• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
ili v Ostravě ve Futuru je pompo s oblečkama-aspon před vánoci bylo
12. kvě 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, díky. U nás je, ale nemaj oblečky, jsem to ukazovala paní prodavačce, tak se sama divila co to tam prodávaj a ještě za tu cenu. Tomu fakt nerozumím už.
V sobotu tam zajedu.
12. kvě 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
pompo je předražený sakumpikum komplet.ale dupačky s kulatým límcem?tak to je fakt mazec!a za 900??to jsou šmejdi!
12. kvě 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili když to někdo koupí proč by to neprodávali? však lidi nikdo nenutí to kupovat :slight_smile:, je poptávka je i nabídka
12. kvě 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
smar, však právě. Jako můj Radeček, pak uznal sám. Já mu říkala to je hezké moc, ale není to předražené trošku? Jsem mu neřekla, že je to předpotopní kus. :grinning: Prostě tatínek po 40, první dítko, všechna čest, tak jsem to decentně zahrála, že to můžem vyměnit za nějakou super hračku, autíčko, že za litr se dá vybrat něco kvalitnějšího.A on, že se nedíval na cenu a jak došel k pokladně, tak ho krutilo :grinning: . by měl v Tescu nebo CA za tu cenu nádherné obkečky. Mě je líto za capačky v Tescu dát 120 kč a jak jsedm toto viděla, tak mazec prostě.
Holka dostala litr, byla ráda, že ji taky nekoupil něco :grinning: , že si může vybrat sama. Pak jsme dostaly s Niki perníkové srdce, já napsáno z lásky, nikča za zlobení, tak jsme se nařechtali tomu.
12. kvě 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili jo je to předražené a já bych to nekoupila stejně jako manža :grinning: :grinning: :grinning: tak tak no
12. kvě 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,teda takovýho tatínka,co by mi jen tak dal litr,bych teda taky chtěla :grinning: .
13. kvě 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili - doufám, že jsi ocenila Radkovu snahu:slight_smile:)) Ale chápu to vrácení věcí..Já malému nakupuji sama -manža kdyžtak donese něco mě..

Radis - to je teda rychlík - náš si sedá sám jen z pololehu, ale ještě mu to nedovoluji, protože je maličký, zničil by si zádíčka..Za ruce si z lehu sedá už asi 14 dní..ale to také neděláme,dokud si nesedne úplně sám z lehu, tak nic..Ale je problém ho udržet v pololehu někde venku na terásce, třeba, to chce sedět, musím ho vysloveně držet rukou na hrudníčku, aby ležel :grinning:
13. kvě 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes: to je prave to, ze my ju k tomu nepobizime, pac ma jeste dost casu. ale jak ji to mame vysvetlit ze, zitra jdeme na nausnicky to bude rev,
13. kvě 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
no on Vždycky rád kupoval hadry, ale pro sebe kupuje jen značku, Nikol jak byla malá tak taky jen značku, aleˇasi pro miminka nemá vkus, se nedivím ani. Takže to teď řeší, že Nikči sypne peníze, nebo by se do jejího vkusu netrefil určo :grinning: a velikosti xs.
Malého za ručky do sedu dáváme od 3 měsíců. I na klíně sedí už. Dnes jsme byli v poradně tak máme 65 cm a 7 240g, to je macek co? A byla překvapená jak se přetáčí na břicho, zpět a jak za ruce se zvedá di sedu. Přetáčí se od 2,5 měsíců, takže jak Nikča, prý mám hbité děti. Jen Niki měla ve 4 měsících 5 320 g. Jsem si dnes nechala vytáhnout její váhy do 2 let. Nebo jsme je všechny neměla.
Radi, jak přemýšlím, tak pemýšlím, neumím si vybavit jak si to miminko sedá ve 3 měsících. Z lehu? Nebo jak jako. Malý třeba zvedá hlavu sám jak leží na zádech, že ji má ve vzduchu a čučí, ale to asi není ono, že?
13. kvě 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illi - také mi to přijde divné..že by si sedla sama? Náš taky zvedá hlavu..ale k sedu potřebuje podepřít se ručičkama ne? To dokáže jen v polosedu:slight_smile: Jinak máš asi stejně velkého mimouška jako my:slight_smile:
Illi - to je brzy ho dávat do sedu, aby pak neměl problémy se zádíčkama..fakt..přečti si o tom něco na netu :wink:
Já jsem si konečně udělala album tady na koníkovi:slight_smile:
Ondrášek se přetáčí na bok asi týden nebo dva? a na břicho je to spíš náhoda..myslím, že to není úplně vědomé:slight_smile:
13. kvě 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, Pajino nevydrží na zádech , jen ho vytáhnu z postýlky, hup, už je na břichu. Už na poprvé, ruku vytáhne. Nejhorší je přebalování, to se vrtí jak housenka, než nachystám plenku, už je na břuchu.Tak musím dávat pozor. Je mrštný. V sedě ho nechávám jen chvíli. Na boku spí v postýlce, dám ho na záda, on se otočí na boček, většinou na levý a spinká.
Včera jsem si prohlížela fotky a Niki v 6 měsících lítala v broučku. Culíky na hlavě :grinning: ofinu ostříhanou. Brouček kovový, přetpotopní už dnes, omotaný molitanem, aby nepodřela nábytek, sranda. To háro na hlavě, jak stará baba, od té doby jsme neviděla větší páčo u dětí :grinning: .
13. kvě 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
stepula ma dost vytrenovane brisaky, povedlo se ji to dvarkat ze zdvihla hlavu zatla bricho a behem vteriny sup na pusu do predu a pak rvala ze se prevalila, to se stalo minuly tyden od te doby nic, ale kdyz je na zadech tak se prevali trochu na bok zatne bricho a zas, a to lezi na rovnem ani polstar pod matraci nedavam. dr. taky cucela, ze to jeste nevidela a ja taky ne.
13. kvě 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
radi, že se převalí na bok, beru, to Pája dělá od 2,5 měsíce se převalí na břicho, teď už na poprvé, na 1 šup, ale furt to nechápu, já mám problém z lehu si sednout, bez opěry rukou. To bys musela být v Gvines. knize rekordu, aby si miminko 3 měsíce ze zad zdvihlo do sedu a překulilo na pusu, bez opěry rukou.To mě samotné dělá problém. Nikol byla rekordmanka, byla hubeňoučká, tak prý byla rarita v poradně před 17 lety. Opisuju z knihy nyní. 3 měsíce- obracím se na bříško i na záda. Nejraději sedím na klíně a pozoruju. To Pajino taky.
4měsíce- trošku lozím do zadu. 5 měsíců- sedím sama. 6 měsíců- sama si sednu, lozím po čtyřech dozadu. Chodím v broučku. 9 měsíců- chodím za obě ruce. 10 m.- chodím z jednou rukou. 11 měsíců- sama 14 kroků. 1.6 1994- necelý rok- sama se postavím bez opěry a jdu bez problémů.

v 6 měs. si sama sedla, to bylo, že se překulila na břicho a pak ručkovala do sedu. Ale nikdy ani v roce mi nesedla ze zad bez opěry. To teda čumím. bych zavolala Primu, nebo Novu aby to natočila, to je něco. Na rovném leží taky, polštář nedávám, jen plenku, kterou si konce smuchlá a cpe k nosu a usíná.
14. kvě 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili: fakt nekecam, dvakrat to tak udelala to bylo behem vteriny, ona kdyz je vzhuru tak ne ze by si hrala s hrackama na hrazdicce, ale porad se zdviha, takze se tomu aninedidim, ale doufam ze to bude delat az z apar mesicu, ja jsem u toho nebyla sam abyl u toho aj muj s mamku
14. kvě 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illi - jestli je Štěpánka drobek..tak možná nějak zatne nějaký sval a ta hlava jí pak převáží dopředu..Ondra k tomu co popisuje Radiska má kousek - ale jen z pololehu - to se zvedne, a pak by přepad..ale z lehu..to si také neumím představit..

Jsou tu samé děti rekordmanské - Patriček se přetáčí mega rychle, Štěpánka si sedá...no čučím :confused: :grinning:
14. kvě 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Konečně jsem Ondráškovi tady udělala album..hezky to teď funguje, jak je to nové:slight_smile:
14. kvě 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes, krásné fotečky. Jj, jde to jak po másle, hlavně že se nemusí zmenšovat formát fotek už, naházím to tam jak zrovna vyfotím. To se mi líbí.
Malý dnes snědl ráno přesnidávku, čtvrtku, pak ve 11 30 Nutroš a za hodinu jsem mu dala sunarek mrkvičku, takovou dušenou a on to snědl celé a ještě by si dal, napoprvé, to jsem čuměla. Pak nechtěl nic jíst, pak usnul v 17 zas nejedl nic a já ho vzbudila v 19 hod, to vypil nutroš 150 a měl málo. Psak h okoupala a vločky už nezvládl a usnul v postýlce. Tak 6,5 hod přes den bez jídla. Jsem zvědavá co bude v noci. Aby si to nepřehodil mám strach. Dnes v noci měl teplotku z očkování, ale jen 38,2 bez ubírání, dala jsem mu půl čípku, on ho furt vytlačoval, tak jsme zápasili až se to rozpustilo, no komedie. Už mu to dávat nebudu, koupím sirup raději od teplotky.
Jak dáváte vy tu stravu a mléko. Jsme z toho trošku vedle, kdy se pak má jíst a tak. se mi zdá 6,5 bez jídla moc, ale rvala jsme mu mléko a nechtěl,, ani čajík jen trošku.
14. kvě 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illi - děkuji za pochvalu foteček:slight_smile: Já bohužel se stravou neporadím..já furt jen kojím :wink:
14. kvě 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili taky neporadím plně kojím :slight_smile: ale u Toma jsem plně kojila ani ne 3měsíce a pak dokrmovala UM a chvíli trvalo než jsme našli to pravé UM ale nakonec jsme našli a je na něm dodnes a to bude mít 19měsíců
14. kvě 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smardik - Tom pije jen mlíčko? :confused:
14. kvě 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes nene má normální stravu ale UM pije pořád, bez něj by mi třeba neusnul

s příkrmy jsem u TOma začínala v 5měsících a 14dnech a to mrkvičkou-3dny a pak květák zas 3dny,pak brokolice apod
14. kvě 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smardik :grinning: už jsem se lekla :grinning: Hele já pila sunárek ještě v první třídě v noci :grinning: Takže má času :frowning2:
14. kvě 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
mes však já to neřeším, když mu mlíčko chutná dostává ho, aspon má vitamíny a nemusím řešit málo vápníku (to zatím nehrozí on miluje i jogurty,tvaroh,sýry)
15. kvě 2010 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili : ja bych mu prikrm dala jen na obed pro zacatek, delala jsem to tak u anicky, jinak mleko, ja taky jen kojim, takze to neresim zatim
smardik : kamoska ma trileteho klucinu a taky porad pije sunar
15. kvě 2010 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
radis když mi ho bude chtít i ve 3bude ho dostávat, to mi nějak nevadí :slight_smile: zrovna ted čekám na rodičák a jdem doplnit zásoby Hami
15. kvě 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
smar, já se ptám naa stravu, ne na mléko. Mléko jasně že pije furt, nutilon extra, aůe máme přikrmovat od 4 měsíce a on mi půl dne po mrkvi nechtěl mléko.Jsou přeci mléka, 1,2,3, takže taky budu dávat minimálně do 3 let nutroš. Brácha pil přes cumel mlíčko do 6 třídy, ráno, večer :grinning: . Pak se táta naštval, že určo kuří s klukama za školou a večer strašně pije přes cumel. Od té doby se mléka netknul, nechtěl z hrníčku.
Já dala včera na sváču přesnidávku, pak po obědě tu mrkvičku a večer vločky vývar s nutrošem a mezitím samozřejmě, že pije Nutrilon 150 ml a čaj z HIPA. Abyste si nemysleli, že dávám jen příkrm :unamused:
Nikči jsme dávala polívečky od 3,5 měsíce. Jogurty, sýry, máslo, mléko nemohla, alergička, takže to měla s tou stravou těžké. Jsem záviděla kámoškám jak v parku rozbalili jogurt nakrmili a šli dál. My měli s jídlem trápení. Naštěstí Pajino je otesánek a sní vše. Švagrovka kojila do 3 let, ale v0,5 roce neuměla malá se napít čaje, jíst se lžičky, dusiola se. Tak nadávala, že dr doporučují kojit plně, ale neřekli ji, že pak se to děcko neumí napít, ani cumel neuměla chytit.... Prý příště by jrn nekojila. Doporučuje se při kojení začít v půl roce, ale to dítě pak neumí polykat bez ciciny.
Při umělé stravě se má přikrmovat od ukončeného 4 měsíce už.
15. kvě 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsme , smar, měli problém najít mléko, napřed Nutrilon obyč, pak bebu, pak jsme našli nutrilon extra a to už je OK. V porodce dokrmovali bebou, je výborná, ale prio nás byxla hladová, co hodinu měl hlad, nebo vše zvracel, až extra je hustčí a nezvrací ho. Zkusila jsem zas dát obyč a zas blesti břicha jak hrom. Musíme hold dávat toto. 379 kč na 4 dny je sice dost, ale nedá se nic dělat. Nikča před 17 lety pila taky Nutrilon sojový, plechovka 400 g vyšla na 165 kč, takže 800 g 330 kč a to sunar stál 50 kč. Ale mamka mi vyběhala na pojišťovně, že mi to propláceli. Stejně to nechtěla, smrdělo to, vypila 30, jak vypila 50 to byl rekord, tak jsme ji krmila v noci, ve spaní mi tu 30 vypila na první šup :grinning: Takže mléčné výrobky nejedla vůbec a je z ní kočka. :sweat_smile:
15. kvě 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili pokud je dítě na Um a přibírá může se i u něj začínat s příkrmy v 6měsících. ale jinak by se mělo začínat tak jsem psala včera začít mrkvičkou a po 3dnech další-brokolice,květák,mrkev vždy co dny a třeba za 14dní přidat maso, jednou týdně místo masa žloutek. Já teda kojila do 5měsíců ale současně přikrmovala (je fakt je někdy měl UM 3x denně ale někdy jsem taky jen 3dny kojila ja kdy byl zlobítko), cumel mi chytil v pohodě, lžička taky nebyla problem takže si myslím že zas hrozné to s kojenými dětmi není. Honzík je kojený ale párkrát už flašku dostal-byla jsem s malým pryč tak dostal odstříkáné mlíko z flašky a žádný problém
15. kvě 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili mi Nutrilon nezasytil-vypil 250 a za hodku chtěl zas tak jsme zkusili bebu-tu mi nechtěl nechutnala mu, ze Sunaru ho bolelo bříško, pak hero baby lactum-to bylo super, jelo mu ale bohužel ho přestali dělat tak jsme vyzkoušeli Hami a to mu jelo a pije ho dodnes. četla jsem že ani ten nutroš extra ti ho nezasytí a že dáváš vločky, já osobně bych spíš hledala vhodné mléko než vločky
15. kvě 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek