• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
My\ čekali na mimčo 14 let, byli několikrát na umělém, stálo nás to 80 tisíc a nakonec jsme se dočkali. Takže se nad námi všichni svatí smilovali!!!
Pro další mimčo by jsme šli za 4 roky, dříve ne, ale podle toho jak se budu cítit. Už tak jsem jak babička :grinning: . Moje máti a babka byli v mém věku babičkou už. Mě to čeká za chvíli taky určo, ale i když teď je moderní rodit po třicítce první děti, tak aspoň na třídní schůzce nebudu jen já stará bába.
25. kvě 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili - ono to bez štěstí v životě nejde. Já brala mé těhotenství také jako dar - po 20. jsem měla problémy s jídlem, lehčí formu anorexie, tak jsem nevěděla, co jsem si tím způsobila. Já myslím, že Nikča tolik s mimčem pospíchat nebude, ne?
Jsem byla celé odpoledne s Anežkou venku. Bylo to super. Anežka dlouho koukala kolem a pak krásně usnula. Jsem si stihla osadit truhlík do okna i se vyhřát na sluníčku. Holky, já chci, aby už bylo krásně, ale zase hrozí bouřkami...
25. kvě 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,křtený je Vojtěch Petr
25. kvě 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky šli v 15 hod na prochajdu, došli v 19 h. Vše prospal, pak koukal jak jsme byli v Tescu na nákup. Na kočáru pes v tašce svoji, pod kočárem nákup, hezký pohled :grinning: . Jdu pojíst a spinkat. Dneska byla růžovka hezká, se díváme s drahým poctivě.
Teddy, suprácké jméno!!!
25. kvě 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré poledne,
dnes prší, jak jinak. Dělala jsem med z pampelišek, tak mám vůně po celém bytě. Chystám se do školy a nic neumím ani se to neučím, nemá cenu šrotit matiku, když to nebudu potřebovat, tak spoléhám na chytrou hlavu přede mnou. :grinning: 2 písemky a jedu dom, takže držte pěsti a´t něco opíšu.
26. kvě 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,proplouváš školou pomocí chytrých hlav spolužáků,jo?tož dobrej tah :grinning:
děláš pampeliškovej med?to dycky dělala moje mamka a taky to krásně vonělo. med neumím,ale dělá šťávu z meduňky a to je osvěžující mňamkáááá.meduńky máme plnou zahradu,tak toho mám litry,ale manžel to stačí vyslopat během léta.je to recept za studena,takže pohoda.akorát je problém najít nějakou nepočůranou meduňku od psů :grinning:
26. kvě 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
juééé tedy prosím recept an meduňku do IP,dííky moc
Illi dobrý proplouvák :grinning: , med musí vonět, taky máma dělávala
26. kvě 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme báby bylinkářky, babka, mamka i já. děláme šťávu ze všeho. Kopřivy, ten je špica, piju ho s vodou, výborný zdravý... jitrocel, jehličí nové ze smrčku, výborné taky, atd. Meduňky máme taky nasazené. Pošli recept tady, podívvám se a uděláme.
Já neproplouvám, jen se neučím věci které nebudu potřebovat, nematuruju z matiky, chenie, fyziky, tak na co se to budu šrotit. Na to jsou šprtky :grinning: . Učit se budu jen ty předměty co budu potřebovat a až příští rok, času dost. Jinak mám zatím samé1, jen 2 dvojky :grinning: . Hujer :grinning:
Jinak pampeliškový med je jednoduchý velice. Dělám 400 hlaviček, 2 l. vody, povařím, vypnu, nechám do druhého dne odstát, já teď nechala až dodnes, nebo jsme neměl cvitrony. Pak prřepasírovat přes plenku , dát 2 citrony na kolečky, 2 kg cukru a vařit až do zhoustnutí, zhruba 2 hodiny asi. Jak řídké, přidám cukr. Výborný!!!
26. kvě 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo,Ili - to zní dosst dobře s tím medem.akorát u nás se toho medu moc nepojí,tak by to tu asi zbytečně leželo.jo a zavařuje se to pak ještě nějak?nebo to jen naplácáš do sklinek a zavřeš?na meduňu hodím recept jak bude chvíle času.
27. kvě 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen vleje do sklenek. Můžeš to mít i 2 roky. Já už 1 sklenku snědla :grinning: včera hned. Pak si kupuju na východ. Slovensku včelí med, lesní 5 l flašku 2x do roka a nevydrží. Už nemám nic, musím vydržet než pojedem.
Dnes je hezky venku, jdu na nákupy do města, malému něco na spaní koupit. V pase nemůže mít nic, k vůli břichu, trpí na bolesti, tak nějaké overálky. rychle roste a má vše malé. Riflí má 8 ks, ještě se štítkama a nedávám mu je. Teď spí na balkoně v košíku, čučel na stromy a usnul. Vařím už polévku pro něj, sní půl litru a ještě by si dal Včera po koupání rekord, vypil 210 ml vloček a u grknutí už spal :grinning: .
27. kvě 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,tož to je mazec s těma vločkama.Patriček je nějaký pažravý.ale je fakt,že Vojtík si dá na večer taky tak 200 ml kaše a chrupe 5 hodin.ale pak se probere a blbne co 2 hod s kojením.takže od té půlnoci je to spaní na prdlajs.
taky dávám overálky na spaní-z tesca.mají to za dobrou cenu po třech kusech,tak se to dá.teď má Vojtík vel. 6-9,ale nějak se nám natahuje,tak za chvíli budem kupovat zas větší velikost.asi i plenky už koupím od 7kg.Vojtula má 6,7kg,takže ty plíny 4-9 by měly,čistě teoreticky,stačit.ale přijde mi,že jsou mu už přes nožky malé.a jéé,už se ozývá po odpoledním spaní.
27. kvě 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nestíhám..dočtu později..my taktéž máme overálky z teska..ale 9 - 12 měsíců a jsou nám skvěle :grinning:
27. kvě 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky s tema velikostma to je neco, dala jsem štěpuli overal 6-9 a ona to ma tak tak naple, no to je fakt neco, pritom zas tolik nemeri61 cm a 6kg, tak jsem ji dala ty 9-12 a to nam snad aspon dva mesice vydrzi
27. kvě 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili - to jste tedy opravdu "báby" kořenářky. Ten recept vypadá moc dobře, se mi zbíhají sliny. Já nikdy med nedlabala, až v těhotenství, když jsem byla nachlazená. Moc mi zachutnal, možná vyzkouším. To my máme zase opačný problém... Anežce je vše v pase velikánské, takže gumy moc neřeším, neboť ve všem plave. S délkou je to ovšem horší (má min 65 cm)...

Zrovna jsem se vzátila z nákupů, koupila jsem pár hadříků pro Anežku a také v Tesku - overálky, kaťata. Trochu jste mě vyděsily, koupila jsem vel. 6-9, zdálo se mi to dost dlouhé. Na ty velikosti ještě nemám odhad. No, při nejhorším to bude nosit hned :wink:

Holky, začínám se trochu bát, že Anežce nestačí moje mlíčko. Za 10 dní nepřibrala ani deko. Doktorka nám ovšem stále tvrdí, že ještě nemáme přikrmovat :frowning2: Teď má 65 cm a 5,87 kg. Co byste dělaly vy? A dáváte svym miminkům pít vodu, šťávu nebo čaj?
27. kvě 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Epi..pláče ti hlady? Co to je za měření jednou za 10 dní? My rosteme dobře, takže nic jako čaj, šťávu, vodu nedávám..mlíčko stačí..jen v parných dnech by se měla dávat kojenecká voda..a ty zatím nebyly.. No Illi - nevím má skoro stejně cm jako Ondra, ale o 2 kila méňě než měl on v tom období..Ale přírůstky by se měly řešit měsíčně..Třeba předtím byla napapaná, a teď ne a ještě vykakaná :wink:
27. kvě 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Epi, no já bojuju s kojením od začčátku, jednou nemám skoro nic, jako dnes a jindy se to zdá, že se to zlepšuje, jenomže i když mám, prcka už prso nebaví, když ví, jaká pohoda je flaška.....takže mlíko určo nestačí, dávám BEBU a jak začlo teplo nebo když jedeme dál autem udělám i čaj, svlaží si v pusině,vypije tak 10ml a je spokojený spí dál celou cestu, my jsme pily čaje normálně....a Anežka je tteda dlooouhá a štíhlá, asi po mamině, malý měl teda ve třech měsících 6kg a jen 61,5 oproti vám a to měl porodní délku 53, já si nechám poradit od dr., ale nejsem tam každý den, tak když se pak něco změní, buď zavolám nebo se řídím svým selským rozumem a citem matky, nenechala bych dítě o hladu, mooc mě to tehdy mrzelo, že mlíko nestačí, ale za dva týdny mi přibral jen 50gr....tak co naděláš a Anežka už má 4 měsíce, to je velká, tak klidně zkus příkrm a uvidíš, kolik vypije, Rudla byl tak hladný, že vypil 160 a to měl dva měsíce, teď tolik nevypije, tehdy byl fakt hladný a nebo ještě zkus převažovat....můj malý se poiřád smál a spinkal a byl spokojený, vůbec mě tehdy nenapadlo, že by mohl být hladný...no a byl
28. kvě 2010 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mes, Ruda - díky za odpovědi a rady. Možná plaším zbytečně, ale také se snažím řídit selským rozumem, pokud mi to mateřský cit dovolí :wink: Vzhledem k tomu, že jsem analytický typ, tak jsem si Anežčiny míry resp. relaci mezi váhou a délkou, zaznamenala do grafu v brožurce, která je součástí očkovacího průkazu a tam se mi dostala až do pásma "klinicky významné podváhy" a to mě dost vyděsilo... :confounded:
Anežka moc nepláče a myslím, že hlady už vůbec ne. My byli u doktorky po 10 dnech kvůli, kašli a rýmě, báli jsme se, aby nebyla před dalším očkováním nemocná a při té přiležitosti jsme si ji nechali převážit (a to byla napapaná a nevykakaná) Paní doktorka však stále tvdí, že křivka jejího přibírání není ještě tak hrozná, že máme s příkrmy počkat. Tak asi počkáme, i když čajem se případně snad nic nezkazí. Že by mi připadala nějak extrémě hubená, to nemůžu říct. Geny na to být vysoká a štíhlá má, bohužel spíše po manželově rodině, než po mé (my jsme sice vysocí, ale spíše buclatí až tlustí - sestřenka má v 18. letech něco málo přes 180 cm ale zato taky skoro 100 kilo, což je fakt síla, ale nejsme takoví naštěstí všichni) Co mě mrzí, že jdeme na tu kontrolu až 16. Když se mi nebude něco zdát, zajdu tam prostě dříve. Co jiného dělat...
Holky, jen ať vám kluci pěkně přibírají. Anežka snad bude taky o.k.
28. kvě 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoh holky dlouho jsem tu nebyla měli jsme starosti s Honzíkem,musí na operaci
28. kvě 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik - to mě moc mrzí. Můžu se zeptat, co je Honzíkovi? Jestli se ti o tom nechce psát, dělej, že jsem se neptala. Držte se. Moc vám přeju, abyste to měli úspěšně za sebou a byli zdraví.
28. kvě 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smardik - přidávám se k epi..kéž se vám vše zlé vyhne :wink:
28. kvě 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis jde na operaci srdíčka, nefunguje jak má tak musí do Prahy na operaci a než k ní dojde budem chodit co 2dny na kardilogii na UTZ at víme v jakém je stavu
28. kvě 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smardik - věřím, že bude Honzík v pořádku. Doktoři umí zázraky.
28. kvě 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardi teda to je mi mooc líto, máme jít na kardio v pondělí, tak mám tak strach, co to bde..můžu být otravná a zeptat se, jak se to porojevovalo? my máme šelest..dle dr. a poslechu, víc se dozvím v pondělí, jsem taky už nervozní
Rudík byl dns mooc nevrlý a veer hodně plakal, asi bříško a mám podezření na zuby, nejde nic vidět, ale slintá děsně a ruku pořád v puse a všechno ostatní taky, taky možná bříško, sem přes den neměla mléko nebo nevím u prsa vyváděl, pusu na zámek a prso odtlačoval ručkou, dala jsem UM to vypil všechno a odstříkného mám 140, tak nevím, asi jen nechce sát, s tím nic neudělám, bnásilím to nejde...
28. kvě 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
smar, moc držím pěstičky. Tady k náím chodila mišička na diskuzi, podívej na 1. str ta její malá jak se naridila šla taky na operaci se srdíčkem. Napiš ji do ip určitě ti poví a utěší. Dlouho tady nebyla mám na ni č. tel, ji napíšu co a jak. chodily jsme na diskzi pro diabetičky v těhu, my jsme si píchaly obě inzulín.
Já nakupuju overky stále, mám jich snad 30ks chodím do sekáče, kupuju značku NEXT, je to hrubá bavlna,materiály suprácké, barva tak bílá jak sníh, mám i z tesca, ale rozdíl velký. včera jsem zas donesla 3 další. Jak zmaže od polévky, tak to vyhodím a má kvalitní matroš. Výjdou kol 10-20 kč, dlouhý i krátký rukáv, prostě výběr velký, hlavně ve čtvrtky, je 50% sleva na vše, tak jsem jak křeček. DNES JSEm prala a viselo mi 2 celé šňůry jen ovarálky :grinning: . bez nohaviček, takové myslím. A ty tesco tam mají taky i s nohavicema bílé, ty mmám taky požehnaně, ale jsou už krátké moc a hlavně úzké jsou, jak olačka v tom vypadá :grinning:
28. kvě 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illi to je dobrý seká..
Mika chodí ke mě do diskuze, teda jinam kam chodím, čeká jich druhá operace, ale malá má teplotky, jsou to bojovnice veliké a malá je šikula a Míša, před tou smekám.....
28. kvě 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ruda právě se to neprojevovalo nijak, pediatr zjistil na 3měsíční prohlíce šelest a pro jistotu nás poslal na kardiologii a tam jsme včera byli a vylezlo z toho že musí na operaci
28. kvě 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to mě picne.....držím palce aby to dopadlo dobře a co jako zjistil kardiolog? co máte ve zprávě chlopenní vadu nebo co?
28. kvě 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik: to je mi moc lito, ja jsem dojela z kardia taky pekne v riti, stepanka ma dvojku selest a ted ji zjisitli dirku mezi chlopnema, jeslti se to do rijna do ko nespravi tak nas to asi taky ceka, ale porad tajne dofuam ze ne.
28. kvě 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsem vás v rychlosti dočetla,
illi , jsi šikovná , ten med bych si taky dala, ale pampelišky v Praze moc vidět nejsou a asi nebudou ani moc zdravé

smardik: držím moc palce, at vše zvládnete , určitě bude po operaci zas vše dobré a štěstí, že to dr. zjistil takhle brzo, kamarádka musela s malým na operaci ve 4 letech malýmu zjistili, že má díru v bránici, od narození a to už vnímá, že je v nemocnici, ale zas je moc malej na to aby se mu dalo vysvětlit proč tam je

my zas musíme chodit na rehabilitace Vojtovou metodou, taky lahůdka :frowning2: , ten řev miminek co se tam řine ze všech mísností, to je peklo :cry: , adámek preferuje levou stranu a začal se stáčet i trochu v hrudníčku, takže je jak rohlík a kdybysme necvičili, tak by měl skoliozu později a prý to mohlo vzniknout z toho, že sme měli šikmo postýlku, kvůli blinkání , tak pozor na to

dlouho tu nebyla barbie :confused:
28. kvě 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
radiska: taky držím pěsti, at jste jak rybičky :pensive:
28. kvě 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek