, pripadne mi ze porad spi. jinak dnes jsme skoncili s baby masazema, skoda bylo to jen mesic, ale stalo to zato. jinak jsme dnes stepance udelali urazvoku dohromady se sporenim za 625 kc mesicne. co z je super. jinak kojeni je cim dal horsi boli z tech zoubku.
4. kvě 2010 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
HOJ VŠICHNI, TAK JSEM ČETLA , JAK VÁM MIMINKA KRÁSNĚ SPINKAJÍ VE DNE I V NOCI, JAK TO DĚLÁTE ?! :confused:
TEN NÁŠ NEZBEDA PŘES DEN SPÍ STRAŠNĚ MÁLO, V KOČÁRKU USNE TAK NA HODINKU MAX NA 2 HOD (V ZIMĚ TAM JEŠTĚ SPINKAL I 3 HOD.) , jinak jde spinkat kolem 2O hod., někdy až v půl desátý a budí se tak kolem 3 a pak kolem 5-6 a pak už mi neusne většinou až do odpoledne , kdy jde ven s kočárkem, vyjímečně zaspí ještě kolem poledne, ale to max na hodinku. No a když je vzhůru, tak sám v postýlce vydrží někdy 20 min. s hrazdičkou, ale často vyžaduje spíš pozornost a tak u něj musím sedět a povídat mu a hejbat hračkama apod. , navíc kojím půl hodiny a za hodinu a půl co dojí chce jíst znovu, mezi tím se mi poblinká, nebo pokaká (několikrát denně), tak ho ještě převlíkám pořád, takže mám celkem zápřah teda oproti vám , sem chudák největší tady, se mi zdá :rolling_eyes: :sunglasses:
4. kvě 2010 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Seb- to koukám teda..náš je mega spáč - spíme celou noc (dvakrát kojím) do půl osmé..pak je hodinu vzhůru a pak dvě spinká, pak zase hodinu vzhůru a zase dvě spinká...a pak po hodině spí další hodinu a tak až do večera (dnes ale spal odpoledne 3 hodiny..třeba)..Jíme jednou za tři a půl až čtyři hodiny..takže pohoda..kaká vždy při kojení..největší nálože ráno..celou noc si nenakaká jen čůrá, takže nepřebaluju..Hračkama si hejbe sám, takže vydrží na dece i 40 minut - tahá za ně, bouchá do nic, prohlíží si je, cpe je do pusy, křičí na medvídky a podobně..mezitím se převalí na bok nebo na břicho..když se zadaří..pak paseme a spíme:slight_smile: Přes den kojím 5 minut..před spaním 20 (to vypije obě prsa - dělá si zásobu na noc:slight_smile:) a v noci 10 minut..

Seb - znám děti, které nespí vůbec..buď ráda, že ti spinká v noci:slight_smile: Naše děti na této diskuzi jsou fakt zázračné..buďme za to vděčné:slight_smile:

Radis..ty máš vůbec zázarčné dítě..spát celou noc bez kojení..tý vagooo..to dělají maximálně děti na kašičkách ne?..je to sedmispáčka :wink:
4. kvě 2010 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
radi, to spí krásně teda, si odpočineš. Máš dobré mléko, nasytí hodně. Mě pájino spí přes den taky v kuse snad. Dnes i v noci pěkně do 7 30 jsme ho brala z postýlky si tam povídal. Spoření nedávám, nemám na to. Platím holce školu 1 300 sobě školu 1 700 a kde jsou ostatní věci... takže nemají ani jeden. Niki by to šiklo, nebo měla furt úrazy.
seb, vítám tě. Tu fotku ti smažou adminy, mě taky smazali Pajina :frowning2: . Vkočáru spí v kuse, ještě nevyjedem a už spí, nikdy není vzhůru. Nosit se nechce, jen chvíli a už se vzteká, chce ležet a převalovat, nejlepší koníček teď jeho. usínat se mnou v lužku nechce, bečí, musím ho dát do postýlky, dát plenku do ruky, on si to nacpe do nosu a usíná.
Já měla i niki spáče a taky moc chovat nechtěla. Mslý má kolečka na zubky, tak si taky vyhraje, rve to do pusy, pak chytá kolotoč, on pozornost nevyžaduje. Jsem ráda, nebo bych školu nedala. Nejraději je v křesílku a kouká, baští kolečko, lapá poi hračkách, co visí a hrajou... pak mrčí, jen ho nakrmím, položím do postýlky, pustím rádio a mám do 11 30 klid od 8 30.
5. kvě 2010 v 09:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Kolikrát za den přebalujete? V noci nepřebaluju, od 20 do 5 rána ne, dávám pampers noční, ty dobře sajou. Přes den dávám pampers oranžové bal. ty heřmánkové, nezdají se mi moc kvalitní, tak často. Jsou ale v akci levné. Sypou se z nich ty kuličky gelové. Teď jsem si nakoupila další 4 bal, ale i ty větší od 7-18 kg a rozdíl v tom velký není, jak jsem to změřila.
5. kvě 2010 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
ilii - kouká malý na televizi? My jak pustíme telku, tak malý chce do křesílka a koukat..manža říká, že bude buď TV maniak nebo režisér:slight_smile:) Nejradši má "To je vražda napsala" a "brutální Nikitu" - protože jsou tam záběry na obličeje zblízka..třeba na Madlin z Brutální Nikity se vysloveně směje..asi mu připomíná tchýni :grinning:
5. kvě 2010 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky : jo to jen kojim vcera usnula v devet a spala opet do sesti, takze jsem dneska vyspala, coz je super, pac mam prace jak svina, nejak jsem to nestihala, anicka se nam budila dost ze spani. ale dnesk auz taky krasne spala. ja stepulku davam do lehatka navesala jsem ji tam hracky tak si vydrzi hrat dost dlouho a vetsinou v tom usne, anicka si za ni chodi vykladat, tkaze se ji venuje ona,kdyz ja hodiny a hodiny zehlim.

ili: taky na to nemame, ale mame to vypocitane do posledni koruny, bohuzel kdyby prislo neco nenadalo, tak nevim co bychom delali, ale nechci to podcenit, u anicky jsme pojisteni nemeli a mela deset mesicu a zlomila si klicni kost, tak uz to fakt zazit nechcu.

ja jsem prave dala na kamoscinu radu a kupila jsem si te emulips a jak jsem tomu neverila tak to jen vsem a hlavne kojicim doporucuji - chodim pravidelne na zachod zadne nadymani ani paleni zahy, prestaly stepance koliky, mlika mam tolik ze bych nakrmila porodnicu a za tri tydny mam dve kilecka dole, takze uz jsem skoro na sve puvodni vaze, koupila jsem z tama i gel a balzam je to na opruzeniny, anicka po trech natrenich nema uz nic. takze to ted objednavam tady pro maminy z baby klubu a z baby masazi ve velkem :slight_smile:))
jinak je u nas hnus pocasi ani ven se neda jit
5. kvě 2010 v 16:08  • Odpověz  • To se mi líbí
MŮŽE “EMULIPS” POUŽÍVAT KAŽDÝ?
EMULIPS je doplňkem stravy, je tedy bezpečný. Můžeme jej doporučit i při nejběžnějších dietách - při cukrovce, žlučníkové dietě, při chorobách srdce a cév, s přísadou česneku a skořice i při neslané a ledvinové dietě. Není určen pro děti do 3 let! U těhotných nebo kojících žen a u osob vážně nemocných je lépe používání konzultovat s ošetřujícím lékařem. Každý organismus reaguje odlišně, každý nemusí při užívání EMULIPSu dosáhnout stejných výsledků - jsou závislé na řadě faktorů. Při řadě onemocnění může EMULIPS působit jako vhodný podpůrný prostředek léčby, přestože není lékem, ale doplňkem stravy. Ani vyšší dávky tohoto doplňku stravy nemohou poškodit zdraví.

Radis..já bych to nejedla..dostane se to do mlíka..píšou né pro děti do 3 let..
5. kvě 2010 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
mes: ano uplne kazdy , co je na etikete je ze nevhodne pro deti do tri let .ale to je kvuli evropske unii, jinak to jsou to jen bylinky a moje sefova to dava male od narozeni.
5. kvě 2010 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Radis - můžeš sem hodit prosím odkaz který konkrétně přípravek užíváš? Asi bych to taky tedy vyzkoušela..potřebudu sundat ještě hodně kilo :rolling_eyes:
6. kvě 2010 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, malý na TV nekouká, jsme ho dávala v křesílku před Tv a nic, jen písničky jak jsou, tak kukne na chvíli, ale moc dllouho ne. To ho neba.
Já pojistku nedávám, i když u Niki bych měla peněz dost, ty úrazy byly víc než dost. Ale jsem ráda za každou kačku, tak pro mě je to zbytečné. A na druhou stranu, by mi socka nedala peníze, jak má dítě spoření, tak nedávaj nic, že se to má zrušit a žít z toho, takže já legálně mít nic nemůžu. I spoření s liškou mám napsáno na rodiče. Musella jsem to i přepsat, jak se to dověděli, že mám spoření.
Dnes jsem byla na pernam. mejkap, obočí a rty. Vypadám jak klaun, než se to ztáhne ta barva, prý týden, takže jsem na týden doma zavřená. Včera jsem měla narozeniny, tak jsem si to nadělila. Už dlouho jsem po tom toužila, takže to mám, vypadám hezky :grinning:
venku je už hezky, sluníčko se dere ven, na víkend by mohlo být hezky, bych šla na barák něco opéct. Makrely třeba, mňamky.
6. kvě 2010 v 16:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ili : ted to nejak nechapu jak nemuzes mit neco legalne, ? ja to ted nejak nechapu
6. kvě 2010 v 17:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ilii - fakt permanentní makeup? No já mám 2 kámošky co to mají a obě toho moc litují..protože to působí dost uměle a té jedné řekli, že je to na 4 roky a má to už 10 let..Vypadá to divně - zvlášť na té puse - jak kdyby ji měla špinavou od čokolády..když jí sjede rtěnka..
6. kvě 2010 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
My t máme v rodině všici. Tchýně to má 3 roky a má to už vybledlé, tak jde v lednu znova, švagrovka taky šla po 3 letech znova i linky má. Záleží kde ti to dělaj a jakou barvou, já si dala zvětšit horní ret a přírodní konturu a obočí tmavé, jsem tmavá a mám černé barvené vlasy. Sousedka je vymoček světlý a má to světle hnědé 4 rokyx, taky už dost vybledlé, tak jde taky a chce pro změnu zas jiný tvar. Jáý mám samo osobně černé obočí, jen už trošku u kořene nosu vypelichané, tak jsem potřebovala vy\tvarovat hezký tvar. Mě se to mioc líbilo vždycky. Rty u švagrovky nepoznám jestli má tetovačku nebo lehkou linku přírodní. Jak říkám záleží jak si to necháš, jakou barvou a kde. A jak píšeš, jestli si dala konturu hnědou, nebo výraznou barvu, tak to fakt vypadá jeble dost, zvlášť když se co chvíli nosí jiná barva. Já nemám horní ret vůbec, tak jsem ho musela dokreslovat konturou a vždy se mi to smmyje za chvíli, tak budu mít klid. Pak se vyfotím a dám fotečku, za měsíc, až to bude dobré a opravené jestli se mi někde něco odlupne.
Radi, jsem samoživitelka, takže musíš dávat veškerý příjem na příspěvek na byt a soc. příspěvek. Jelikož mám spoření, nedají mi dávky, protože netrpím nouzí, víš? Tak to u nás bohužel chodí. Střední třída se má nejhlůř u nás....
Malý už spí, mám tu neteř do neděle, nechce se jí stávat d školky. Můj je v Čechách pracovně, tak je nám tu veselo. Nikol tu má zas svého klučinu, abychom se nebály :grinning: . Barák plný dětí. :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, nevíte co je s Petkan? Nemáte někdo na ní kontakt?
6. kvě 2010 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Illi..a dělá se někde i třeba celá pusa tím perm. makeupem? Je mi proti srsti si kreslit konturu - nelíbí se mi to..ale možná bych nebyla proti si ji nechat vybarvit celou..mám ji úplně světlou...Třeba kámoška má tak tmavé rty, že si rtěnku vůbec dávat nemusí..já jsem vybledloň..

O Petkan nic nevím.. :confused:
6. kvě 2010 ve 21:27  • Odpověz  • To se mi líbí
jj uz jsem taky psala sak se od vanoc neozvala a ruda taky ne
7. kvě 2010 v 06:50  • Odpověz  • To se mi líbí
mes, vidíš, každý má jiný vkus. Já třeba bych si pusu nenechala nabarvit, jelikož se to nenosí,m nosí se teď jen světlý lesk. Čím světlejší rty tím větší in. Dcera si dává na rty make up v tyčince, aby měla rty bílé a na to lesk. KOnturu jsem si dala aby mi zvětšila horní ret a vyplnila zbytek pigmentů, takže to vypadá že mám větší ret přírodní. Kontura je v barvě rtů, aby nekřičela. Pošlu Ti fotku do alba švagrovky je s malým, má obočí, rty a linky. A schválně jestli poznáš že je to tetovačka. Tvoje kámošky byly před 10 lety, bůh ví čím se to malovalo :grinning: kdysik. Právě mě šte, že to nevydrží ani těch 5 let a 4 400 v dubě. Nemá se moc chodit nas slunko, nebo to hned vybledne.
Rudy chodí do jiného tématu,jsem ji četla, na nás prdí :grinning:
Dnes je hezky, peru na 2 pračkách a mám to pověčšené na 2 balkonech a ono se zatahuje, mě picne asi. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. kvě 2010 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
mes, kukni do ala, poslala jsem její fotku. Mělay i prodloužené vlasy, ale nebyla spokojená, tak je má ve skříni :grinning:
7. kvě 2010 ve 12:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Illi -t o je moc malá fotečka..tam to fakt nepoznám :wink: Ale víš co..vy jste obě tmavé typy..já jsem úplně světlounká - takže na mě by to vydalo blbě..ale uvažuju o linkách na oči..jak jsem světlá, tak mám i světlé řasy a oči jak mlok..když se nenamaluju :grinning:
9. kvě 2010 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
ona není vůbec tmavý typ, je vymoček jak albín. Svoje blond vlasy, kůži bílou až mráz chodí po zádech jak se svleče, modré oči. Nechodí ani na bazény, neb se stydí jak svítí :grinning: Nechala si taky ty linky Aspoň vidíš, že to nepoznáš, jak kukneš na fotku, kdyby to měla viditelné, nepřirozené, bys sis všimla i na malé fotce. Mě zas ty linky se nelíbily. Jak se podívám zletmo, ok, ale jak pozorně, nikdy se netrefí přesně stejně tlustou linku. Já si namaluju linky a musím i řasy, jinak to nevypadá hezky a po doma se nemaluju vůbec, a přes léto taky ne, jak se opálím, jsme výrazná i tak, takže ty linky by mě rušily. Udělala se mi zima na rtu, tak jsem zvědavá jak budu vypadat. :grinning:
9. kvě 2010 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte-zdravím po dloouuhé době!vidím,že se neřeší děti,ale úprava zevnějšku-dost důležité téma,abysme maminy nevypadaly jak žehličky,pračky,vařičky a kojné.já sice perm.make-up nemá a ani bych so ho nedala za ty prachy,ale snažím se nějak vypadat.mýt vlasy musím každý den,páč Vojtíka ještě nepustilo blití a jsem poblitá po každém kojení.
ted chystáme křtiny-za 14 dní,tak se už babičky dohadujou,která co upeče.ještěže Vojtíkovi je to jedno.akorát musím sehnat nějaké rozpínací bodýčko na knofláky kvůi mazání-nevíte některá kde to splašit?Vojtík má zítra 6 měs a 6200g-vyrostl hezky na to,jaká to byla myška.
o petkan taky nevím :frowning2:
9. kvě 2010 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
AHOJ TEDY,
t je kus chlapa už!!!! Křtiny máme za sebou. Obkečení jsme neřešili, ani jsme nevěděli, že budem za 2 dny křtít. Naštěstí měl s sebou krásnou soupravičku, co měl u vítání občánka.Tady nám ho nechtěli pokřtít, jsem moc ráda že to má za sebou a je i biřmován, takže má vše za sebou. Zlaté Slovácko.Byůa to akce zet. Budeš dávat druhé jméno?
Hlavu si myju taky každý den, nebo mám ráno každý vlas jinak. Dcera si myje hlavu 2x denně, ráno před školou a večer. Musí smýt lak, a dává si na to plno sraček :grinning: . Naštěstí se mi i nehty zpravily, takže je mám už dlouhé, že jsem je musela trošku zkrátit, nebo jsem malého furt bodala. Dlouhé jsou furt, ale ne jak ježibaba :grinning: . Já ty rty musela už jít, nebo se mi kontura furt smyje, slíže a obočí jsem chtěla hezký tvar a mít klid s malováním a porovnáváním jestli jsou oba stejné.... Dcera to chce taky, tak za měsíc má narozky, tak jen obočí, nebo rty má hezké, plné. Ale zvažujem, nebo se pak nesmí opalovat měsíc a pak taky nepřehánět, nebo to bledne, tak zvažuje či si t o nedat až na vánoce jak budou volna. Nebo týden by do školy nemohla chodit, než se to zhojí. A to by nepřežila, šprťouch :grinning:
9. kvě 2010 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
no jo,Ili-tak si dcera bude nosit sluneční brýle a je to.
druhé jméno budem dávat po kmotrovi - pořád jsme se totiž nemohli domluvit na jménu - co jsem chtěla já nechtěl manžel a on chtěl po svém otci a to jedině přes mou mrtvolu - takže kompromis po kmotrovi(bratrovi od manžela).takže křtěný bude Vojtěch Petr.
dlouhé nehty mít nemůžu - co mám Vojtíka,tak mi to začlo vadit.dříve jsem taky nosila delší.
holky,taky vás tak bolí cicky,jak se nalívají.já to cítím zhruba za 2 hod po kojení - není to extra šílená bolest,ale cítím pnutí.
9. kvě 2010 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
tedy, kojíš stále? To je dobře. My dali druhé jméno po tatínkovi, stejně mu babičky a děda říkají Radku, nebo je na něj hrozně podobný, takže Patrik Radek. Jinak na Slovensku druhé jméno být nemusí. Můj drahý nemá třeba taky a je křtěný u nás. Nikol je Nikol Lucie.
Sluneční brýle by nenosila při opalování, nebo by měla tvar bílej od brýlý, to by měla teda pecku :grinning: U6 se sluníme stále, chceme být jak čokolády :grinning: . Naštěstí hned zhnědnem, opalujem se dobře, jak cikány. Ale má být léto škaredé k vůli te sopky. Zas dneska řádila, chjo. A já se tak těšila na léto. V těhu jsem tomu moc nedala a teď bude pršet pořád.
Kam jedete v létě s miminkama?
9. kvě 2010 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
jo,kojím stále.akorát na večer má ještě jako bonus dávku nutrilonu,protože mu kojení nestačí a potřebuje se napráskat,aby byl ochotný jít spát.
to já se opalujublbě - nebo spíš neopaluju.vypadám dycky jak sele na rozeň - rudá a těžce nehnědá.takže opalování nevyhledávám.
my jedem v létě na dvě dovče - Jeseníky a Vysoké Tatry(tam jezdíme už 5 let po sobě).a ještě mám překvápko pro manžela,kdy jedem do Mikulova na prodloužený víkend.takže asi tak s náma s dovolenýma.Vojta bude po nás horolezec-nic jinýho mu nezbyde.ani jeden z nás s manželem by nevydržel se placatit u moře - i když bych se k moři velmi ráda podívala.byla jsem jen jednou - za mladých let
10. kvě 2010 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj maminy, dřív než vás přečtu , což bude na hooodně dlouho , tak se chci zeptat, jestli se vám bejboši taky rádi dívají na TV na jestli nevíte od kdy se smějí dívat, aby jim to jako nekazilo očička a tak, mě malej když brečí z nudy a už nevím co s ním, přestane když mu pustím tv, musím říct, ač nerada, že toho využívám, ale bojím se, jestli mu to nějak neublíží na zdraví
10. kvě 2010 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek