• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka počatá v květnu a narozená leden,únor 2010.

11. října 2013 
teddy : ja sem spi prekavpena ze spis ubiram kdyz sem predtim pribrala 21 kg, jinak jsem se dnes rano merila pres pas abych vedela kolik mam a mam 57 cm, jinak pohyby uz sme meli jeden ve 13. pri prvnim tehu sme meli kazdej den od 14. tydne i tka rikala dr. ze to bylo docela brzo ze u prvnich ot byva tak po 16. az v 18. tydnu, ted se asi snazi al eja ho pres ten spek co mi zustal moc necitim, jen obcas kdyz uz je asi nastvanej ze si ho nidko nevsima :grinning: dnes je tu krasne mizime ven
10. srp 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsem ráno byla u zubaře, dal mi už tam cement tak snad vydží už! pak v poradně, takmi dnes pro změnu zas ubral, v OL mi přidal na 16+0 dnes byc byla a dr. mi napočítal 15+4, takže každá kontrola jinak. Jsem ráda, že už nepřidávaj. Já blbec se zapomněla zeptat kolik měří. Fotku jsem dnes nechtěla, nebo už jich mám hodně a je to stejné fzurt. Za měsíc do poradny, tak si řeknu o fofo. Jimak výsledky z scemingu nedorazily, dnes mi vzala sestra krev na tripltesty. Říkala jsem o tom výtoku, že musím nosit slipovku furt, nikdy jsem neměla žádný výtok, on prý je to normální v těhu. Napsal mi 2 krabice magnosovt na zácpu, tak jsem spokojená můžu pít ráno i večer, nebo 1x denně mi nezabírá, tak čípky každý den je moc.
Mrzí mě, že jsem se nezeptala na ty míry miminka, asi tam zavolám sestře ať koukne do karty na snímek.
10. srp 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím ostatní maminky. Já jsem otěhotněla 15.5. Ten květen je nějakej magickej. Zrovna dneska jsem byla s přítelem na ultrazvuku. Už jsme malýho viděli. Je tam sám a má se čile k světu. Termín máme cca v půlce února. To se časem ještě upřesní, ale už ťeď se hrozně moc těšíme :grinning: mně je 23, příteli 24. Aspoň budeme mladí rodiče, protože rodinu jsme plánovali. Všem ostatním maminkám držím palce. :wink:
10. srp 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.tak to já taky dneska skončila neplánovaně na gyndě.ráno jsem s sebou málem sekla,tlak nízkej,srdce bušilo jak o závod,furt černo před očima a měla jsem křeče v podbišku.tak jsem volala na gyndu a měla jsem přijet.tak jsem tam dofrnkla celá opocená a výsledek je ten,že vše je OK,mimin se hemží,jsem 16+4 a čekáme kluka.pro manžela mám fotku toho pindíka,tak byl šťastnej jak blecha.ve středu jdu na krev na genetiku a příště bude genetický ultrazvuk a mám se objednat na ultrazvuk srdíčka u miminka. nafasovala jsem magnezium v tabletách proti těm křečím.domů jsem už jela klidnější.přeci jen by člověk neřekl,že to těhotenství jsou docela nervy - jestli je vše jak má být.a na míry mimča jsem se taky nezeptala.byla jsem tak vydivočená,že jsem na to zapoměla.hlavně,že se má mimin k světu.v poradně jsem se vážila a tam mám 6 kg nahoře a doma 7.tak si asi vyberu tu doktorčinu váhu :grinning:
vítám adamku - ať vše klape jak má.
10. srp 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vítám adamka, to máš pozdě nějak termín porodu když jsi zapadla 15.5. Já zapadla 11.5 a termín mám 25.1.
teddy, tak to je super, vidíš každá máme jinak tt, mě dnes ubral a Ty máš zas více. Čert aby se v tom vyznal.
Já beru magnosovt rozpustný prášek, sladký dává do vody. To mi pomáhá od zácpy a na křeče tAKY. Je to hořčík a dobré jsou na to banány. Já kupuju i magnezium minerálku.
Teddy, jestli máš dnes fotečku, tak tam to máš napsané kolik měří, musíš to proštudovat ten snímek.
Já stále nemám udělané album tady, dcera je na horách, tak jak dojede, tak se do toho pustíme.
Mám doma 3 knížky o těhu, jedna je super je tam každý týden popsaný na celé straně, zajímavé,. A od 17 tt je prý možno cítit pohyby jako mravenčení. Tak Radi, nemáš to kručení, když to cítíš tak brzy? Já mám taky píchání v podbřišku, ale to jsou větry, mravenčení jemné ještě necítím.
Zajímavé je, že v pase mám o neceých 20 cm víc, o 2 čísla větší prsa, boky široké, že nic nezapnu a přibrala jsem pouhých 2 kila. Tak to jen ta postava se změnila a kila nic moc nahoře. to mi neleze do hlavy teda.
10. srp 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : ahoj adamku :grinning:

ili - nene kruceni to neni, ja jsem pri prvnim tehu mela pohyby uz ve 14. tydnu jak jsem psala 14 pred tim to bylo takove jak kdyby nekdo posilal bublinky do bricha takove vtipne a dr. rikala ze u druhych miminek je to normlani ze je to driv, ale moc casto to neni zatim to bylo 2x v rozmezi tri tydnu

fuj s magnesiem - dobre proti krecim, ale na prd, prootze kvuli nemu se pak prenasi skoro z 90%, ja jsem kvuli tomu prenasela nastesti tri dny ze mi vyvolali porod, sem toho do sebe cpala od 5.mesice kazdej den a jeste 14 dni na kapackach, tak vam to teda nezavidim, ja jem rada ze uz mi neni zle a odufam ze se zase neco neobjevi,

teddy - tak to sem neska mela taky den podtlak, uz od rana, takze si manza vzal malou ven a ja se aspon dospala
10. srp 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holčiny!
Já taky bojuju s nízkým TK celý život, teď je to ještě horší, poslední 2 poradny jsem měla tlak 100/50. Ta stovka sice vypadá pěkně, ale to je adrenalin z kontroly, u praktika běžně 75-80/50. Hypertenze mi tedy asi nehrozí :slight_smile:
Teď mě začala podstatně intenzivněji trápit zácpa, poslední dva dny už ani vláknina nepomáhá :angry:
Pohyby zatím nic a to už jsem v 18tt, podle UZ dokonce 19tt. Jsem zvědavá, kdy se dočkám :wink:
10. srp 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak naštěstí na zácpu netrpím - mám hodně pohybu a hodně ovoce a zeleniny.jo a taky actimel.jo to drahý jak sto čertů,ale asi to fakt k něčemu bude,páč vyprazdňování je to jediný,co mě asi netrápí:slight_smile:
Ili,mám fotku jen toho pindíka a kouliček:slight_smile:)) pro manžela důkaz.celý mimčo nemám.to se zeptám příště.
10. srp 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
J8 pila 3 měsícew aktimel na lačno ráno a nic. Piju toto, ale musím furt i ten čípek dát. Ten tlak mám taky nízký. Dnes ráno u zubaře, pak mi brala krev, nervy a měla sem 100/60, takže dnes vysoký pro mě. Mi řekla že ukázkový a to jsem začla každý den pít kávu a čaj piju normál ty 2-3 konvice děně. Já totiž nic jiného skoro nepiju od žízně, mě zažene jen čaj, zelený, černý nevo bílý. Ostatní věci piju na chuť.
Jdu kecat mám švagrovku na noc,
10. srp 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : tak to muj normalni tlak je 80/40 ale dr. mi na to nic nedala a to si davam kazdy den kafco, zitra jdu na kontrolu tak sem zvedava ajk to dopadne, budou me brat dost krve aj na ty trippeltesty, tak se tam asi pak nekde slozim, a k zubarce idem 24.

aevko - to je zeprej podle pohlavi rikali v pren. centru ze holky jsou takove rychlejsi a kluci pomalejsi, kamoska co mela kluka mela pohyby az po 20. tydnu
11. srp 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:

krásně se vás čte, ale bohužel už do této diskuse moc nepatřím, tak nevím, jestli sem mám ještě chodit...

jasně že až budu těhu, tak vás budu bombardovat dotazy, ale teď je mi vždycky líto, když se podívám na vaše příspěvky a tt u fotky :frowning2:

nezlobte se, že vám to tak říkám, ale jsem trouba a začínám mít strach, že nám to nepůjde tak rychle, jak si já plánuju... sice jsem odhodlaná dát do toho příští týden všechno, ale příroda je mrcha zlomocná
11. srp 2009 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajo,neztrácej naději - ta umírá dycky poslední!!!každé z nás bylo ouvej,když si četla příspěvky někoho,komu se už povedlo. ale žádná z nás nemá vyhráno dokud nebude držet prcka v náručí.takže hlavu vzhůru,mimino bude!tak já si dneska tlak ani neměřila,ale je mi o fous líp než včera.takže včera to bylo vyloženě tím počasím.
11. srp 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,mohu se přidat? my jsme počali 6.5. a termín nám vychází někdy kolem 20.1.2010. Bylo to poněkud neplánovaný jelikož máme doma 8 měsíčního broučka, ale po prvotním šoku už se všichni těšíme:slight_smile: Dle MS jsem v 18 tt, ale dle UTZ (i početí) asi o týden pozadu. máme za sebou screening ve 12 tt a UTZ v 17tt, vše se jeví v pořádku.
11. srp 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny budoucí maminky. Ten termín porodu v polovině února jsem si spočítala sama, doktor mi zatím nic neřekl, takže je možné, že se příblížím k tomu konci ledna :wink: máte už vybraná jména? Přítel by chtěl kluka Vénu (po sobě) a holčičku Šárku. Já bych ráda klučinu Matiáše, holčičku Barunku, tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne, na sobě ale cítím, že to bude holčička :grinning: vtipný je, že budu mít hodně mladý prarodiče, mojí mamce je 42 a nevl. tátovi 40. :angry: ale co, aspoň budou čilí a v kondici, až budou prcka honit po zahradě
:grinning: my se s přítelem snažili o mimi od ledna 2009. Povedlo se až v polovině června, doktorka ale říkala, že po dlouhodobém užívání prášku jen normální, že se to povede až po půl roce od vysazení, tak jsem ukázkový případ. Fotku z UZ zatím nemám, ale odpovídá to 12+3tt. Je možné už třeba ve 14. týdnu zjistit pohlaví? Doktor se nám ho snažil říct už včera, ale mimčo sebou hrozně šilo, tak se nezdařilo. JE vůbec možné, aby to tak brzy poznal? NO já bych byla ráda. Jsem fakt šťastná, že tam byl přítel se mnou, dokonce se přiznal, že z toho byl dost naměkko. Bude to super táta, už se nemůžeme dočkat :sweat_smile:

Ajo, nezvdávejte to, určitě se to povede..... :slight_smile:
11. srp 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
adamko: termín porodu se bere podle poslední MS, a když to zadáš ruzně na netu tak TP vyjde:slight_smile: s těma prarodičema to bude mít dítko super, já když jsem se narodila, tak mé babičce bylo necelých 41 a dědovi 45 a bylo to super, ještě si ted užívají pravnoučátko a jsou stále v pohodě:slight_smile: (je jim 69 a 73) A snažení necelých pul roku je taky v pohodě:slight_smile: kámoška s esnažila o mimčo skoro 2 roky :astonished: ... my měli fakt štěstí s doted nechápu, první nám vyšlo hned následující měsíc po vysazení, a nyní stačilo se jednou nezvednout pro kondom :sweat_smile:
11. srp 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : zdravim novy prirustek - to sme na tom stejne my sme nasi dcerce oslavili minuly mesic teprve rok :grinning:
adamko - pohlavni organy jsou vytvoreny v polovine ci ke konci 4. mesice
11. srp 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
korcula,určitě se můžeš přidat.dyť je to veřejná diskuze.teda,to budeš mít veselo - novorozeně a malinký miminko k tomu -to bude centrifuga a kolotoč.ale kdysi to bylo normální,že byly děti takhle po sobě a zvládli to všichni,tak co.
adamka:to budou mít prarodiče veselo.ale vy jste s přítelem taky hodně mladí.teda mě by v tvých letech nenapadlo mít dítko.to jsem lítala po světě,studovala....na dítko jsem vyzrála až teď v pozdějším věku a nelituju toho.hele,ale toho Matyáše chceš s tvrdým "y",ne?? nebo je i Matiáš v kalendáři?
11. srp 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
radiska: koukala jsem:slight_smile: a to bylo záměrně nebo "omylem" ? :wink: Budete ještě řešit sourozeneckej kočár nebo už ne?

teddyno: no mazec to asi bude, občas mě chytne depka že t nemůžu zvládnout, malej je docela šídlo... ale budu muset
:sweat_smile:
11. srp 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adamko, mladí prarodiče? Moji mamce bylo 36 jak jsem ji udělala babkou a tátovi 39. My byly dokonce 5 generací holek. Moje dcera, já, mamka, moje babička a prababička. Takže Nikčas měla prapra babku, ale už umřela. Tak se mi v rodině smály, že budu matkou ve 36 a to už bývají podle tradice babičkama :grinning: .
Měla jsem ji v 19 letech a taky přes rok marného snažení, byla jsem po operaci v 17 na cysty a pravý vaječník dost špatný, tak mi dr. poradil ať mám trychle dítě, jinak nemusím mít nikdy. A měl asi pravdu, ebýt toho umělého co je suprová věc, tak mám jen jedno.
Ma SCERingu jsse byla v 13+2 tt a dle nich 14+3 a pohlaví bylo krásně vidět, jsem viděla roztažené nožky a visící patlík. TAkže určo jde. Záleží na kvalitě UZ.
Já se dnes chystám na velký úklid, mám tady jak po výbuchu. Musím umýt linku. Dává si kávu, tak jak přejde únava, tak se na to vyhrnu. Pak kuknu. Jo a u nás konečně od rána prší , tak se hned lépe dýchá!!! :slight_smile:
11. srp 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky tady od rána prší,hned je fakt lepší počasí.sice důchodci hulákají,že nemůžou rachotit na zahradě,ale já jsem ráda,že mám klid a nikdo mi tu nehrká sekačkou pod oknama.mám tu koš žehlení,tak se na to taky vrhnu,a´t to mám z krku.ještě navařím nějaký rychlý oběd a odpo taky makáme.koupili jsme skřínky ve Scontu,tak ať to konečně domontujem a někam se to hne.páč se to všechno nějak vleče ty rekonstrukce.holky,jak jste na tom s podprdama?to vypadá,že budu muset naběhnout do obchodu a koupit nějaký větší a nebo rovnou kojící,ať to pak unosím po porodu.mi ty dudy nějak narostly nebo co
11. srp 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddyno: já si minule rovnou koupila kojící... říkala jsem si že koupím obyč, at kdyby se mi velikost po porodu změnila hodně, at mě to moc nemrzí... ale v poho klaply celou dobu co jsem kojila:slight_smile:
11. srp 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
korcul,fakt?tak to je rada nad zlato.kamoška si nechala šít kojící - ale jsou s kosticí,krajkové a ten caplík na zapínání je schovanej pod mašličkou.takže v těhu nebylo poznat,že má kojící a po porodu to využila.tak si je půjdu zkusit a jestli budou OK,tak si je nechám ušít taky.cenově to vyjde na stejno jak z obchodu a budu je mít na míru.ale o kolik se velikost zhruba zvětší?mám počítat nějakej rozměr navíc?
11. srp 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
teddyno, no mě se moc nezvětšily, možná prvních pár dní po porodu,ale pak se to zase vrátilo asi tak jako v těhu...ale může to být u každýho jinak.... já koupila duo pack v HaM za 600 myslím... jsou obyč, ale posloužily:slight_smile:
11. srp 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
J8 si musela koupit o 2 čísla větší a už mi z ní lezou prsa, takže jsem nakoupila u ´tamanů. za 60 kč, pak mě nebude mrzet když je vyhodím. Já podprdu a kalhotky nemůžu mít s krajkou, nebo nesnáším silon, žere mě a mám na silon alergii, takže jen kupuji s kosticí vyztužené, pěkně drží tvar a jsou na výstřihy jkak ulité. Pak mám takové bavlněné lambády, či jak se to jmenuje, takové tílečka na tělo, ty jsou super na doma. Já na doma nenosím toiž podprdy, mě to prostě škortí :grinning: . Jsem široká přez záda a skoro všechny mě škrtí. Ještěže se mi nyní zpevnily, takže chodím bez a vypadám jak po silikonech :grinning:
11. srp 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
korculo - no uz sme to taky resili ze asi na nejaky cas koupime ten sourozeneckej a pak ho asi nekomu prodame, byla by skoda kdyby byl ve sklepe a druhe ditko nebylo planovany,ale tak si rikam ze aspon vubec muzeme, podle prognoz od doktoru co sem mela pred par lety,
ja jsem si minule koupila kojici a mela sem ji od pateho mesice a ted taky sem mela takovy pekny dvojky a ted to mam jak slon :grinning:
tady byla neska prutrz mracen a to sme v tom sli pres 1km ani videt nebylo a pekne to z nas teklo,ani ty rifle nesly sundat :grinning:
11. srp 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
radiskoa už jste po nějakým koukali? my máme asi vybráno, ale ta cena... :zipper_mouth: :confounded: chvílema přemýšlím zda to není zbytečný, ale ve 13 měsících toho malej asi moc nenachodí...
11. srp 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilčo,tak to ti závidím.to bez poprdy chodit nemůžu,páč jsou velký.no a takovou tu lambadu,či jak se tomu říká - to mít taky nemůžu,páč mi to ty prsa nedrží.teda co budu dělat,až budou nalitý mlíkem,to fakt netuším.
11. srp 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já mám taky velký, koupila čtverky podprdy a už jdou malé, pětky podprdy jsou ale hnusné :grinning: .
Ta lambáda mi to přicvakne k tělu, tak mám v tom placky, ale neškrtí aspoň. Máme to těžké, co?
11. srp 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ili,a kde ty lambády nakupuješ?mě by placky nevadily,ale kde na ty moje mega čtverky tohle koupit - to mě nenapadá.
11. srp 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky : odbre rano frcim na kontorlu sem trochu zaspala manza de se mnou budou me brat krev :frowning2:
12. srp 2009 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek