• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
@prava.barbie ahodja..tak dočítám..to jste teda měli pěkné trápení..jak jste na tom s malým teďko??? Nás trápí jen zoubky furt dokola
29. črc 2010 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky,prosím vás co je mateřská a co je rodičovskýpříspěvek? Stačí mi říct jestli to jsou dvě odlišné věci a jestli je můžu brát obě zaráz. Já už jsem zoufalá, nerozumím tomu. Pokud můžu mít jen jedno tak teda nevím jak tento měsíc přežijem. :cry: :cry: :cry: :cry:
2. srp 2010 ve 22:14  • Odpověz  • To se mi líbí
myslím,že to je něco jinýho.Mateřskou pobíráš,když si byla zaměstnaná a nebo si podnikala a platila sis větší zdr.pojištění.A rod.příspěvek je danný státem asi 7 tisic a ten bereš až po mateřský a nebo na svou žádost hned od narození dítěte,ale nesmíš pobírat mateřskou.
2. srp 2010 ve 22:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@aannggiie já jsem otěhotněla a šla marodit, brala jsem nemocenskou a od ledna mateřskou, v únoru se narodil malej, mateřskou jsem měla ještě aji v červenci a od června mám schválený ten rod. příspěvěk a tento měsíc bych ho měla už dostat, poprvé to je něco málo přez dvy tisíce. Tak já nevím. Mám si jako tu mateřskou zrušit,nebo to zruší oni, nebo já už vážně nevím....................?
2. srp 2010 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@janceta88 už jsem to asi pochopila, viděla jsem jet ty sva tisíce a nedošlo mi že tam bylo ještě zbytek mateřské......uf. Už jsem viděla jek kupuju plínky tři nutrilony na týden a pak už nic ........ :unamused:
2. srp 2010 ve 22:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@janceta88 tak je vše ok :wink:
3. srp 2010 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@mes , ahojky, po delší době jsem tu a musím ti pochválit fotéčky, fakt nádherný albíčko máte vy dva :wink: :dizzy_face: , bys mohla dělat fotomodelku :slight_smile:
6. srp 2010 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@seb Jééé děkujuuu ty jsi hodná..no já bych mohla dělat vorvaní modelku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak leda..pořád mám 10 kilo nahoře..peklo vůbec mi to nejde dolů..Rostou nám zuby takže se sem vůbec nedostanu..bulíme ostošest
6. srp 2010 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
mes u nás se to troššku sklidnilo, tak asi zuby zase odkládáme...a už jde něco vidět nebo nahmatat?
6. srp 2010 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@ruda jj už máme tesáky jak blázen..jestli se mi to podaří, tak to vyfotím... :grinning:
6. srp 2010 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
jůůůů, tak Ondrulka je zajíček...to je mooc roztomilé...my jsme zatím bezzubáčci :grinning:
7. srp 2010 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky!
Tak koukám, že se tady ta diskuse nějak zabrzdila :frowning2: A to už je po prázdninách a po dovolených :frowning2:
Jenom vám nahlásím, že Rozinka měla při 8-měsíční kontrole 68 cm a 8500 g. Máme 4 zoubky, 2 nahoře a 2 dole, vylezly, ani jsme o nich skoro nevěděli :slight_smile: Opravdu. Kdybych je nevšimla, že se klubou, tak by se to ani nedalo postřehnout - žádný pláč, nespavost, průjem, nic podobného. Slintání a žužlání všeho nepočítám, protože to trvá už někdy od 3. měsíce. Vlásků zatím pořád poskrovnu, ale to doženeme :slight_smile: Jinak je to zlatíčko a čertíček v jednom. Zajímá ji úplně všechno, chutná taky takřka všechno (kromě banánu) :slight_smile: , spinká celou noc, prostě pohodové miminko. I když ne, to už není žádné miminko, to je zvídavý malý človíček, kterému už neuteče vůbec nic :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Jediné, s čím teď bojuju, je sociálka. Ještě pořád nemám rodičovskou a to jsem o ni žádala koncem května. Pořád chtějí další papíry, teď naposled si vymysleli, i když vůbec nechápu proč, že chtějí ještě moji pracovní smlouvu. Už mě to fakt nebaví, jenže bohužel nenadělám vůbec nic :frowning2:
Tak se mějte
16. zář 2010 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@aevka tak já tady jsem, kouknu a nic nového, dala jsem poslední zápis, tak jsem čekala, co se bude dít...náš malý měl při 6ti měsících skoro 8kilo a 69,5 cm, je to chlap, už lozí a taky mu nic neunikne, do teĎ spával přepychově, stále krmím jednou v noci,ale někdy ze spánku křičí, tak možná ty zuby, zatím nemá ani jeden...je to všudybýlek a je to moje zlatíčko, to my už jsme vlásky i stříhali....
teda to je mazec s tou sockou, proč to chtějí? to já to teda taky vyřizovala na dlouho, protože zaměstnavatele nemám v místě bydliště a kde pracuji, jsme velká organizace, tak vše přes telefon, řešila jsem proplacení dovolené a papíry posílala do krajského města, navíc jsem měla část staré mateřské a měsíc nové..,ale šlo to na to celkem rychle a poslali mě vyrozumění do týdne a na účet hned další měsíc..to tě lituju, co kdyby chlap nevydělával... mazec i tak je to málo a vše drahé...
16. zář 2010 v 16:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@ruda přesně, jak píšeš...nakouknu, nic se neděje, tak čekám a ono pořád nic, tak už mi to nedalo :slight_smile:
s tou sociálkou to je fakt na prášky :angry: :angry: nejdřív jsme hrozně dlouho čekali, až přijde potvrzení ze SR (manžel je Slovák), že nežádáme o rodičovskou tam. Kdyby to manžel asi 5x neurgoval, tak to tady ještě nebylo, no a když to přišlo, tak si zase vymysleli tohle. Já mám taky zaměstnavatele jinde, navíc se naše firma přejmenovala a já jsem nenašla smlouvu s tím novým názvem a s tím starým jim to nestačí, takže zase žádám do Prahy o kopii nejnovějšího dodatku pracovní smlouvy, no prostě jak u blbých na dvorečku. Vůbec si neumím představit být v situaci, kdy někdo žije od jedné rodičovské k druhé, to bych se asi chodila pást a malou by mě sociálka sebrala :angry: A to jsem včera četla, že rodičovskou ještě od nového roku sníží, tak to už fakt nevědí coby... Ale hlavně, že máme Rozinku, s tímhle už se nějak popasuju. Musím letět, už ji slyším v chůvičce, jak si vykládá :slight_smile: :slight_smile:
16. zář 2010 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
je to mazec...
16. zář 2010 v 18:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky

jsem po dlouhý době v práci a konečně mám i čas na koníka.....
Naše smůla pořád bohužel neskončila (fakt jsem musela bejt v minulým životě pořádná mrcha jinak to nechápu :frowning2:

Takže kde začít...Malej mi pořád chčel, monitor dechu u nás zvonil několikrát denně skoro každý den...tak se mu dělaly alergický testy. Přišlo se na to, že má alergii na kravskou bílkovinu. nasadili jsme Nutrilon Alergy care bez obsahu té bílkoviny a bylo líp!Monitor nezvonil malýho jsme nemusela 3x denně nadejchávat přestal chčet prostě SUPER. Jenže to bylo takový to ticho před bouří..
Jak přestal chrčet tak jsme konečně dostali zhruba v 6 měs. 1 dávku hexa a dr ho poslouchala pak mi povídá ,,Víte co, mně se nezdá to srdíčko, vypadá to na šelest radši se objednejte na kardio k dr Perglerové..

Paní doktorka byla super malýho poslechla, dělala mu EKG a sono pochvalovala si jak je čilej :grinning: ( neboť jí tam rval sono a stále se snažil něco rozbít) no ale pak zvážněla a říká aha!tady je nález! no s tím já nic neudělám musíte do motola...Diagnostikovala nám Otevřenou tepennou (botalovu) dučej :frowning2: která se bohužel nedá řešit nijak než operativně a říkala že uvidíme co nám poví v motole že to lze buďto dělat katetrizací (to je přes třísla) že zavedou spirálku až do srdce a tu dučej uzavřou a nebo větší operací (to už se nezmiňovala jak to probíha atd :frowning2:((( takže jsmë doma rozhození já mám nervy na pochodu a nevím co bude dál..K tomu nám ještě diagnostikovali reflux a malej opět chrčí jak blázen a je celej zahleněnej.. je to fakt síla a jsem strašně vyčerpaná ale strašně :frowning2: opravdu je jedno jestli dítě sedí leze mluví snaží se o já nevím co fakt je nejdůležitější to zdraví :frowning2: fakt už bych moc chtěla aby byl tý smůle konec a ono pořád něco :frowning2: mám šílenej strach že mi v motole řečknou aha!to není jen dučej je to to a to a je to mnohem vážnější prostě už fakt nemůžu :frowning2: štve mě s prominutím kráva dr která malýho na začátku zanedbala jak to že to neslyšela??že má šelest na srdci??Jak to že DOPRčic to neslyšeli v podolí??Vždyt tam byla vizita každej den a klaždej den z těch 5 co jsme tam byli tak ho poslouchali!a nikdo nic!Nejhorší je to neustálý čekání, na alergický testy na sono jícnu, na vše a e ted na ten motol.Holky strašně se bojím!Budte rády že jsou děti zdravý...
5.10 jdem do motola tak nám prosím držte palce....
Ozvu se zas nějak mějte se holčiny paaa
18. zář 2010 v 01:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@prava.barbie ahojky, ani nevím, co k tomu dodat, mám slzy v očích.... Já moc dobře vím, že příroda dokáže být někdy sakra nespravedlivá :frowning2: Musíš se držet, protože tě Tomík moc potřebuje, já vím, ono se to snadno řekne, ale jiná varianta prostě neexistuje. Moc na Tebe myslím a toho 5.10. budu držet všechno, co můžu, abyste dopadli tak nejlíp, jak to půjde. Rozinka posílá Tomíkovi svoji uslintanou pusinku :slight_smile:
18. zář 2010 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky barbie, taky samozdřejmě budeme držet všechny pěstičkyx, máš pravdu , zdraví je nejdůležitější.. na tu šelest nemuseli přijít v porodce, objevuje se až ve 3tím měsíci, jako nám, ale ty tvoje Dr. to fakt zanedbala, Botalova je spojka mezi pravým a levým srdíčkem a po porodu prvním nádechem se má zavřít... snad to bude jen ta dučej, neboj, spraví to, jsou už dnes moc šikovní.. a reflux teda taky nepříjemná věc,ale pevně věřím, že to vybojujete, držte se a dej vědět, myslíme na vás..Katka a Rudík
19. zář 2010 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky, copak se děje? Nikdo nikde. To nám ty dětičky dávaj teda zabrat. Myslela jsem že v zimě se tu zase sejdem a nic.
No tak co mrňata co kdo umí nebo neumí....... :wink:
11. pro 2010 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte kočeny - tady to fakt nějak celkově usnulo :frowning2:
9. led 2011 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
taky nevím proč a co bezinky?
9. led 2011 v 18:25  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky fakt to tady umřelo, já vždycky kouknu a vidím že nikdo není tak zas jdu

@ruda v bezinkách to taky umřelo :frowning2:
9. led 2011 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky já už aji jen nakukuju málo,pač se tu nic nedělo :frowning2:
Tak se rozpovídejte, co Vánoce?
U nás celkem dobrý, malej to sice ještě tolik nevnímal, ale hračky ho baví

Holky sice se to sem nehodí, ale chtěla jsem se zeptat jestli znáte někoho kdo měl autonehodu s úrazem a nezavinil ji? Může to být až 4 roky zpět.Děláme odškodnění. více info na: www.hpn-finance.cz nebo na tel.č:607 652 320
Kdo dá kontakt se kterým podepíšeme smlouvu a projde u spol.EvCO bude mu vyplaceno 500kč
(do 150km od Znojmo)
9. led 2011 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@janceta88 jsme naštěstí bez nehod,,,,,,,,,,
10. led 2011 v 18:12  • Odpověz  • To se mi líbí
ruda: :slight_smile:
14. led 2011 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky: tak pisu po hodne dluhe dobe, neni opravdu cas, pomaham mojemu v praci takze jsem vytizena doslova jak prase. Otevrela jsem jen email a tam neprectenych 1036 zprav, tak si to asi umite predstavit. Stepanka nam rote jak z vody, dnes ma rok a uz od nedele sama chodit, mame sest zubu, krasne mluvi- tata, tati, baba, dida havo, ahoj, papat. moc se snazi. anicka mela jit do skolky ale nesla nevzali mame nadstav, takze ji mam do zari doma. zridili u nas mateske centrum tak se ma kde vyblnout hlavne pres zimu, jinak sme byli od poulky prosince nemocne stepanka mela dvakrat za sebou 40,1 horecky a vylezli z teho 4 zuby nahore naraz pres noc. ja jsem uspesne ukoncila semestr, skola je nudna a narocna. ted resime sikanu. doufam ze jste vsecky zdrave a halvne deticky
10. únor 2011 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@radiska téééda, to je novine, zaprvé všíéééchno nejlepší k ročku, nás to taky čeká ve středu, chodí od 11 měsíců a 9ti dnů, nočník se taky daří, ne vždy, říká jen slabiky a je to čert... gratuluju k semestru a že je práce, lepší jak bez ní... mějte se s holkama krásně
11. únor 2011 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
rudo: moc dekujeme, ted chystam oslavu dojede segra s jejich peti deckama a zitra nasi tak tu bude poradne veselo cely vikend. pak dam nejake fotecky az budu met chvilu casu at vidite jak holky porostly
12. únor 2011 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@radiska téééda ségra má 5 dětí??? matka roku :grinning: tak ať se oslava povede a na foto se těším a jaký děláš dort pro děti?
13. únor 2011 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky: tak všem přeji pěkného valentýna, oslavy se povedly obě dvě, pak večer hodím fotečky. rudo segra ma tri svoje po 4 letech každé a dvě si vzali do pěstounské péče.
14. únor 2011 v 08:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek