• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
autor
No ili oni do mě vrtali kůli tomu špinění aby zjistili jak je na tom čípek jestli neucítí hematom a tak pak mě vzala na utz a říkala že už by to mohlo být vidět přez břicho a pak zjistila že ještě moc né tak mi ho udělala vnitřně.. neboj přez břicho ti ho budou taky dělat až bude mimi větší věčně ti ho nebudou dělat vnitřně!!
1. črc 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, já si Tě zpletla s evkou, promiň. J8 jdu 13.7. na kontrolu, ne¨vím jestli mi budou brát krev, uvidíme. Jinak počasíčko je stále hezké, sluníčko svítí a já sedím doma, nikde se mi nechce. Koupila jsem si zas v LiDLu meloun, mají tam bez pecek, tak zas 10kilový macek. V Tesku jsou samé pecky, ale tento ze Španělska je bez pecek, poprvé letos jsem na to přišla, že existují i bez černých peckek melouny. Se mě dcera ptala jestli je a nějak nevybírají :grinning: .
1. črc 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili: dnes mi ho přinesl manžel a myslím, že se v noci po, snědla jsem ho na posezení a máš pravdu, žádný pecky :grinning: :grinning:

to neva, že sis mě spletla akorát nevím proč se aevka neozývá :frowning2:

lulu: máš pravdu, mně ho vždycky dělal vnitřně do 12tt,pak už přes břicho

já jsem právě na toho 10.7. objednaná na odběry a poradnu a pak bych měla mít ten UZ. Můj doktor dělá tenhle screening automaticky a zdarma, ale vím, že to není standard a že si za to jinde ženský musí platit. Ale všeobecně se ví, že je oproti tripletestům, který jsou dosti falešně pozitvní, velmi přesný :wink:

Takže pokud ho vaši doktoři nedělají, doporučuji se na něj někam objednat, někde na netu byl seznam akreditovaných pracovišť :slight_smile:
1. črc 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě dr. poslala do Gennetu na nějaký "kombinovaný UZ" ve 12tt, že se tam zjistí genetické vady, před tím UZ mě v Gennetu ještě budou brát krev, ale nevím jestli to je ten tripltest nebo screening ? jak to poznám ? :confused: jaký je v tom rozdíl ?
1. črc 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb: to je přesně ono, to tě posílají na něj :slight_smile:
1. črc 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a budu za to platit 1100 Kč
1. črc 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb: no já vím že to tak nějak stojí, můj doktor za to chce od pacientek, které nejsou jeho 1500,-. Ale zase to jsou dobře vložený prachy :grinning:
1. črc 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jo, já jich nelituju, a nevíš jestli to je ten triple nebo screening ? :dizzy_face:
1. črc 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je prvotrimestrální screening, jinak taky kombinovaný test v prvním trimestru. Tripletesty se dělají až v 16tt a to se bere jenom krev, každý správný doktor pokud vyjde kombinovaný negativní tak tripl nedělá, protoýe vychází často falešně pozitivní, ženský to akorát stresuje :grinning: :grinning: , prosím to nemám ze své hlavy,ale od Dr.Kouckého na porodnice.cz
1. črc 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jana: aha, jůů děkuji za info vyčerpávající, ještě , že máš všechno naštudováno na těch správných místech, já se v tom zatím ještě strácím :sweat_smile:
nevíš ještě, jestli výsledky toho screeningu budu vědět hned jak mi ten utz budou dělat, nebo budu čekat na nějaký výsledky ? :sunglasses:
2. črc 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, no já jsem 9+1 a jdu až v 11 tt na kontrolu, myslím,, že to nestihnu v prvním trimestru screning. A to se bere jen krev jj?
2. črc 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb: no když jdeš na ten uz už má doktor výsledky z krve, talže pokud je UZ v pořádku měl by to už vědět. :slight_smile:

ili: je to krev plus UZ, ale vím že ta krev se musí brát přesně v určitém týdnu, v 11 už je pozdě. Holky schválně jukněte na stránky porodnice.cz, vpravo je přehled poraden, tam vyberte Dr.Kouckýho, je hned první, nebo si rovnou do toho okýnka Hledej napište třeba screening nebo první trimestr a vyjedou vám otázky s odpovědí. Já to tam mám pročtený křížem krážem :grinning: :grinning:
2. črc 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili , to bys stihla, protože mě na ten skreening zvou až 11-13tt, nejdřív mě zvou na krev a pak na utz, tak si v tom 11tt zkus říct doktorce
2. črc 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
seb: no ale to tě zvou na UZ krev ti snad berou dřív nebo ne?
2. črc 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jedny krevní testy mě posílá moje dr. už příští týden a k tomu screeningu mě zvou zas na krevní testy nějaký a to až za měsíc od ted, tzn v cca 10 tt
2. črc 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Optimální varianta je v současné době kombinovaný test v prvním trimestru. Sestává z odběru krve (vyšetření těhotenské plazmatické bílkoviny – PAPP-A – a volné beta-podjednotky lidského choriového gonadotropinu – free beta-hCG) a z ultrazvukového vyšeření plodu (změření temeno-kostrční délky a síly šíjového projasnění, odborně NT, z angl. nuchal translucency). Odběr krve je nejlépe provést v průběhu 10.–11. týdne těhotenství, ultrazvukové vyšetření pak v rozmezí stáří těhotenství 11 týdnů a 3 dnů (11+3) až 13 týdnů a 6 dnů (13+6).

tohle jsem našla :grinning: :grinning:
2. črc 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže jo, stíháte :grinning:
2. črc 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale teda aevka tu nebyla už dlouho, copak s tebou je? :frowning2:
2. črc 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a nemůžu to mít jinak, když jsem po umělém těhu? Mi brali spousty krve a vyšetření, tak asi to mám jinak. Petkan by to měla vědět je stejný den jako já. Tak jestli si tady, tak se ozvi prosím. snad dr. vědí co dělají, chodím přímo do špitálu k asistentovi přimáře, tak doufám, že ví co dělá. Uvidíme toho 13.7. co poví.
2. črc 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili: to asi nemá vliv, ale ne každé pracoviště to dělá, musíš se zeptat a kdyžtak se objednat jinam kde to dělají :slight_smile:
2. črc 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dostala z CAr papír pro mého dr a tam je napsané mimomjiné Doporučujeme zvážit provedení prvotrimestrálního screeningu na odd. lékařské gnetiky FNO, které je možné objednat na tel....
2. črc 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to je Uz kde se píchá do břicha k plodové vodě? Mám tu knihy a am něco takového je napsané. no to bych se nenechala napichovat a je tu ne velké ale je riziko poškození plodu jak čtu.
2. črc 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
neeeeeee, to je normální ultrazvuk, to cos četla je odběr plodové vody neboj
2. črc 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ili: někdy to bez toho nejde, mně ji brali dvakrát, nebolí to, sice je to nepříjemný ale nebolelo a riziko je v potratu ale dost malé, miminku to neublíží
2. črc 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky my na ten prvni screning jdeme 20.7. a budou nam brat krev na vyvojove vady a stoji nas to 1450 kc tak jak predtim
2. črc 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. mě při minulé kontrole můj dr. přímo objednal na genetiku, 16.7. Chodím do fakultky k primáři, tak snad ví co dělá si myslím. Tehdy mi brali i krev, asi 5 zkumavek a moč. Jinak co vím, tak všechny moje známé na tom byly, ale ty chodí právě do fakultky, odtud tam asi posílají automaticky.
2. črc 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte všem!
Tak jsem se sem konečně dostala :slight_smile: . Náš PC si zřejmě udělal prázdniny a rozhodl se, že se nebude připojovat na internet. Dnes jsem mu konečně vysvětlila, že takhle by to fakt nešlo :wink:

Na tom screeningu, co jsem byla v úterý výsledky dobré, tedy negativní!!! Riziko Downa máme 1:1691 a ty další 2 trizomie, co testují, ještě mnohem menší. Přesto nás kvůli věku objednali na konec července do genetické poradny a na UZ ve 20tt, kdy se rozhodneme, jestli plodovku ano nebo ne. Já jsem zatím rozhodnutá, že ne!

Dnes jsem musela vyběhnout za gyndr., protože mě už od úterka trápí takový dost intenzivní výtok. Závěr: mykóza :angry: . Já fakt nemůžu mít chvíli pokoj. Teď si má zavádět Crinone a ještě Dafnegin, obojí na noc a přitom se to nesmí zavádět současně, no to jsem zvědavá, jak to vykoumám.
2. črc 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
aevka: to je super, už jsem o tebe měla strach :unamused:
2. črc 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evko, já ten crinone zavádím na udržení v poledne, tak si to rozděl a ten proti mikoze ber večer. Já chodím stále se slipovkou, gel a těhu mi prostě nedovolí jinak. Četla jsem to, že kdo je těhu, tk má výtok, teda mám jen průsvitný, ale bez vložky bych nechodila. Nanoc spím sagule, tak větrám :grinning:
Jinak jsem byla na pivku po delší době, dala jsem 2 malé a dcera mi udělala kuřecí salát se zeleninkou, tak baštím, ale je ostrý, že zhořím :angry:
2. črc 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak vás zdravím...

Ve středu odpoledne mi toho našeho broučka museli vzít, protože jsem už od úterý od večera špinila, tak mi v nemocnici řekli, že nemá cenu udržovat něco, co stejně není, tak jsem si pobrečela, ale už jsem se dala trošku dokupy...
Dnes už jsem v práci, trápí mě pěkně chřipka, tak už se těším na prodloužený víkend, jak budu ležet v pelechu. No a taky mě pěkně bolí ruce, protože mi nemohli vzít krev, ani napíchnout kanylu na operačním sále, tak mám ruce rozpíchané jako jehelníček...

Nevím, jestli sem za vámi ještě můžu chodit, když už nejsem těhu :cry:
3. črc 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek