• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
smar, ano, když od miminka dáš někdy přes cumel, nebo něco na lžičce, zvykne si. Neteř ale jen cicinu ani cumel, nic. Pak v půl roce se dusila vším, měla velký problém. Jídlo odmítala, kojená do 3 let. Dodnes vypije litr mléka denně. Teď je u mě od včera a na snídani vypila půl litru kakaa :grinning: má už 5 ročku. S příkrmy na umělé stravě je zas názor od dr, že se má dávat strava už od 4 měsíců, když není vůbec kojený. Já dávala niki od 3.
nutroš extra sasytí výborně a hlavně ho nezvrací. Vločky dávám týden a myslím, že bez vloček spal od 20 do 2 a pa do 6 do 8, takže výborné. Vločky dávám a spí do 3 30 někdy taky jen do 2 30, pak zas v 6 v 8 vstává. Takže rozdíl to není. Beba byla taky suprová, neměl koliky, ale bohužel hladová, zvracel a co hodinu hlad, ale bez bolestí. Takže měnit už nebudu, nebo jak zkusaím něco jiného, hned má bolesti, krutí se. Já nedávám extrra k vůli sytosti, mě nevadolo krmit co hodinu hlavně že nemá bolesti, ale zvracel ho. Jelikož mám dceru alergickou na kravské mléko, tak jsem ráda že jsme našli co nezvrací obloukem. i když drahé jak ... a stejně musíme večer dávat probiotika, které taky stojí jak hrom. Na stáři mi to Pajino vše vrátí :grinning:
15. kvě 2010 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
No...my zkoušíme malému dávat pořád přes cumel..jak by se to hodilo, kdyby mohl manža občas v noci nakojit..ale on z toho nevysaje ani kapičku..i když je hladový..prostě nesnáší tu umělou hmotu.. :frowning2:
15. kvě 2010 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí
mes, to je právě ono o čem mluvím. Viděla jsem to jak malá vyloženě trpěla a hlavně maminka, nevzala nic jiného do piusy. Pak se samo naučila, ale byly to muka.Ve 3 letech řekli dosts kojením, hlavně tatínek nadával, dali ji ke mě na víkend aby neměla příjem cicinu a po víkendu už byla z toho venku. Nechtěla jinak jít spát, než si pocumlala :grinning:
Pajino dnes snědl zas mrkev ve sklínce 135g a snědl a rozčiloval se, chtěl ještě. Zkoušela jsem mu dávat rýžovou kaši ve sklence, ale to nesnáší, vyplivoval. Přesnidávku sní jen trošku, ale ty mrkvové ohřívané má rád. Zítra mu zkusím uvařit polívečku, spíš zeleninový vývarek, Nikča to měla ráda, té jsme to cukrovala, ale on je tlusťoch, tak dostane jen zeleninu :grinning:
Dostala jsem letáky od dr ohledně stravy a je tam napsáno, kojené děti stačí přikrmovat od 6 měsíce, začít šťávičkama. Děti na uměle stravě by měli s příkrmem začít v ukončeném 4 měsíce.
Tak mi to nevyměnili ani v POMPU Ostravě, že tam takové věci nemaj taky. Že je to jiná firma co prodává v prodejně POMPO a to je jen v Olomouci. No přeci tam nepojedu. Tak jsme kukla na ty dupajdy, ten overálekk slavný a je to polská firma :angry: česaná silon, paráda co? Možná pojede drahý do Krkonoš zas pracovat v pondělí, tak to po cestě tam hodí, jak ne, tak nevím. Zkusím tam zítra zavolat a poptat se jestli to vůbec vemou.
Jinak, mes, ty jsi z Olomouce? A chodíš často do Olimpu? Vadilo by ti, kdybych ti to poslala poštou, že bys to tam vrátila, kdyby nejel? Ale ráno tam zavolám co a jak. Děkuji zatím.
15. kvě 2010 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ili - já jsem z Teplic v Čechách :grinning: Takže ti bohužel nepomůžu..jinak by mi to samozřejmě nevadilo - já ani nevím co je POMPO :grinning:
Jenže já s tím jídlem nic neudělám - rovnou ho začnu učit na hrníček v půl roce..začnu už teďka pomalu vodičkou - kojeneckou, aby si zvykl..on z flašky asi pít nebude..nechce no..cpu mu to už od začátku - hned jak jsem přišla z porodky, měla jsem moc mléka, musela jsem odstříkávat, tak jsem ho zkoušela třeba nakojit večer z flaštičky - mé mléko a ani ťuk..jak nesnese dudlík..tak flašku :unamused:
15. kvě 2010 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
mes: my mame stejny problem, u anicky to bylo v pohode aj na dudlik, aj na flasku, stepance to zkousime kazdej den a bezvysldne.
15. kvě 2010 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,
škoda. Je tu někdo z Olomouce? Holky, buďre rády, že ojíte, je to to nejlepší pro miminko a kolik ušetříte. Já dávám za mléko na 4 dny 379 kč, tak si to zpočítejte, chjo.
Pajino dělá pokroky před očima. Už mu nestačí přetáčení, on se furt přitahoval za deku dopředu a dnes se mu podařilo udělat krůček diopředu, zkrčil nohy pod sebe a vymrštil se dopředu, jak žabička. Dnes má přesně 4 měsíce, musíme to zapsat do knížečky.
JinaK DNES NA OBĚD měl uvařenou zeleninku, 1 menší bramborek, mrkev, celer, petržel, brokolici, rozmixované, pak ječel, ještě měl málo, ale víc nedám, než se vleze do skleničky s jídlem pro kojence-135g.
16. kvě 2010 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Illii - gratuluji k prvnímu "posunu":slight_smile:) Náš zase bude brzo sedět..pořád si sedá..furt - i vlehátku když ho mám v lehu..tak se snaží se zvednout a na klíně už chce sedět furt..hrůza..musím ho furt pokládat a přidržovat na sobě :wink:
16. kvě 2010 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky-mes a ili-to máte šikovné děti.Vojtík zatím jen pase koníky,jinak nic :frowning2:
16. kvě 2010 v 17:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Teddy - o kolik dříve se narodil Vojtík? Protože se to má odečítat od skutečného věku..ty měsíce..Takže myslím, že jste tabulkoví:slight_smile: Jinak my toho taky neděláme tolik jako Illi Patyno..my jen paseme a chceme si sedat, ale prý mu to ještě nemůžu dovolit - dneska přišel na to, že může zapojit nohy, takže když se přitáhne za ruce, tak jako poskočí a postaví se na nohy..ale jen asi na vteřinu..ty ho neudrží..a tak zase žuchne zpátky do lehátka:slight_smile: Ale prý už to s ním nemám dělat - psaly mi holky na jiné diskuzi..prý až se opravdu sám posadí..do té doby nezvedat, nesedat..to se vztekne..

Jinak máme stoličku..hrůza..má oteklou celou dásiňku dole..a mně to vůbec nenapadlo..říkala jsem si, že nejdříve rostou zuby dole, pak nahoře..že mu vyroste stolička mě nenapadlo, když ty dolní zoubky se jako zastavily..jsou furt tak jeden milimetr -možná půl..a stolička už je ostrá na dotek..teda není ještě úplně venku - má venku 4 tečky bílé..a jeden je ostrý jako čert
16. kvě 2010 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Teddy - vezmi si - váš má v půl roce 6 kilo..náš už má přes sedm a přes 65 cm určitě..je to obřík..tak se mrskat musí, protože jinak by byl jak vepřík..a myslím totéž Illi - také ho má velikého :wink:
16. kvě 2010 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojek, no my jsme sloni, 7 240g a 65 cm. Holky, já ho tak chválila jak je hodný a jak spí, tak jsem to zakřikla. V noci se budil snad stále, dnes přes den je hnusný, už nemůžu. Spí jen po 20 min, jen sedí na klíně, nebo v křesílku ho to dlouho už nebaví, už se těším na 19 15 až půjde koupat a spát. Dnes jsme měli odpoledne banán, půlku, moc chutnal :sunglasses:
Mes, koli, těch zoubků teda má? S tou stoličkou věřím. Můj strejda, co se narodil babičce před 50 lety :grinning: měl první zub špičák nahoře, taky neuvěřitelné a nemluvil do 2 let ani slovo, prostě nic a pak první slovo kurva i s tím r. Přitom doma se nemluvilo sprostě, neví kde to pochytil, ale byli rádi že začal mluvit, tak to chtěli stále slyšet :grinning: .
Mes, byl malý taky tak priotivný, než se mu ten zoubek prodřel? Myslím, že to budou zuby, dokonce i cumel musí mít, který nechtěl a dává si ho i spodek s kolečkem a dře dásnička. Kdyby byl menčí, tak ho asi spolkne.
16. kvě 2010 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí
illi - má 4 zoubky... ale pidi midi :wink: nerostou moc.. Myslím, že u vás o také budou zoubky, malý také spí méně - naštěstí v noci ano..a poplakává přes den..hlavně, ale sebou cuká u kojení..a pouští se..jak ho to bolí..To jak popisuješ to cucání dudlíku..to budou zoubky :wink:
16. kvě 2010 v 19:19  • Odpověz  • To se mi líbí
mes,když to odečtu,tak příští pátek by měl Vojtík 4 měsíce.ted jsem ho vážila před koupáním-6670g.takže tak nějak asi normál,ne?zkoušeli jsme kaši a mrkvičku-vše má úspěch a vyloženě mu chutná.naše dr doporučila i přesto,že je kojený plně
16. kvě 2010 v 19:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Teddy - no vidíš..tak to je vlastně stejně starý jako náš Ondrášek:slight_smile:) :grinning: Takže jste úplně v optimu...zkus mu dát ručičky..určitě se ti také přitáhne.. :wink: Super, že mu tak chutná, ono se má začínat od půl roku..tak to je dobře:slight_smile:
16. kvě 2010 v 19:45  • Odpověz  • To se mi líbí
http://www.maminkam.cz/psychomotoricky-vyvoj-4-mesic/
Tady je supr přehled co mají naše dětičky umět:slight_smile:
16. kvě 2010 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
mes,tak jsem to okoukla a zjistila jsem,že nejvíc z těch činností,co tam jsou vypsané,tak jdou Vojtíkovi prskat ty sliny :grinning: .taky se přitahuje do sedu,jak mu dám ruce,ale nedělám to -na to má čas dost.není dobré to dítě nějak "urychlovat" - jen ať se snaží sám.no a s tou stravou - doktorka říkala,že už se ten trend zas až tak nerazí,aby kojené děti měly do půl roku jen mléko.že se už začíná s příkrmy i u kojených dětí - neublíží jím to a kojím dál.tak nevím -asi co dr,to jiný názor. ale vidím,že Vojtíškovi chutná,po mrkni se může utlouct a to ji měl dnes podruhé.už jsem koupila žlučové mýdlo - vypralo mrkev,tak paráda. protože včera tu mrkev měl až za ušima a byla jsem nešťastná,že si zničil krásné oblečení.ale mýdlo překvapilo.
16. kvě 2010 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
teddy, to má krásnou váhu. Je velký bojovník od narození, ten se ve světe neztratí!!!
Mes, dobře píšou, je pravda, jak byl menší, žvatlal plno písmen, slabik. Teď už to přestal dělat, prozměnu zas piští nahlas a směje se tomu nahlas. Vždy jak se něco naučí nového, přestane ho předešlá věc bavit. Nedávno ho bavilo křesílko, lapat po hračkách, dívat se v postýlce na kolotoč a na šňůrce si chytat kolečka. Te´D jak se naučil přetočit, dělá jen to, na zádech nevydrží vůbec. Teď ho zas nebaví jen na břichu pozorovat, tak se přitahuje a dnes našel způsob zkrčit nožky pod dubu a poskočit dopředu, takže zas nedělá nic jiného. Ale nervuje se u toho a vzteká, protože se mu to ne vždy povede. Je spocený trápí se u toho. Vždy ho hned dám na záda, ale to začne řvát a šup už je nsa břichu. Tak jen čekáme kdy ho to zas ořestane bavit a najde něco jiného, méně nebezpečného. Teď už ho nemůžu nechat bez dozoru jak nespí, chjo. Nebo se bojím, že se udusí na břichu.
16. kvě 2010 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to Ondra mluví čím dál tím víc..už říkám - mam, hua, brrrm...ale hlavně se naučil dělat takové to hrdelní grrrrr..jestli to znáte...jako nějak vzadu..jak z hororu a to se mu moc líbí..tak to dělá furt..A taky se naučil na mě pěkně křičet, když za ním nejdu hned..tak tak zakřičí..že se byt otřese :grinning:

illi - to máte hbitounka..náš je lemra..když se otočí na bok tak ho ponoukám, ať jde až na bříško, ale on jen mrskne nožičkou a je zpátky na zádech, když se přetočí omylem na bříško, tak zuří..ale krásně už z toho pase..mám z něj takovou radost..To je láska!
17. kvě 2010 v 09:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak se omlouvám, že jsem tu od porodu nebyla, tak možná si už ani nevzpomenete, ale Radiska napsala, kdy že se stavím...tak jsem tady :slight_smile: omlouvám se, že jsem nepsala, chodím na dvě jiné diskuzr a tak tak to zvládám...tak teď abych si vás pěkně dočetla...to bude místoknížky a asi to nezvládnu najednou,ale budu se snažit, teda koukám, že už máte zuby :grinning: to je supéér, teda můj malý snad ještě chvilku počká..nebolí to při kojení? no vůůůbec nic o těěch vašich drobkách nevím, tak jdu na to....K
17. kvě 2010 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holčiny,
mrkev milujem také. Vařím zeleninku, mixuju na oběd, hodně mrkve. Olečení pak oranžové. peru jen v Persilu několik let a ještě mi skvrnka nezůstala a to peru jen zrychlený program na Pájovy věci, nebo je převlíkaný nonstop a peru každý den prádlo, tak je to hnedle. My se za ruce přitahujem, natáhnu na něj ruce a už natahuje ke mě ručky a chce se přitahovat. Já ho ale nezvedám on se chytne a přitáhne sám. Má velkou sílu.
mes, ty zvuky dělal, hlavně to ggg, ale jak se naučil nyní křičet, to pištění, tak dělá jen to, kromě eja eja jak je ospalý, to snad všechny děti, že? Eja si pamatuje i můj děda :grinning: . Taky volá, jak nechced být v postýlce, tak volá, hekne, pak zvyšuje a přidává. Jako nyní, já si píšu a on zvyšuje :grinning: z postýlky.
Mes, buď ráda, jak se ti začne na 1 šup přetáčet, bude se nervovat, nebo nechce pást, ale se přitahuje a a snaží se lézt. Včera se mu podařilo krůček a večer byl už pašák v tom. Dnes ho to pro změnu nebaví, zas jen zvedá hlavu až k řichu skoro, až je úplně mokrý spocený. Se bojím aby si neublížil. Snad najde rychle zas něco nového, méně nAMAHAVÉHO :grinning:
Ahoj Rudo, to víš, že nezapomněly. Myslím na Tě kde jsi. Viděla jsem Tě, že chodíš na jinou diskuzi, tak máš málo času s mimčem. Určitě piš častěji, bylo nám smutno. Máš krásnou fotečku, je malá a to bříško jak se podívám narychlo vypadá jak... :grinning: když si přikryješ hlavu a necháš jen polovinu fotky, tak je to velmi vtipné :grinning:
17. kvě 2010 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
nemůžem se nikde dostat. Cesty na Ostravu, Orlovou, Dětmarky jsou zastavené. Pro Niki jsme jeli do školy, děcka z oV? or, Ha se už nedostali v 11 hod domů, tak spí ve škole. Dělají pro ně v tělocvičně noclech, někteří jdou ke spolužákům. Naše už topí, mají barák dokola zatopený. Táta šel zaparkovat auto někde na kopec, mamka už stěhuje věci na půpdu a chystá doklady, nebo je budou zas evakuovat. Už s tím mají zkušenost z dřívějška. Chudáci. Most na Armádu se má zhroutit, to je blízko našich, jka se tak stane, tak jsou vytopení. Je to hrůza. Niki má zítra řed. volno i ve středu, mají sledovat net, tam se doví do kdy a já ve středu se taky nedostanu do Petrovic, bude nejspáš ještě zastaVENA cesta. Manžel od kámošky volal, ejestli ychom nemohli pro ni zajet do Ostravy, že nejezdí autobusy a nemá se jak dostat, jesli by jmse to neobjeli kol Havířova, ale už nejde ani tam projet. Karviná je odřízlá.
telefony nefungují, nemáme se jak domluvit s našima, jen PC ještě jde, zatím. Tak píšem co a jak. Niki došla ze školy ubrečená, tak jich vystrašili, poslali v 11 dom a děcka tam museli zůstat, tak to na ni dolehlo taky, tel, furt vypínal, než jsem se s ní domluvila kdy máme pro ní dojet....
17. kvě 2010 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
illi sleduju to, jsem z jihu a to u vás vám vůůůbec nezávidím, chudáci, musí to být děs a ti co povodně už zažili...děsné..
:grinning: je fakt, že když mi schováš v nicku hlavu, je to...divné, mám tu fotku vyměnit?
17. kvě 2010 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
nééé, je hezká, to jen mě tak napadlo :grinning: jsem volala Niki, schovala hlavu a ukázala a ona se zděsila co ji maminka ukazuje :grinning: , si oddychla jak jsem odkryla hlavu, si myslela, že jsem zešílela.
Co Rudík jinak, jak roste, zlobí, nebo je hodný?
17. kvě 2010 v 16:11  • Odpověz  • To se mi líbí
je stráááášně hodný, na kontrole před měsícem moc nepřibral, tak bojujeme s kojo a UM, momentálně vede kojení,ale UM dokrmuju, v noci ne, nebo když hezky pije, někdy ale prostě poznám, že má málo, tak dám BEBU, ve středu tříměsíční kontrola, mléko jsem ztratila, protože je tááák hodný a od narození krásně spí, už v šestinedělí spal i devět hodin... a tak se mléko moc netvořilo a hlady nebrečel, přibral pak za dva týdny jen 50gr :unamused: a tak jsem odstříkávala a dávala UM a dal za týden 440gr, teď uvidíme, už jsem se i rozkojila, někdy je líný tahat...
17. kvě 2010 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak teĎ jsem se tak zasmála...holky dík:slight_smile:) Rudo..Illli má pravdu..to je tak chi chi chi...vtipné :grinning:
Teda boží dopuštění ..ty záplavy :frowning2:
17. kvě 2010 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Rudo, proč si to vyměnila? :grinning: Bylo to božííí.
To máš, Rudi krásně hodňoučké mimčo. A krásně přibývá. Beba je dobrá, nebolí bříško z ní, dávaj tam probio.
Vy všechny tak krásně kojíte, my otesánka musíme krmit uměle :frowning2: . Je to pažrout.
Záplavy zatím dobrý, už máme i tel spojení, voda kol. baráku pod kolena, v bytě zatím nic, zatím, no. Věci mají sbalené, kdyby je evakuovali, tak ať neplaší po baráku. To bude noc. Prší stále, kurňa.
17. kvě 2010 v 19:06  • Odpověz  • To se mi líbí
a máte po ptákách, teda po pipkách :grinning:
illi záplavy fakt nezávidím
17. kvě 2010 v 19:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Hele - já nechci nic říkat, ale teď to vypadá, že máš venku prsa:slight_smile:)) A myslím, že ti to admini stejně smažou, má tam být obličej..pouze.. :wink: ...holkám v mé druhé diskuzi také smazali postavy :wink:
17. kvě 2010 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
mes:to je děs,jak admini mažou prsa,co?? co je jim do cicků od ostatních :grinning:
rudo,vítej a opožděně gratuluji k Rudíkovi.je to šikulka. Vojtík si teď lupnul kaši,zapil to z cicka a už spí.tak jsem zvědavá,jak mu to vydrží.ale jak ho tak znám,tak kolem půlnoci už na mě bude mávat rukama a hledat zdroj.
poslední dobou strašně špatně spím.VOjtí se vzbudí na kojení-tak nakrmíme,on spí dál a já třeba čučím hodinu do stropu a nebo na Vojtíška.takže jsem ráno jak majzlá pytlem,páč Vojtík vstává v 6 a to teda vyletím a hned začínám fungovat naplno.v kolik vám děti vstávají a jak často v noci krmíte?
Ili,došlo ti mlíko,že nekojíš nebo to Patričkovi nestačilo?
17. kvě 2010 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Tedy - malej chodí spát v osm (nakojím tak ve tři čtvrtě--pak usne) spí teď do dvou (neprobudí se, jen si nacpe ručku do pusinky a mně to probudí - spícího ho beru, nakojím a položím zpět do postýlky) a pak do šesti (zase nakojím stejně) a pak spí do půl osmé..hodinu si čteme pohádky a spí hodinu. U jsem kojila i jen jednou za noc..ale zase si to posunul..Někdy jsem kojila jen ve čtyři..to byla pohoda :grinning:
17. kvě 2010 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek