• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
Krásné ráno holky, tak dneska to zase na sluníčko moc nevypadá :frowning2: , tak já půjdu asi vyžehlit.
Aji : já jsem nějaká brzda, už rostou boruvky? To já budu muset teda taky vyrazit, že bych udělala rodince kynutý knedlíky :sweat_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Evi: No Kubešovi bydlí v rodinném a Linhartovi se nedávno taky stěhovali, postavili si tam, ale bydleli tam i předtím v bytovce. Když ono je tam lidí
:grinning:

Tak užijte si hezky celý den. :slight_smile: :slight_smile:
24. čer 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky tak teda venku nic moc,už mě to vážně leze na mozek...
K tomu se mi do rána udělali dva opary,v každém koutku jeden,takže jsem protivná i z toho,pobolívá mě v krku,to vše to debilní počasí já už se vážně zlobím..dnes ještě ke všemu musím na úřad práce,zase mě chtěj vidět,ty jejich trapný návštěvy jsem tam pět minut ale cesta tam a zpet trvá hodinu a čtvrt..vůbec se mi tam nechce,je to o ničem jen se zeptaj "máte práci?" ,napíšou do karty že jsem přišla a pozvou mě na jindy už abych z pracáku vypadla.kort teď jak je mi zle se mi tam jezdí vážně blbě..
Mno nic půjdu uklidit nádobí,zítra mám narozeniny má přijet tchýně tak trochu poklidím a udělám chlebíčky ale to asi až zítra dopoledne..
TAk zatím páčko holky,snad to sluníčko už konečně vykoukne.. :wink:
24. čer 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lulunko, tak to znám s tím pracákem, MM je taky na ÚP ale dělá na černo auta, atd., taky vždycky nadává, že tam zase musí jít, že ho to zdržuje od práce :slight_smile:
24. čer 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, no sluníčko se dere, se snaží. tak jsem pověsila ven prádlo, ale nevím jestli mi nezmokne :grinning:
kde jsou borůvky, v Lomné ještě nejsou, ale v Polsku už prodávaj, ale mají je ještě drahé. Mám ještě z loňska zavařené a marmelády....Mamka nadělá plno a pak to nikdo nechce jíst. Je to její koníček chodit na borůvky. Já to nesnáším, jako děcko jsme musely se sestřenkou na chatě chodit s mamkama každý rok, tak nyní mě tam nikdo nedostane. ale dceru to baví, tak chodí s babičkou ráda. Pak je prodává, protože my to moc nejíme. :grinning:
J00000 prší, letím sbíret prádlo :angry:
24. čer 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
lulunko: a ty nemáš neschopenku od dr. , když je ti pořád takhle blivno ? kdybys jí měla, tak by tě snad na ten pracák nehonili nebo jo ? a co si na tom pracáku vůbec myslej, že jako si budeš těhotná schánět práci ? že tě jako těhotnou někde vezmou ? :angry: to snad není pravda ! A kdy jsi skončila v práci ? nejsi ještě v ochranné lhůtě ?
mám strašnej hlad a nebaví mě vařit, co mám dělat ?
:rolling_eyes:
24. čer 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Tady je pořád hnusněěěěěěě, mě už to fakt neba. Prádlo už ven zásadně nevěším, teď už rovnou do prádelky. Za chvíli se spakuju a jedu se podívat za kámoškou. Má od konce dubna dvojčátka, tak jdu čerpat informace :slight_smile:
24. čer 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tady je taky děsný počasí... mě už to nebaví... Já chci krásné počasíčko :slight_smile:

Dvojčátka, jůůůůůůů :slight_smile:
24. čer 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je teda počasí v létě, já ci sluníčko, takových 25 C by mi stačilo :dizzy_face:
24. čer 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Seb já jsem na pracák nastoupila 1.3. a od té doby jsem tam zaregistrovaná panč jsem nic nenašla no a v květnu jsem otěhotněla no a na pracák jsem to volala ale oje jaksi nezajímá,chtěla jsem kůli tomu že jsem těhotná že mám neschopenku a jestli mijí budou platit pani ale řekla že moje těhotentví je nezajímá že to platit nebudou mno a tak na pracák furt jezdím.....
Ale dnes se to podělalo jezdím tam opoledne s manželem panč jako jet tam busem v půl sedmý ráno a čekat do půl dvanáctý na bus domu nepřipadá teď v mým stavu v úvahu,a manža volal že musí akutně na výjezd a že se domů nevrátí takjsem volala na pracák že se tam dnes nedostanu že mi teď volal manžel že nemám auto.a ta slepice hned začala ječet že tohle tolerovat nebude že mi to omluví jen pro dnešek ale zítra ráno musím naklusat tak takový jsou úřady..
Říkala jsem jí že jsem těhotná že nemůžu pdjet autobusem a někde v téhle zimě být 3h v pelhřimově a čekat na autobus domu a ona že jí to nezajímá že mi taky můžou sebrat podporu že návštěvy jsou povinný...
Jako nevím co si myslí stejně do práce nepůjdu dr mě nepustí a ani bych nešla vždyť nejsem schopná ani uvařit natož chodit do práce..
Mno nic holky jdu zas ležet je mi bídně..páá
24. čer 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a ochranou lhůtu už jsem nestihla to bych musela porodit půl roku po tom co mě propustili z práce :confounded:
24. čer 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulunka: ne ne ne, ochranná lhůta je půl roku, ale ne pro porod, ale pro nástup na mateřskou ! a ten ti začíná 6-8 týdnů před porodem, tzn. že tě dr. pošle na mateřskou dva měsíce před porodem a když by ti tenhle termín vycházel 180 dní (6měsíců) od skončení prac. poměru, tak máš nárok na mateřskou i na nemocenskou.
Stejně se mi to zdá nějaký divný, když máš nemocenskou, že ti platěj podporu v nezam. místo té nemocenské, já jsem někde na netu našla takovou poradnu, kde tohle řešili, zkusím to znovu najít, a dám ti link
Taky sem četla článek, jak ti úředníci říkají každej něco jinýho, klidně ti řeknou, že na něco nemáš nárok, přitom zákon říká něco jinýho ! Zkus si zavolat na nějakej jinej pracák a na sociálku taky, že máš neschopenku a že tě na pracáku nutěj tam chodit. Máš vůbec vycházky ? ! Mě to připadá fakt padlý na hlavu tohle, přece tě nějaká stará pikxla zapšklá úřednice nemůže takhle prohánět, když máš neschopenku a je ti blbě ! :angry:
24. čer 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tady je ten link, když si dáš Home, tak tam si můžeš dát mateřská nebo nemocenská a přečíst si různý dotazy, třeba ti to pomůže
http://www.personalni-poradna.cz
24. čer 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulu, jestli máš nemocenskou, tak na pracák odevzdáš lístek a nemusíš tam chodit, až po zkončení nemocenské, je to jako při zaměstnání A nemocenská by se Ti měla ještě stahovt na zaměstnání, jako, že bys byla vedená v ochrané hlůtě v práci, ale záleží jak dlouho jsi v té práci pracovala, jak víc jak 3 roky, tak jsi půl roku ve skušební době, i když jsi na pracáku. Já to měla to samé. takže jestli jsi odevzdala nem. lístek na pracák, tak je jasné, že tam nebudeš docházet, jen jednou za měsíc odevzdat lístek, že nem. pokračuje i další měsíc.
24. čer 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili: a to je něco jako lístek na peníze ne ? to by taky mělo stačit poslat doporučenou poštou bych typovala :wink: takže se tam lulunko nenech buzerovat od nějaký starý brécy :wink:
24. čer 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemusíš posílat ani doporučeně, někdy to za tebe pošle sestra od dr. ale takových je málo, stačí normál do obálky a jim to dojde.
24. čer 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no takže já tomu stejnak nerozumím takže mám na pracák dát neschopenku a tím pádem ztratím ty dva měsíce té podpory a nebudu už od teď brát nic a holky v zaměstnání jsem skončila 28.2.09 a od té doby jsem na pracáku a to už ochranou lhůtu nemám když jsem otěhotněla až dva měsíce po výpovědi..teda myslím..no a byla jsem tam jen půl roku panč jsem tam začala dělat když jsme se sem přestěhovali a oni mi díky krizzi už neprodloužili smlouvu:frowning2:
Takže já vůbec nevím na co mám a nemám nárok:frowning2: fakt se v tom nevyznám každej mi tvrdí něco jiného řekli prostě že v srpnu vezmu poslední podporu a pak až do porodu nebudu brát nic a pak po porodu budu brát 21měsíců 7600Kč a pak až do třech let dítěte jen 3800Kč což mě pěkně sere ty hajzlové mě oberou o 45tisíc jen kůli tomu že jsem otěhotněla na pracáku..
fakt spravedlnost..
24. čer 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím, že bys musela jít na neschopenku do 7 dnů od konce výpovědi, abys na ni měla nárok , ted asi budeš mít nárok jen na tu podporu, ale nevím to jistě,
ale každopádně , když jsi v neschopnosti, tak tě nemůže nikdo z pracáku nutit, abys tam chodila, já bych jim to poslala doporučeně, at máš něco v ruce, kdyby to tam někde zabordelili !
24. čer 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem zkusila dát do té poradny dotaz jak to vlastně je..a oni řekli že neschopenka je nezajímá že si jí založí ale toť vše no zítra to snima pořeším a bohužel jedu ráno ,musím takže je tam patrně všechny ještě pob***u:-P
24. čer 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík holky, můžu se k vám přidat? Jsme taky únorový :slight_smile: Zítra začínáme 7tt.
lulunka: neschopenku by ti zaměstnavatel proplácel (následně OSSZ), pokud by si PN měla do 7dnů po ukončení zaměstnání. PN po 7 dnech ti nikdo nehradí a normálně ti vyplácejí podporu. Neschopenka na ÚP se toleruje, nemusíš tam po její dobu vůbec docházet je to přesně jako v zaměstnání, jen musíš dokládat lístek na peníze, aby věděli jestli nemoc ještě trvá.
24. čer 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulu, to jsi dělala krátce, tak proto nemáš nárok. Já když dala výpověď a pak za 2 měsíce(byla už 2 měsíce an pracáku) šla na marodku, tak se mě to počítalo furt, že jsem v zaměstnaneckém stavu a měla nárok na velkou nemocenskou, pak po dlouhé době ukončila, pokračovala na pracáku a ten mi pak vypácel až půl roku jejich almužnu. Ale muselas být dělat dýl jak půl roku. Škoda že Ti to tak blbě všlo, ale mimi je mimi, tak prď na to. Ta mateřská není zrovna nejvyšší. Ale co naděláme.
24. čer 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulunka: normálně řekni tý babě tam, že chceš mluvit s její nadřízenou a stěžuj si na ní ! nemůže tě nutit tam docházet, když máš neschopenku. Já bych tam už nešla ani zítra, poslala bych jim normálně stížnost a tu neschopenku k tomu přiložila :angry:
24. čer 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jenže ili já jsem v tomhle zaměstnání dělala krátce ale jinak mám odpracovaný přez dva roky v kuse..v tom posledním místě jsem dělala a tam jsem dala výpověď kůli stěhování a hned následující měsíc jsem nastupovala do práce v novým bydlišti..víš..proto říkám že jím člověk za dva roky dal na daních majlant a oni mu pak nic nedaj i když jsem otěhotněla na pracáku..
24. čer 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A navíc oni tam maj všechny papíry z předešlých zaměstnání,všechny evidenč.listy důch,pojištění všechny pracovní smlouvy všechny výpovědi..prostě tam maj všechny papíry z předešlých povolání vše patřičně doložené,a stejnak mi nic nedaj a na pracáku jsem byla vlastně necelé tři měsíce a otěhotněla jsem to je právě ten zákon schválnosti,o miminko jsme se snažili dva roky a nic pak jsme začali jezdit do centra asis.reprodukce a tak jsme po dvouch měsícíh spontálně otěhotněla jenže to už jsem nebyla zaměstnaná,po dvou letech jsme si řekli že se necháme léčit když to tak dlouho nejde a najednou bác a já otěhotním fakt zákon schválnosti...
Ale hlavně že se to povedlo nějak bylo nějak bude jsem šťastná že miminko čekáme a věřím že když bude nejhůř můžu kdykoliv za mýma rodičema..
24. čer 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda lulunko, ta tvoje story s pracákem je až neuvěřitelná. Zabít málo :angry: . Souhlasím s tím chtít mluvit s nadřízeným a stěžovat si na přístup. Mám dojem, že řada těch úřednic tam jsou zamindrákované baby, které si léčí svoje ego na nevinných.

Já jsem dnes byla za tou kámoškou s dvojčátkama. Jsou jim necelé dva měsíce. Nádhera!!! Pochovala jsem si je, holčičku jsem svlékla před koupáním, chlapečka nakrmila (samozřejmě z flašky, ha,ha!!!)
Zítra jedeme vlakem do Prahy pro auto, tak už se na to psychicky připravuju. Doufám, že mi nebude blbě.

Tak pa,pa a dobrou!!!
24. čer 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No já už o tom pracáku mluvit nebudu .ale naštvali mě a naopak já tam právě chodím k jedné takové docela milé paní ,celkem mladé,bylo mi divné že takle vyjela ale asi je to holt její práce ona asi za ty de***ní zákony nemůže fakt nevím..mno nic děkuji za rady ..
Papa dobrou noc..
24. čer 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéžiš, já jsem to nemyslela, že bys o tom neměla mluvit!!!
25. čer 2009 v 00:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda Lulunko, to je fakt síla ten ÚP, ale myslím, že nemá cenu dělat ještě větší vlny, snažila bych se to vyřešit v klidu. Čím víc člověk kolem sebe kope, tím hnusnější a protivnější jsou úředníci...

Pak dej vědět jak jsi dnes dopadla...

Aevka, dvojčátka museli bejt sladký, viď? :slight_smile:
25. čer 2009 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky tak už jsem doma a aevko já jsem to ani nepochopila zle!! :wink: jen jsem řekla že už o tom nebudu mluvit protože mě samotnou to nebaví..
Ale dnes jsem byla na tom úřadě a světě div se byli milý jak ovečky..říkali že když jsem těhotná že další návštěva bude až v září ,že nemá smysl abych tam chodila když stejně práci už nehledám a fakt milý obě dvě tak mě to překvapilo tak jsem se do nich ani nějak neopírala a byla jsem ráda že teď už tam nemusím:slight_smile:
Jinak jsem se vrátila z města měla jsem děsný hlad tak jsem si koupila koblihu s pudinkem a teda i přez ten hlad jsem jí teď smědla a dávám jí tak pět minut v mým žaludku protože miminku už se ta kobliha o5 nezdá..
Musím udělat chlebíčky dnes mám ty narozky tak přijede tchýně..takže jdu něco dělat ať tu stihnu uklidit a ještě si na chvilku lehnout..
Tak zatím páá kočky
25. čer 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lulunko, happy birthday :slight_smile:

Hm, chlebíčky bych si taky dala... Já teď dojedla poslední kousek toho borlvkového koláče, co jsem včera upekla, vzala jsem nějaké "vzorky" do práce :wink:
25. čer 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ají děkuju:slight_smile:
ajá bych ti klíďo nějakej chlebíček poslala,vůbec se mi je nechce dělat je mi z toho zle z těch vajec a ten salám..brrr..ale musím..
25. čer 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek