• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Radiska - ať voda už dál nestoupá, srdíčko ať je v pořádku stejně jako kyčle, a neboj, školu zvládneš, musíš, když už tě to stálo tolik nervů a úsilí. Bych to té "tvé slavné" ředitelce schválně ukázala... Že to bude záhul to věřím.
Anežka zatím flašku taky nezná, jen cecík a lžičku, ze které jí dávám stále sub-simplex.
Ili - asi si také počkám, až mi to doktorka doporučí. Chudák malej, ale taky nás to čeká :unamused: Rovněž si myslím, že DiS. a Bc. nejsou brány jako rovnocenné. Proto kdybych se rozhodovala, šla bych do Bc.
Mes - tý brďo, to je tedy kusanec... Anežka je také na očkování pokaždé moc hodná - jen si kňourne a za chviličku už se zas směje, naše doktorka z toho byla taky vedle. To je náhodička, já jsem taky inženýrka ekonomie :sweat_smile:
19. kvě 2010 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
mes teda, vá je kus!!!
naše míry:6020gr, 62,5cm, dostal hexu a pneumokoka, zvládl to statečně,ale teď jak se vzbudil mooc plakal, to u něj neznám, chudáček, až jsem měla nakrajíčku, stehýnka má rudé a opuchlé, dala jsem adši padadol a usnul drobeček...
Jsem bohužel taky "jen" DiS, zatím mi to stačí, ale rozdíly v tom dělají, bohužel
19. kvě 2010 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
mes, jsem Ti psala, že ten make-up nepoznáš od normálu, tys nevěřila. A jemný není, právě naopak, mám nejtmavší arvu jaká jde. Černou se netetuje, nebo to pak zmodrá, když potkáte nějakou chytračku co má modré obočí, tak měla tetovačku černou. Mám tmavě hnědou. Když jsi světlá, namíchaj Ti světlou, takovou jakou si maluješ obočí. Je to jen, abys nemusela každý den kreslit, máš to pořád i vnoci jsi krásná. A rty jak vidíš an spodním obrázku nemám žádné, tak je to jen decentně dokreslené a domalované pikmenty, takže vypadá hrubší ten ret. Švagrovka je typ jak ty, vypoček bílý a nepoznáš to. Vypadá jen jak upravená. obočí nemám vyholené, mám to tetované přímo v obočí. Taky se mi nelíbí jak si to někdo vyhlí a nakreslí čárky jen, tak to máš pravdu, že jak klaun ferdinant.
Písemka nevím jak dopadla, taháky jsem měla, ale nevím vůbec co po nás chtěla. Seřadit lit. směr k nesmysxlům, autory, díla, no prostě debility na entou. Nějak jsme to hromadně dali dokupy, uvidíme, snad to nebude koule.
Na očkování taky obě píchance. Píchla jednu nožku a nic, neregistroval,m až pouštěla šťávu s injekce, pak mu to došlo a začal, pak se zklidnil, pak druhá nožka a to hned po bodnutí, už věděl, to byl řev. Hned na rukách se uklidnil a u oblékání usínal a pak spal v kočárku dlouho. Já při první injekci ve 3 m. nedala nic od teploty, v noci měl 39 po odečtu ale já nic neměla. Teď podruhé jsem měla paralen čípek děcký, dala až v noci měl sice jen 37,9 ale půl dala. Preventivně určo nedávám léky.
ten sub-simplex, zabírá vám? Mě dr říkala, že to nerada píše, že je to placebo. A hlavně chemie. Dáváme od týdne probio a máme klid. Nyní neměli probiotika, tak jsme koupili espumisan v kapkách. U nás nejsou, jen v Polsku. Jsou přírodní, žádná chemie a myslím, že lepší než probiotika. Dám jen jak se začne krutit 10 kapek a hned se mu uleví. Ty probio dávám po koupání a vydrží do druhého dne do 18 hd, to už se kroutím. Takže taky výborná věc.
Koukám, že tu jsou mamiky samé chytré hlavy :unamused: študované.
19. kvě 2010 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
já na prdíky dávala Lefax,ale skoro není třeba prdí jako chlap, panadol jem dala od bolesti, ne od teploty...mooc plakal, až nebyl schopný jíst, po panadolu se najedl a usnul, tak uvidíme
19. kvě 2010 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ruda - vidíš to, chtělas, aby měl Rudík přes 6 kilo a má je, gratuluju. Myslím, že jste naprosto tabulkoví. Mrkni na http://www.mimina.cz/2009/04/vaha-ditete-narozeni-5-let/
Ať je mu lépe. Anežka naštěstí zvládla obě očkování bez reakce (očkována na dvakrát). Příště je dostaneme také najednou, tak uvidíme, jak to zvládne. Jsem na ní zvědavá zítra - jdeme na nastřelení naušniček.
19. kvě 2010 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
19. kvě 2010 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Sub-simplex dáváme asi od 14 dnů a myslím, že zabírá. Zkoušela jsem i probiotické kapky, ale ty nás takovým způsobem zasekly, že jsme se vrátili k sub-simplexu. Teď je chci zkusit vysadit úplně. Nám právě naše paní doktorka doporučila sub-simplex, že neovlivňuje trávení, jen projde zažíváním a uleví.
19. kvě 2010 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky: tak si predstavte selest tam ma porad a dneska ji tam nasli 2mm dirku mezi chlopnema, takze budem opet dal letat k dr. chudera mala.
jinak obor je to socialne pravni - hlavni predmety pravo politika, nemcina
19. kvě 2010 v 18:14  • Odpověz  • To se mi líbí
radi tak snad e to sparví, epi díky za tabulku :slight_smile:
radi to chodí na nočník anička že?
19. kvě 2010 v 18:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, prosím vás, neví některá, jestli se může jít na test na alergii? sice nejsem alergik, ale mám dlouho ucpaný nos, tak mě ORL poslala na alergologii, ale jsem teď na začátku těhotenství 5 týden a přemýšlím jestli tam jít či ne. Nemám žádné problémy, jen občas ucpaný nos. Někde jsem četla, že se snad nedělají kožní testy na alergii v těhotenství, takže asi jen krevní? nechci nic riskovat . poradíte někdo? Děkuji Adéla
19. kvě 2010 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
fakt co dr to ázor. Jak vás probio zasekly, nechápu? Pája prdí od narození jak chlap, ještě jsem nic takového u mimin neviděla, ale bolesti mívá bez kapek. Probio začíná pořádně zabírat až za měsíc a fakt že jo. 5 kapek večer.
ADELO, ucpaný nos v těhu je samozřejmost. Dávej vincentku do nosu. Jinak někdo smrká celoročně a zvykne si. Já mám období třeba že smrkám rok v kuse, ale lítat o dr nejdu, nechci do sebe házet talety, když jiné bromblémy u toho nejsou. Záleží na Tobě, tady ti těžko někdo poradí, musíš na jinou diskuzi, kde toto probíraj.
Radi, kdo má šelest? nějak nejsem v obraze.
19. kvě 2010 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
ili : štěpnce v porodnici našli šelest na srdíčku, tak jsme dnes byli na ko a ještě ji tam našli dírečku mezi chlopněma

rudo: jjj, anička už si víc jak týden říká sama, což je super, takže přebaluju tak 3x za den, včera se aj vykadila dvakrát. štěpánce jsme nechali dát naušnice, ale dnes jsme je sundali, at si je pak dá sama až jí bude třeba 15, porád to hnisá a brečí jak blázen, a chce to pořád škrábat, takže ju nebudeme trápit, jinak mě přes noc opuchlo oko, nevím co se stalo.
19. kvě 2010 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
Rudi, dávám mrkvovou šťávu na doporučení dr. Krmím ji lžičkou a zvládá to skvěle:slight_smile: Začala jsem na jedné lžičce a pak jsme přidávala. Teď si vezme šťávu z půlky mrkve. Vždycky mrkev nastrouhám a přes sterilní gázu vytlačím šťávu. Je to rychlé a není třeba odštavňovač:slight_smile:
Nutrilon ji dávám přes savičku dvojku. Koupila jsem ji z Aventu tu savičku s několika možnostmi průtoku, ale bylo to na ni ještě moc rychlé.
19. kvě 2010 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
adélko, to neporadím...
radi, to je Anička šikulka, moooc veliká, snad u štěpánky bude to srdíčko o.k. my deme na kardio 31.5, taky šelest :unamused:
taichon dííky za info o mrkvičce :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
radiska: zkus ty naušničky vyvařit , já bych řekla, že jí ty dírky zarostou, když tam nebude nosit moc dlouho ty naušničky

my byli dnes na tříměsíční KO a očkování hexa plus pneumokok, malý už v 6 usnul a spinká doteď, snad bude noc ok , bojím se hrozně aby neměl potom horečku, ale to by snad už měl si říkám ne ? jinak tedy vážíme 5710 g a měříme 61 cm, hlavička 40 cm :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ili - prostě jsem Anežce dala ty probio kapky a ta přestala prdět i kakat a strašně plakala. A vydržet měsíc? To bych nezvládla. Po sub-simplexu se to zas upravilo. Ale souhlasím, co doktor to jiný názor. Navíc každý je unikát a vyhovuje mu něco jiného.
Tedy Radis, tos mě s těmi naušničkami celkem vylekala... Se bojím. Není mi příjemné ani její očkování :frowning2:
19. kvě 2010 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
epi: ja jsem prave z nedele na poneli ji vyndala tu pravou ,co porad skrabala a byl klid po dvou hodinach revu pak prave usnula, a rano tam hnis nemela, tak sem nausnicu dala zas do slivovice a dala do ucha chvilu becela ale pak dobre a vecer zase hnis, tka nevim dela ji to jen prave
20. kvě 2010 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Rorýsek pořád spinká..od osmi od večera..vzbudil se na chvilku (na kakání) po sedmé, byl vzhůru tak půl hoďky a od té doby pořád spí..Je hotovej z toho očkování..asi :confused:
20. kvě 2010 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Radis - ze stejného důvodu jsem si nechávala píchat uši až v pubertě :wink:
20. kvě 2010 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Teď jsme se vrátili z toho nastřelování a budeme čekat jak to Anežka snese. Před námi byla ještě jedna holčička a když jsem jí slyšela, vyhrkly mi slzy a myslela jsem, že se otočim a utečem:confounded: Manžel si myslel, že se mi udělalo zle, asi jsem i zezelenala :sweat_smile:
Radis a jaké naušničky jste dávali? Kovové? My zkusili bioplastové, že je na ně minimum nežádoucích reakcí. Uvidíme. Když ty holčičky s naušničkama jsou tak krásný, naprosto boží, takové slečny. Nám radila ty naušničky vyvařit 20 minut, že jakékoliv ostatní způsoby desinfekce/sterilizace nejsou moc dobré. Tak bych to být tebou možná ještě zkusila pořádně vyvařit.
Mes - právě, že jsem si říkala, že když to nepíchnem hned, tak pak až tak v 15 letech a to se mi už zdá zase dost pozdě. Já si začala vyměňovat naušnice tak v 7. třídě a to mě moc bavilo. Jen ať to Ondášek pořádně zaspí.
20. kvě 2010 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj,
radis, tos myslím udělala blbost, že jí sundáš náušničky.Zaroste jí dírky a zbytečně si ji teda nechala trápit. Souseda dr děcká taky vyndala 1 náušničku malé, že ji hnisala dírka, samozřejmě, že zarostla dírka a chodí z jednou. Já mám taky problém, mě hnisají dírky, musím mít jen zlato, jak chci bižu, tak pak mám problémy. J8 si nechala nastřelit 3 dírky a pak sundla naušničky, nebo mě píchaly šroubky a nenosila a už mám zarostlou jednu, takže musím jít znova.Mazej to framikojn. mastí, ať ti ji napíše dr, je jen na recept a uvidíš se ji to zhojí. Někomu třeba až za nějaký ten měsíc, ale pak si zvykne., stále přetáčej naušničkou, ať ji to nesroste a mazej!
My měli šelest v porodce taky, prý to má každé 3 dítě po porodu, já na to úplně zapomněla a v poradně nám zatím nic neříkaj, tak asi v poho, neřeším to. Já měla taky na základce.
Seb, my měli taky 61 cm a hlavičku 40, jen váhu vyšší, takže jedem stejně :slight_smile:
Epich, nevěřím že tyto problémy měla s probiotik. Není to chemie, jsou to živé bakterie, něco jak v activii, snad průjem, ale zácpa určo ne z toho!!§
Taky jsem uvažovala nechat malému nastřelit ušička, ale hoplky na jiné doskuzi mě odradily, nastřelení se dě+lá a nedávaj se do uší zlato. Takže bych asi nějaké obyčejné nedala, hrozí nákaza! Já Niki nechala propíchnout lejzrem, ale nevím zdy to ještě dělaj. nechám normál u dr jak je to zvykem., A v 15 je určo pozdě pro holky! Mě Niki ve 3 letech chtěla střídat naušničky podle barvy obkečení a je to dívčí. Necham Pajinka propíchnout v létě, až nebude nosit čepku, aby ho to nebolelo. Sicew čepku nenosí ani nyní moc , nechce to na hlavě, tak jen kapucku většinou.
JInač se má dávat zlaté naušnoičky před propichem do lihu v lékárfně koupíš přímo na to určené a necháš 24 hod v tom a neseš na prop. naušničky stále v lihu, ona si je vytáhne sama před píchnutím.
20. kvě 2010 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Rudík měl ještě ráno teplotu,a le je lepší, spinkal krásně, poplakává jen když ho beru,ale už se i hraje a směje, tak snad fajn... naštěstí naušnice neřeším
20. kvě 2010 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Rudo - náš furt spí...spal od osmi do sedmi, pak chvilku vzhůru a spal až do jedenácti pak zase chvilku vzhůru a zase spí..Snad mu nic nebude..Teplotu jsem neměřila..hraje si, směje se..tak uvidíme až se vzbudí..Včera jí neměl :wink:
20. kvě 2010 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ili - netvrdím, že to musela mít po těch kapičkách probiotických, ale předtím ani potom už se to nestalo. Prostě už je nedáváme. Mě stačí fakt, že to co dáváme neovlivňuje trávení. Naopak jsem četla, že nyní stále protlačovaná a opěvovaná probiotika nejsou to pravé ořechové ani pro dospělé. Ale jak už jsme tu několikrát psaly. Co doktor, to jiný názor.
Já mám uši píchnuté od doktorky jako mimino a není to nic moc, každá dírka naprosto jinde a jedna je píchnutá nakřivo, takže tam mám takovou "kapsu" kam když se trefím, bolí jak čert (né vše se holt povede). Jak jsem psala... my dali bioplast (prý lepší než kov) s kamýnkem od Swarovského. Já si zas můžu do uší nacpat naprosto vše - snad i hřebíky a v pohodě :wink:
20. kvě 2010 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ili: my je prave pred napichnutim mely nalozene v lihu, a framikoinem mazu porad a porad to hnisa, anicka to mela dva dny a byl klid, ale tohle je uz zitra tyden, tak nevim, dirky ji zarustat nenchavam, cisitm ji je, takze ji to nezaroste, dneska tam nic nema, takze to ted teda vyvarim a dam ji to znova. ja mam pave taky alergii na zlato stribro aj bizunu, mam to v usich deset minut a mesic to pak lecim, hruza.

epi: mame zlato, jinak zacina pekne kaslat, takze nam to moc neprida, uz ted s anickou spijou tri hodiny
20. kvě 2010 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
mes, Rudla taky víc spinká, teplotu měl ráno, teď už ne, jezdí s babčou, já uklízela...
taky mám blbě pichlé naušnice, jedno ucho věčný problém, tak je nenosím, jen vyjímečně, vydržím chvilku a bolí mě ucho i hlava, dírku jsem obnovila i po deseti letech nenošení, úplně zrostlá nebyla...
20. kvě 2010 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Radis - tak jestli nebude mít Štěpánka tu alergii po tobě. To pak asi můžeš dělat vše možné a nebude to nic platné. My pak máme na výměnu taky zlaté - takové ty klasické s kamínkem, jen z bílého zlata.
20. kvě 2010 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
epicharis: moje dr. zas probiotika propaguje, já koupila Lefax a ptala se jí, jestli ho můžu dávat místo probiokapek a ona řekla, že je to něco jinýho a že mám dávat probio dál a Lefax kdyžtak jen občas k tomu navíc, tak mu dávám jen probio
holky to tu nějak flákáme s tou diskuzí :wink:
22. kvě 2010 v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí
seb - vždyť jsem psala, že co doktor to jiný názor. Naše paní doktorka mi nejdříve doporučila sub-simplex, a kdyby nepomohl, tak probiotické kapičky. Naštěstí to vypadá, že už nebudeme potřebovat ani jedny :wink:
S tím flákáním s tebou naprosto souhlasím :wink: :dizzy_face: Jsem tu furt otravovala s těma naušničkama, že jsem holky asi odradila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
23. kvě 2010 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
já dávala lefax občas, ale při pasení koní prděl i bez, teď už dlooouho nedávám nic, sama hodně piju kefíry s probio kulturou a piju fenyklový čaj a stačí to
23. kvě 2010 v 19:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek