• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
epi : tak asi alergii, ne dala jsem nausnicky zase zpatky a je to uz celkem v pohode, takze ji nejspis bude dyl trvat hojeni ran, jak me, to si mela co vybrat
23. kvě 2010 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak my dneska zjistili, že adámek se vytáčí bokem do leva, leží tak, sedí tak - opřenej o mě, i tak pase :frowning2: , i se tak chová, vždycky ten bok má vytrčenej do strany :frowning2: , přítel říká, že si toho všiml už dávno, já sem fakt neschopná matka, vůbec mě to nenapadlo, že se tak stáčí jen k jedný straně, myslela, jsem, že nesedí rovně prostě , že ho záda ještě neudrží a proto že je tak nakřivo, ale dnes jsem ho zkoumali nahýho ve všech polohách a je tak pořád :frowning2:
chce se mi úplně brečet z toho, bojím se, aby byl v pořádku , u dr. sme byli min. týden, ale nevšimla si toho :frowning2:
když si dáte mimi bříškem na sebe, na stojáka jako, tak mají rovně záda nebo ohnutá ? on je má ohnutý a ještě vybočený do boku, je celej zkroucenej u toho prostě :cry:

a ještě jeden dotaz, brečí vám někomu mimi v kočárku dlouhou dobu, když se jede ? nemyslím, když stojí na zahradě
23. kvě 2010 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ruda - to já právě dávala kapičky při každém kojení, ale už jsem je také vysadila (i když teprve před dvěma dny :wink:) a vypadá to dobře, prdí si v pohodě :wink:

radiska - to je dobře, že se to zlepšilo, my jsme zatím naprosto bez problémů.

seb - kdyby bylo něco s Adámkem v nepořádku, měl by to zjistit minimálně ortoped při kontrole kyčliček. Náš doktor vždy kontroloval i páteř - hodil si Anežku na předloktí bříškem dolů a prohlížel ji. Neblbni, nejsi neschopná. Člověka to prostě nenapadne. Když o tom přemýšlím, vlastně ani nevím, jak ta zádíčka Anežka má. Ráno se mrknu. Jo, a když jedeme s Anežkou v kočárku, usíná v 90% okamžitě. Pláče jen když jí dáváme do kočárku i autosedačky. Určitě zajděte s malým k doktorce a upozorni ji na to, co se ti nezdá. Budu držet palce.
23. kvě 2010 ve 22:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Seb - tohle jak popisuješ dělal Ondrášek asi 14 dní a už to nedělá..myslím, že je to tím, že má momentálně víc posílenou jednu stranu a tou to všechno drží...To se srovná..zkus mu při pasení držet ručičky, aby nestál jen na jedný..a ukládej ho do postýlky obráceně..jestli se na tebe nekouká jen z jedné strany...To bude dobrý neboj! Jinak odpovědi na tvé otázky...Ondra v kočárku nepláče (ale on skoro vůbec nepláče..teda vůbec ne) a buď kouká, nebo spinká..a břichem na hrudník si ho nedávám, protože to nesnáší..tak nevím, ale zítra to vyzkouším..A bacha - dokud miminka sama nesedí tak neposazovat!!!
23. kvě 2010 ve 23:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Seb - ber to tak, že je Ondra o měsíc starší než ten váš..já si bohužel nepamatuji..jak měl zádíčka ve třech měsících..Tk jsem si ho dala na břicho břichem a je rovnej..ale křičel na mě, že se mu to nelíbí..chce vidět no.. :wink:
24. kvě 2010 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí
seb, neboj, myslím, že se to srovná, nebo vás prostě pošlou na rehabilitaci a ono se to rozcviččí, malý preferuje hlaviččkou levou starnu, jak se uččil pást koníky díval se jen doleva, teď už toposílil a dívá se všude a neschopná nejsi, každá si tak možná obččas připadáme, neboj, miluješ ho a děláš pro něj jen to nejlepší, řekni to doktorce a buď tě uklidní nebo někam pošle na cvičení
mes grtulujeme ke 4 měsícům :slight_smile:
Rudík se zase nechce točit na bok a už vůbec ne se přetáčet, hračky sice uchopí, ale nebaví ho to, tak s nima mrskne pryč, začal si muchlat ručkama plenu a usínáčka
24. kvě 2010 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Rudo na přetáčení na bříško máte času:slight_smile: Ondra se právě přetáčí napravo jak drak - ale vědomě to myslím udělal poprvé právě před chvilkou:slight_smile: chtěl totiž medvídka:slight_smile: :wink:
24. kvě 2010 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
AHOJ HOLKY, SEM ZAVADILA O CAPS LOCK KOUKÁM, TAK UŽ TO NECHÁM,
ASPOŇ MĚ NEPŘEHLÍDNETE :grinning:

TAK SEM DNES BYLA S ADÁMKEM U DR. A POSLALA NÁS NA REHABILITACE - VOJTOVOU MEDODOU, ČEHOŽ SEM SE OBÁVALA :frowning2: , PREFERUJE LEVOU STRANU, LEVOU RUČIČKOU I VÍC CHYTÁ HRAČKY , ALE MOŽNÁ TO JE JEN TÍM, ŽE JE TAK OTOČENÝ V POSTÝLCE, ŽE KDYŽ MU JE PODÁVÁME, TAK SME U NĚJ Z LEVÉ STRANY, JAK LEŽÍ

U TÝ VOJTOVKY TY DĚTIČKY DO JEDNOHO VŠECHNY HROZNĚ ŘVOU, PŘIPADÁ MI TO JAK MUČENÍ JEHŇÁTEK :O( , ale prý je to účinné chjo , já to nechci vidět :frowning2: , ale zas nechci něco zanedbat, prý je šance touhle metodou cviků dát mozku impulzy jen do konce 6 měsíce , aby používal i ty ostatní svaly, jsem vyčetla na netu
24. kvě 2010 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
ruda - naší Anežku taky moc nezajímají hračky, dělá přesně to, co píšeš - vezme jí do ručky a pak zahodí. Na zádíčka už se přetáčí, ale také je o 14 dní starší. Souhlasím s Mes, na přetáčení je času dost. Někde jsem četla, že přetáčení na bříško by mělo mimčo umět až v 5. měsíci.

seb - myslím, že je dobře, že jsi s Adámkem k dr zašla. Vojtova metoda sice vypadá opravdu drasticky, ale četla a slyšela jsem jen samou chválu, chválu a nic než chválu. Určitě tím nic nezkazíte. Držím pěsti.
24. kvě 2010 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, nesatčím dočítat. Jdu jen pozdravit a vybalit věci. Byli jsme na hirách do dneška. Počasí nádhera jsem opálená, pusu spíše spálenou :grinning: .
24. kvě 2010 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Tááák, jsem to naryxchlo přečetla, něco vynechala. V kočárku je pÁJA VE SVÉM ŽIVLU. na chatě jsem ho dala v 9 ráno ven a brala domů v 19 hod na koupání a spaní. Přebalování A krmení bylo vše venku v kočáru. Celý prodloužený víkend prospal. Dnes ráno lil, tak jsem ho dala na verandu do kočárku on se díval na déšť a spal. Prospí celý, ale úplně celý den, kočár to je jeho. Nemusí se s ním jezdit, jena když je venku. Na balkon ho dám v košíku s nebesy a taky tam je spokojený, nechce být zavřený v bytě. Malý cikánek, kočovník. Jsme se v sobotu probudili a dumali co budem dělat a vymysleli, že pojedem na hory, nebo na vých. slovensko, ale je to 405 km a musela bych se v úterý vracet, nebo píšu ve středu z matiky a ZPV. Tak jsem volala švagrovce jestli y to za mě nešla napsat, :grinning: ale nezvedala mi tel, tak jsem nakonec jeli na chajdu. Ráno pršelo, tak jsme přijeli dom.
S přetáčením na bříško moje obě děcka ve 2,5 měsících. Štve mě Pajina, protože obléct, nebo přewbalit je problém, nepoleží v klidu, je jak z divokývch vajec. Takže tatínek ho už nepřebaluje a obléct? Ani náhodou. Teď válí sudy, je na jednom konci poslele, pustíš ho a válí se dokola až je na druhé straně.
24. kvě 2010 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte vespolek.tak máme za sebou křtiny - bylo to úžasné.rodina se sešla,pojedli jsme,popili,pokecali..... Vojtík se hrozně rád vozí v kočárku - jak se jede,je klid.ale jak se zastaví,tak je mnohdy řev.holt musí vidět,slyšet ptáky atd... asi je přírodní tvor.
24. kvě 2010 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Co se nám stalo na chatě. Klábosím se sestřenkou, má chatu vedle nás a kouknu do kočáru, Pajino si mne oko pravé, jsem zařvala hned ho vyndala z kočáru. Pták mu posral oko otevřené. Měl boudičku jen trošičku stáhlou, takže byl schovaný, musel letět a ono to spadlo přímo do očka. Nešlo to utřít, bryndák celý žlutý, pak ubrousky vlhčené, no děs. Pak měl stále obrysy žluté kol oka. Ale může říct, že měl ve 4 m. posrané oko :grinning: . Jsme se nasmály, volala svého muže, jak jsem mu to vytírala a panikařila, tak Pája jen auauau. On vydává takové zvuky jak se mu něco nelíbí, že to vypadá že říká au, jak by věděl k čemu se to používá. Komedie.
V kočárku se mu líbí taky nejvíc, nemusím vozit, houpat, jen když je venku. Teď už mu zvedám polohu aby viděl, ale on stejně celý den prospí, málokdy čučí. Tak jak v autě, jeli jsme hodinu a tu prospal. Leží v korbě, sedačku nedávám, by měl za chvíli páteř jak mrzáček, nebo cestujem pořád. Kdysik sedačky nebyly a Niki taky byla v korbě z kočáru, tak nevím proč by se měl Pája trápit. To zas vymysleli hovadinu aby to dítě bylo pokřivené. Je to na krátké trasy, ale jak jedem přes 8 hodin, tak nevím jak bych ho vytáhla boročka. Má už to malé, je dlouhý a tu větší sedačku je zas velká, to až tak až bude sedět sám.
teddy, má druhé jméno? takže už je křtěný, to je dobře :slight_smile:
24. kvě 2010 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
zdravím :slight_smile:
24. kvě 2010 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
taky posílám jak vyvádím v postýlce, místo spaní :grinning:
24. kvě 2010 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Tady se ukazuju jak nesnáším čepky. A jak pro změnu miluju koupáníčko, vypadám jak boxer, prej :grinning:
24. kvě 2010 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
24. kvě 2010 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky vidíte ten čas? Však není 23 hod, ale 21, mají to o 2 hod posunuté :grinning:
24. kvě 2010 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
aha, fakt, týý jo asi nejme v ČR...tady leje jako z konve, blesky hhafl vody, byly i kroupy...blééééé :angry:
24. kvě 2010 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Rudo - to není možný, na té fotce vypadá jako moje dítě! :grinning: I tu trojúhelníkovou vrásku nahoře má..No já čučím..jinak krásná fotka..

Illi - to je pan starosta:slight_smile: takové velké a šikovné dítě máš..buď za něj vděčná :dizzy_face: Jinak jsem se nasmála a poděsila zároveň u toho tvého "hovínkového" příběhu :grinning:
25. kvě 2010 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ili: tak to cikánský dítě tvoje ti závidím hrozně! já bych taky mohla být celý den venku, jenže mě áda nechce v kočárku zas být vůbec, jen když po dlouhém řevu tam usne, tak tam vydrží, jinak ne :angry: , snad až bude sedět a koukat ven, tak se mu tam začne líbit, jinak je to o nervy, nemůžu s ním nikam vyrazit, z obchodu by nás nejspíš vykázali
25. kvě 2010 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
teddy: to samé, holky važte si toho , jak jsou rádi v kočárku, malej tam byl dřív taky rád, ale najednou se to zlomilo a začal tam řvát, jen co ho položíme
25. kvě 2010 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
holky krásný kluky jak buky máte :dizzy_face:
25. kvě 2010 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, musím jen souhlasit, překrásní kluci. Jak to děláte, že vám tak pěkně pózují. To Anýsek se neustále mele, kope nožičkama, mrská ručičkama... prostě neustále v pohybu a navíc, když na ní vytáhnu foťák, přestává se smát, povídat. Prostě v tomto ohledu se mnou vůbec nespolupracuje :frowning2: :wink:

A teď z jiného soudku... Už jste žádaly o "rodičák"? A jakou variantu si zvolíte?

Seb - myslím, že až bude moci koukat kolem, určitě se mu v kočárku začne zase líbit. My, jak je Anežka vzhůru, sundaváme boudičku, aby mohla čučet alespoň na oblohu, stromy... zajímá jí to ohromně. A když se vynadívá, bez problémů usne.
25. kvě 2010 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
epi, nepozují, mele sebou jako šídlo, ruce a nohy, když pase, j to lepší, ale mele hlavou, to chce jen fotit a fotit a pak smažeš třicet fotek a dvě si necháš....
mes to je jasný, že máme stejný kluky...říkám to od začátku a vůbec celý průběh, je dooost podobný...
nejsi třeba taky vodnářk? mě jen tak napadlo..
o rodičák jsem ještě nežádala, beru ten na tři roky a do práce se chci vrátit po roce a půl, ale už v létě chci začít aspoŇ trošku masírovat, lidi se už dožadují
25. kvě 2010 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
aHOJ,
mám kamarádku, taky tady z koníka a malý ji taky pořád řve v kočárku, vyměqnila za spoták, al ežádná změna, prostě se mu nelíbí a to už má 6 měsíců. Já Pájinovi boudu nespouštím a po tom našem hovňousu už vůbec ne!!! Napsala jsem mu to do knížky, datum ať má památku. Mu stačí být v té korbě, otevřený balkon jak prší, on je na vzduchu, dívá se a je klid.
O rodičák jsme nežádala. Už by se mělo, že? bych chtěla na 4 roky, ve 3 letech ho budit ráno a tahat do školky je hnus. Se uskromním a budu doma. Nikču jsem měla do 5 let, ve školce byla jen asi chvilku a šla do školy. To měla klíč ne krku a byla sama doma než jsme došli z práce. Byla samouk od mala. Do školky taky chodila sama, se mi nechtělo vstávat v 8 :grinning: Takže si ráda pospím do jeho 4 let a kdoví, možná si to protáhnu na další 4 roky. Před koncem bych možná pořídila sestřičku, ať taky není jedináček ja Nikča. Uvidíme.
25. kvě 2010 ve 12:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ruda - jsem si myslela, že to bude podobné :wink: To nebude miminkem, ale "fotografkou" :sweat_smile: :grinning:
Ili - to se ti nedivím, že tu boudičku nespouštíš, kdybych měla podobnou zkušenost, asi bych si to taky rozmyslela. To ráda čtu, že uvažujete ještě o dalším miminku. My byli s bráchou taky samostatní... do školy, že školy jsme chodili sami, ale myslím si, že doba je nyní jiná. Bych se bála posílat děti samotné do školy - je víc aut, úchylů... A to prý bydlíme v nejbezpečnější části Prahy :confounded:
Já už tam právě byla minulý týden, protože mi říkali, že by se mělo v ideálním případě žádat cca měsíc před koncem mateřské, aby člověk nezůstal nějakou dobu bez peněz. To víte, úřady mají vždy na všechno čas... Já si právě zvolila tu zrychlenou variantu na 2 roky, protože chceme stejně Anýskovi do dvou let pořídit sourozence :grinning: Jo, a taky je nejvýhodnější. Ekonom se holt nezapře :wink: :sweat_smile:
25. kvě 2010 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Já na 2 roky nechci, je sice větší , ale do práce bych nešla a na pracáku bych měla peníze menčí, tak se mi to počítá d důchodu a já stejně mám peněz furt stejně, i na 2, nebo na 4. Když mi zvednou rodičák, zas uberou na dávkách, takže u mě je to šul nul, protože se počítá jen můj příjem, takže mě se vyplatí sedět doma 4 roky. Když dělám tak mám o 2 000 víc než když sedím na dupě, by ste šly? :grinning: Jak jsem už psala střední třída se má nejhůř. Dvojku vydělám bokem a budu sedět doma, kosmetika mi sype dobře, tak nemám kde spěchat. S tím mimčem uvidíme, přece už jsem stará dost, ale máme tam ještě v mtražáčku 4 děti co čekaj :grinning: tak je mi to líto zlikvidovat, darovat je nechci, tak jsme si zaplatili na další rok, pak uvidíme.
25. kvě 2010 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ili - o tu dvouletou variantu nemůže žádat každý, musíš mít dostatečně vysoké předchozí příjmy resp. dostatečně vysoký denní vyměřovací základ pro mateřskou. Já to řešila hlavně z toho důvodu, že jsem vydělávala víc než manžel a navíc je manžel už přes rok nemocný a jeho nemoc je chronická resp. nevyléčitelná. Tak se nám každá korunka navíc hodí. Ale nejhlavnější důvod, jak už jsem psala, je ten, že chceme co nejdříve další mimčo. Stará jsi tak, jak se cítíš :wink: Uvidíte za rok, třeba už je nebaví čekat:wink:
Taky se hlásím ke střední třídě, ale nemyslím si, že bychom si s manželem mohli nějak stěžovat. I když... my měli i trochu štěstí, že jsme si nemuseli např. pořizovat bydlení. Pak bych asi mluvila jinak, nebo bych tu s vámi vůbec nebyla...
25. kvě 2010 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě musím dodat... rozhodnutí mít miminko, bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem kdy udělala a i kdybych "neměla co do huby", nikdy toho nebudu litovat.
25. kvě 2010 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek