• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
petkan: to je dobře, že ležíš a nic neděláš, to mimískům prospěje a bude zas dobře, mě taky občas píchne jakoby na čípku někde se mi zdá, no ale ono to píchání občasný je asi ok, blbý by bylo neustálý píchání, ale občasný si myslím, že je vše ok,neboj :wink:
já jdu na další kontrolu 12.8., jdu na ten screening, tak to máme den po sobě :slight_smile:
20. črc 2009 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
seb, to je hrozná doba, ještě tři týdny, uf...screening ale bude fajn, uvidíš. Já jsem byla ve FN Olomouc a byli tam strašně hodní. Teda dr. se tvářil docela divně, než něco řekl, tak jsme se na sebe s přítelem vždycky podívali, kdo se víc bojí, ale jinak to bylo super.
No nic, jdu se zkontrolovat, jak to vypadá :confused:
20. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jak to vypadá , když ležíš ? vše ok ? ;)
já se pořád bojím zamklého těhu, tak snad bude mrnousek se držet, je to fakt hrozná doba, takhle nás mučit, nechápu , že ještě dr. nevymysleli něco jednoduchýho na doma, co si přiloží těhule na břicho a uvidí na displeji to co na UZ
:unamused:
20. črc 2009 v 16:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky : tak prcek měří 8 cm ale nedopadl nám dobře test na Downův syndrom, takže jdu na další testy, aby se to vyvrátilo, tak snad to dobře dopadne, manža je z toho trochu vyjukaný, ale naštěstí Downické děcka zná, takže ví, co by ho čekalo. jinak at se vam dari na kontrolach, ja jdu na krev az 12.8. coz je strasne daleko, tak zatim papa jdeme s tchyni zavarovat
20. črc 2009 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Tak hlásím úspěšnou kontrolu :slight_smile: mimi je 2cm veliký odpovídáme 8/5 :slight_smile: srdeční akce :grinning: už jsem dostala i těhu průkazku a jsem šíleně šťastná :grinning: :grinning: . jo a mimčo je jen jedno. Takže jsem iradši bála jsem se že bych 2 nezvládala. Akorát holky vy tu všechny píšete o tom screningu a já na něj jdu až prý v 16 t :confused: tak nevím co si o tom myslet. Proč mě na něj taky nepošle....

Radisko neboj určitě to dopadne dobře budeme všechny držet palečky.
20. črc 2009 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, jsemr áda, že vám testy a kontroly dopadly dobře a radiško DS dopadne taky dobře, uvidíš :slight_smile:
21. črc 2009 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
radiska: gratuluju k malému obříkovi, v kolikátým jsi týdnu, ty už máš vlikýho mimíska :slight_smile:, budu držet palce, aby další testy byly v pořádku, oni toho Downa zhoršuje taky věk apod., tak snad to je falešně pozitivní :pensive:

barbie: tak to máš stejně veliký mimi jako já v pátek, byla jsem 8+6 a taky jsem dostala ten den průkazku :slight_smile:
na ten screening se vždycky posíllalo až v 16tt, ale ted nově začali posílat už ve 12tt, asi tvůj dr.myslí, že jsi zdravá, mladá a že to bude dobré

holky zajímalo by mě, jestli máte zvýšenou tělesnou teplotu ? já totiž nemám a když si sáhnu na břicho, mám ho docela studený a četla jsem, že od 3 měsíce neklesá teplota pod 37 a tak mám trochu strach, abych neměla zamklé těhu, dneska mě i pobolívá břicho :frowning2:
21. črc 2009 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
seb, buď v klidu, neřeš teploty bříška... Užívej si těhu, jdi si koupit nějaké blbinky pro sebe nebo mimíska a neřeš takovéto detaily, zbytečně se stresuješ a pozoruješ...
21. črc 2009 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
ajo: díky, já vím, že máš pravdu, že bych se neměla zbytečně stresovat, jenže já už jsem holt takovej strašpytel, asi bych potřebovala nějak vymýt hlavu od všech zlých myšlenek :pensive:
21. črc 2009 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
no MK je dobrá vymývárna mozků, ale bohužel v opačným případě než ty potřebuješ...

MM mi ze srandy říkál o víkendu (hádali jsme se, že sedí pořád u stránek s prodejem aut), že nechápe jak někdo může chodit na MK a ještě tam psát a povídá: na toho tvýho oslíka můžou psát jen takový slimáci jako seš ty... :grinning: :sunglasses: :slight_smile: v tu chvíli jsem ani nedokázala nic říct, jen jsem vyprskla smíchy za toho slimáka
21. črc 2009 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
no máš pravdu, někdy je lepší některý věci nevědět, resp. nečíst,
a proč slimáci ? :grinning: jakože to dlouho trvá než ti někdo odpoví ?
21. črc 2009 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky
aji: mě by taky zajímalo proč zrovna slimáci :grinning: :grinning: :grinning:
21. črc 2009 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky

seb : tak to budeme mít mimčo skoro stejně :slight_smile: no jsem zvědavá. dnes jsem dala jen prát a uklidila lonici a jsem vyčerpaná jako prase!! Ale s tím screeningem mě stejně štvou :cry: a je mi 29 tak nevím jestli jsem tak moc mladá :grinning: doktorka mi na to řekla, že tam posílaj jen když maj na něco podezření a že kdybych chtěla, tak si to musím zaplatit. Tak nevím no :frowning2: klidně bych to radši zaplatila, abych věděla že je vše ok... Ty tam jdeš viď? a vůbec všechny holk odsuď :frowning2: Kde se to když tak zařizuje víte to někdo??? Prosím prosím o radu jsem z Prahy
21. črc 2009 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
seb: určitě to dělají U apolináře a Gennetu,ale ten nevím jestli je v Praze
21. črc 2009 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Slimák??? To manžel myslel ze srandy, on si občas vymyslí nějaké slovo a pak mě to pořád říká, tak te´d aktuální slovo jsou slimáci. Takže slyším pořád jen, slimáku pojď sem a podobný kraviny... Za chvíli si vymyslí zase jiný slovo :sunglasses:
21. črc 2009 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Barbie, určitě U apolináře. Mně na to můj dr. poslal automaticky, vystavil mi žádanku a nic jsem neplatila. Byla jsem ve fakultce. Ale když tam jdeš na vlastní žádost, tak tam měli ceník a stálo to asi do tisícovky, což zase není taková hrůza ve srovnání s přínosem toho vyšetření. Prý se to dělalo v tom 16.tt a zjistilo se, že v 12. až 13.tt je to lepší. Tak si to určitě vydupej, mně je 30 let, ale normálně tam byly i kámošky co mají pod 25.
21. črc 2009 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
aji, tak si na něj taky něco vymysli, slimák je teda dost oslizlej název :grinning: , snažím se ti vymyslet něco, ale nic horšího mě nenapadá :grinning: :angry:
jani: to nebyla zpráva asi pro mě ale pro barbie viď ? ;) ... já do Gennetu jdu, je v Praze
barbie: mě na ten screening dr. poslala i se žádankou a přesto mi řekli , že budu platit 1100,-
tak si zkus do toho Gennetu zavolat a zeptat se jestli tě na to vezmou bez žádanky, zaplatíš stejně jako já se žádankou, tak by jim to mohlo být jedno, na přelom měsíce ted mě už pozvali na krev
21. črc 2009 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
barbie: v tom 16tt to tě posílá dr. na tripple test ?
21. črc 2009 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
tohle jsem našla:
Dobrý den.
Dnes jsem dostala výsledky triple testu, kde je hraniční hodnota rizika Downova syndromu 1/390 při věku 34 let. Při prvotrimestrální screeningu bylo riziko 1/2400, tedy výsledek v pořádku.
Můj gynekolog mi řekl,že se u triple testu jedná o hraniční hodnotu a je na zvážení, zda navštívit genetickou poradnu a jít na amniocentézu. Vzhledem k prvním výsledkům mi řekl, že amniocentéza není nutná.
Je pravda, že je prvotrimestrální screening přesnější? Jak by jste se rozhodl vy? Děkuji za odpověď
Dobrý den,klasická otázka, kterých zde historicky byly řádově stovky,odpovím znovu stejnou frazeologií ( dále prosím vyhledávač "kombinovaný test" - najdete mé prakticky identické odpovědi ). Je-li komb. test na certifik.pracovišti ( certif.sotware, ultrazvukař, bioch.laboratoř ),pak tripple test nedoporučujeme: proč dělat méně přesný test jako "kontrolu" po podstatně přesnějším? ( proč ho kolega tedy dělal??? ) Bohužel, řada kolegů tripple provede stejně, i přes negativní komb. test na certif. pracovišti,důvodem chybějící konsesus v České gyn.-por.společnosti (ale i všude v Evropě),takže pak poradna zavalena podobnými dotazy...bohužel,tripple test oficiálním testem a když vyjde pozitivní, měla by být amniocentéza doporučena - kolega si tudíž tak trochu protiřečí...
21. črc 2009 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
seb, on to nemyslí špatně :slight_smile: mě to celkem pobavilo, kdyby si slyšela ten tón jakým to řekl, tak jsem se málem počůrala smíchy :slight_smile:
21. črc 2009 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
seb: no jo, jsem tele :grinning:

aji: teda ten tvůj chlap je pěkný číslo :slight_smile: , mně to připomnělo ten vtip, že co se stane když ženský uříznou nohy? No má stopu jak slimák :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak holčinky jak je? Tady se začíná zas dělat vedro, ale pořád se to tu honí na obloze tak nevím nevím. V pondělí jdu na porevizní kontrolu, už aby to bylo a pan doktor povolil, se mnou ty hormony mávaj, že večer lítaj zásuvky ze zdi jaký mám chutě,ale manžel je neúprosný :grinning: :grinning: :grinning: A jiný praktiky nehrozí, pořád tam dole není čisto :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak je mi vcelku fajn, v neděli to na mě nějak padlo,asi mi to teprve došlo,ráno jsem do sebe nacpala prášky na nervy ( nejím to a nevím kterej vůl mi je dal :grinning: ), a to se děly věci. Chytil mě takovej hysterickej záchvat, že mě chtěl manžel volat záchranku aby mi něco píchli, tak jsem mu řekla,že jestli to udělá, píchnu já jeho :grinning: . No děs, dokupy jsem se dala až v 11 večer. Ale ted už je to ok,tak snad už to nepřijde, bylo to hrozný, ještěže nejsou doma děti. :unamused:

Tak užívejte sluníčka a bříšek, pa . :slight_smile:
21. črc 2009 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda Jani, to jsou stavy, to ti moc nezávidím... Už bude dobře, neboj :slight_smile:
21. črc 2009 v 15:45  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Jani :slight_smile: tak ti ty stavy nezávidím, ale už to bude jen a jen lepší neboj.

Seb já nevím ona mi jen říkala ldyž jsem se jí zeptala na ten screening tak že to se děá až v 16t tak nevím no! Ale zítra zavolám do Apolináře (díky Petkan :slight_smile: a domlvím se s nimi. Radši chci mít vše ok. Protože tak týden po otěhotnění (nevěděla jsem že nám to vyjde hned napoprvé :slight_smile: jsem byla na oslavěl kámoščinýh narozenin a tam jsem zlinkovala jako prase :zipper_mouth: vím, že by to snad nemělo vadit ale stejně pro můj klid. A taky jsem v začátku šíleně kouřila, protože jsem se učia na státnice, tak jsem fakt odpalovala jednu za druhou. Teď teda už tolik nekouřím, ale stejně jsem nepřestala :pensive: doktorka mi to teda ani nedoporučila přestat hned najednou ale stejně no... Jinak přidám si do albumu novou fotku naší zygotky :grinning: jak jí říká manžel :grinning:
21. črc 2009 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani: zrovna jsem někde četla, že na nervíky a úzkost je dobrý cokoliv s kozlíku, čaj, kapsle , kapky, tak se zkus v lékárně zeptat, jsou to jen bylinky, ty s tebou určitě tak nezamávaj jako chemie, ten vtip se stopou, jak slimák je drsneeeeeeeeeeeeeeeeeej :grinning:
21. črc 2009 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
radisko: tohle jsem ti našla, přečti si hlavně poslední odstavec
http://www.gennet.cz/pages/skrining.htm
21. črc 2009 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte všem!
Hlásím dnešní úspěšnou kontrolu, všechno v pořádku, mimích je podle UZ o týden větší, tak nevím, jestli nečekáme slůně. Dr. říkala, že to nic neznamená, že v tomhle období každý mm znamená dny navíc a ne všechno lze změřit úplně přesně. Taky jsem od poslední kontroly, která byla 23.6. přibrala 1,3 kg. Nevím, jestli je to akorát, moc nebo málo, protože to dr. nijak nekomentovala. Odebrali mi krev na triple test a změřili TK (100/50 - pak nemám být celý den jak chcíplina). Na další kontrolu jdu 4.8.

Jani, co to čtu? To se mi k tobě vůbec nehodí :slight_smile: Ale já vím, každý máme nervy jenom jedny.

radiska, určitě bude všechno nakonec dobrý!!!
21. črc 2009 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
seb: no já bych teď opravdu ráda nějakýho kozlíka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ale s bylinkama na mě nechoď, z těch je mi zle jen o nich slyším :grinning: :grinning: :grinning:

Jo holky,jsem taky jenom člověk, i když pořád velký optimista a špatné nálady se mi dost vyhýbají, tak to na mě padlo. Ale už je dobře, ženský chodí na nehty osotšest tak se nenudím :grinning: a bude to dobrý.
21. črc 2009 v 19:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Přidala jsem fotečky do alba.
21. črc 2009 v 19:53  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky no v kolikatym jsem mam napsane 11+6, a je velkej to jo, jinak sme na cely tyden u tchyne a je tu hnusne vedro, jinak termin porodu mi posunuli dozadu takze ho mame 2.2. tak su zvedava jeslti zas treba nebudu prenaset, ani bych se nedivila
21. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, přeji vám pěkné ránko, dnes to vypadá na pěknej humáč - 34stupňů :slight_smile:
22. črc 2009 v 07:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek